Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) BomiBoogie válasza 19sracz82 (#27100) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a baj, hogy sikerült a lehető legrosszabb tápot megvenned. Legközelebb kicsit előbb gyere ide. :)

Kábelezés rendben van?

(#27102) Dominó85 válasza BomiBoogie (#27099) üzenetére


Dominó85
veterán

Játék? LOL ez még a 3D bombermant se tudja elindítani. :C
A Catalyst Control Center ment eddig csupán fel. Maga a VGA driver még mindig nem hajlandó egy szűz Win7-re felkúszni. GPU-z és minden más monitorozó szerint a VGA max GPU és memória órajeleken pörög, ugyanakkor a venti fordulatot 20%-ra visszavette (a Control Center miatt). :U Kezdem feladni, fogom és megy vissza gariba a kártya... :W

* Péter - 06302461862 *

(#27103) 19sracz82 válasza BomiBoogie (#27101) üzenetére


19sracz82
csendes tag

Rendben van, a 9500 gt-t visszaraktam,és ment minden hibátlanul. A 7750 meg felpörög,de nem ad képet.

Nem az öregkor megérése, hanem a fiatalság túlélése a nagy tett! By: Én

(#27104) BomiBoogie válasza 19sracz82 (#27103) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#27102) Dominó85
(#27103) 19sracz82

Így elsőre mindkettőtöknek garit javasolnék.

[ Szerkesztve ]

(#27105) 19sracz82 válasza BomiBoogie (#27104) üzenetére


19sracz82
csendes tag

pci 1.0-át tud a lap,és pci 3.0 a vga....kaptunk másikat ami tápcsatis,megpróbáljuk azzal,de köszi szépen a választ!

Nem az öregkor megérése, hanem a fiatalság túlélése a nagy tett! By: Én

(#27106) Dominó85 válasza BomiBoogie (#27104) üzenetére


Dominó85
veterán

Elviszem ma estefelé a haveromhoz. Ott szintén minőségi környezetben (Corsair 620-as táp, és nem low-end perifériák) kipróbáljuk és ha nem működik, akkor holnap viszem is garanciáztatni. Hihetetlen, hogy 1x állítana végre össze az ember egy gépet és sz0p1k a VGA-val. :W

Szerk.:
i5 2500k - Pcie 2.0 támogatás
Asrock Z68 Extreme3 Gen3 - Pcie 3.0 (legfrissebb Bios van fent)
VTX3D HD7870 X-edition - Pcie 3.0

Lefelé kompatibilisnak kellene lennie a VGA-nak. Ergó Pcie 2.0-ás sávszélességen bőven mennie kéne! :W

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#27107) BomiBoogie válasza Dominó85 (#27106) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem a PCI-E lesz a gond.

(#27108) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Sziasztok! Van egy kis gondom a MoH 2010 és a Battlefield Bad Company 2-vel.
Amikor multiban szeretnék játszani, betölti a pályát, de nem látok semmit. Teljesen fekete minden, nincsenek házak, fák semmi. Csak a waypontokat és a rohangáló emberkék jelzését látom.
Ez mindkét játéknál fennáll.
Eredeti mindkét játék, nVidia 275-ös karim van a legújabb driverrel ( próbáltam egy régi driverrel, de semmi). Eddig semmi gond nem volt velük és az op. rendszer is ugyanaz Win7 Pro 64bit.

A directX-et felraktam újra, de nem segített. Ráadásul a "single" pályákat sem látni már.

Elképzelhető, hogy haldoklik a VGA-m? Más játékok tökéletesen mennek ( COD 4. CoD MW 2...stb ).

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#27109) Dominó85 válasza BomiBoogie (#27107) üzenetére


Dominó85
veterán

Felcsillant a remény, hogy a vacak felsőoktatásba szánt Win7 a hibás! Ugyanis se Aero, se MediaPlayer, ellenben tökéletesen lefutott egy Unigine Heaven Benchmark. Ez utóbbi driver nélkül el se indult volna. Van remény, de a szívás az, hogy másik verziós oprendszer kell nekem. Újabb telepítés és belakás. Öcsém :W

* Péter - 06302461862 *

(#27110) Rivaul válasza Biriboyka (#27108) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha más stimmel akkor nem hiszem. BF topikba talán találkozott már valaki ilyennel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27111) BomiBoogie válasza Dominó85 (#27109) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pontosan milyen verzió? Azért annyira nem hinném, hogy lecsupaszították. Illetve az lehet, hogy az Aero nincs benne, de azért mondtam, hogy ez alapján játékokkal is mennie kell.

