Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Rivaul válasza Sixty21 (#27400) üzenetére


Rivaul
addikt

[link] csak nézd+ mit állítasz ne a kártyát rángasd csak a fan-t :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27402) BlessedElroy válasza agressiv (#27394) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

visszavettem: fél óra alatt nem vágott ki. eddig kb 10percenként.

Origin: BlessedElroy

(#27403) BomiBoogie válasza Sixty21 (#27400) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"Apply"? :D

Sapphire Trixxx, ASUS GPU Tweak.

(#27404) mad1 válasza Sixty21 (#27400) üzenetére


mad1
veterán

speedfan

Ne szemetelj ! = Steam

(#27405) dav<3


dav<3
tag

Helló!

Az lenne a problémám hogy ha teljesen leterhelem a vga-m (7870XT) akkor meghal a gép pontosabban a Furmark nevű programot indítom el sima 800x600 alapban mihelyst bejönne a kép azonnal leáll a gépem de nem csak simán leáll hanem a bekapcsoló gomb világít folyamatosan és a billentyű is világít. Ezután bekapcsolni csak kín keservesen lehet azaz táp le táp vissza próba ilyenkor is több dolog szokott történni: - Egyáltalán nem bootol be és kép sincs. - Nem bootol ugyan úgy csak emellett még a vga fanokat elkezdi 100%-on pörgetni. -Vagy legvégső esetben eljutok a win7 üdvözlő kiírásáig aztán pedig a megszűnik a jel a vga felől tehát elekzd villogni a monitor mintha nem kapna jelet és ugye megint resetelni kell. Megpróbáltam jóval a gyári beállítások alá tornázni a gpu és memo órajelét és úgy fut mind a Furmark és nincsenek is problémák bootolással sem úgy stabil a gép. A vga-t én személy szerint kizárnám ugyanis nem régen jött vissza iPont-tól szervizről és megállapították hogy semmi baja. Előre is köszönök minden segítséget. Táp: Asus 550W P-55GA.

Üdv.: Dávid

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#27406) BomiBoogie válasza dav<3 (#27405) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Könnyen lehet, hogy a táp a ludas...

(#27407) syberia válasza dav<3 (#27405) üzenetére


syberia
veterán

Nekem volt hasonló hibám, akkor a gépen alig akart bekapcsolni igaz utána
normálisan üzemelt....a hibat egy tönkrement táp kondenzátor okozta,
a szakszerű csere után megszűnt a probléma.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#27408) agressiv válasza dav<3 (#27405) üzenetére


agressiv
addikt

Ez pedig VGA gyanús még így is.

Hát még a borz.....

(#27409) Stepo válasza dav<3 (#27405) üzenetére


Stepo
aktív tag

Szerintem kérj kölcsön(ha tudsz) egy tápot/Vga-t és próbálgasd.(Nekem akkor kellett a tábot áramtalanítani és úgy vissza amikor rövidre zártam ;] )

''Vagy legvégső esetben eljutok a win7 üdvözlő kiírásáig aztán pedig a megszűnik a jel a vga felől tehát elekzd villogni a monitor mintha nem kapna jelet''
Ez viszont tényleg VGA gyanús

(#27410) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

Sziasztok!
Arra keresek választ, hogy a napokban cseréltem egy xfx9800gtx-et.
A kártya gép bekapcs után már "szemetel" sok sok pici pontot rajzol az egész képre. win indulás után függőleges csíkok jelentkeznek. drivercseréket végeztem, semmi. másik gépben ugyan ez. másik vga kártya rendesen üzemel midnkét gépben.
készítettem képernyőképet, a vicc hogy amikor másik kártyával megnyitottam a képet, nem látszott rajta hiba..
ebből az jön le, hogy a kirajzolt kép tökéletes. akkor valami a monitorral nem ok? Prestigio N19

Üdvözlettel: Gabeszku

(#27411) BlessedElroy válasza agressiv (#27394) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Na most már tuti, hogy nem az órajel volt a baj, hanem a power managemant mode. Max performance-on volt, azt nem szerette.Most adiptive-on semmi baja nincsen.

