Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) bandi0000 válasza Trevi (#28950) üzenetére


bandi0000
nagyúr

erősebb valamennyivel a 6870 , amúgy mikor kátyát cseréltél újrahúztad a rendszert? Nekem volt hogy Ati után Nvidi-át raktam be és nem hozta a teljesítményt, gondolom maradtak driverek

Meg ahogy nézem a lapod nem szereti az Nvidiát elvben, mert pl az SLI-t sem támogatja ebből gondolok arra , hogy az Ati jobban megy

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#28952) Buci21 válasza Trevi (#28950) üzenetére


Buci21
addikt

A tuningot azért kérdeztem, mert elcseszett memó-beállítások produkálhatnak olyat. Am rendszer újrahúz megfontolandó, de a driverekkel variálást is kipróbálhatod, hátha. A lapnak nem kéne, h gondja legyen nV vagy AMD kártyákkal sem, és manapság ez már nem is jellemző jelenség AMD 970-es chipsetnek nem tudok ilyen nyűgjéről. Milyen márka a GTX 560? Gigabyte legalább? ;]

[ Szerkesztve ]

(#28953) Trevi válasza bandi0000 (#28951) üzenetére


Trevi
tag

Nem húztam újra a rendszert de minden ati drivert eltávolítottam driver swepperel!
Mondjuk lehet hogy rendszer újra húzás megoldja a gondomat, majd megnézem! Sli meg nem érdekel csak mennyem ez a kártya :)

(#28954) Buci21 válasza Trevi (#28953) üzenetére


Buci21
addikt

ne töröld le a mostani rendszered, csak csinálj egy másik partíciót, ahova felteszed, így nem buksz semmit a mostaniból. Próbálj meg csinálni egy BIOS-resetet, csak jegyezd meg a beállításaidat. Hátha az OC zavar közbe, nézd meg a PCI-E buszt,milyen órajelen megy, hogy sync vagy async beállítás-e. Ha async, akkor tedd syncre. Eddig nekem ezek a beállítások hoztak micro-laggot csak :D

Szerk: Más game alatt is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#28955) Redneck válasza Trevi (#28948) üzenetére


Redneck
veterán

Üdv!

A mikrolagg az AMD sajátja, pont hogy a 6870-nel kellett volna megfigyelned a jelenséget. Újraraktad a rendszert mikor kártyát cseréltél vagy csak drivercsere volt?
Ha nem:
-AMD Display driver és CCC rendesen le lett írtva driver sweeperrel?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28956) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Hátha ide való, légyszi segítsetek... :B

Számítógépen kiterjesztett módban használom a tv-t, és azt szeretném elérni, hogy amikor elindítok egy játékot, akkor az ne a monitoron induljon el, hanem a TV-n... kivéve a wow-ot, az maradjon a monitoron. :B
Azt vágom, hogy ha a TV-t teszem elsődleges kijelzővé, akkor ott indulnak a dolgok, de én csak a játékokat akarom ott futtatni...
Ha klónozom, akkor ugye megy mindkettőn, de szeretném, ha lehetne mindkettőn ügyködni egyszerre különböző dolgokkal...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#28957) TechN7ne válasza Redneck (#28955) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én sem láttam soha Nvidia kártyát mikrolaggolni,AMD viszont állandóan! :K

(#28958) Redneck válasza TechN7ne (#28957) üzenetére


Redneck
veterán

Jaja nekem is megvolt a történet Radeonnal :( Pedig hogy bíztam bennük, és milyen szimpatikus kis kártya volt:( Szerintem újra kell rakni az OS-t.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28959) Buci21 válasza TechN7ne (#28957) üzenetére


Buci21
addikt

tessék, itt a cáfolat az AMD-s összeesküvés-elméletedre... A microlag ált. valami beállítás, driver vagy game hibája, szoftveres. Hardveresen semmi háttere, h az "AMD laggol az nV nem". És sztem a tuningot meg kéne nézni, h ha alapra visszarakod, akk is csinálja-e, tapasztaltam már fura dolgokat ilyennel.

