Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) Csupingo válasza ƵøŁĭ (#73448) üzenetére


Csupingo
veterán

Minden win frissítést tegyél fel előbb, aztán próbáld meg újra. Ha úgy se jó, akkor néha csak az nvidia experience-n keresztül szokott sikerülni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73452) ƵøŁĭ válasza mQWeXgsf (#73449) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Megoldva.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#73453) AtHoS válasza karantÉN (#73445) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A másodlagos kijelzőt bekapcsoltad Win-ben miközben a HDMI -> DP kábellel a monitort rákötötted?
Win gomb lenyom és nyomva tart, közben P gomb megnyom és a beugró oldalsávon kiválasztod a Kiterjesztést

read-only mode on the forum

(#73454) karantÉN válasza AtHoS (#73453) üzenetére


karantÉN
aktív tag

HDMI-DP kábellel sem ad képet.
Csak HDMI-HDMI kábellel van képem.

Akkor se ad.

6543210

(#73455) nightvison


nightvison
tag

Hali!
Nemrég váltottam radeon kártyára, eddig sosem volt. Egy XFX RX590-ről lenne szó. A gondom az lenne, hogy ha nem vagyok gépnél csak üresjáraton megy a gép, mert filmet nézünk pl. plexen keresztül, vagy csak itt van hagyva. A Ventilátora fogja és felpörög vagy fél percre fullon, majd vissza áll csendesre. Ez mitől lehet?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#73456) zsigomark3 válasza nightvison (#73455) üzenetére


zsigomark3
tag

A radeon tools wattman settingsbe passzivra vannak állitva a ventik x celsius fokig.

Legyen az x = 40c fok. Filmezés közben, terhelés nélkül nem mennek a ventik. szépen elkezd melegedni a gpu mag, 38, 39, 40 fokra, itt bekapcsol a hűtés, lehűti vissza 35 re, és kezdődik előről.

Ha ez zavar, wattmanba, vagy msi afterburnerrel tudsz rá profilt csinálni, és filmezés alatt azt a profilt kapcsolod be hogy csak pld:60 foknál kapcsoljon be az aktiv hűtés.

Üdv: Márk

(#73457) sityuka89


sityuka89
tag

Sziasztok! Olyan kérdése lenne, van egy HP Elite 8300 sff gépem, i7-es processzorral, jó kis gép. Annyi bajom van vele, hogy csak Low profile-os kártyát lehet belerakni (gyárilag) esetleg, van olyan lehetőség hogy más VGA-t is bele tudjak rakni? :)

(#73458) zsigomark3 válasza sityuka89 (#73457) üzenetére


zsigomark3
tag

Hogy érted hogy más vga-t is bele tudj rakni?

Ha leveszed a gépház oldalát és úgy használod végülis úgy elfér benne nagyobb, nem? :DDD

Szerintem a mini, vagy tiny kártyák lennének ahhoz a házhoz valók gtx 1050, és 1060 ból ki tudsz fogni jobbat ha szerencséd van.
Vagy amd rx560 ból mini.

Egyébként mondanám, hogy egy nagyobb kártya riser kábellel, de azt sem lehet abba a házba felfogatni biztonságosan.

Szóval vagy új házra szavazok ,vagy a meglévő oldallap nélkül - legalább szellősebb lesz

Üdv: Márk

(#73459) sityuka89 válasza zsigomark3 (#73458) üzenetére


sityuka89
tag

Az a baj, hogy nincs 6pines csatlakozó a tápon, ezért adott a Low profile-os kártya, igazából, nézegettem a 1050ti-t, de eléggé drága még annyiért kapnék már jobb kártyát is ami nem Low profile-os, esetleg ATX-es házba átlehetne pakolni a dolgokat ebből a gépből?

