Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) regener


regener
veterán

Sziasztok,
mitől lehet az, hogy YouTube-on néhány videó HD felbontáson nagyon akad?
Játékok közben semmi gondom nincs, meg a legtöbb vidivel sem, viszont néhány vidi nagyon durván szaggat HD felbontással. Ha simán nézem YouTube-on a kiterjesztett nézetben a HD vidit akkor semmi gond, de teljes képernyőn szörnyű.
Gépem az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

(#27752) imrex6 válasza regener (#27751) üzenetére


imrex6
tag

Legfrisebb flash playered és böngésződ van?

(#27753) regener válasza imrex6 (#27752) üzenetére


regener
veterán

Igen, a legfrissebb Chrome-om van, beépített Flash Player-el, ez is volt a baj.
Tehát közben sikerült megoldani:
mivel a gépen van önálló Flash Player az összeakadt a beépítettel és az lett az eredménye, hogy fagyott a vidi.

Megoldás:
1. Chrome megnyit, címsávba megnyit: chrome://plugins
2. Majd jobbra részletek kinyit, és az egyik Flash Player-es dll letiltása (mindegy melyik, mind a két esetben jó lett)
3. Videó oldalán F5

Azért köszi a választ :)

(#27754) imrex6 válasza regener (#27753) üzenetére


imrex6
tag

Hát ha én vezettelek rá akkor szívesen!
Ha előbb megoldottad, mint elolvastad akkor nesze semmi fogd meg jól! :DD

(#27755) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy 3D filmet ugyanúgy tudok nézni egy nem 3D TV-n mintha sima film lenne igaz? Vagy lesz valami képösszecsúszás, színizé, akármi?

(#27756) Vakegérke válasza #90933760 (#27755) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha anaglif, akkor nézheted 3D-ben is, ha van hozzá (papír)szemüveged. Szemüveg nélkül piros-zöld katyvasz lesz.
Ha két félképből áll, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27757) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok!
Arról tájékozódnék hogy ha van valakinek itt az oldalon xfx kártyája nem-e tudja véletlenül hogy ha regisztrálja az oldalon (hivatalos oldalon) akkor tényleg élettartam garancia jár-e a kártyára? A válaszokat megköszönném. :)

már harmadjára teszem föl a kérdést valaki válaszoljon ha tud Fontos lenne köszönöm :R

HTC desire 500

(#27758) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Van egy HP Nvidia 9600GS videókártyám.
Az a probléma, hogy időnként ledobja a képet. Rendszertelepítéseknél szereti eljátszani leginkább. Meg most pl cod4-et akarom nyomni multiban és már kétszer is elment a kép. Az a gond, hogy baromira melegszik a kártya, most is 80 fokos pedig 2D-ben megy. Tudtok ajánlani valami progit Win7 alá amivel tudom huzni a ventijét ?

This is the way

(#27759) BomiBoogie válasza RaZroX (#27758) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Előbb mindenképpen tisztítsd ki, esetleg pasztázd újra, a 80 fok 2D-ben elég meredek.
Program: MSI Afterburner.

(#27760) Spet válasza NyuszyCaster (#27757) üzenetére


Spet
addikt

Ezt a kis beírást találtam az élettartam garanciáról Radeon kártyák esetében.

Wikin azonban ez az információ olvasható: All XFX graphics cards sold in the US or Canada had previously come with a 'double' lifetime warranty, meaning the card may have 2 owners, both of them receiving lifetime warranties. The lifetime warranty was only valid if the card was registered within 30 days of purchase.[2] Though as of Jan. 30 2012, XFX will be dropping this warranty and replacing it with a 2-year limited warranty.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#27761) #90933760 válasza Vakegérke (#27756) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tehát akkor 3D filmet ne vegyek, mert vagy színes hányadék vagy két félkép lesz? Akkor kénytelen leszek simát keresni...

[ Szerkesztve ]

(#27762) RaZroX válasza BomiBoogie (#27759) üzenetére


RaZroX
addikt

Megnéztem cod4 közben felment 110 fokra a kártya, szóval kitakarítom. Ha a takarítás sem segít akkor van valami ötlet rá ?

This is the way

(#27763) BomiBoogie válasza RaZroX (#27762) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor állítsd a ventiprofilt, de majd visszatérünk rá. A ház jól szellőzik?