(#27112) Dominó85 válasza BomiBoogie (#27111) üzenetére


Dominó85
veterán

Windows 7 Professional MSDN N (és az az N a ludas).
Nem baj, van egy bontatlan Ultimate-em, most majd kiderül az milyen. :R

* Péter - 06302461862 *

(#27113) Buci21 válasza Dominó85 (#27112) üzenetére


Buci21
addikt

Az az ellentettje, minden benne van :D

(#27114) M107


M107
addikt

:R

Van egy Ati Sapphire HD5670 videokártyám és játszok vele Tomb Raider-t ..... (2013)

Kérdés ha veszek egy HD7770 videokártyát és u.a ettől gyártótól akkor gyorsabb lesz valamivel mint az HD5670-en ?

FM1 2,7 GHZ AMD Athlon 2 mag, gigabyte lap, 12GB Ram, ami változna az a 5670 helyett, 7770 lenne.

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27115) Bishoop


Bishoop
tag

Szeretnék kicsit többet húzni a gigabyte 5670-es kártyámon, mit amennyit az ATI Overdrive megenged(GPU/MEM max 850/1050)
Az a bajom hogy eddig nem találtam olyan programot amivel ez lehetséges lenne :W
Rivatuner legújabb azt mondja: No supported drivers detected
A GPUTOOL és az ATITOOL sem akar működni. A gyári tuning program meg pont annyit enged csak mint a ATI Overdrive. Valami ötlet esetleg?

(#27116) Dominó85 válasza Buci21 (#27113) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor nem vágom miért nem volt benne Aero. :F Számítógép -> Tulajdonságok -> Teljesítmény -> Speciális -> Legjobb megjelenés (még sincsen Aero... Az egész Win7 egy nagy LOL).

Jelenleg is telepítem/lakom be az Ultimate-em. Ha itt sem lesz Aero a VGA drivere után, akkor megy a HD7870 a levesbe (azaz gariba vissza). Nem fogok többet szórakozni ezzel. :D Addig ellébecolok az Intel HD3000-rel is. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#27117) Rivaul válasza M107 (#27114) üzenetére


Rivaul
addikt

Érezhetően gyorsabb az a kártya.

Bishoop
Régebbi rivával próbáltad? Lehet nem véletlenül nem enged nagyobb húzást.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27118) Grave_444 válasza M107 (#27114) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A 7770 érezhetően gyorsabb, de nálad nem hozna sok plusz fps-t.
Kevés alá az a proci, felbontás milyen?

(#27119) Dominó85 válasza Dominó85 (#27116) üzenetére


Dominó85
veterán

Jelentem a VTX3D HD7870-et legyőztem. 13.1 felcsusszant rá tökéletesen (vagy 3x távolítottam el, majd ismertettem fel az Eszközkezelőben). Ej de nehéz szülés volt ez. Most lakhatom be újra a gépem. Nagyon köszönöm a segítséget. Remélhetőleg minél később (vagy egyáltalán nem) fogok panasszal élni a későbbiekben. :C

* Péter - 06302461862 *

(#27120) d3lete válasza Bishoop (#27115) üzenetére


d3lete
aktív tag

Ati bios editor...
GPU-z vel lemented a jelenlegi bioszt. Elemnted egy origi_biosz néven.
Leszeded megint ,azt meg beteszed a bios editorba.
Van egy menüpont ahol el lehet tolni az értékeket. Feljebb.

Örülök hogy segíthettem. Üdv!

ui: visszatöltésnek nem tudom mit használj keress rá googlen.

Ez az egyetlen járható út.

[ Szerkesztve ]

(#27121) imrex6 válasza M107 (#27114) üzenetére


imrex6
tag

Igen, de én azon a pénzen inkább egy garis 6870-et vennék oc-sat :)

(#27122) Bishoop válasza d3lete (#27120) üzenetére


Bishoop
tag

Azt tudom hogy BIOS-ból is lehet, de azt nem akarom, mert ritkán van szükség húzásra, és ha éppen nincs rá szükség- a játék fut alapon- akkor azért ne menjen húzva.
Rivaul: Mint írtam a rivatunerrel azért nem tudom húzni mert azt írja, hogy "No supported drivers detected"
A Rivatuner RivaTuner \\ System opciókban beírtam a ForceDriverVersion-hoz a driver verziószámát, így sem működött, bár lehet hogy rossz formátumban írtam be :F
M107: Azt nem írtad milyen monitorod van, ha full hd-s mindenképpen aránlott egy jobb videókari, ha 1280*1024, akkor nem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#27123) Rivaul válasza Bishoop (#27122) üzenetére


Rivaul
addikt

Lejjebb tudod venni az órajelet bármilyen programmal? Ha igen akkor mégis egy bios mod lehet a megoldás. Így amikor nem kell csak "tompítod" a kártyát. Megadhatod profilnak a kisebb sebességet s csak akkor használod mikor kell. Ezt úgy mondom mint lehetőség. Ellene vagyok a bios mod-nak mert bár mi közbejön van egy polcdíszed.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27124) d3lete válasza Bishoop (#27122) üzenetére


d3lete
aktív tag

A gyár álltal megadott maximum korlátértéket semmivel nem tudod feljebbtolni.
Ez nem biosz tuning. Ez csak szimplán feljebb tolja a korlátokat mondjuk max 1000 ról max 1200 ra.
De a kártya ugyanúgy 850 mhz en dolgozik. Csak Mostmár nem maximum 1000mhz ig tudod húzni hanem 1200 ig.