(#73460) Bakus


Bakus
tag

Hello, olyan kérdésem lenne, hogy dual monitor használata esetén ha kikapcsolom (gombbal) a másodlagos monitort akkor a gép ne érezze úgy, hogy lecsatlakoztattam a monitort?
Az elsődleges monitor HDMI-n a másodlagos DP-n csatlakozik egy GTX Titanhoz.

"A víz örök, de a gép változik"

(#73461) Borisz76 válasza Bakus (#73460) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha több monitorod van és a gomb megnyomással kikapcsolod a kijelzőt, akkor NEM történik semmi.
A másik monitoron ugyanazt látod mint előtte....

Tessék , lőttem neked képet is róla , kijelző bekapcsolva :

Majd kikapcsoltam a monitort a készüléken lévő gomb segítségével :

A 2 db Dell monitor DP kábellel , a Samsung TV HDMI-vel ( erősítőn keresztül ) csatlakozik a VGA-hoz , ami egy RTX2060-s modell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73462) SP4C3 válasza Borisz76 (#73461) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem perpill 1 monitor van rákötve, hallom, hogy hardware detected, mikor bekapcsolom a monitort, de ennek ellenére énis úgy emlékszek, hogy úgyhagyja a képet. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#73463) Bakus válasza Borisz76 (#73461) üzenetére


Bakus
tag

Sajnos nálam nem így müködik és nem tudom mivel lehetne megoldani ezt a problémát.
Mint a lenti képeken is láthatod amint kikapcsolom a monitort össze ugrik egy képernyőre a két képernyő képe. :W


"A víz örök, de a gép változik"

(#73464) Borisz76 válasza Bakus (#73463) üzenetére


Borisz76
veterán

A monitorok felbontása azonos ?
Asztal kiterjesztés vagy kettőzés van ? ( Kép alapján kiterjesztés )

Mert nálam mindhárom képernyő FHD és kiterjesztésben használom őket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#73465) Bakus válasza Borisz76 (#73464) üzenetére


Bakus
tag

Azonos felbontású monitorok, asztal kiterjesztéssel. Eddig egy régi Acer monitort használtam másodiknak ami DVI kábellel volt összekötve de ezen az "új" monitoron csak VGA és DP van.
De úgy néz ki sikerült elhárítanom a problémát az Nvidia Surround bekapcsolásával.

"A víz örök, de a gép változik"

(#73466) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Üdv,
Olyan problemam lenne hogy "reggel frissen" indított géppel nincs semmi baj fut minden játék rendesen.
Viszont miután mondjuk hagyom a gépet 1 órát állni,monitor kikapcsol "alszik" magától ugyebár és ha vissza ülök és újra játszok akkor minden játék stutterel kb percenként leesik a gpu usage 0%ra ill a proci is lemegy fele annyi usage %-ra.
Illetve a hang is igy bereccsen néha pl youtube alatt.
A gépnek van egy fura hangja x percenként kb mint mikor a bekapcsolo gombbal nyomod ki a gépet és talán a winyó hangja ez a "pjiu" szóval mintha vmi hardver kikapcsolna vagy nem is tudom.
Win 10 nincs aktiválva esetleg ez is okozhat ilyet? Kb bekapcsolas után 2-3óraval előjön a watermark activate win10 felirat és mintha ezután kezdődne a stutter.
Gép: AsRock X470 Taichi, R5 2600, GTX1080Ti,16GB tridentz 3200Mhz(Xmp profil biosba, amugy valami 2133mhzen futtatja), Seasonic focus+ 650W gold, ssd 1TB samu evo 860(win10, jatekok,chrome stb) és 1TB WD blue 1TB(letoltesek,backup stb).

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#73467) bobalazs válasza AsakuraDave (#73466) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez valamilyen driver bebugolódás lesz, vagy energia menedzsment probléma. Egy windows újratelepítés megoldja. Nem az aktivációs dolog miatt ilyen.

