Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) imotep03


imotep03
tag

A gépház méretei miatt a választásom egy SAPPHIRE 11196-19-20G HD7950 -re esett? mit gondoltok, rendben lesz?

(#28552) agressiv válasza Csak.TnT (#28546) üzenetére


agressiv
addikt

Veszélyes kategória az a táp, nálam annó a 462-es gép alatt kihullott és 2 hónap elég volt neki. :)

Hát még a borz.....

(#28553) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

Physixra szeretnék egy nv kártyát. Szerintetek melyik a legjobb vétel erre a célra?

Előre is köszönöm!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#28554) Muki1985


Muki1985
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a régi gépemen újra raktam a windows XP-t és nem tudom sehogy sem feltelepíteni hozzá a gépben lévő Radeon X800GTO-hoz szükséges driver-t. Próbáltam a gyárilag hozzá kapott száz éves telepítő cd-n lévőtől kezdve a legfrissebb http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_xp.aspx oldalról letöltött driveren keresztül mindent, de állandóan az alábbi hibaüzenet jelenik meg:

"A Telepítő nem talált erre hardver- és szoftverkonfigurációra telepíthető elemeket. Gondoskodjon megfelelő hardverről és szoftverről."

Korábban már többször telepítettem újra a szóban forgó gépet soha, semmi probléma nem volt a videókártya driver telepítésével. Bármilyen segítséget köszönettel fogadok.

Előre is köszönettel,

(#28555) trisztan94 válasza Buci21 (#28540) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszi, akkor megpróbálom a Crysis 3-mat :DDD
Amúgy ez a hiba mire utalhat? Memória hiba? Lehet javítani? Mennyibe fáj(hat) kb?

:R

Update:
Video Memory Stress Test progival egy gyors, express vizsgálatot csináltam a laposon, nem jelzett hibát.

Hozzátéve: A hiba legjobban a Fallout 3-ban jön elő, de ott nagyon. Az egész ember villog. Skyrimban például csak nagyon ritkán jön elő, akkor is csak a föld textúráján :F
Fallout 3: High beállítás, 1366*768
Skyrim: Medium/High beállítás 1280*720

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#28556) guni


guni
tag

Sziasztok!

Egy régi radeon 4670-es vga-t használok és most tervezek venni egy Intel G860-as processzort. Kérdésem, hogy fejlődött annyit a technika azóta hogy a beépített gpu jobb legyen, vagy azért még mindig érdemes megmaradnom a hagyományos külön vga-mnál?

Köszim előre is!

(#28557) zelenka


zelenka
csendes tag

Sziasztok!

Pár nappal ez előtt vettem egy Asus Radeon HD7770-1GD5 videokártyát. Az lenne vele a gond, hogy a színek nem olyan szépek mind a régi videokártyámon, ami geforce 240 gt. A fehér szín például szürke, de a többi színnél is észre lehet venni, hogy nem olyan szép. A monitoromnak semmi baja és a beállításoknál sincs semmi baj.
Nem tudom ez most mi lehet, de egyértelmű, hogy valami nem ok ezzel a karival. Most visszaraktam a 240gt-t és megint szép a kép, élesek a színek.
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

(#28558) agressiv válasza AGE-T (#28553) üzenetére


agressiv
addikt

8800GT már elég.

zelenka Mivel van rádugva a monitor?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#28559) zelenka válasza agressiv (#28558) üzenetére


zelenka
csendes tag

DVI/VGA átalakítót használok, de nem ez a bűnös.
Kipróbáltam egy másik videokártyán, és azzal tökéletes képet ad.

(#28560) agressiv válasza zelenka (#28559) üzenetére


agressiv
addikt

Pedig az a bűnös, mégha másikkal jobb is. Valami digitális megoldást használj.

Hát még a borz.....

(#28561) zelenka válasza agressiv (#28560) üzenetére


zelenka
csendes tag

Mire gondolsz pontosan?

(#28562) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok!