(#28960) Redneck válasza Buci21 (#28959) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem csak AMD-s kártyán volt és fórumban is AMD-s microlag storykat olvastam. A gond az hogy sokan nem tudják hogy mi a microlag, és a sima szaggatásra (mikor nincs meg a kellő erő) is ezt hiszik. Ez természetesen a gyengébb kártyák tulajdonosait sújtja. Amikor 7970-el kapcsolatban olvasok ilyet olyankor elvesztem a hitem a jelen hardvereiben :( HA az ember youtube-on megnéz gameplayeket ott is van hogy leírja a felhasználó 70-80fps és mégis látható a microlag. Nem a fraps miatt, hanem alapból. Aki tapasztalta már a jelenséget az egyből kiszúrja. Szokták kommentelni is.

Szerk:
Szerintem újra kell rakni az OS-t és a szemétmentes új rendszer megold mindent. Valamint nem feltétlenül a legújabb driver kell, elég az előző pl.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28961) Buci21 válasza Redneck (#28960) üzenetére


Buci21
addikt

nekem HD 6870-el nem jött elő, pedig szerinted pont azzal kellett vna neki látnia. A micro laggot elő tudom idézni, ha túl magasra emelem a PCI-E sín órajelét, vagy Asyncen hagyom, azaz pl AM3 platformon 220mhz az "FSB" és 100mhz a PCi-E, akkor látható, ha 110mhz a PCI-E, akkor én úgy vélem, hogy eltűnt. (FSB/2 elven adja meg default az AM2-->AM3+ a PCI-E órajelét). De a friss OS és a tuning visszavétele segíthet.

(#28962) Redneck válasza Buci21 (#28961) üzenetére


Redneck
veterán

Nem azt mondtam hogy konkrétan azon a 6870-esen microlaggolnia kellene. De inkább az AMD-s kártyán mint egy nVidian.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28963) Buci21 válasza Redneck (#28962) üzenetére


Buci21
addikt

eddig volt mind2, és csak rossz beállításokkal tudtam előcsalni microlaggot, mind a GT 240-en, mind az 5770-en, mind a 6870-en :D
Am a Matrox G400, nah az nem microlaggolt ;] ;] , de komolyan, ennyire megbízható kártyám egy sem volt még, most adtam el valami retrománnak netezős gépbe... szerettem, de még mennyire :D

(#28964) Redneck válasza Buci21 (#28963) üzenetére


Redneck
veterán

Jó kis kártya volt. Én találkoztam vele 4850-en és 6850-en is különböző de AMD-s gépekben. Kollégám 7850-es kártyája is csinálja pár programban i5-tel. Persze úgy hogy az fps bőven jó.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28965) ebegab92


ebegab92
senior tag

Minden idők legjobb árral ellátott VGA-ja :DDD (tutira aranyból van :)) )

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28966) bandi0000 válasza ebegab92 (#28965) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Na és még akciós is :DD legjobb ár/érték arány :C

Xbox One: bandymnc

(#28967) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.
Van egy HD-3850-s VGA-m.
Az lenne a kérdésem, hogy a mostani kártyákhoz képest ez mennyit tud?
Nyilván nem a csúcskártyákhoz, hanem a belépő szintűekhez.

Nincs valahol egy táblázat, ami nem csak a mostani csúcskártyákat, hanem a régebbieket is tartalmazná?

Konfigváltáson gondolkozom, és érdekelne, hogy egy HD-6670-es mennyivel erősebb? Anno a 3850, a 3870-el a középkategória csúcsa volt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#28968) Redneck válasza edeleny (#28967) üzenetére


Redneck
veterán

[link]

Itt mindent megtalálsz. Táblázatokat, specifikációkat, mindent :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28969) Trevi


Trevi
tag

Nos leformáztam a win7-et, csináltam bios resetett. Most müködik rendesen a BF3 nincs lagg , vissza állítottam a cpu-t 3.8ghz-re meg a ramot is 1600mhz-re és most normálisan fut a bf3 játék! Biztos a win7 vagy a bios kavart be neki!