(#73468) Levi_det


Levi_det
kezdő

Sziasztok😀
Az lenne a kérdésem, hogy egy Sapphire RX590 nitro+ SE képes lenne-e 1440p 144hz-re?
Persze nem a the witcher 3-al akarok így játszani, hanem apex legendsel, és forza horizon 4-el.
Médium beállítások nekem tökéletesek lennének, de nem tudom hogy képes lenne e 144hz re ekkora felbontáson a kártya, mivel minden eggyes tesztben amit találtam ultrára raktak mindent, azt uccuneki. Élvezhető lenne a játékok zöme 1440p 144hz-en, low/medium beállításokkal?

(#73469) arpii válasza Levi_det (#73468) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem igazán.
A lentebb látható videóban low beállításokra butítja, hogy valamelyest bírja tartani a 144-et, de átlagban ez sem sikerül. Még az aktuális ellenfél, 2060-nak is komoly erőfeszítésbe kerül, hogy high-on hozza. Médiumon talán az elviszi.
Esetleg felezve az FPS számot scanline sync 2x-vel rivatunerrel jó lehet.

Bf sorozat igen, szereti az AMD-t, Pubg és egyéb unreal engine-es csoda játékok nem nagyon fognak neked 100 fps fölé menni szerintem még medium-on sem.

Régebbiek valószínűleg menni fognak.

(#73470) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Segítenétek abban, hogy RX 570- ből érdemes-e 8GB-a gondolkodni, vagy a 4GB-s is kb ugyan az. Tesztek alapján nem sok eltérést láttam. Köszi!!! :R

(#73471) VGNGR válasza Pehi (#73470) üzenetére


VGNGR
senior tag

Örök vitatéma. Én személy szerint nem adnék a 8 Gb-osért felárat, annyira nem erős az a GPU, hogy mindent maxon lehessen rajta futtatni.

(#73472) Pehi válasza VGNGR (#73471) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi.

(#73473) kutga válasza VGNGR (#73471) üzenetére


kutga
nagyúr

Így van, én pl. a 8-asat venném. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#73474) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

Találkoztatok már valaki ilyen VGA problémával?

EVGA 1080 videokártya, ami terhelésnél elkezdett daráló hangot adni. Kiszerelés után ilyen olaj/zsír foltokat lehetett látni.


Kiküldték Csehországba és azt mondják szervizelik, de mit? valami ott szépen szétfolyt, ha még ventit cserélnek később a kifolyt trutyi meg majd kárt csinál.

Véleményetek.

(#73475) bobalazs válasza vepe (#73474) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

GPU thermal pad szétfolyt a hő hatására. Van ilyen.

(#73476) vepe válasza bobalazs (#73475) üzenetére


vepe
senior tag

Mármint a hővezető paszta folyt ki? venti zsír nem tud kifolyni?, mert a venti fél után kezdett el darálni.

[ Szerkesztve ]

(#73477) bobalazs válasza vepe (#73476) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gyanúm hogy hővezető lapka (thermal gap pad) folyt el, ventibe nem raknak ennyi cuccot.

(#73478) varmi2 válasza vepe (#73474) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem csak flux maradvány van, ami a hőtől megolvadt.Ez nem jelent semmit, illetve csupán annyit, hogy a kártya javítva volt a gyárban, és nem takarították meg rendesen javítás után.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73479) vepe válasza varmi2 (#73478) üzenetére


vepe
senior tag

Érdekes, soha nem találkoztam ilyennel, pedig nem egy gépem volt már.

Hogy érted, hogy javítva volt a gyárban? újonnan én vettem, szóval vásárlás után nem járt szervizben. Gyárban meg összerakják és kész nem?

Fotó nem tudom mennyire adja vissza, de maga a nyákon is jól szétfolyt ez a valami. Bolt most írt, hogy vissza is fizetik az árát. EVGA ennyire rossz minőség?

HTC VR-hez milyen Videokártyát tudtok ajánlani, ami még nagy erőlködés nélkül elviszi? A lehető legjobb megoldás kellene anyagi értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#73480) bobalazs válasza vepe (#73479) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom hogy a szétfolyt gap pad nem okoz kárt a rendszerben, mert nem vezető.
Más márkánál is elő fog fordulni, nem csak EVGAnál csak kellő hőmérséklet kell hozzá.

