Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) Buci21 válasza Viktor89 (#28598) üzenetére


Buci21
addikt

az integráltaknál van, h spórolnak, pláne régebben. egy GT 210 már fogja tudni kezelni, de olcsóbban kijösz egy HD 5450-el, s kicsit modernebb is: a legolcsóbb HD 5450

[ Szerkesztve ]

(#28602) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdvözlet!

Adott egy számítógép amiben egy Radeon X1600-as videókártya van. A gépen Win7 64-bit fut már bő másfél éve.
A tulajdonosa játszott rajta (LoL=a játék neve rövidítve :)), a program bezárása után a windows asztal felbontása megváltozott (kisebb lett), a tulaj véletlenül a szokott felbontásnál egyel nagyobbatt választott és azután a képernyő elsötétült.
Én arra gondoltam hogy a driver összecsinálta magát és csökkentett módban elindítva a gépet, majd futtatva az AMD oldaláról leszedhető Removal tool-t, újra lett kép normal módban.
Ezután eltávolítottam minden videókártáyval kapcsolatos dolgot (uninstall + regisztry-k törlése + mappák és fileok törlése+ restart ekkor még mindig volt kép). Leszedtem a drivert az AMD holnapjáról (ez a driver volt előtte is fennt és több mint 1,5 évig probléma mentesen működött).
Feltelepítve a drivert újraindítás után újra a fekete képernyő fogadott. A win boot képernyő még látszik, de azt követően már nincs kép.
Kipurcant volna a VGA?
Vagy lehet más a probléma?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28603) Viktor89 válasza Buci21 (#28601) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Én mindenhol drágábban látom a hd5450-et mint a 210-et.

(#28604) Buci21 válasza Viktor89 (#28603) üzenetére


Buci21
addikt

akk jöhet a 210 is, bár az már elég régi sorozat, és én alsó kategóriában jobban bízom az AMD-ben. Mi a gép amibe megy? A chipset akár el is döntheti, h mi a jobb :D PCX-nél fordítva van a sorrend, amelyik perpill olcsóbb, az 5450-hez húzna a szívem, mert AMD, de a vélra megfelel minden :D csak tudom, h Catalystban tök jól lehet a többmonitorosdit állítani. És tán az 5450 drivere később válik legacy-vá, mint a GT210-é...

[ Szerkesztve ]

(#28605) RaZroX


RaZroX
addikt

Hi!

Van egy HD6670 és két monitort akarok rákötni. Az egyik VGA-val a másikat pedig HDMIből DVI átalakítón keresztül VGA kábellel de nem ad képet ha átalakítóval van bekötve.

Ötlet ?

This is the way

(#28606) Spet válasza LBandi (#28602) üzenetére


Spet
addikt

VGA módban indítsátok el a rendszert és állítsátok vissza a megfelelőre a felbontást.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28607) LBandi válasza Spet (#28606) üzenetére


LBandi
aktív tag

VGA mód? :F
Miután töröltem mindent (de még a driver újratelepítés előtt), a felbontást visszatettem 1024×768-ra. Viszont, ha a driver fent van Normal módban nincs kép, tehát nem tudok semmit csinálni. Csökkentett módban meg hiába állítottam felbontást.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28608) Spet válasza LBandi (#28607) üzenetére


Spet
addikt

Gép indít F8 nyomkodása, míg ki nem jön, hogy milyen üzemmódban akarod indítani és ott kiválasztod a VGA módot és azzal a felbontással fog indulni ami ott be van állítva (így lehet visszaállítania felbontást ha túl nagyra állítod).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28609) LBandi válasza Spet (#28608) üzenetére


LBandi
aktív tag

Az F8 -al a gépen csak a következő lehetőségek jelennek meg : Normál mód, Csökkentett mód, Csökkentett mód parancssorral, Csökkentett mód hálózattal (nincs több pláne nincs olyan amit mondtál). Én olyanról még nem is hallotam hogy VGA mód. Amúgy ha minden vga-val kapcsolatos dolgot uninstalláltam/töröltem, még a registry bejegyzéseket is, akkor hogy a fenébe maradna meg bármilyen korábbi beállítás? :F Ja és a felbontást is (driver nélkül) visszatettem olyanra aminek működnie kellene.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28610) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

sziasztok. Segitség kelenne sűrgős.
Vettem egy GTX 280-at beraktam a gépbe, csak 2db 6pines kábelem van ezeket rádugtam de semmi kép csak piros világit...
kell a 8 pin vagy miért nincs kép???:( :( :(

