Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) BomiBoogie válasza M107 (#27600) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi a kérdés, ha te is látod, hogy nem megy? A procid is elég harmatos ehhez.

(#27602) M107 válasza BomiBoogie (#27601) üzenetére


M107
addikt

:R

Szóval akkor szart vettem. Sajnos erre volt pénzem proci szinten. De legalább médiumban menne.
direkt az itteni fő hozzászólok miatt vettem, a proci mellé HD7770 es mert a 7850 már túl erős lett volna.

A Spiner Ghost Warrior 2 u.a Cry engine 3 és mindent very high visz 35-40 Fps, jó tudom nem egy csak a motorja.

UI:

[link]

Mondjuk ezen is belassulgat néha, de hát a Crysis 3 egy újabb erőgépre, íródott program.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27603) M107 válasza BomiBoogie (#27601) üzenetére


M107
addikt

:R

Kipróbáltam low-ra véve, nem nyert pattog ugyanúgy, majd 2-3 év múlva játszom vele. TALÁN....

A Crysis Warhead ami bejött, bár az nem a sorozat egy része u.n mond. Bár nem tudom mi a motorja neki valszeg az első rész motorját egy kicsi tupirral.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27604) BomiBoogie válasza M107 (#27603) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem procilimites vagy.

(#27605) kroy83


kroy83
tag

Sziaszok!

Lehet valamilyen progival egy hd 7850 GPU-ját 1050Mhz fölé húzni?
Asus GpuTweak-el és Msi Afterburnel se tudtam, akárhogy állítgattam.
Érdekelne mennyi van még a kártyában, mert 1050Mhz en fesz emelés nélkül
vígan megy úgy hogy szinte nem megy 50 fok fölé a mag. :F

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#27606) M107 válasza BomiBoogie (#27604) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm a segítséget :) :DDD ;)

Alkalmi játékos vagyok, de majd 2-3 év múlva előveszem a játékot és kijátszom....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27607) BomiBoogie válasza kroy83 (#27605) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#27608) kroy83 válasza BomiBoogie (#27607) üzenetére


kroy83
tag

kösssssziiiii :)

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#27609) bence188


bence188
tag

Na hdmi kábellel jó is lett, az a fránya kábel volt a hibás!! Már csak vennem kell egy hdmi dvi kábelt. Nagy RESPECT do3om felhasználónak a megoldásért! :R :R :R A fene se gondolta volna hogy a kábel nem kompatibilis vele. Utána olvastam és máshol is írják hogy az ati kártyák nem nagyon szeretik a DVI kábeleket. Köszönet a többieknek is a segítségért!

(#27610) agressiv válasza bence188 (#27590) üzenetére


agressiv
addikt

Az komoly. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27611) BomiBoogie válasza bence188 (#27609) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt hol olvastad? Érdekelne, ha tényleg így lenne, bár ez így túl általános.

(#27612) agressiv
Értem, azt hittem, menni megy, csak rosszabb a jel.

[ Szerkesztve ]

(#27612) agressiv válasza BomiBoogie (#27611) üzenetére


agressiv
addikt

Erről még én sem hallottam, de előfordul, főleg LG monitorral. Néhány samsung típus van, ami hajlandó nem menni néhány kártyával.

Hát még a borz.....

(#27613) bence188 válasza BomiBoogie (#27611) üzenetére


bence188
tag

itt

(#27614) BomiBoogie válasza bence188 (#27613) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áhá. Azért ez még nem perdöntő. :D

(#27615) Hawnin


Hawnin
tag

Hali!
A Shared Memory val kapcsolatban lenne 1 2 kérdésem.
Ugye bár notebook ról van jelenleg szó a notimban van egy HD5650 1gb os dedikált memóriával ellátott VGA
Az lenne a kérdésem hogy ugye ez a vidikari 1,7 gb ot le nyúl a rendszer memóriábol ezt ki lehet e kapcsolni illetve érdemes-e kikapcsolni?
Hogy jobb a gép teljesítménye? PL játék alatt
Spec: i5 480M HD5650 DDR3 1GB Renszermemória:4GB

(#27616) bence188


bence188
tag

Dehogynem. :DD Megoldodta a problémám. :R :R :R

(#27617) agressiv válasza bence188 (#27616) üzenetére


agressiv
addikt

Mázlid volt, amúgy az is jó jel volt, hogy az eszközkezelőben megjelent a kártya, az mutatta, hogy tévedek szerencsédre.. :DDD

Hát még a borz.....

(#27618) bence188 válasza agressiv (#27617) üzenetére


bence188
tag

Pontosan. Akkor nyugodtam meg igazán mikor láttam az eszközkezelőben, , akkor tudtam hogy valami más hibája van, de szerencsére mások rájöttek. :C

[ Szerkesztve ]

(#27619) agressiv válasza bence188 (#27618) üzenetére


agressiv
addikt

Csak statisztika szempontjából érdekelne, hogy milyen monitorod van?

Hát még a borz.....

