Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) bence188 válasza aram01 (#27549) üzenetére


bence188
tag

Rendesen rá vannak kötve, még a videókártya ventillátora is megy, nincs csipogás.

(#27552) agressiv válasza bence188 (#27551) üzenetére


agressiv
addikt

Látszik az eszközkezelőben a kártya bármilyen formában? (szabványos VGA grafikus adatper stb.)

Hát még a borz.....

(#27553) kenta válasza agressiv (#27548) üzenetére


kenta
tag

Ahogy írtad, lehet driver probléma is, azért szarnak nem mondanám, mert ilyen hőfokokkal még akár több évig is üzemelhet, nem úgy mint pl. egy HD4850... :)

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27554) aram01 válasza agressiv (#27550) üzenetére


aram01
nagyúr

te tudod, de komolyabb emberek kinevetnek érte hogy itt miket beszélsz, vagy ennyire kell a hsz?
az hogy hiszel e nekem vagy sem az a te dolgod, de építő hozzászólást itt én még nem láttam tőled, na további jó trollkodást nagyfiú

gányvard? AMDről csak rosszat tudnék mondani? stb stb hihetetlen vagy, Asrockban nem meg AMD kártya? hahaha

na további jó oltogatást, jó légy

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27555) agressiv válasza aram01 (#27549) üzenetére


agressiv
addikt

Ja tényleg, csak az utóbbi 6 órában is szerintem több lapot üzemeltem be..

Ezek a jók.

Ennyi a rossz (rossz kör volt, de még javításra várnak)

Erre alapozom a mondandómat.

stb stb hihetetlen vagy, Asrockban nem meg AMD kártya?

Ettől még nem azt gondoltam, hogy az asrock lenne a kaksi, csak egy példa volt arra, hogy mással is előfordul, ettől még nem fikázom le. Ha sokszor fordul elő, akkor igen... Látom a felfogásoddal is vannak problémák..

Az AMD kártyáit az előbb felsorolt inkompatibilitási probléma és a mikrolagg miatt fikázom, próbáltam eleget a HD-kből, mindet gyűlöltem...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27556) agressiv válasza kenta (#27553) üzenetére


agressiv
addikt

A hűtője jó, de a többi...

aram01

Ha viszaolvasol, megnézheted a te hozzászólásaidat és eldöntheted, hogy építő e az, amikor csak hisztizel, és a legértelmesebb hozzászólásod az volt, hogy a tápcsatlakozó rá van e dugva egy hibát nem jelző és pörgő ventilátorú kártyára... Remélem érzed az ellentmondást.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27557) kenta válasza agressiv (#27556) üzenetére


kenta
tag

...? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27558) agressiv válasza kenta (#27557) üzenetére


agressiv
addikt

Ne menjünk bele, mert megköveznek. Driver csereberét próbáltad? Amúgy mi a játék?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27559) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Mivel eddig nemkaptam teljesen konkrét választ igy megkérdezném ismét .... :(

Asus P8H61-Mlx lapon Intel G860 proci,4gb ram társaságában hogy menne 1 XFX Ati HD 4830 VGA?

Tudom hogy nem erőmü,nem 1 ujj VGA meg stb, de mig nemlessz keret 1 asus 7770re addig erre a karira gondoltam.

Mik a vélemények?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27560) kenta válasza agressiv (#27558) üzenetére


kenta
tag

Gondolom...Még nem próbáltam, egy 8800 Ultra van most benne, a gta4 lenne...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27561) agressiv válasza kenta (#27560) üzenetére


agressiv
addikt

A GTA4 tud nem laggolva menni? :D Én olyat még nem láttam.

BigDarkJoy

Igazából mi a kérdés? Ha van rá pénzed és kell, akkor vedd meg. Menni fog benne (hacsak nem lesz inkompatibilitás). Nem egy erőmű az a kártya, de játszani lehet vele, korának megfelelő játékokkal.

Hát még a borz.....

(#27562) BigDarkJoy válasza agressiv (#27561) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:R

Ennyit szerettemvolna tudni.

Esetlegesen segitség hogy mien driverel tegyem fel? kérhetek efféle javaslatot?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27563) kenta válasza agressiv (#27561) üzenetére


kenta
tag

Attól, hogy viccesnek tartod...A 8800GTS 512-vel jobban el tudok játszani laggolás nélkül...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27564) agressiv válasza BigDarkJoy (#27562) üzenetére


agressiv
addikt

Az AMD és a driver ez nehéz kérdés. :) Próbálgatni kell, valakinek jól mennek ezek az új driverekkel is, míg másnál csak a régiekkel használhatók. Nekem annó a 10.5-ös volt a legbizalomgerjesztőbb, de ez nem biztos, hogy neked is be fog válni.

