Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Vakegérke válasza BigDarkJoy (#27499) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már Intel, akkor NVIDIA kártyát keresnék.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27502) BomiBoogie válasza Vakegérke (#27501) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért is? :F

(#27503) BigDarkJoy válasza freestailo (#27500) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

jelenleg erre vagy HD 5570 re lenne keret, ez mégiscsak 256 bites mig az 5570 128, igaz az ddr5 ez ddr3.

Pár hónapig elnetezgetni meg a fenti játékokkal elbohockodni talán jó nem ? :(

aztán 1 Asus 7770t szeretnék venni.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27504) BigDarkJoy válasza Vakegérke (#27501) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Szerintem intelhez , és AMD hez tök mindeggy a VGA.... Nvidia, vagy ATI..

Ha Nvidiát vennék akkor 960,vagy 9800 lenne... de most erre lenne lehetőségem.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27505) Vakegérke válasza BomiBoogie (#27502) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vita tárgya, hogy az ATI és az AMD egy követ fújnak. Már bocs, nem emlékszem rá, de valamelyik felvásárolta a másikat. Valószínű, hogy az AMD a "tettes". Ennek értelmében egyértelmű, hogy saját platformjához illeszti a kártyákat.

Az Intel inkább az NVIDIA kártyákat részesítette előnyben, rájuk optimizált mindent.

Anno, nem is olyan régen rákérdeztem ebben a topicban, hogy mire cseréljem a 8600GT kártyámat Intel alapokon. Megköszönve a tanácsokat vettem egy Gigabyte 7750-es, 1 gigás, GDDR5-ös kártyát. Ez ugye ATI.
Kedvenc régi játékom kiröhögte, nem volt hajlandó elindulni vele.
Gond nélkül becserélte a bolt egy Asus GTX650 Ti-re, és láss csodát, minden vágyam teljesült.

Csak ennyi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27506) freestailo válasza BigDarkJoy (#27503) üzenetére


freestailo
őstag

semmi..

[ Szerkesztve ]

(#27507) kenta válasza agressiv (#27480) üzenetére


kenta
tag

Értem, és ha jumper akkor okozhat valami problémát így?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27508) aram01 válasza Vakegérke (#27505) üzenetére


aram01
nagyúr

ekkora baromságot már rég hallottam :W

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27509) Vakegérke válasza aram01 (#27508) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne bosszankodj, inkább nevess. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27510) bence188


bence188
tag

Sziasztok! Megjött az új kártyám 5870 vapor-x, bele raktam a gépbe, bekötöttem a 2 tápcsatlakozót a kártyán, elindítom a gépet és nincs kép. A régi kártyámat (5830 xtreme) visszaraktam és az működik. De az 5870 nem, pörög a ventillátorja mikor elindítom a gépet, de nincs kép. Alaplapom Gigabyte GA H61MD2B3. Nem tudjátok mi lehet a probléma? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#27511) aram01 válasza bence188 (#27510) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet hogy rossz a kártya?
tápod milyen?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27512) bence188 válasza aram01 (#27511) üzenetére


bence188
tag

Chieftec CTG0500-80P 500W Ha az 5830at bírta akkor 5870et is bírnia kéne, mert csak 15wal fogyaszt többet kb a procim(i5 2400) meg nem fogyaszt sokat.

[ Szerkesztve ]

(#27513) aram01 válasza bence188 (#27512) üzenetére


aram01
nagyúr

a kártya tuti jó? mert azt írtad: megjött az új kártyám, gondolom csak neked új, amúgy használt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27514) bence188


bence188
tag

Igen használtan vettem, olyantól a hardveraprón akinek 26 pozitíva és 0 negatíva van, még küldött is képeket a kártyáról és teszteket is működés közben. De persze ez nem jelent semmit, én megbíztam benne. BIOS-ban nem lehet valamit állítani?

(#27515) daad79


daad79
csendes tag

Helo!
Egy GTX650ti vga mellé jó választás lenne az AMD Athlon II x4 750k proci? :W

(#27516) Grave_444 válasza bence188 (#27514) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha tudod próbáld ki másik gépben. Töröld le a drivert és utána próbáld meg.

daad79 Igen.