Elég érdekes problémám akadt, mostmár körülbelül 4. alkalommal. A probléma az, hogy a vga (Sapphire radeon 4870) nem küld jelet a monitornak (godnolom én). Ezen felül minden működik, kép ugyan nincs, de túljut a bioson, beölt a windows (hangja alapján tudom), lehet használni a gépet. Csak éppen kép nincs, a minotor elrakja magát power saving mode-ba. Most egy x600pro van a gépben. Legelőször mikor nekiálltam emgnézni mi lehet a baj, beraktam az x600pro-t, dvi-n azzal sem volt kép. dsub-al volt. Majd vissza 4870 és láss csodát működött. Pár nappal később, reggel gép bekapcsolásnál ugyan úgy nincs kép. Hasonló procedúra, de az x600 már svi-vel is adott jelet, 4870 berak, működik. Most viszont az istennek sem hajlandó működni. Ami feltűnt így, hogy probléma van, hogy a 4870en az egyik led világít. D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault - ez konkrétan. Ezt eddig betudtam annak, hogy a ventillátor a vga-n fix sebességre van kötve, nem a vga-ra, de max terhelésnél is "csak" 75°C körül szökött lenni.

Bárki bármi ötlet?

(#28563) AGE-T válasza agressiv (#28558) üzenetére


AGE-T
senior tag

7970-re van rádugva a monitor, DVI-al.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#28564) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

ATI Hd6850 Radeon Clone mode probléma.

Újra kellett telepíteni a drivereket, és most az a problémám, hogy ha Clone módban akarom használni a monitorommal, akkor a játékok nem hajlandók csak
1280x720, 800x600 vagy 640x480 felbontásban elindulni. Ki sem lehet választani mást

A monitorom 10:10-es 1440x900-as, de tegnapi napig nem volt probléma, a TV egyébként 1920x1080 16:9, de eddig nem volt probléma, fekete csíkkal működött rajta minden játék 1440x900-on

12.4-es verzió a Catalyst, 2012.0405.2154.37503 a CCC

Egyszer még 4670-esnél volt hasonló problémám, és ott meg lehetett oldani, de már nem emlékszem. :(

(#28565) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus M5A78L-M/USB3 alaplapom egy integrált Nvidia 760G VGA-val. Van rajta egy DVI és egy HDMI csatlakozó. Van egy Monitorom amin csak DVI csatlakozó van és egy TV-m amin csak HDMI. A problémám az,hogy ha a DVI-on rá van dugva a monitor és közben bedugom a HDMI kábelt a TV-be akkor a monitorról eltűnik a kép és átmegy a TV-re de 1920x1080-as felbontáson,pedig a TV csak 1366x768-at tud. A beállítások között nem is tudom beállítani ezt a felbontást. Ha újraindítom a gépet,akkor utána átvált 1366x768-as felbontásra. Ha viszont kihúzom a HDMI kábelt a tv-ből akkor nem megy vissza a kép a monitorra. jel átmegy,mert bekapcsol a monitor,de fekete lesz a kép. Hogy lehetne azt megcsinálni,hogy egyszerre legyen kép a monitoron és a tv-n és tudjak köztük váltogatni. Amíg volt a gépemben egy hd4870-es videókártya addig ez gond nélkül ment. Integrált videókártyával ez nem megoldható? Ha nem,akkor egy bármilyen olcsó videókrátya képes erre? Mert akkor vennék egyet. Gondolom ha van rajta HDMI és DVI akkor müködni fog a dolog.

(#28566) bandi0000 válasza bokrosolajos (#28564) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mért nem rakod fel az új drivert? a 13.1-et?