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#28611) LBandi válasza Csak.TnT (#28610) üzenetére


LBandi
aktív tag

Ha 8-pines foglalat van neki akkor nyílván az kell neki. Hogyan dugtad rá a két 6-ost?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28612) Csak.TnT válasza LBandi (#28611) üzenetére


Csak.TnT
tag

hát megy rá egy 6os abba bedugtam a 6ost, meg mellé megy a 8pines oda csak egy féle kép tudom bedugni a 6ost. :/

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#28613) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, tudnátok segíteni ez milyen Ati agp-s vga lehet?
Hátha valakinek ismerős mert az istennek sem találok rajta egy típusszámot. :(

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28614) LBandi válasza Csak.TnT (#28612) üzenetére


LBandi
aktív tag

Az nem lesz jó, a 8 pinesbe nyolcast kellene tenni mindenképp különben nem kap elég kakaót a megfelelő működéshez. Amúgy milyen tápegységed van?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28615) Csak.TnT válasza LBandi (#28614) üzenetére


Csak.TnT
tag

500w stanility.
Ez előtt egy GTX 260 ment vele semmi gond nem volt, meg kipróbáltam nem rég egy HD3870 X2-vel arra is 6+8pin ment az is ment rendesen, nem fagyot semmi gond nem volt

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#28616) LBandi válasza Csak.TnT (#28615) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hát azért egy gtx260 közel sincs olyan energiaigényű mint egy 280-as (még az ati is bőven alatta van), ráadásul ahogy nézem nem valami komoly táp amivel rendelkezel, lehet az nem tud elég kakaót leadni neki a 2×6pinen.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28617) Spet válasza anonymus89 (#28613) üzenetére


Spet
addikt

7000-es 8000-es 9000-es szériából valamelyik nem tudom biztosan melyik is lehet Innen próbáltam beazonosítani. De ha tudod rakd be gépbe és nézd meg Aida64-gyel vagy GPU-Z-vel hátha valamelyik megmondja

LBandi: Ha az én fapados MX440-es el tud indulni VGA módban akkor a tiedben is kell, hogy legyen ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28618) szabonagyur válasza Viktor89 (#28603) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Milyen integrált videókártyáról van szó? A Asus M5A78L-M/USB lapban lévőről? Mert ha igen ez a hivatalos oldal szerint tudja a multi-monitor dolgot. És ha erről van szó akkor itt HDMI-HDMI kábellel mehet a TV.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#28619) AAntii válasza Csak.TnT (#28615) üzenetére


AAntii
őstag

A tápegységed a nem ajánlott tápegységek listájában szerepel, így könnyen lehet, hogy már a gtx 260-nal is határon volt a táp, ezzel a kártyával meg sajnos nem bír. :N

Ki kellene próbálni valamilyen komolyabb táppal is.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28620) szabonagyur válasza anonymus89 (#28613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másik oldaláról nincs képed? Emlékeim szerint ott rajta van :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#28621) anonymus89 válasza szabonagyur (#28620) üzenetére


anonymus89
addikt

Dehogynem készítek és linkelem.

Spet: az baj winyó nélkül kaptam szóval most macerás lenne még telepítgetni

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28622) Buci21 válasza anonymus89 (#28621) üzenetére


Buci21
addikt

alsó kategóriás kártya lehet az x300 érából, vagy valamelyik x1300 kategóriás cucc. Tuti, h alsó kategória, valahonnét 2004 környékéről :D nem sokra való, ad képet, annyi tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#28623) Csak.TnT válasza AAntii (#28619) üzenetére


Csak.TnT
tag

kipróbálom. hátha csak az a gond.. :/

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#28624) anonymus89 válasza Buci21 (#28622) üzenetére


anonymus89
addikt

Na jó most már idegesít, hogy az istennek sem találom csókolom a kacsóját, annak aki elfelejtett legalább egy márka nevet vagy konkrét típusszámot rápecsételni innen üdvözlöm is egyben valamelyik rokonát.
Átpakolom a gépet később jelentkezem, ne keressétek!!! :D