(#27125) NyuszyCaster válasza Dominó85 (#27119) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nekem fura ez a külön fölismerős dolog....
ahoz hogy a driver fölmenyen rendesen és üzemeljen is a netkeretredszer másnéven dotnetfix 4.0 kell a 13.1 drivernek nekem ezt kérte nem rég telepitettem rendszert én is

HTC desire 500

(#27126) Bishoop válasza d3lete (#27124) üzenetére


Bishoop
tag

Lejjebb venni az órajeleket is csak az ATI Overdrive-val és a gigabyte saját OC programjával tudom. A többi felsorolt program sajnos nem működik.
Ha jól értem azt mondjátok, hogy nem létezik olyan szoftveres megoldás amivel a gyári határértékek fölé emelhetem az órajelet?
Viszont a Radeon BIOS editor-ral meg tudom adni a maximális értékeket, és onnantól kezdve akár ATI Overdrive-val is addig tudom húzni, amit a BIOS-ban beállítottam határértékként?
RacerX nevű progival nem kell átállítanom a Overdrive max értékeit?

(#27127) Rivaul válasza Bishoop (#27126) üzenetére


Rivaul
addikt

d3lete írásábol azt vettem ki hogy ha megcsinálod amit ír akkor tovább fogod tudni húzni a kártyád. Eltolod a határokat. Az alap sebességen nem változtatsz csak a skálát szélesíted ki.

NyuszyCaster
Örülök :C

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27128) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Rivaul :K
szia

úgy néz ki mégis lesz gari

HTC desire 500

(#27129) Bishoop válasza Rivaul (#27127) üzenetére


Bishoop
tag

Csoda történt !
Elmentettem az GPU-Z a VGA BIOS-t, megnyitottam RBE-ral, és felajánlotta hogy kijavítja a RIVATUNER beállításait, hogy működjön a videokártyámmal. Erre a RIVATUNER-ben megjelent a low level system tweaks amivel elég szépen lehet látszólag húzni a kártyát. Most akkor kikapcsolom az ATI Overdrive-ot, és ezzel húzom feljebb az órajeleket, ez a módszer ugye hatásos/biztonságos? Ha húzás közbeni fagyi van akkor elvileg visszaveszi alapra az órajeleket nem?

(#27130) Rivaul válasza Bishoop (#27129) üzenetére


Rivaul
addikt

Elvileg ha nem jó neki a beállítás akkor azonnal resiz. De attól hpgy nem teszi még hibázni, hibázhat a kártya túl húzás esetén. Szépen fokozatosan menny feljebb akár naponta picit. Többet is fog bírni a kártya mint ha egyszerre nagyot rántanál rajta.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27131) NyuszyCaster válasza Rivaul (#27127) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

még nem egészen biztos de a dolog biztató de ha mégsen akkor is lenne javiás 3k +posta
de jobban szeretném a garit

HTC desire 500

(#27132) Rivaul válasza NyuszyCaster (#27131) üzenetére


Rivaul
addikt

Garival jobban jársz a javítást csak végső esetbe használd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27133) Bishoop válasza Rivaul (#27130) üzenetére


Bishoop
tag

Oké, kösz a tippet !

Egyébként ha csak az órajelekhez nyúlok hozzá,feszt nem emelek+figyelek hogy ne melegedjen túl a kártya,akkor ugye a kártya egészségi állapotára nem lesz kihatással?

(#27134) d3lete válasza Bishoop (#27129) üzenetére


d3lete
aktív tag

Fogalmam sincs én mindig overdrival csináltam úgy ahogyan írtam eltolt határétékekkel.
Nekem volt egy ref HD4890 em és untam a 850MHZ es órajelet hogy állandóan kellet hozzá program húzogálni.
Bioszba átírtam hogy alapból 960 legyen. És nincs fejtörés. Azóta a következő gazdájánál, Hd4890 d3lete edition-ként üzemel. :DD

(#27135) NyuszyCaster válasza Rivaul (#27132) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igen tudom azért mennék inkább garira