(#73481) varmi2 válasza vepe (#73479) üzenetére


varmi2
nagyúr

A gyárban összerakják, letesztelik, ha a teszten nem megy át, akkor megkeresik a hibát, és megjavítják, lecserélik a hibásnak vélt alkatrészt. Újra tesztelik, ha ismét nem megy át, akkor ismét javításon megy keresztül. Ez sok körös is lehet, vagy a végén áttolják a teszten, vagy túljavított lesz, és megy a kukába. Ez minden elektronikai eszközre igaz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73482) vepe válasza bobalazs (#73480) üzenetére


vepe
senior tag

Nem tudom milyen pasztát használnak gyárban, de ez nem egészséges dolog. A Nyák tele van IC-vel, meg mit tudom én mivel, azoknak nem hiszem, hogy jót tesz.
Soha nem volt magas a hőmérséklete, illetve szellőzős házban volt, ha 50-60 foknál kiolvad, akkor mi lenne 80 fokon.

Egy normális VGA-nak szerintem porosnak kellene lennie, nem zsíros/olajosnak.

Viszont akkor már a gyárból ludasan jöhetett ki.

[ Szerkesztve ]

(#73483) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan jelenséggel hogy a VGA ventilátora nyugalmi állapotban egyszercsak bekapcsol és max fordulaton pörög néhány másodpercig, aztán vissza lassul és megáll? Ezt 4-5* is eljátszotta egymás után. A kártya egy Gigabyte RX 580 8gb. Fél éves, eddig nem csinált ilyet, legfrissebb driver van fent, tegnap még az előző volt fent, azzal is csinálta. 75 foknál sosem melegedett jobban, elég jól szellőző házban van .. Előre is köszi! Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#73484) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok!

GTX 1070-em van, minden kimenettel.

Gondoltam, hogy a jó öreg 20 éves CRT-mel összekötöm és esportolok egyet tesztelni, mert nulla az input lag (a Dell P2314H-nál tuti gyorsabb).

Dell display porton, Belinea 106080 meg dvi-d - vga adapterrel (kölcsönbe kaptam) bekötve. Együtt mennek hibátlanul, nyilván azonos felbontással és képfrissítéssel.

A helyzet:
- csak a monitormásolás opció megy, ketten szépen ugyanazt mutatják, kiterjesztett módnál a CRT lekapcsol.
- ha csak a CRT van az 1070-re kötve, akkor windows bejelentkezésig van kép, majd stand-by..
- bezzeg csökkentett módban simán be tudok lépni csak CRT-vel.

Kérdés: hdmi - vga vagy DP - vga adapterrel több sikerem lenne vagy ugyanez várna rám?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#73485) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Sziasztok!

Adott egy Palit RTX 2060 Gaming Pro típusú videó kártya

Pár napja gondoltam letöltöm a legrfrisebb GPU-Z-t és megnézem terhelésen mennyit forognak a ventilátorok.

A játék végeztével az alábbi dia grammot láttam a GPU-Z-n.

[link]

A FAN2 értéke durván elszállt.Futtattam unigine Heavent.Fél óra után ugyanezt az értéket írta be maximumra.
HWINFO illetve HWMONITOR ugyanezt az értéket írta a FAN2-re.30 perc tesztelés után.(A
ventilátorok 100%-os fordulata egyébként 3550Rpm)
Aztán kínomban elindítottam egy Heavent.Gép mellé feküdtem.30 percig ott dekkoltam.A ventilátorok szépen csendesen forogtak.Mégis a monitorozó programok MAXIMUM RPM-nek 4000RPM-et rögzítettek.

GPU-Z-t loggoltam.Másodpercenként mentette az adatokat.Sehol nem találtam a FAN2 4000RPM.et.