[ Szerkesztve ]

(#27517) bence188 válasza Grave_444 (#27516) üzenetére


bence188
tag

Sajna nincs a környéken olyan ismerősöm akinél ki tudnám próbálni ezt a kártyát, de ha másnál jó lenne esetleg, akkor hol lehet a hiba? Most kipróbálom a driver törlést, talán segít.

(#27518) Grave_444 válasza bence188 (#27517) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha másnál jó tedd újra a windowst.

(#27519) agressiv válasza BomiBoogie (#27502) üzenetére


agressiv
addikt

Igen erősen hajlamosak az AMD tákolmányai nem elindulni intel alapokon, illetve instabilak lenni!

aram01

Egyáltalán nem hülyeség. az említett 4830-as megoldás nagyon jó eséllyel nem is fogja látni a kártyát, és csak integrálttal fog indulni, ha benne van a kártya, ha nem.

Alaplapom Gigabyte GA H61MD2B3.

bence188

Ez is tipikus nem induló megoldás, főleg gagyibájt lappal, vagy kártyával. Valószínűleg jó a kártya és valami más konfigban elindulna.

kenta

Ha megy a kártya, nem, ha nem megy, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27520) agressiv válasza Grave_444 (#27518) üzenetére


agressiv
addikt

Hogy lehet windowst telepítést javasolni egy el sem induló konfigra?... :W

Hát még a borz.....

(#27521) bence188 válasza agressiv (#27519) üzenetére


bence188
tag

Az alaplapnak mi lehet a hibája, BIOS-ban esetleg vmit nem lehet állítani, h érzékelje az új kártyát?

(#27522) Grave_444 válasza agressiv (#27520) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elindul a gép csak nem ad képet... Az 5830-t be tudja tenni és azzal újrarakni.

Ha már ilyen okos vagy javasolhatnál valami frankót, nem csak leírni azt ami egyértelmű.

(#27523) agressiv válasza bence188 (#27521) üzenetére


agressiv
addikt

Az alaplapnak a gyártó a hibája és a csatlakozások pontatlan (nem fizikailag) illesztése, semmit sem lehet tenni ellene.

Ha nem ad képet, nem indul, persze valószínű, hogy integráltra dugva monitort már ad képet, hiába van benne kártya. Eljuthatnál odáig, hogy, ha a boot-ig sem jut el a gép, annak nem sok köze lehet a windows-hoz..Még jó, hogy fizikailag bekapcsol... Nem lehet erre javaolsni semmit, csak magamat tudom ismételni. Kerüljük a gagyibájt és AMD cuccokat és máris megszűnik minden probléma.

Egy gagyibájt alaplapnak még az integrált VGA kimeneteivel is gond van, főleg LG monitorokkal és ez tény. Hulladékot gyártanak, kerüljük el.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27524) freestailo válasza bence188 (#27521) üzenetére


freestailo
őstag

Nem lehet hogy azért nincs kép mert az igp van bekapcsolva, viszont a dedikált kártyára kötötted a monitorkábelt?

[ Szerkesztve ]

(#27525) BomiBoogie válasza agressiv (#27519) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A világon emberek millióinak gond nélkül megy Intel lapban az AMD kártyája. Régebben ez volt gond helyenként, de jó lenne objektívan fogalmazni.

(#27526) bence188 válasza agressiv (#27523) üzenetére


bence188
tag

Csak azt nem értem h az egyik videókártyát felismeri, a másikat nem? Meg nem tudom mit jelent a bootolás, de most néztem meg a BIOS-ban és és a quick boot v mi disabled-re volt kapcsolva, igen bekapcsol a videókártya nélkül is persze hallom a windows indító zenéjét. Szal amit vettem kártyát, adjam el v vegyek újabb alaplapot?

(#27527) bence188 válasza freestailo (#27524) üzenetére


bence188
tag

Nem, az 5870re van rá kötve a monitorkábel biztosan, IGP az micsoda? Sajna nem értek hozzá

(#27528) agressiv válasza bence188 (#27526) üzenetére


agressiv
addikt

Úgy lehetséges, hogy nincs két egyforma kártya. Olyan is van, hogy fél évig megy egy hasonló új cuccokból összeállított konfig, majd fél, vagy akár egy év múlva (öregednek a kondenzátorok) elkezd instabil lenni, vagy el sem indul stb. miközben minden más frankón működik, másik hardverekkel párosítva. Erre nehéz tanácsot adni én azt mondanám, hogy a lapot cseréld, de nem kizárt, hogy másikban sem fog rendesen működni a kártya...