Origin: BlessedElroy

(#27412) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na úgy néz ki, még sem oldódott meg teljesen a driver hibám. Telepítő cd nincs a vga-hoz, így az asus oldaláról tettem fel egy régebbi drivert. Egyik este a Wot-al játszottam nem volt gond. Tegnap este az Rfactor-ral, minden ok. Majd elindítottam a tankosat és ismét a "driver leállt mert nem válaszolt de helyreállt" jellegű üzenettel elsötétült a képernyő.
Lehet kénytelen leszek újra húzni a win7-et, pedig nem nagy kedvem van hozzá.
Korábban is nvidia kártya volt benne, majd iGP, aztán most megint nvidia. Lehet a régiből benne maradhatott valami a win alatt, nem tudom. De nagyon remélem ez a hiba nem vga hiba lesz.

(#27413) BomiBoogie válasza Gabeszku (#27410) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ebből az jön ki, hogy rossz a VGA.

(#27414) Rivaul válasza Gabeszku (#27410) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért nem látod másik kártyával a prt scr-t mert nem konkrétan a monitor képét mented le. A kártya attól még hibásan jeleníti meg de ezt a win-n nem tudhatja. A másik kártyán csak a mentett adatot látod csak az le is közli mivel nem hibás. 1xűen próbáltam megfogalmazni remélem így megfelel. Sajna szerviz.

Egyébként ha a xfx9800gtx amit beletettél akkor ne lepődj meg. Ezek mára nagyrészt ilyen hibásak.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27415) zelenka


zelenka
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI R4870-T2D1G típusú videokártyám, ami mostanában széteső, csíkos képet produkál.
A hiba, nemcsak játékok alatt lép fel, hanem gyakorlatilag bármikor.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a hiba javítható-e vagy egyáltalán érdemes?

Előre is köszönöm!

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_12_wtnbvr6xa1.jpg][img=http://www.kephost.com/thumb/2013/3/12/a1_2013_3_12_wtnbvr6xa1_tn.jpg][/url]

[ Szerkesztve ]

(#27416) BomiBoogie válasza zelenka (#27415) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hű.
Nem, sajnos nem igazán érdemes vele foglalkozni, régi kártya már és hibás is.

A képeket legközelebb illeszd be rendesen.

(#27417) agressiv válasza BlessedElroy (#27411) üzenetére


agressiv
addikt

Ergo instabil volt a GPU, hogy mi okozta, az már részletkérdés. :DD

Hát még a borz.....

(#27418) BlessedElroy válasza agressiv (#27417) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Nem lehet hogy csak túl fapados a lapom ? Kb 1 hét mire megkapom a csere alaplapot, remélem azzal jó lesz.
köszönöm a segítséget! :R
(vki elmagyarázhatná, hogy hogyan adhatok pirospontot-vkinek már kisötös járna)

Origin: BlessedElroy

(#27419) BomiBoogie válasza BlessedElroy (#27418) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pirospontot a sikeresen lezajlott üzletekért tudsz adni, nem a fórumos hozzászólásokért.

Úgyhogy gyorsan vegyél valamit agressivtől. :D

[ Szerkesztve ]

(#27420) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

kellene egy kis segitség
ugy gondoltuk hogy uj Teljesen uj vga vásárlás lesz..

2 gyártó van kinézve segitsetek melyik jobb és melyiknek jobb a garanciája értem ez alatt a bolti gari lejárta utáni gyártói garit

[link]

[link]

[link]

közben 3 lett én az xfx re gondoltam
:R

HTC desire 500

(#27421) freestailo válasza NyuszyCaster (#27420) üzenetére


freestailo
őstag

Sztem az xfx néz ki a legjobban, de terhelve szerintem ez a két kisventis hűtés elég hangos lehet. Asus hűtése jól néz ki, én ezt választanám. Gigák ahogy néztem a fórumot nem ajánlottak mostanában, sokat romlik el.