HTC desire 500

(#27136) d3lete válasza Bishoop (#27133) üzenetére


d3lete
aktív tag

Ha feszt nem emelsz nem megy a kártya el a maximumig. :R

(#27137) NyuszyCaster válasza d3lete (#27134) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

:DD :DD :R

HTC desire 500

(#27138) Rivaul válasza Bishoop (#27133) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy bizonyos tartalék van rájuk hagyva. Ez nem túl sok. Valószínű ennél tovább fogsz menni. Az élettartalma némileg csökkenhet de ha ésszel csinálod akkor addigra már úgy is másik kártyád lesz. Feszt ne emelj, ha még is akkor használd amíg tudod. Ott már óvatlanabb húzás s nem figyel a riva. Hőt pedig nézz főleg játék alatt, valószínű a fan értékeket is emelned kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27139) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv

Kérnék egy kis segítséget. VGA vásárlás előtt állok és 2 kártya között kezdtem el gondolkodni.

(1) Club 3D Radeon HD 7970 royal Ace 3GB (a Club3D mennyire megbízható? Én nem igazán ismerem)

(2) Sapphire Radeon HD 7970 Vapor-X 3GB

Melyiket javasolnátok? Illetve miért? Esetleg várok más ajánlatokat hasonló árban. köszönöm

(#27140) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Melyik programmal(benchmark) tudnám megnézni, hogy a VGA-m(7770) meddig bírja a húzást?

(#27141) Dominó85 válasza AkosAkos (#27140) üzenetére


Dominó85
veterán

MSI Afterburner + FurMark (utóbbival nagyon óvatosan!) párost ajánlanám, de várj meg pár szakit. :R :R

* Péter - 06302461862 *

(#27142) d3lete válasza ЯΞD (#27139) üzenetére


d3lete
aktív tag

Vabor X mindent visz. Az hűvös, és mivel egy modellen belül vacilálsz egyértelműen a vapor.

A sapphire nak egy kicsivel több múltja van ati téren mint akármelyik vga gyártónak. :R

[ Szerkesztve ]

(#27143) d3lete válasza AkosAkos (#27140) üzenetére


d3lete
aktív tag

Ne nézd meg. Nem érdemes. A gyár maximumot hajtja ki ezekből a kártyákból.
Lehet tudsz menni 50mhz-et de ez nem mérvadó. :R

(#27144) fbeni91


fbeni91
tag

üdv mindenkinek. :R
következő lenne a kérdésem!
mikben nyílvánulhat meg azok a VGA hibák vagy mik lehetnek azok a hibák,amik eggyértelműen nem GPU chipre vonatkoznak! pl konci,fet,memória--ezek milyen hibát tudnak okozni? nem ad képet?csíkoz?pixeles?
persze úgy h a kari nem volt megfőzve! pl??

válaszotokat várom!

azért tettem fel ezeket a kérdéseket, mert lenne tervemben az h javítsak VGA-kat olcsón!

:R :R :R

(#27145) Rivaul válasza fbeni91 (#27144) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem bírom ki. Úgy szeretnél vga-t javítani hogy nem tudod mi mit generál s itt kérdezed+? Nem bántani akarlak de ez így nem a legjobb reklám :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27146) fbeni91 válasza Rivaul (#27145) üzenetére


fbeni91
tag

bocsáss meg ha nem épp ésszerű kérdést tettem fel, de mivel soha nem csináltam ilyet, így kicsit bátortalan vagyok! :/ és ezért szeretnék előbb tályékozódni itt!! :R

(#27147) Rivaul válasza fbeni91 (#27146) üzenetére


Rivaul
addikt

Engem nem zavar, ezért van ez a topik csak érdekesen jön ki s ez ébresztette fel a "kíváncsiságom". A pontos választ én is várom. Általába a kártya halálához vezető problémák diagnosztizálásából 1 is elég s jöhet a gari+szervíz tanács. Kb ennyi a dolgunk, boncolva még én se tudnám.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27148) imrex6 válasza ЯΞD (#27139) üzenetére


imrex6
tag

Vapor x-es mert jó a hűtése és nagyobb a sapphire neve! :P
Club 3D-től énis óckodok kicsit...

(#27149) d3lete válasza fbeni91 (#27144) üzenetére


d3lete
aktív tag

Kondi pl lehet hirtelen fagyás. Feszstab lehet drasztikus sebességcsökkenés(melegedésre) Ha ez leég semmit nem tudsz tenni. Gpu artifactolhat vagy nincs pl piros szín vagy kék vagy zöld.Nem ad képet. Memóri csíkozhat kockázhat gömbözhet. vagy Nem ad képet.

:R De ez mind csak ilyen sufni feltételezés.

(#27150) BomiBoogie válasza fbeni91 (#27144) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha ennyire nem értesz hozzá, nagyon olcsón kell vállalnod. :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.