(#28970) ebegab92 válasza Redneck (#28968) üzenetére


ebegab92
senior tag

Elég epik cikk,bele lehetne venni a PCI-os alternatívákat is (HD2400/4350/5450,GeForce 8400 GS/9400GT/9500GT/GT430/GT520/GT610) :D

Ma kipróbáltam Socket-370-es lapbanis,és csodálatos módon,abban is ment a GT610! :Y

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28971) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Újraraktam a gépet, és most valami szúrja a szemem: ha görgetem, csíkozódik a kép. ATI Catalyst legfrissebb verziójában bármire állítom a VSyncet, sehogy se jauvl meg.

(#28972) ByBeni


ByBeni
tag

Sziasztok!
Gyors kérdés!
nincs épp kéznél Thermal Pad a VRM-ekre... a sima fehér szilikon paszta mehet rájuk?
Tőlem is kérdezik de nem akarok hülyeséget válaszolni...
Köszi

(#28973) shouryuken válasza ByBeni (#28972) üzenetére


shouryuken
senior tag

Szerintem simán mehet, de NAGYON keveset és óvatosan.
(az ezüstöset nem ajánlanám)

(#28974) shouryuken válasza Dinter (#28971) üzenetére


shouryuken
senior tag

1 kijelzőt hajtasz?

(#28975) ByBeni


ByBeni
tag

8800 GTS ről (g92) lenne szó!
igen, 1 kijelzőt hajt (tőlem is kérdezik) sürgősbe kellene neki a kártya mert hűtőcsere volt s nincs thermal pad
a sima mezei fehér szilikonos mehet e rá?

(#28976) Rivaul válasza ByBeni (#28975) üzenetére


Rivaul
addikt

Az 1 kijelző nem neked szólt sztem. Mehet rá a szilo amennyiben nem annak kell tartania a bordát. Mivel kis felület mértékkel tegyetek rá. Viszont ha nagy a hézag a borda akkor meggondolandó. Meg kell próbálni s figyelni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28977) ByBeni


ByBeni
tag

bocsi a késői reagálásért de haver mobilnete nem a legtutibb itt!
pusztán újrapasztázták a vga-t de rájöttek hogy nincs thermal pad, s ezért kérdezték tőlem hogy mehet e rá a sima mezei fehér szilikonpaszta

(#28978) Loner


Loner
tag

Nos, csináltam egy képet a GPU-rol!

Mi a baj, pedig felraktam a drivert rá!

GMA 500

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#28979) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok ismerősöm most vett egy full hd-s monitort de a Geforce 4 kártyával csak 1680x1050-t lehet beállítani.
Youtube videókat sem rakja ki nagy képernyőre csak max 1280x1024-be.

Kérdés: Szerintetek a kártya lesz a ludas?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28980) Loner válasza anonymus89 (#28979) üzenetére


Loner
tag

A geforce 4 -nek, szerintem még az a felbontás is nagy siker! (1680x1050)

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#28981) Rivaul válasza anonymus89 (#28979) üzenetére


Rivaul
addikt

Azzal a kártyával felejtsétek el a full hd-t. Sztem akkor mikor az készült ilyesmi még nem is létezett :DDD Ahogy előttem mondták szép az is hogy ennyit kiprésel magából.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28982) anonymus89 válasza Loner (#28980) üzenetére


anonymus89
addikt

No igen picit néztem, mikor itthon ment azon a felbontáson.
Rivaul: köszi szépen Neked is

No de a jútyúb videókat miért nem viszi teljes képernyőn? (mindig beteszi egy kb. ötöd akkora képbe a bal fent sarokba)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28983) Belako


Belako
tag

Hola!

Van 1 asus 5770 és olyat csinál hogy megy és egyszer csak fehér vagy kék vagy narancssárga lesz az egész kép. Főként net vagy csak ha sokáig meg terheletlen állapotban játéknál nem csinál ilyen.
Asus m2n-e alaplapban van most itt csinálja, Asus m4a79 deluxba nem volt ilyesmi.
Mi ez a jelenség, köthető a grey screen of death-hez, vagy csak a chipset esetleg a a különböző sebességű pci-e slot miatt van ?