A kérdésem az volna,hogy ez szoftveres gubanc bug lenne???

3napig még elállhatok a vásárlástól.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#73486) Csupingo válasza PeTeR_33 (#73485) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem mi nem látjuk a képet. A gpuz-t és a hwmonitort linkeld be újra, légyszi!

Külön írja a két ventit? Ez az új gpu-z -ben van, vagy csak az rtx-ek esetében jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73487) PeTeR_33 válasza Csupingo (#73486) üzenetére


PeTeR_33
tag

Elnézést.Figyelmetlen voltam.

A GPU-Z-t mentettem le.

[link]

Log szenzor adatok.

[link]

Lehetetlen,hogy a FAN2 4000-et forogjon.100%-on 3550 a vége.
De létezik,hogy GPU-Z,Hwinfo pontatlanúl méri a maximumot??

Palit GTC 1070 Jetstream-et váltott.Ott csak FAN1-et írt.

Lehajoltam.Fél órát feküdtem a gép mellett.Ha egy pillanatra is elérte volna a 4000RPM-et üvöltött volna.De nem tette.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#73488) Csupingo válasza PeTeR_33 (#73487) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdekes, mert a százalék stimmel. Akkor szokott az egyik vadul forogni, ha a másik megszorul és nem bír elindulni. Ha mondjuk most állnak a ventilátorok és elindítasz egy gpuz render tesztet és figyeled a ventilátorokat a kártyán, akkor vajon egyszerre indulnak és közel azonos fordulatszámmal pörögnek? A topikjában már rákérdeztél, talán nem egyedi eset. Végső esetben lehet valamilyen kisebb gond is, ami miatt rosszul jelzi vissza a valós értéket.

Esetleg nézd meg az új aida64-el is, most jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73489) István201812


István201812
újonc

Sziasztok, lc 420 h8 tápegységem van, most vettem a gépembe egy gtx 550 ti-t, de valamiért folyamatosan 87-90 Celsius fok felett van a kártya hőmérséklete és a ventilátor nagyon hangos (60 decibel) míg csak 40%-on pörög ( feljebb nem szeretném kapcsolni mert nem lehet meglenni mellette). Így szinte nem is tudom használni a kártyát, lehetséges volna hogy azért csinálja ezt mert gyenge a táp? 420 wattos és a kártyának 400 watt kell de a 12voltos ágon csak 15 ampert ad le míg 24 kéne a kártyának, pci-e csatlakozó se volt rajta molexes átalakítóval oldottam meg. Valaki valami ötlet?

(#73490) Csupingo válasza István201812 (#73489) üzenetére


Csupingo
veterán

A táp nem a legkomolyabb darab, de a kártyának elvileg csak 116 W a tdp-je. Nem igazán jellemző, hogy a táp miatt melegedne jobban a vga. Talán egy alapos pucolás és pasztázás már nem ártana annak a régi kártyának. Ha más gond nincs (mondjuk elszökött a gáz a hőcsőből), akkor azért jó pár fokot lehetne nyerni a dologgal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73491) István201812 válasza Csupingo (#73490) üzenetére


István201812
újonc

pasztázás kipucolás meg volt nem használ, pontos típust elfelejtettem odaírni:ENGTX550 Ti/DI/1GD5, 1 ventis nincs rajta hőcső

(#73492) PeTeR_33 válasza Csupingo (#73488) üzenetére


PeTeR_33
tag

Megvan.
Elkaptam.

27percig ment az unigine.
MSI Afterburnerrel kiírattam a venti fordulatot és az RPM-et.

27perce ment a teszt.Mind a 2 venti szépen szinkronban forgott.2050-2050RPM-el.
5-6 RPM ingázás ha lehetett pár pár pillanatra.

A 27.percnél A FAN2 felpörgött 4000RPM-ig.Egy pillanat volt az egész.Aztán szépen visszaáállt a 2050es fordulatra.