(#27764) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Érdemes lenne egy 5600K proci mellé tennem egy hd 5570-vga-t vagy jobban tud teljesíteni az APU? Jövőhétig kell már csak ki húznom de Tomb Raider-ezni szeretnék :)
Mert tud valami gpu virtualizációt a lap. Ki tudnám ebben az esetben használni?
És 5570-nél hiába állítom a venti sebességet nem reagál semmire re. Asus trixx meg Msi afterburner. Ugyan úgy nagy hanggal pörög továbbra is.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27765) BomiBoogie válasza Sixty21 (#27764) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, mi lesz jövő héten?
5-ös szériával nem fog menni a Hybrid CF. :N

(#27766) Sixty21 válasza BomiBoogie (#27765) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Hát veszek egy 6670 vga-t szerintem a gépbe és dualba fogom hajtani. Ezek a tervek. Ideáig.
Kíváncsiságból bele dobtam a hd kártyát és windowsba elő jött egy ablak hogy engedélyezem a gpu virtualizációt. Virtu MVP. Akkor ott fölöslegesen nyomtam az OK gombra :D

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27767) Redzsináld


Redzsináld
csendes tag

Egy noteszt szeretnék kikötni tvre. A vga egy HD4000 integrált cucc. Az a baj, hogy amikor kiteszem HDMIn keresztül tvre, a kép el van csúszva. Szóval az alja, teteje meg az oldalai nincsenek benne a képben, pedig a TV FULLHD és a felbontás is arra van állítva.

Sadness is beautiful, Loneliness is tragical..

(#27768) Vakegérke válasza #90933760 (#27761) üzenetére


Vakegérke
veterán

A half-ou így néz ki, a half-sbs pedig így. Nem fogod tudni élvezni.
Azonban az anaglif más. Veszel (,vagy kölcsönkérsz) egy ilyen szemüveget, a papír megvan 300 pénzből, nem hatalmas kiadás. Itt van minta elég, el tudod dönteni, hogy megéri-e 3D-ben nézni a filmeket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27769) #90933760 válasza Vakegérke (#27768) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem akarom 3Dben nézni, csak a retkes boltba egyedül 3Dbe van így viszont nem veszem meg ha nézhetetlen. Akkor tényleg meg kell keresnem a sima verziót. Kösz a segítséget amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#27770) Vakegérke válasza #90933760 (#27769) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nagyon szívesen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27771) RaZroX válasza BomiBoogie (#27763) üzenetére


RaZroX
addikt

Meg lett a probléma, anno használtan vettem ezt a kártyát és szét volt szedve. Szarul lett visszarakva a hűtőborda és nem érintkezett rendesen a gpu-val. de most már megcsináltam és jó.

This is the way

(#27772) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok! Szeretném megfigyelni, hogy milyen szinten van leterhelve a kártyám (gtx 660), és ehhez keresek programot. Tudnátok ajánlani egy monitorozóprogit, ami megmutatja hány százalékban van a kártya leterhelve? Köszi előre is!

(#27773) BomiBoogie válasza freestailo (#27772) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A GPU-Z tökéletes alkalmas erre a célra, logot vezet a terheltségről, hőmérsékletről stb.

(#27774) freestailo
Realtime monitorozza, utána pedig megnézed a logot. :P

[ Szerkesztve ]

(#27774) freestailo válasza BomiBoogie (#27773) üzenetére


freestailo
őstag

és ez realtime is tudja monitorozni a kártya aktivitást?

oké rendben megtaláltam hogy igen! Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27775) medium84


medium84
aktív tag

Helló!

Adott egy asztali gép: Celeron Dualcore G1620, MSI B75MA-E33 alaplapban.
Mivel ezen a lapon már nincs S-Video kimenet, én pedig szeretném rákötni a gépet egy 72-es CRT-re, beleraktam a régi ATI RADEON X600 PRO-t (GIGABYTE GV-RX60P128DE).

Sajnos hiába dugom rá a VGA kábel az alaplapi csatlakozóra, nem jön ki jel belőle, csak a Radeonból.
Hogyan orvosolható ez?