(#27422) NyuszyCaster válasza freestailo (#27421) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi

[link]

de az asus helyébe másik asus lépett

ez olcsóbb és az sem utólsó szempont sajnos :R

HTC desire 500

(#27423) ASUSSACAHD válasza NyuszyCaster (#27422) üzenetére


ASUSSACAHD
tag

Hali!

Hát ezen ugye nem a gyártó nevesebb DirectCu hűtése fekszik. De mivel írtad hogy olcsóbb kellene nyugodtan meg veheted ezt is nem lesz vele probléma, talán egy kicsit hangosabb de az se biztos. :)

És +1 ASUS. Azzal tuti nem nyúlsz mellé. :))

[ Szerkesztve ]

Intel Core i7

(#27424) NyuszyCaster válasza ASUSSACAHD (#27423) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi a választ

HTC desire 500

(#27425) BomiBoogie válasza NyuszyCaster (#27422) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem kell a "T" változat, ami gyári OC, az utolsó, amit linkeltél, tökéletes lesz.

(#27426) modern


modern
aktív tag

Hello.

Tudna vki segíteni sos-be h mi lehet a baj?

Van egy 8800gt-m.(bfg oc)
Berakom a gépbe de a gép nem látja a kártyát csak az integráltat (pedig a bios-ban a primary az pci-e-re van állítva)
Elvileg ha a kártya nem ad képet akkor is kellene h lássa a windows integrált kártyáról az eszközkezelőben nem?Mármint h videókártyák: nvidia 7025 alatta 8800gt így kéne nem?

Tud vki erre megoldást?
Feláll a rendszer de a pci-e kártyát nem látja (az int. vga miatt áll fel a rendszer még akkor is ha nincs használatban)

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#27427) Rivaul válasza modern (#27426) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel 8800 így valószínű +halt. Táp csati rendben? Próbáld meg másik gépbe de ezek a kártyák hullanak mint a legyek sajna. Esetleg a kártyán a csatlakozót radírozd+ kicsit. ha még is menne másik gépbe akkor viszont a lapon a csatlakozó adta meg magát. Valamelyik mindenképp elhasalt sajna.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27428) modern válasza Rivaul (#27427) üzenetére


modern
aktív tag

A vga halott.
Mert van egy 9800gtx-em az viszont tökéletesen működik.

Azért köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#27429) Rivaul válasza modern (#27428) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnálom. Nincs mit.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27430) Gery85_03


Gery85_03
csendes tag

Sziasztok!

Kb 5 hónapja vettem egy GIGABYTE GV-R787OC-2GD HD7870 2GB a problémám az hogy szemetel. Például netezés közben feltűnnek rossz színű pixelek. Próbáltam már több féle drivert és több féle Operációs rendszert de a hiba úgyis fent állt. Visszavittem , de ők azt mondták a kártya jó. Volt másik gépbe is ott is produkálta a hibát. A régi kártyámmal ilyen hiba nem volt. Mostanában a Far Cry 3 (eredeti) változó időközönként kifagy (Feladatkezelővel bezárható, tehát csak a játék fagy meg a gép nem). A 3dmark 11 simán futott fél napon keresztül. És más játékokban nem tapasztaltam problémát.
A kártyát nem húztam!
Mivel tudnám letesztelni, hogy tutira kidobja a hibát. Vissza akarom vinni, de a fő jelenség csak sima Windows használat során jön elő amit ha nem akarnak észrevenni nem is fognak.
Már nagyon tanácstalan vagyok!
Válaszokat előre is köszönöm!

(#27431) BomiBoogie válasza Gery85_03 (#27430) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van egy Furmark nevű program, azzal tudod melegíteni, terhelni.

Illetve Unigine Heaven nevű teszter, azzal is nézd meg, valószínűleg ki fog jönni a hiba és akkor már tudod bizonyítani.

(#27432) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdvözlet!