Xbox One: bandymnc

(#28567) bandi0000 válasza Viktor89 (#28565) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azt ha jól tudom sehogy, mert az alaplapi VGA-k csak egyet tudnak kezelni.
Ja és igen a külön VGA-k már tudnak egyszerre több monitort kezelni bármelyik olcsó amin van 2 olyan csatlakozó ami neked kell

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#28568) agressiv válasza zelenka (#28561) üzenetére


agressiv
addikt

DVI, vagy HDMI kábelt használj, mert úgy néz ki, hogy manapság nem nagyon fordítanak energiát az analóg kimenetre. Nekem D-SUB kábellel még sosem sikerült normális képet varázsolni egy nagyfelbontású monitorra, vagy TV-re.

Amúgy az lehet még a probléma, hogy el van csúszva a jel fázisa, nyomj egy automata beállítást a monitoron.

Hát még a borz.....

(#28569) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Sziasztok.
Mennyivel jobb ez a kari evga gtx 280 ssc accelero xtreme plus hűtővel mint egy GTX 260 vagy 4890? Milyen szinten van ati részről?
Előre is köszi

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#28570) bandi0000 válasza Csak.TnT (#28569) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kb így ennyivel de nem igazán éri meg ilyet venni már, az árából jobbat kaphatnál, de nem igazán ide való kérdés inkább a "milyen VGA-t" kérdés

Xbox One: bandymnc

(#28571) agressiv válasza bandi0000 (#28570) üzenetére


agressiv
addikt

Csalókák azok a tesztek, a gyakorlatban picit hatékonyabb a GTX!

Hát még a borz.....

(#28572) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

A VGA-m azt produkálja, hogy szemetel.
Eddig nem csinálta, csak random újraindult a gép.
A VGA-ra gyanakodtam, hogy túlmelegszik, felraktam egy MSI Afterburner-t, monitorozás céljából.
Azóta nem újraindul, hanem szemetel.

Egy 7600GT VGA, és pl San Andreas is megizzasztja, elkezd tőle szemetelni, még minimum grafikán is.

Lehetséges az, hogy az Afterburner miatt csinálja?
Tuningolni nem tuningoltam. Downclockolni próbáltam, de ahogy rámegyek az Apply-ra, visszaugrik az eredeti értékekre.

Várom a hozzáértők válaszát.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#28573) bandi0000 válasza agressiv (#28571) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ja hát nem is mondtam hogy melyik a jobb kb 1 szinten vannak de játék függő, csak mondtam hogy ne vegye meg ezek közül egyiket se ha venni akar

Xbox One: bandymnc

(#28574) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Így elore lathatolag, es tesztek alapjan vajon egy athlon II x4 kihajtana rendesen egy mostansag megjeleno HD7790-et?
Illetve mit tippeltek a megjelenesi magas ar utan mennyire fog "beallni"?

Azert kerdezem ezeket mert ugyan 7770-et gondoltam venni
de nem tudom erre erdemes e varni ar-ertek aranyban pl.

(#28575) bandi0000 válasza czanga (#28574) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát szerintem kihajtaná de nem vagyok nagy AMD szakértő hogy mit bír ezért majd más válaszol, viszont a 7790 a 7850 1Gb-ot váltja szóval annyiba fog fájni kb mint a 7850

Xbox One: bandymnc

(#28576) Grave_444 válasza zelenka (#28557) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nálam is ugyanez volt a helyzet, amint leváltottam az 5870-et 7770-re.
Az új kártyák nem szeretik a D-SUB csatlakozót, nálam vibrált a kép játékokban, most vettem egy DVI csatlakozós monitort és sokkal jobbak a színek, a probléma is megoldódott.
Ha van a monitoron HDMI vagy DVI digitális csatlakozó vegyél hozzá kábelt, kerüld az átalakítót.
A GT240-en is csak azért megy, mert régi kártya.

[ Szerkesztve ]

(#28577) Facer


Facer
csendes tag

Sziasztok,

Van egy HD7770-es kártyám. HDMI-n keresztül össze szeretném kötni a tvm-el (samsung es6100)
Valamiért nem érzékeli egymást a két készülék.A TV jelzi,hogy nincs jel. A sz.gép meg nem is érzékeli,hogy be van dugva. A vezeték cserén kivűl ,létezik valami megoldás?