[ Szerkesztve ]

(#27777) szabonagyur válasza medium84 (#27775) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha van benne dedikált kártya arra kéne rádugni a monitort :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27779) plekk


plekk
tag

Nem tudom hogy volt e már szó róla,
de kijött a Catalyst 13.3 beta az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

(#27780) lean válasza agressiv (#27700) üzenetére


lean
aktív tag

Lehetnek gyengébbek a VRM tekercsei, de akkor inkább maga a kártya ciceregne, nem a lap áramköreibe kellene zavart okoznia. A hangkártya úgy van kialakítva, hogy azt a gépben lévő áramkörök ne zavarhassák és a gagyibájttal ellentétben kreatívék tudnak nyákot huzalozni úgy, hogy az ne szedje össze zajt, illetve ne legyen benne hurok.
Ezt a hangkártyás dolgot is fel akartam hozni tegnap példaként, de nem tettem meg, viszont irónikus, hogy most éppen te is ebbe futottál bele.
Számíthat ennyit a 22W, de a terhelés eloszlása sem mindegy, mert az új kártyán talán nem is eszik annyit a ram és akkor inkább a GPU kajál többet és jobban rángatja a tápot.
Másik lapban érdemes lenne kipróbálni!

Nos, kipróbáltam egy másik lapban igaz, az is csak egy Gigabájt GA-MA785G-UD3H. ott is zúg, ahogy mozgatom az egeret, reagál rá, változik a frekvenciája.
Szóval
XFI + Asus 5770 + Giga GA-MA78-S2H + Chieftec GPS-450 NEM ZÚG
XFI + Powercolor 7850 + Giga GA-MA78-S2H + Chieftec GPS-450 ZÚG
XFI + Powercolor 7850 + Giga GA-MA785-UD3H + Chieftec GPS-550 ZÚG
XFI + Sapphire 4870 + Giga GA-MA78-S2H + Chieftec GPS-550 NEM ZÚG

hétfőn sztem megy vissza a kártya a boltba

no cross no crown

(#27781) medium84 válasza szabonagyur (#27777) üzenetére


medium84
aktív tag

Mit értesz "dedikált" alatt?

(#27782) BomiBoogie válasza medium84 (#27781) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

dVGA, minden, ami nem IGP.

(#27783) medium84 válasza BomiBoogie (#27782) üzenetére


medium84
aktív tag

OK, de én az IGP-re akarom dugni, ha már van.

(#27784) szabonagyur válasza medium84 (#27783) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ha van dedikált 1-2 esettől eltekintve nem választhatsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27785) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
volna egy Sapphire hd5850 kártyám 2gb verzió, ez mellé csak ugyanúgy csak 2gb verzióst kártyát rakhattok crossfire-be?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#27786) agressiv válasza Akcok94 (#27785) üzenetére


agressiv
addikt

Igen. Ha az AMD-nél meg is van oldva a különböző ramok melletti támogatás is 1GB rammal értelmét veszti a CFX.

Hát még a borz.....

(#27787) crysis88


crysis88
tag

Üdv.

Sikerült megoldanom a melegedési problémát a GTX 560 Ti Hawk-al. :DD :C

Nos mint mar írtam korábban újrapasztáztam a kártyát MX-4-el de ez csak 3-4 fokot javított az amúgy 80-90 fokos full loadon.Na most ugye ez a kártya gyári OC-s 950 Mhz GPU-val. Az MSI mérnökei 1.062 V-ot lőttek be neki amit én kicsit sokallottam, ezert levettem a GPU feszt AB-ben 0.962-re (100 mV-ot engedett max az AB).
Lássatok csodát 70-75 fok közt ingadozik a GPU hőfoka. :K
Ráadásul a 80-90 fokot 100% ventivel produkálta , mig a 70-75 foknak elég a 70%-os venti (így jóval halkabb is).
Persze a -100mV-ot alaposan leteszteltem (Furmark , Crysis 3 , Tomb Raider) és teljesen stabil.

Nagy örömömben gondoltam megosztom veletek , hátha hasonló helyzetben levőknek tudok ezzel segíteni. :R

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#27788) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Adott egy nvidia 8800gts VGA egy FS 1280x1024-es monitor és egy samsung full HD LED TV.
A monitor megy a VGA egyik kimenetére, a másik kimenet egy DVI-HDMI átalakítóval a TV-re.
A kérdésem az, hogy hogyan tudom a gépről indított filmet a monitoron full-HD-ban nézni, miközben a monitoron internetezek?
Mert ha kiterjesztett képernyővel a TV-re húzom a filmet, ott Full HD-ban megy is a film, viszont ha a monitoron kattintok a böngészőbe, akkor a TV-n is átvált a böngészőre a filmről.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#27789) agressiv válasza crysis88 (#27787) üzenetére


agressiv
addikt

Az a baj, hogy az a hőmérséklet ilyen alacsony fesz mellett azzal a hűtővel rengeteg még így is. Szerintem ott luykas valamelyik hővezetőcső...

gordonfreemN

Amit leírtál az ebben a formában nonszensz, kérlek gondold át mégegyszer. Viszont ez akkor történik meg, ha a film megy az elsődleges megjelenítőn, tehát azon vana tálca, ilyenkor valóban azt csinálja. A megoldás, hogy a netezős monitornak kell az elsődlegesnek lennie és a böngésző ablaka nem lóghat át a másik monitor területére. Ilyenkor megmarad fullon a film.