Szerinted küldjem vissza??
Vagy lehet okkal pörgeti fel azt a ventit 1-1 pillanatra fél óránként?

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#73493) Csupingo válasza PeTeR_33 (#73492) üzenetére


Csupingo
veterán

Kis hibának tűnik, nem hiszem, hogy ez a teljesen üzemszerű működés. Gondolom a 14 napos vásárlási időn már túl vagy. Elég nehezzen észlelhető a hiba, szerintem jelen pillanatban csak legyintenének a szervízben, vagy nem is üldögélnének mellette. Ha esetleg normálisak és részletesen elmagyarázod hogy mit csinál, akkor talán... Vagy vársz amíg van rá garancia. Jobb esetben nem történik semmi, rosszabb esetben romlik az állapota, akkor viszont egyből cserélik.

Akár még bios javítás is jöhet hozzá. Nézted már az oldalán, nincs még új?

(#73491) István201812: pucolás előtt is kb. ezeket az értékeket produkálta? Ennél többet nem igazán lehet tenni. Max. kicsit jobb pasztával is megpróbálni, pl. mx-2, mx-4, vagy a bordát figyelni, esetleg valami miatt nem fekszik fel jól a gpu-ra.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73494) István201812 válasza Csupingo (#73493) üzenetére


István201812
újonc

viszonylag jó 5w/mk pasztát használtam, szerintrm a hűtőborda jól illeszkedik, a hőelvezetésre is gyanakodtam de he leveszem a gép oldalát is ezt csinálja, egyes játékoknál(7-8 éveseknél) is ezt csinálja mind1 milyen grafikára rakom high re vagy ultra lowra felmegy 90 fokig és zúg mint az állat, a gpu usage 100% mind1 milyen program megy kivéve ha semmilyen pedig azokat a játékokat amiket próbálok(war thunder, world of tank) simán vinnie kéne

(#73495) AsakuraDave válasza bobalazs (#73467) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Az nem lehet probléma,hogy a win10-em gyorsítótárazott 10GB ramot? :O
Ma teszteltem sok különböző játék egymás után mint pl Witcher 3 , Shadow of War Middle Earth,BF1 és egyik se stutterelt viszont netezgettem majd vissza Witcher 3 és megint stutter. :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#73496) arpii válasza joker1220 (#73483) üzenetére


arpii
aktív tag

Igen, ez sok 480 és főleg 580-nál előfordul. A drivert pucold le DDU-val és menjen rá a legfrissebb, akár béta. Lehet, hogy érdemes szétnézni a gyártó weblapján is, hátha van hozzá BIOS update. Ha ez sem segít, akkor a Wattman-ban nézz szét, hogy mi újság van a VGA venti profiljával.
Nekem a 470 nagyon ritkán csinál ilyet, amikor boot közben inicializálja a VGA drivert ill. amikor frissített driver-el indítom el a gépet. Tehát kb. havonta 1x.

(#73497) bobalazs válasza AsakuraDave (#73495) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a gyorsítótárazás a hiba hanem valamelyik hardverelem memóriamenedzsment hibája, vagy driver probléma.

(#73498) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne lecseréltem az 1050-es vga-t egy 1060 GTX-re a gépemben. Azóta nincs kép. Lehet kicsi a táp? 500W-os FSP Hexa táppal sem indul el. Sőt visszatettem a 1050-et semmi kép. Van egy 960 GTX is semmi kép. Próbáltam az alaplapi vga-t bootolni hátha bios reset után bekapcsolt de semmi. CMOS jumper reset is volt elemet is kivettem 2 teljes órára. Valaki ötlet? Lap halt volna meg? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#73499) bobalazs válasza zsolesz7503 (#73498) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kábelt meg monitort ki tudod zárni, akkor alaplap hiba lesz.-

(#73500) zsolesz7503 válasza bobalazs (#73499) üzenetére


zsolesz7503
tag

Azt sajnos kizártam remélem tudom gariztatni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.