Személyszerint mindkettőtől megszabadulnék.

Próbáld ki azt, hogy az integráltra (IGP) kötöd a monitort és úgy kapcsolod be a gépet, de az 5870 is legyen benne. Valószínűleg elindul a windows és akkor megnézheted eszközkezelőben például, hogy valamiféleképpen észleli e egyáltalán a lap, hogy benne van-e a kártya. Jó eséllyel nem fog látszódni belőle semi.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27529) aram01 válasza agressiv (#27519) üzenetére


aram01
nagyúr

sosem találkoztam még ilyennel, sőt még nem is hallottam róla

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27530) agressiv válasza aram01 (#27529) üzenetére


agressiv
addikt

Amikor az volt a melóm, hogy használt cuccokat teszteljek, mindennapos probléma volt, hogy az AMD kártyákat melyik lapba is dugjam.

Hát még a borz.....

(#27531) bence188 válasza agressiv (#27528) üzenetére


bence188
tag

Hát megszabadulni nem szeretnék tőlük, mert az nagyon nagy ráfizetés lenne, az lesz a végső megoldás, hogy veszek új alaplapot, vagy eladom a kártyát, de ha veszek újonnan is kártyát majd a jövőben akkor is előfordulhat h nem ismeri fel a kártyát?

(#27532) bence188


bence188
tag

Másik fórumon azt írják, h az igp-re küldi lehet automatikusan a BIOS. Az IGP-t azt hol lehet letiltani a BIOS-ban? Mert csak olyan menüpont van, h enabled és h ha nincs másik kártya bennt akkor kapcsol be.

(#27533) agressiv válasza bence188 (#27531) üzenetére


agressiv
addikt

Új kártyánál valúszínűbb, hogy menni fog, de nem kizárt, hogy később elkezd bohóckodni. Vegyél NVIDIA kártyát, azok még kábellel áttákolt magfessz megoldással is működnek.

Ez az én kártyám, a mostani kommentet is ennek használatával írtam meg. Ezek működnek. :DD

Hát még a borz.....

(#27534) kenta válasza agressiv (#27519) üzenetére


kenta
tag

Menni megy, de ha elkezdek játszani, kb 10perc után elkezd laggolni, pedig nem melegszik...
De egy 8800Gts-nél nem laggol ennyire, pedig ez erősebb...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27535) bence188 válasza agressiv (#27533) üzenetére


bence188
tag

:D Nem váltok mindjárt egyből, kell lennie valamilyen megoldásnak... Ahogy észrevettem itt a fórumon sok segítőkész és jó szakemberek vannak, úgyh előbb utóbb valami megoldást kell h találjunk. ;)

(#27536) aram01 válasza agressiv (#27530) üzenetére


aram01
nagyúr

ne oltsd már a népet ezzel az ordas nagy baromsággal ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27537) agressiv válasza kenta (#27534) üzenetére


agressiv
addikt

Erre megint csak valami csúnyát tudnék mondani az AMD-vel szemben....

bence188

A fele igaz. :DD

aram01

Jó lenne, ha leírnád, hogy miért is baromság, mert hebegni a semmire nagyon könnyű.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27538) freestailo válasza bence188 (#27532) üzenetére


freestailo
őstag

a második lehetőséget válaszd, ha nincs benne másik akkor kapcsoljon be.

(#27539) bence188 válasza freestailo (#27538) üzenetére


bence188
tag

Másik fórumon írták:"CSak mert ha IGP-vel betölt a gép, akkor már csak az eszközkezelőbe kéne bekukkantanod, látja-e az 5870-et, ha igen, akkor már csak monitort kell rákötni, és áttenni rá az asztal megjelenítését." Ez nagyon jó ötletnek tűnik. Ki is próbálom.