Hát még a borz.....

(#27790) gordonfreemN válasza agressiv (#27789) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs, egy kicsit valóban elkapkodtam... :W
Akkor újra:

Adott egy nvidia 8800gts VGA egy FS 1280x1024-es monitor és egy samsung full HD LED TV.
A monitor a VGA egyik kimenetén, a másik kimeneten egy DVI-HDMI átalakítóval a HD TV.
A kérdésem az, hogy hogyan tudom a gépről indított filmet a HD TV-n full-HD-ban nézni, miközben a monitoron internetezek?
Mert ha kiterjesztett képernyővel a TV-re húzom a filmet, ott Full HD-ban megy is a film, viszont ha a monitoron kattintok a böngészőbe, akkor a TV-n is átvált a böngészőre a filmről.

:R

A tanácsot köszönöm, kipróbálom mihamarabb, ha esetleg így hogy pontosítottam volna kiegészítésed, kérlek írd meg. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#27791) Csuty94


Csuty94
csendes tag

Üdv!

Nemrég megadta magát a videókarim (HD6670) és még 2 hónapig nem is lesz új. A kérdésem annyi lenne, hogy milyen kategóriájú játékok mennek el rajta? Fifa 13 esélytelen volt Keresztapa 1 megy rajta normálisan LoL, Carbon. Azt kérdezném, hogy egy Sims 3 vagy MW2 elmenne-e rajta vagy talán CoD 4? alaplapi vga: AMD Radeon +3400

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#27792) agressiv válasza Csuty94 (#27791) üzenetére


agressiv
addikt

640x480-on talán. Hamár úgy sincs más választásod, próbáld ki.

Hát még a borz.....

(#27793) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Vettem egy Gigabyte GTX-285-ös kártyát és van egy olyan érdekes jelenség, hogy az egyik DVI csati csak lilás képet ad. Ugyebár a zöld szin hiányzik. Lehet ezt valahogy orvosolni? Vagy javítani? A válaszokat előre is köszönöm. :) :R

Samsung S20 ULTRA

(#27794) agressiv válasza hellboy0415 (#27793) üzenetére


agressiv
addikt

Házilag biztos nem, hacsak nem a csatlakozó kontakthibás.

Hát még a borz.....

(#27795) hellboy0415 válasza agressiv (#27794) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Nem házilag szeretném javítani hanem van itt a közelemben egy olyan pc bolt ahol már egyszer meg csinálták az előző kártyámat ami nem adott képet és lehetett javítani. Szerinted lehet javítani? Az, hogy kontakt hiba lenne? Passz azt hogyan tudom meg? :R

Samsung S20 ULTRA

(#27796) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. 5600K proci mellé akarok vga-t. Holnap rendelném is. 7770 vagy 6670 vga lenne jobb választás jelen esetembe? Max 32 K-t szánok a dologra. 6670 re a dual miatt gondoltam de gondolom jobb teljesítményt hoz egy 7770 még akkor is ha csak egy üzemel a gépbe.
Köszönöm

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27797) agressiv válasza Sixty21 (#27796) üzenetére


agressiv
addikt

Inkább a 7770.

hellboy0415

A kontakthibát úgy ellenőrizheted, hogy finoman megmozgatod a csatlakozót jobbra s balra, és figyeled a képet. Lehet, hogy egy kis gyepálás után helyre is jön a dolog. Ha nem, akkor látatlanban elég nehéz megmondani, hogy javítható e.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27798) BomiBoogie válasza Sixty21 (#27796) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendeld a 7770-et, a jövőre nézve is jobb választás.

(#27799) Sixty21 válasza BomiBoogie (#27798) üzenetére


Sixty21
aktív tag

akkor jó. Melyiket éri meg választani? mert van belőle 1-2 fajta. Ebben esetleg valami tapasztalat? Nem szeretem a hangos hűtőt :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27800) BomiBoogie válasza Sixty21 (#27799) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha van pénzed és ez fontos, akkor az ASUS DCII V2 hűtőset.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.