(#27620) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Feladom...
Mi okozhatja az alábbi problémát?
Minden alkatrész új, cuccaimban láthatjátok. CSAK jétékban( war thunder, BF3) fekete képernyő után pár mp-el reseteli magát a gép.War thunderben néha fekete képernyő után pár mp-el visszarak jétékbam de az FPS leesik kb 30 ra és szaggat a játék. De amint meghalok, utána már megint visszatér a rendes FPS.
De van, hogy 2-3 órán kersztül hagy játszani. BF3 már húzósabb, onnan kivég viszonylag hamar.
Se filmnézés, se egész napos netezés mellett semmi baja a gépnek. Az lehetséges, hogy csak ez a "f.s" lap túl fapados neki? Holnap kapom meg a p8z77 V-t. lehet ha berakom, akkor a probléma is megszűnik? vagy ne reménykedjek? Ne idegesítsen már, hogy kaptam egy rossz karit. De akkor miért hagy játszani néha órákig?A ramjaim is csak 1333-an mennek, proci is csak 3.5-en, kártya is csak a gyári clockon.
Köszi a segítséget!

Origin: BlessedElroy

(#27621) agressiv válasza BlessedElroy (#27620) üzenetére


agressiv
addikt

Azt mondanám, hogy VGA memória túlcsordulás, de kellene egy kis infó, hogy pontosan miről is van szó. ( mi a hardver, mi a játék, milyen felbontáson stb.) a játékok megvannak. :R A cuccaidban látni (háttal ülök ma).

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27622) bence188 válasza agressiv (#27619) üzenetére


bence188
tag

ACER S230HL

(#27623) BlessedElroy válasza agressiv (#27621) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

1920x1080-as felbontásban.
De amikor még csak a tutorial-t csináltam a thunderban, 1x sem volt semmi baja. Abban bízok, hogy a jó lappal más lesz a helyzet. Milyen infó kell még?
AIDA staibilitás teszt alatt sem ment a proci feljebb 40 foktól, kártya venti az mindig 40%-on megy.
Kezd a t...m tele lenni ezzel a gép építéssel.

Origin: BlessedElroy

(#27624) agressiv válasza BlessedElroy (#27623) üzenetére


agressiv
addikt

Semmi baj sincs, azzal a lappal, hacsak nem hibás. Én a VGA-ra tippelnék, ha már gagyibájt.

Hát még a borz.....

(#27625) BlessedElroy válasza agressiv (#27624) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Ne keseríts már el... :W

Origin: BlessedElroy

(#27626) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy két 250w TDP-s kártya alá mekkora táp kell ( Minőségiből ) ami kényelmesen viszi őket.
:R :R

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#27627) BomiBoogie válasza Boogie33 (#27626) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen kártyák?

Ehhez már legalább egy 7-800-as kell, ha csak a 2 VGA ennyi.

Egyébként ez a te topikod.

(#27628) Grave_444 válasza M107 (#27606) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A procid nagyon kevés hozzá.
Nekem az árnyékot meg a postfx-et kellett közepesre vennem, minden más maxon élsimítás nélkül.

(#27629) M107 válasza Grave_444 (#27628) üzenetére


M107
addikt

:R

Kösz megpróbálom hátha bár nem hinném....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27630) Grave_444 válasza M107 (#27629) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én se, örülj hogy megy. :DDD

(#27631) BomiBoogie válasza agressiv (#27621) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mármint háttal ülsz az ajtónak és így bármikor benyithatnak arra, hogy fórumozol? :DDD

(#27632) M107 válasza Grave_444 (#27630) üzenetére


M107
addikt

:R

Menni megy de amikor sokan vannak annyira beszaggat, élvezhetetlen még Low felbontáson is akkor várok még és majd később játszok velem mikor lesz hozzá megfelelő procim, alakalmi játékos vagyok, majd 2-3 év múlva meg annyira nem nagy szám hogy megérje nekem a játék, kárnak is vettem meg.. Megy a vitrinbe egy 1-2 évre.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27633) agressiv válasza BomiBoogie (#27631) üzenetére


agressiv
addikt

Ezt arra használjuk mifelénk, amikor el vagyok havazva és, vagy hülyeséget beszélek stb. :)

De mondjuk éppen háttal ülök a bejárati ajtónak és amikor döngetem a zenét, van, hogy bejön egy haver és közben énekelek. :) :DD

Hát még a borz.....

(#27634) BomiBoogie válasza agressiv (#27633) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:)
Már automatikusan munkahelyi környezetben gondolkozom. Mi lenne, ha bezárnád a bejárati ajtót, mi úgy szoktuk, hogy ne jöjjenek be idegenek. :D

(#27635) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

a Furmark burn in tesztet meddig kell futtatni? vagy majd vége lesz magától?
(mittomén, nem értek hozzá-azért vagyok itt)

Origin: BlessedElroy

(#27636) agressiv válasza BlessedElroy (#27635) üzenetére


agressiv
addikt

Addig míg akarod, vagy szétég a kártya. Amúgy stabilitástesztre nemjó a furmark, 3DMark inkább.