Egy Voodoo2 kártyával kapcsolatos kérdésem lenne, ha emlékszik még valaki a régi szép időkre...

Szóval egy P2 retro konfigba két Voodoo2 kártyát tennék, SLI-ben összekötve.
Két kérdésem lenne: egyik, hogy nem baj az, hogy a két kártya nem egy gyártmány? Sőt, talán az egyik 8, a másik 12Mb... A másik, hogy az eredeti SLI kábel nincs meg, összeköthető egy mezei floppy kábellel? Itt a baj ugye, hogy van a szalagkábel egyik végén egy csavarás az erek között, ami az "A" meghajtót volt hivatott jelölni...

Köszönöm!

(#27433) BomiBoogie válasza Vegitaa (#27432) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az, hogy nem egy gyártmány, önmagában nem baj. Lehet, meg kéne kérdezned bacsis kollégát.

(#27434) Rivaul válasza Vegitaa (#27432) üzenetére


Rivaul
addikt

A lassabbal egyenértékben megy majd a gyorsabb is. A kábel mivel meg van csavarva így vagy nem lesz megfelelő vagy zárlatot csinálsz a kártyákba. Ezekbe biztos vagyok azt viszont nem tudtam hogy ilyen régi gépbe is megy az sli :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27435) BomiBoogie válasza Rivaul (#27434) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, a régisége miatt nem tudok én sem egyértelműen állást foglalni.

(#27436) Celithrandi


Celithrandi
addikt

vtx3d kártyákról mi a vélemény? igaz az, hogy PowerColor ról van szó gagyi hűtéssel?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27437) BomiBoogie válasza Celithrandi (#27436) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Powercolor az anyacég, ettől még nem szükségképp gagyi, nem is a legjobb, de árban kedvezőek szoktak lenni.

(#27438) Celithrandi
Lehet, hogy kevesebbért, de el fogod tudni adni. Kevesebbért is veszed. Áruld azért el, pontosan milyen kártya, meglásd, mások is fognak írni. :)

[ Szerkesztve ]

(#27438) Celithrandi válasza BomiBoogie (#27437) üzenetére


Celithrandi
addikt

félreértettél akkor, a Powercolort nem gagyiztam, jó véleménnyel vagyok róla. A hűtése gagyi ahogy olvastam. A jó ár az ami miatt nézegettem, amitől félek az, hogy hangos + meghal + nehezen lesz eladható esetleg

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27439) Vakegérke válasza Vegitaa (#27432) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27440) Vegitaa válasza Rivaul (#27434) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Elvileg kell hogy menjen, hiszen korban nagyjából stimmel a dolog... 1998 tájékán vagyunk a Voodoo2-vel, s a P2-esek ekkor már egy éve mentek...

(#27441) Vegitaa válasza Vakegérke (#27439) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Jé, köszi!
De ebben is ott a csavarás!?

(#27442) Vakegérke válasza Vegitaa (#27441) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minden jel arra mutat. :K

Link, link, link.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27443) Celithrandi


Celithrandi
addikt

ezeket nem csak kívül kellett kötni?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27444) Vakegérke válasza Celithrandi (#27443) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hídcsatlakozó (is) van rajtuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27445) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Köszi!

Mondjuk még mindig nem oké a dolog, mert a Voodoo2 SLi kábelen középen van a csavarás, még egy mezei floppy kábelen kissé oldalra...

(#27446) Vakegérke válasza Vegitaa (#27445) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lyullymá, hát vedd meg azt, amit linkeltem. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27447) Vegitaa válasza Vakegérke (#27446) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Oksa, csak problémázhatnékom volt... :)

(#27448) BomiBoogie válasza Vakegérke (#27442) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megint Google keresővé degradálódtunk. :W

(#27449) Celithrandi válasza BomiBoogie (#27448) üzenetére


Celithrandi
addikt

engem nem degradálna ha enyém lenne a G :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27450) Vakegérke válasza BomiBoogie (#27448) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha hibáztam, csak szólj. Nem teszem többé. Vagy félreértettelek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.