(#27540) kenta válasza agressiv (#27537) üzenetére


kenta
tag

Írhatod is, mert most nem értem miért... :)

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27541) aram01 válasza agressiv (#27537) üzenetére


aram01
nagyúr

1 mert süt a hozzászólásaidból hogy intel+nv fan vagy
2 mert évek óta intel alapon AMD kártyákat használok és sosem volt gondom vele
nézd csak meg az adatlapom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27542) agressiv válasza kenta (#27540) üzenetére


agressiv
addikt

Pontosan milyen kártya ez és ki szedte azt ki, így vetted? Valami bővebb infó érdekes lehet.

aram01

Mázlid van. Olyat sosem írtam, hogy ez minden esetben igaz, ha az lenne, eladhatatlanok lennének a termékeik. Ha csak újakat használsz és gyakran cseréled, akkor sem vagy kitéve ennek a veszélynek. Nálam is működött egy 4870 egy X58-as lapban, nekem is mázlim volt, de haveromnak és még egy halom fórumtársnak nem volt ilyen mázlija...

Az AsRock-ot az utóbbi időben nagyon csípem, de volt, hogy asrock lapban az itenért sem indult semmilyen AMD VGA, viszont nvidia-ból bármeliyk ment.

Nem vagyok semmilyen fan, csak rühellem azt, ami sz@r. Régen (462, P4 időkebn) AMD processzroom volt, ATI kártyával, de utána egyszerűen megfordult a dolog és okkal.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27543) kenta válasza agressiv (#27542) üzenetére


kenta
tag

Gainward 9800GTX+, így vettem...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27544) agressiv válasza kenta (#27543) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor az elvileg csak a tápkábel hiányát jelző zömmögőnek a jumpere, nincs hatással másra. Mivel gányvard és nem is ref nyákos, kitudja, hogy azon mi micsoda. Talán a meleg miatt fáradó kondik okozzák a laggot, de innen nehéz ez megmondani. Fagyni sosem fagy? Játéktól függően akár szimpla memória túlcsordulás is lehet. Minden játékban belaggol?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27545) aram01 válasza agressiv (#27542) üzenetére


aram01
nagyúr

na akkor jó, de mázlija a sulinak is ahova járok mert most cserélték le a gépeket (több tucatot) a felébe AsRock-ot a többibe meg Giga lap van i5 prociival, és Amd(régen ATI) kártyával, pont ráértünk segítettünk beüzemelni őket, mind ment egyikkel sem volt gond.
szóval ez megint mellé ment, van más érved esetleg?

#27543) kenta: egyik legjobb márkájú kártya, nagy hőcsöves? nekem is volt imádtam anno

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27546) bence188


bence188
tag

Hogyha bennt van az 5870, IGP-vel elindulna és az eszközkezelőben felismerné az 5870et akkor hol lehetne azt beállítani h arra álljon át a monitor és hogy az legyen az alapértelmezett beállítás? Csak megkérdem mielőtt még szétszedem mégegyszer a gépet.

(#27547) kenta válasza agressiv (#27544) üzenetére


kenta
tag

Nem fagyott még le, mással nem játszom, de a 8800gts is 512Mb-os...
Ilyen. Egyébként nagyon halk és 60 fok fölé nem megy játéknál...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27548) agressiv válasza bence188 (#27546) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, de előbb nézd meg, hogy ott van-e.

aram01

Újak... Ezt is leírtam csak ma vagy háromszor, majd lesz gond ne aggódj. Ha pedig OEM gépek, akkor azoknak picit más követelményeknek kell megfelelniük..

egyik legjobb márkájú kártya, nagy hőcsöves?

Na itt buktad el a hitelességed a szememben. Érdekes, hogy te mindent istenítesz ami sz@r...

kenta

Driver babrálást megpróbálhatod, de egyébként passzolok.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27549) aram01 válasza bence188 (#27546) üzenetére


aram01
nagyúr

amúgy rendesen rá vannak dugva a tápcsatik? ellenőrizd le mielőtt szétszeded, kis hangszoró be van kötve? hallasz csipogást?

(#27548) agressiv : nincsenek érveid, csak rizsa

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27550) agressiv válasza aram01 (#27549) üzenetére


agressiv
addikt

Te vagy az, aki csak rizsázik, most hogy éppen erről volt szó, te mindjárt épp a témához kötödő gépeket üzemeltél be, ugyanmár, vicc vagy ember. Az én kezemben egy hét alatt több hardver fordult meg, mint egész életedben. Jelenleg is javítással foglalkozom és picit más szemszögből értékelem a hardvereket, nem internetes leírások alapján, vagy mert szép színe van a nyákjának....

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.