Attól, hogy viccesnek tartod...A 8800GTS 512-vel jobban el tudok játszani laggolás nélkül...

Akkor megvan a válasz arra, hogy miért fikázom a gainward-ot. De ez csak poén, ne vedd komolyan. :DD

Amúgy a túlmlegedett GPU hajlamos okozni laggolást és ez már komoly, mégha az adott hőmérséklet közelében sincs a szokásosnak, akkor is. Vedd lejjebb a GPU úrajelét 50-100MHz-el és figyeld meg, hogy mi történik.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27565) kenta válasza agressiv (#27564) üzenetére


kenta
tag

Fölösleges, ez közel nincs túlmelegedve....hacsak a 60 fok annak számít.
Ahhoz hogy hűvösebb legyen, a feszt is vissza kell venni...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27566) lukaszokni válasza agressiv (#27497) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

és BomiBoogie: Köszönöm nektek! :R :R :R

mAtx4ever!

(#27567) agressiv válasza kenta (#27565) üzenetére


agressiv
addikt

Ha 60-on már laggol, akkor túl van melegedve, függetlenül attól, hogy van, ami 90-en is üzemképes, ez az öreg kártyáknál néppbetegség (előbb is eszembe juthatott volna).. Csak az órajelet vedd lejjebb, ha igazam van, akkor már attól is el fog múlni a laggolás és egy kondenzátorcsere helyre is hozhatja.

Hát még a borz.....

(#27568) Buci21 válasza agressiv (#27567) üzenetére


Buci21
addikt

bocs h belepofázok, de ha jól emlékszem ezek a vénségek magasabb hőmérséklet mellett indultak meg igazán tuning terén. Am drivereket cserélgesd, a GTA4 egy bughalmaz, ne lepődj meg, ha gondok vannak vele. Futtass egy 3DMarkot mind2 kártyán, és ha az új gyengén szerepel, akk valami nyűgje van, ha jobban, akk driver vs GTA4 a háború színtere, és nem a hardver.

(#27569) agressiv válasza Buci21 (#27568) üzenetére


agressiv
addikt

Nagyon rosszul emlékszel, a tuninghoz kifejezetten hüvösen kellett tartani őket. Technikai nonszensz lenne, ha melegebben joban tuningolható lenne. A feszültségemelés is olyan, hogy egy bizonyos pont felett, csak instabilabb lesz a chip nagyobb feszültségtől és ez a fizika törvényei szerint történik.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27570) Tarill


Tarill
őstag

ahhj basszus valaki nem jártas a wow mint játék beállításaiban? nemigaz hogy 7970-el 20fps-t kell produkálnia, régi kártyával fix 60 volt, mi baja ennek? Hitman3, Alan Wake meg megy mint az álom....:S:S

[ Szerkesztve ]

(#27571) agressiv válasza Tarill (#27570) üzenetére


agressiv
addikt

Statisztikai alapon driver gondra tippelnék.

Hát még a borz.....

(#27572) Tarill válasza agressiv (#27571) üzenetére


Tarill
őstag

igen, felraktam a 13.2 beta 7-et most ott tartok hogy 25 és 140 között ugrál az fps, holott 7870-el fix 60 volt soha nem mászott semerre, nem tudom hogx lehet fixálni az fps-t de nem kell 140 meg h ugráljon, külön ilyen beállítás nincs a játékban, az előző kártyákkal mégis saját magát fixálta

(#27573) kelemen93 válasza Tarill (#27572) üzenetére


kelemen93
tag

kapcsold be a vsync.et és akkor nem fog 60 fölé menni, de ingadozni még valószínűleg fog, de nem biztos.
gondolom Dalaranban van ilyen instabil FPS.ed?:DDD

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#27574) Tarill válasza kelemen93 (#27573) üzenetére


Tarill
őstag

nem csak ott, olyan helyen is ahol pl csak én vagyok

bár mintha most valami égi áldás, vsinc-el talán minta így fain lenne, mint régen:D talán megvan az új pápa :Y

(#27575) plekk


plekk
tag

Sziasztok,
Egy jóbarátomnak van egy MSI HD6950 TF III Power Edition videókártyája 13.1 es driverrel,

Nemrég próbálta Msi Afterburnerrel az alap 850/1300-ról felhúzni egy kicsit az órajeleket.
Első körben 900/1300 ra tette. Azt még bírta a kártya semmi baja nem volt, viszont azután megnézte hogy 1000/1300 mhz-en hogy megy de sajna már ahogy inditotta a GTA 4-et már az inditáskor bejött neki valami

"Képernyő illesztőprogram összeomlott aztán helyreállt feliratú hibajelenség" egy szövegbuborékban a tálcán.