BomiBoogie

Tulajdonképpen az is, mert a kéglim a műhelyem is, de az ajtót nem zárom, ez itt a béke szigete. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27637) BlessedElroy válasza agressiv (#27636) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

1920x1080-ban ment 10 percig, de 65 foknál nem ment feljebb.

Origin: BlessedElroy

(#27638) BomiBoogie válasza BlessedElroy (#27637) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elég lesz.

(#27639) agressiv válasza BlessedElroy (#27637) üzenetére


agressiv
addikt

A furmark nem jó stabilitást tesztelni, az csak a hőmérséklet tesztelésére jó. 3DMark, illetve játék kell, ahhoz, hogy megbizonyosodj a stabilitásról. Ami furmarkal elmegy 1.5 órát az 3DMark 06-ban is kifagyhat 1 perc után.

Hát még a borz.....

(#27640) BlessedElroy válasza agressiv (#27639) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Egyenlőre ez van meg:
http://www.3dmark.com/3dm11/6181576
(bocs, nem tudok linkelni)

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#27641) agressiv válasza BlessedElroy (#27640) üzenetére


agressiv
addikt

Érdekes... Földeléssel minden rendben, nem ráz a gép?

Hát még a borz.....

(#27642) BlessedElroy válasza agressiv (#27641) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Nem ráz, közben lefutott a full test performance-on.
http://www.3dmark.com/3dm11/6181576
Mennyire normális pontok ezek úgy, hogy minden alapon megy, semmi nincs piszkálva?

Origin: BlessedElroy

(#27643) vesir


vesir
tag

Sziasztok!
Laikus vagyok a témában, de megpróbálom érthetően leírni a problémát. Tehát: már néhány hete azt csinálja az ATI Radeon HD 4890-es VGA-m, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor 100%-on elkezd pörögni a hűtő (gyári) és néhány mp. után sípolás és kikapcsol a gép. Feltételezem, hogy túlmelegedési probléma van. Ilyenkor kiveszem a VGA-t, kirakom az ablakba lehűlni kb. fél percre, majd visszarakom, bekapcsolom a gépet és működik. Kipróbáltam azt is, hogy az Argus Monitor nevű programmal felraktam a hűtő fordulatszámát 100%-ra, több percen keresztül hagytam, lehült 36.4 fokra (az átlag kb. 43 szokott lenni), majd kikapcsoltam a gépet és azonnal visszakapcsoltam, de ismét nem akart működni (hűtő 100%-on, majd sípolás stb.). Ebből arra következtettem, hogy nem a VGA processzor melegszik túl, hanem a chipset. Ezt az is igazolja, hogy amikor rendben működik a VGA, ergo gond nélkül be tudom kapcsolni a gépet, akkor néhány perc működés után a D601-es piros LED el kezd világítani a VGA-n. Amennyire utána tudtam olvasni, ez chipset túlmelegedést jelöl (mondjátok ha nem így van!). A szobámban max. 22 fok szokott lenni, tehát nem feltétlenül ez a probléma forrása szerintem. Inkább az lehet a baj, hogy régen volt már portalanítva a gép, pláne maga a VGA, ezért a por miatt melegszik ilyen hamar túl a chipset. Kérdésem, hogy mi ilyenkor a teendő? Elég szétszednem és alaposan kitakarítanom a VGA-t vagy inkább vegyek rá egy spéci hűtést + chipset hűtő bordát? Ha igen, milyet?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#27644) BomiBoogie válasza vesir (#27643) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Takarítsd ki és tégy egy próbát. Ha nem megy, akkor rossz a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#27645) agressiv válasza BlessedElroy (#27642) üzenetére


agressiv
addikt

Arról fogalmam sincs, hogy mennyire normális a pont, de van egy olyan érzésem, hogy a játékaiddal van a probléma, mintsem a hardverral.

Hát még a borz.....

(#27646) agressiv válasza vesir (#27643) üzenetére


agressiv
addikt

Mit értesz chipset alatt? miva?
A D601 tápfesz problémát jelez és az is, hogy lehűtve elindul. Kondenzátorhibának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27647) vesir válasza BomiBoogie (#27644) üzenetére


vesir
tag

Félek, hogy ha szétszedem a VGA hűtést, utána nem tudom majd összerakni. A "rossz a kártya" abban nyilvánul meg, hogy akármit csinálok vele, így is, úgy is túlmelegszik?

(#27648) BomiBoogie válasza vesir (#27647) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor miért ajánlod fel, mint lehetőséget? :W
Driver újrarak, kártya levegővel kifúj, játékokkal kipróbál, utána visszajön!

(#27649) vesir válasza BomiBoogie (#27648) üzenetére


vesir
tag

Mert lenne, aki megcsinálja helyettem. Játékokkal nincs semmi baj, nem melegszik túl. Úgy több óra játék után sem megy fel a hűtő fordulatszáma 100% körülire.

(#27650) vesir válasza agressiv (#27646) üzenetére


vesir
tag

Bocs, chipset alatt a VGA memóriát értettem. "D601 - Red LED On, shows critical Core power fault". Kondenzátorhibára mi a megoldás, új tápegység vagy új VGA?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.