Üdv,

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#28578) bandi0000 válasza Facer (#28577) üzenetére


bandi0000
nagyúr

talán megnézhetnéd a catalystba ott felismertetni a tv-t hátha felismeri

Xbox One: bandymnc

(#28579) Facer válasza bandi0000 (#28578) üzenetére


Facer
csendes tag

ott se látja

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#28580) bandi0000 válasza sketchifun (#28572) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Szerintem kártya hiba lesz, de ha leszedsz egy furmarkot és azzal teszteled gyári beállításokon persze a kártyán meg nézed a beállításokat akkor okosabbak leszünk

Xbox One: bandymnc

(#28581) bandi0000 válasza Facer (#28579) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor jó kérdés, kábelt nem tudsz cserélni? Külön külön működnek a csatik? Más nincs bedugva a VGA-ba a HDMI-n kívül?

Xbox One: bandymnc

(#28582) Facer válasza bandi0000 (#28581) üzenetére


Facer
csendes tag

Sajnos nem sok helyen árulnak 7méteres HDMI vezetéket,ezért kicsit körülményes a csere.
Más nincs bedugva a vga-ba,-a monitoron kivül

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#28583) bandi0000 válasza Facer (#28582) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem is 7 méteres hanem mondjuk 1 méteres vagy akármilyen kábelt gondoltam

Xbox One: bandymnc

(#28584) Facer válasza bandi0000 (#28583) üzenetére


Facer
csendes tag

sajna nincs

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#28585) sketchifun válasza bandi0000 (#28580) üzenetére


sketchifun
senior tag

Leszedtem.

Sima Burn-in Test?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#28586) czanga válasza bandi0000 (#28575) üzenetére


czanga
őstag

Erre tippeltem énis, ami az árat illeti, de nem akartam okoskodni mikor pont én kérdezek. :)

Másfelől: Ebből pont lehet már a 2gb-os verziót lenne érdemes venni? Itt ott ezt olvastam róla elöljáróban, mivel a teljesítménye miatt kihasználná a kártya.

Köszönöm a választ, akkor a többiektől is jöhetne infó, akik méginkább ismerik a radeon-okat (ha szabad kérnem). :K

(#28587) bandi0000 válasza sketchifun (#28585) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ahham és járasd 20 percig legalább és nézd hogy mennyire megy fel a hő, illetve szemetel e vagy kifagy e

Xbox One: bandymnc

(#28588) bandi0000 válasza czanga (#28586) üzenetére


bandi0000
nagyúr

a 2 gigásat megérné megvenni mert azért 1 nél többet kihasználnak már a játékok némelyik, de ha írsz a milyen videókártyát topicba ott jobban ismerik a kártyák erejét :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#28589) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

A videókártyám DVI kimenetére rá van dugva a monitor. Szeretném rákötni a tv-met is,de azon csak hdmi van. Létezik olyan átalakító amivel össze tudom úgy kötni a számítógépet a tv-vel,hogy a gépbe a dsub kimenetbe dugjam a kábelt. Van ilyan kábel,hogy dsub-hdmi vagy valami átalakító kell hozzá? Ha igen,akkor pontosan milyen és hol lehet ilyet kapni?

(#28590) Buci21 válasza Viktor89 (#28589) üzenetére


Buci21
addikt

dugd a monitorod D-subon a gépbe, a TV-t pedig DVI-HDMI passzív átalakítóval.
Van Dsub-HDMI is, csak mivel analóg-digitál az átalakítás, így aktív átalakító kell. másik opció: DVI-on marad a monitor, és DSUB-->komponens jel átalakítóval dugod a TV-ba (ha van ilyen rajta)


, ez passzívan alakítható oda-vissza D-subra, mert ugyanaz a technológia, más csatival.