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28625) LBandi válasza Spet (#28617) üzenetére


LBandi
aktív tag

A gép nem az enyém és írtam hogy nincs VGA mód a választhatóak között (Az F8-as gomb előjön). Az oprendszer Win7 64-bit.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28626) Buci21 válasza LBandi (#28625) üzenetére


Buci21
addikt

a csökkentett mód win7 alatt azt hiszem VGA mód :D

(#28627) LBandi válasza Buci21 (#28626) üzenetére


LBandi
aktív tag

Akkor nem segített az a válasz mivel a felbontás vissza lett téve, ezt már korábban leírtam.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28628) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Előzmény: [link]

Szóval tanácstalan vagyok. Ez biztosan VGA hibát takar ? Mert mikor a rendszer kéri a jelszót, akkor még nincs jelen a csíkozódás, de mikor bejelentkezik, akkor már igen.

PS4

(#28629) agressiv válasza mrhitoshi (#28628) üzenetére


agressiv
addikt

Igen.

anonymus89

9200SE körül lehet a hűtőbordából ítélve. X széria már expressz, a régiek pedig általában nem low profilosak.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#28630) Spet válasza LBandi (#28627) üzenetére


Spet
addikt

Akkor legközelebb válaszd a kisfelbontású kép indítási módot ( win 7-nél már így nevezik a VGA módot :U ) és ott állítsd be a felbontást. Ha ezt nem találod windows reinstall, ha ott sem ad képet kártyacsere, ennél többet nem tudok ebben segíteni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28631) LBandi válasza Spet (#28630) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hát nem tudom neked milyen win7-ed van, de én még olyan opciókkal nem találkoztam, mint amiket te leírtál pedig már jópár win7-es gépen túlvagyok.

Kicsit olyan mintha azt mondanád hogy F8 után válaszd: A minden legyen újra jó a gépen módot.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28632) Spet válasza LBandi (#28631) üzenetére


Spet
addikt

Bocs, hogy nem karikázom be... szerintem egyszerűbb lenne a vinyót ami benne van jobb váll fölött szép távolra eldobnotok.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28633) LBandi válasza Spet (#28632) üzenetére


LBandi
aktív tag

Köszi! :R
Holnap megnézem megoldja-e a problémát.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#28634) anonymus89 válasza agressiv (#28629) üzenetére


anonymus89
addikt

No mivel vendég jött csak most tudok írni de még win xp felrakás előtt, hosszas guglizás után 9200-ra gyanakodtam én is, beigazolódott. Nem más mint Ecs 9200se minden márkára gondoltam csak épp pont arra nem.... :U
Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28635) killer095


killer095
őstag

Sziasztok kérdésem lenne a mai nap folyamán valami hibába ütköztem : 10-20 perc játék után a játék befagy a kép elfeketedik és a monitor kiirja hogy NO VIDEO INPUT (HD4770)
Eddig ilyen nem volt !
Friss windows + legujabb driver
Vlaki help?

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#28636) killer095 válasza killer095 (#28635) üzenetére


killer095
őstag

És az a legfurább hogy nyomtam CPU és VGA stress testet is és semmi, akkor viszont nem értem

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#28637) sony198


sony198
csendes tag

Tegnap vettem egy gtx 260 itt a phn de nem válti át a monitort a tápom szerintem jó mert az előtt egy gtx 280 használtam csak ell cseéltem erre meg egy 4670 karira az tőkéletesen műkődik ..
Akitől vettem azt mondta meg kűldőt képet is hogy nála ment...
Én arra gondolok hogy másik gtx 260 csinált teszt képeket ..

nincs semmi hangjelzés venti pőrőg szépen másik gépbe még nem tettem bele 500w chiftec tápom van hozzá

sony198 megbizható

(#28638) syberia válasza killer095 (#28635) üzenetére


syberia
veterán

Milyen tápod van?
A vga-t érdemes portalanítani, megigazítani a slotban.