Választ köszi

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#28984) Belako válasza Belako (#28983) üzenetére


Belako
tag

Apropó nem csíkoz meg ilyesmi, újraindul éa minden rendben van.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#28985) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok, lenne egy problémám, kérlek segítsetek.

A gépem a következő:
GA-P35-S3G lap
E8200
460GTX 768MB
Chifi GPS400 12V -on 2 ág, 14 és 15 A

Eddig húzva is gyönyörűen ment a konfig, max 220W fogyasztással. Procit most cseréltem Q8400-re.
A hiba a következő: VGA nem ad képet, de a Win7 bejön, és a boot -nál mintha 1 hosszút 2 rövidet hallanék de "hadarva". Egy 6-os csati van a tápon, a másik átalakítóval megy rá. Már mindhárom "molexes ágra" ráraktam, hogy hátha ugyanazon megy, de nem segít. Minden alkatrész hibátlan, másik tápom most nincs.
A táp nem bírja, már boot-nál, vagy máshol kell keresnem a hibát? Előre is köszönöm.

(#28986) Rivaul válasza Bodin (#28985) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáld meg hogy csökkentett módba elindítod. Ha ott megy akkor lehet driver hiba is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#28987) bandi0000 válasza Bodin (#28985) üzenetére


bandi0000
nagyúr

szerintem táp hiba lesz a sípszó az videó hibára utal szóval másik tápot kellene szerezni

Xbox One: bandymnc

(#28988) Bodin válasza Rivaul (#28986) üzenetére


Bodin
aktív tag

Már boot alatt sem ad képet. :(

A tápot amint tudom megpróbálom.

(#28989) shouryuken válasza Bodin (#28985) üzenetére


shouryuken
senior tag

Az alaplapon lévő tápcsatlakozók közül mindegyik kap tápot?

(#28990) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak! Mennyire árthat a videókártyának 24/7 üzmben a 75fok? Úgy hallottam igazából a hőingadozás árt meg neki és az is csak a nyáknak és a forrasztási pontoknak. 2db videókártyám megy folyamatosan és stabil 75fokon. Ez így rendben lehet?

(#28991) marcusa válasza #68216320 (#28990) üzenetére


marcusa
addikt

Milyen kártyák ezek? És milyen használatban vannak 7/24-ben?

:-)

(#28992) #68216320 válasza marcusa (#28991) üzenetére


#68216320
törölt tag

2db 5970 és számolnak non-stop. 100%-on dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#28993) lsc válasza #68216320 (#28992) üzenetére


lsc
nagyúr

Jók azok a hőfokok 100%-nál.

Az élet kegyetlen .

(#28994) Bodin válasza shouryuken (#28989) üzenetére


Bodin
aktív tag

Igen, jól vannak rákötve, eddig is működött, most is elindítja bejön a win7, csak mint írtam nincs kép a proci csere óta.

(#28995) shouryuken válasza Bodin (#28994) üzenetére


shouryuken
senior tag

Csak egy tipp volt :) Hiszen procit cseéltél, aminek lehet kellhet az extra kakaó.
(pl. az én alaplapomon volt egy +4es csati, amit be kellett kötni)

(#28996) bandi0000 válasza Bodin (#28994) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem tudom hogy mondták e már de telepítsd újra a win7 et nálam is előfordult már ez a hiba

Xbox One: bandymnc

(#28997) TechN7ne válasza bandi0000 (#28996) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hali.

Melyik lehet játékokban az erősebb kártya,Nvidia GTS250 vs HD6670?
Tesztek alapján a GTS 250 még erősebb volt az újabb GTS 450-nél is. :U

(#28998) bandi0000 válasza TechN7ne (#28997) üzenetére


bandi0000
nagyúr

az hülyeség eleve csak DX10-ben megy a 250, szóval az Ati erősebb
+ ezek csak relatív teljesítmények

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#28999) TechN7ne válasza bandi0000 (#28998) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszöntem. :R

(#29000) Loner


Loner
tag

Nos, csináltam egy képet a GPU-rol!
Mi a baj, pedig felraktam a drivert rá!
Kép-28978 hozzászolásnál.

[ Szerkesztve ]

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.