A TV felől meg valahogy így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#28591) Viktor89 válasza Buci21 (#28590) üzenetére


Viktor89
aktív tag

A monitort nem szeretném d-sub-on rákötni,mert az használom sokat és dvi-on digitálisan megy a kép.
a tv-t csak filmnézéshez használnám néha,ott jó lenne az analóg is. viszont a tv-n csak 2 db hdmi van és 1 scart. semmi más. mindenféleképpen a videókártya dsub és a tv hdmi közé kéne valami kábel vagy átalakító,ami nem túl drága.

(#28592) Buci21 válasza Viktor89 (#28591) üzenetére


Buci21
addikt

aktív átalakító van csak, az meg relatíve drága... sztem D-Subon nem lesz rossz a képe a monitornak, de ki tudja, próbáld ki :D
pl: [link]

(#28593) Viktor89 válasza Buci21 (#28592) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Köszi a segítséget,de ennyiért veszek egy olyan videókártyát amin van dvi és hdmi is pl:[link]

Erre rá tudom kötni dvi-on a a monitort és hdmi-n a tv-t és szoftveresen tudok váltogatni köztük,vagy akár klónozni is őket,ugye? Amúgy d-sub-on nem lenne rosszabb a képe? Én azt hallottam,hogy az analógnál van minőségromlás,bár gondolom,hogy ez olyan mértékű amit az emberi szem nem vesz észre.

(#28594) Buci21 válasza Viktor89 (#28593) üzenetére


Buci21
addikt

kicsivel rosszabb csak a kép, függ a kábeltől, az DAC-tól a kártyán, stb :D meg kell nézni, van h ég és föld, van, hogy észre sem vehető a különbség :D Szoftveresen így is fogsz tudni váltogatni, klónozni, kiterjeszteni, win7 alatt a win+p kombóval :D

(#28595) trisztan94 válasza Buci21 (#28540) üzenetére


trisztan94
őstag

Csináltam egy videót a problémáról.
Szerinted?

https://heureka-kreativ.hu

(#28596) Buci21 válasza trisztan94 (#28595) üzenetére


Buci21
addikt

memóriahibának tűnik... mármint VRAM hiba, vagy ahonnét a VGA memóriát használ. Vagy jó esetben driver csak, frissítsd, próbáld ki, hátha más verzió jó. Sztem cserélj kártyát, vagy ha más nem ezt rakd sütőbe... hátha megoldja, utolsó reménynek jó, ha nincs más. Próbáld még ki más gépben, hátha valami anomália.

[ Szerkesztve ]

(#28597) trisztan94 válasza Buci21 (#28596) üzenetére


trisztan94
őstag

Laptop kariról van szó, szerintem az nem lehet cserélni de utánanézek.
Elvileg ez a VGA úgy működik, hogy van 512MB dedikált VRAM-ja és 2GB-ig a rendszer RAM-ból csórja a dolgokat.
A rendszer RAM-ra már futtattam memtest86-ot, 7 pass-t ment végig 0 errorral. A VRAM-ra is futtattam egy vizsgálatot a Video Memory Stress Test progival (igaz, express, 15%-os módban), de az sem jelzett hibát. Estére bent hagyom.

Driverből a legújabb van fent, (legacy kari) de leszedek egy korábbit. (Most 8.970-es van fent elvileg)
CPU hiba nem lehet? :F

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#28598) Viktor89 válasza Buci21 (#28594) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Kipróbáltam és lehet,hogy a kábelem a rossz,de nálam minimálisan,alig észrevehetően vibrál a kép. Amúgy amit linkeltem videókártyát akkor tuti,hogy tu egyszerre kezelni két mnotirt digitálisan kimeneten,mert a msotani integrált vg-m nem tudja,hiába van rajta hdmi meg dvi is. Az összes videókártya tudja ezt,csak az integráltak nem?

(#28599) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. A notikba lévő Intel GMA HD , elbír külső monitoron (22") HD filmeket reccenés nélkül?

(#28600) bandi0000 válasza Dyde (#28599) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Szerintem el kellene bírnia elég erősek ezek ilyenre

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.