(#28637) sony198: nem könnyű az írásod értelmezni de könnyen lehet hogy hibás a kártya, én a helyedben-lehetőség szerint-kipróbálnám egy másik konfogban, ha ott sem működik akkor küld vissza az eladónak.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#28639) sony198


sony198
csendes tag

okés kőszőnőm megtobálom másik gépbe

sony198 megbizható

(#28640) syberia válasza killer095 (#28635) üzenetére


syberia
veterán

Ebben a topikban részletesen foglalkoztak a problémával.

https://howbad.info/

(#28641) Tailor21


Tailor21
csendes tag

Sziasztok!
Az Ati Radeon HD 2400 ventilátora már lassan tönkremegy néha erőlködve forog van hogy meg is áll egy pillanatra. KÉP
Azt szeretném tudni, hogy magát a ventiét le lehet szedni? És rátennék egy újjat pl. ezt.
Találtam még ezt is de három foglalatja van nekem meg kettő kellene attól jó lenne?

(#28642) syberia válasza Tailor21 (#28641) üzenetére


syberia
veterán

Szia, simán le tudod operálni mert csak 3 csillagcsavar fogja le.
Első körben próbáld meg a csúszócsapágyat újrazsírozni, ha sikerül
nem kell lecseréld a pörgettyűt :N

https://howbad.info/

(#28643) agressiv válasza sony198 (#28637) üzenetére


agressiv
addikt

Inkább vettél volna egy magyar helyesírás szabályai nevű könyvet. :W :DD

Hát még a borz.....

(#28644) Tailor21 válasza syberia (#28642) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Köszi megpróbálom. (Már 2 éve búg időszakosan, de az utóbbi takarítás óta állandóan)
De azért egy tartalékot szeretnék még vásárolni.
Tudsz ajánlani nagyobb sebességűt és jobb minőségűt vagy a linkelt venti is megfelelő lesz?

[ Szerkesztve ]

(#28645) AAntii válasza Tailor21 (#28641) üzenetére


AAntii
őstag

Szia!

Én a helyedben a ventit próbálnám meg első körben cserélni, gazdaságosabb megoldásnak tűnik, illetve a bordának nem igazán lehet baja, felesleges lenne erre a kártyára rákölteni kb. 2 ezer forintot. Az, hogy az új ventin három pin van, a kártyán meg csak kettő, nem gond, mennie kell így is.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28646) Tailor21 válasza AAntii (#28645) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Én is így vagyok vele mivel csak böngészésre van használva a gép.
És köszi a pin-re a választ!

(#28647) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Megéri az intel hd3000-et kiváltani egy sapphire 5570-re? 4000Ft lenne a kártya és a red alert 3 szeretném maxon futtatni 1080p-be. Lehetséges ezzel a kártyával?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28648) #92888064 válasza CsonkaImo (#28647) üzenetére


#92888064
törölt tag

ebből a táblázatból kivehető a hd3000 és a 6570 viszonya, ami közel áll a 5570-hez. nem ismerem a red alert 3 gépigényét, de az igp-vel is szépen kellene mennie, és ezen sokat javít a dedikált kártya (5570).
4000 ft-ot mindenképpen megér (ennyiért szerezz nekem is :DDD ), úgyhogy ha nem felel meg a kritériumoknak, akkor sem fogsz bukni rajta. mondjuk mókás felállás egy i5 2500k+5570 páros, de ez már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#28649) CsonkaImo válasza #92888064 (#28648) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Átmenetileg kellene. Szervizben van a jelenlegi kártyám. hd3000 közepes beálllítások mellett viszi a red alert 3-at. Élsimítást, árnyékokat el lehet felejteni vele. Ismerőstől lesz akinek csak 1db van sajna :DDD. Itt van pár kép a játékról. Szerintem vinnie kell simán kimaxolva. Megerősítitek már veszem is meg.

(#28650) Gainka


Gainka
őstag

Hali
Nekem csak annyi lenne a kérdésem hogy ugye azt tudjuk hogy ősszel jönnek a 8xxx-es atik, de arrol sehol nm hallottam/olvastam hogy ebben az évben lesz e új gforce sorozat, vagy nincs még erről infó?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.