És a gép is be volt lassulva meg nehezen akart betölteni a játék néha villant egyet a képernyő stb, ezután Reset-elt és visszaállította alap órajelekre a kártyát aztán felrakta a 13.2 beta 7 es drivert eddig elvileg nincs vele gondja,
de kíváncsiak voltunk arra hogy egy ilyen eset alatt sérülhetett e a kártyája?

Gondolom nem, de csak jobb ezt egy hozzáértőtől hallani.
Valaki tudna erre írni?

(#27576) agressiv válasza plekk (#27575) üzenetére


agressiv
addikt

Nem! Ha sokáig cseszteti, max akkor, illetve feszültségemeléstől, illetve túlmelegedéstől.

Hát még a borz.....

(#27577) plekk válasza agressiv (#27576) üzenetére


plekk
tag

Max vagy 5 percig volt így a kártya, a hőfokok rendben voltak és most is hűvös.
Feszültséget nem emelt mert nem ért hozzá.
Akkor így már nyugodtak lehetünk. :)
Csak kicsit furcsa hogy egy ilyen Power Edition-os kártya nem bír egy kis alapfeszes tuningot?
Érdekes.
De a lényeg hogy a kártyának akkor nem lett baja.
Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#27578) elesvik


elesvik
csendes tag

Üdv

adott egy ilyen gép
HP G62-b60SH-es laptop
Operációs rendszer:Windows 7 Ultimate
Processzor : AMD Athlon II P340 2.2Ghz
Memória mérete: 2 GB
Mérete: 15.6"
Videókártya típusa: ATI Mobility Radeon HD 5470 512MB és egy integrált ATI Mobility Radeon HD4250

Problémám
Videókártya drivert ati catalisal együtt nem tudom felrakni egy idő után kék halál atikmdag.sys,atikmpag.sys
képernyővel tér vissza.legújabb catalist az amd oldalról.
Driver nélkül megy a gép csak a felbontás nem megfelelő.aero stb nincs
mit kellene tennem ?

(#27579) BomiBoogie válasza Tarill (#27572) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A WoW egy ősi, toldozott-foldozott grafikai motort használ. Nem ezzel kell bencselni az új kártyádat. A kulcs játékbeállításban lesz, vagy esetleg driverben.

(#27578) elesvik
Próbáld a drivert a gyártó oldaláról.

[ Szerkesztve ]

(#27580) bence188


bence188
tag

Odáig eljutottam, hogy integrálttal indítottam a gépet és felismeri a kártyát ami benne van. De ha átkötöm a monitor kábelét a vga-ra akkor nem érzékeli. A képernyőfelbontásnál próbáltam állítani de ott nem tudom hol kell, A képernyőnél csak elérhető képernyőkimenetben van a videókártya, és csak több képernyőre akarja rakni. Hol kell beállítani, hogy alapban a kép a kártyán legyen? A BIOS-ban most be van kapcsolva az integrált vga, de az elsődleges a pcix16-on van, szal elméletileg kéne működnie.

(#27581) bence188


bence188
tag

Most visszaraktam az 5830at úgy h be van kapcsolva az ipg és mindkettőn van kép ha átrakom a kábelt. De az 5870en nincs. Akkor az alaplap nem kompatibilis vele vagy a kártya a hibás?

(#27582) bence188


bence188
tag

Külföldi oldalakon néztem, ott talán BIOS-frissítést írnak. Az szerintetek megoldaná a problémát?

(#27583) freestailo válasza bence188 (#27582) üzenetére


freestailo
őstag

egy próbát megér. De elég gyanús hogy másik kártyával minden oké, az 5870 meg nem megy...

(#27584) BomiBoogie válasza bence188 (#27582) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én a BIOS-t nem bolygatnám.

(#27585) bence188


bence188
tag

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3773&dl=1#bios
Itt a frissítéseknél nem látok hogy amd kártyát kompatibilissé tették volna, de esetleg bennt lehet valamelyik Improve system compatibility -ben?

(#27586) freestailo válasza bence188 (#27585) üzenetére


freestailo
őstag

próbáld ki másik gépben az a legtisztább, csak van valaki ismerősöd aki megengedi...

(#27587) Gery85_03 válasza BomiBoogie (#27431) üzenetére


Gery85_03
csendes tag

Köszönöm a tippeket.

Az Unigine Heaven-t 22 órától másnap 17 óráig futtattam. Reggel 6:30 kor még futott de mire hazaértem a munkából ezt a hibaüzenetet találtam.

Szerintetek ezzel a hibával már vissza lehet vinni és várhatóan lesz is valami előrelépés az ügyben?

(#27588) BomiBoogie válasza Gery85_03 (#27587) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezzel a gond megintcsak, hogy ez már inkább szoftveres gond, azért a Heaven ilyen hosszú futása alatt ez elképzelhető. Azt kellene előhozni, hogy a kép hibás. Lehet, hogy egyszerűen csak egy Win újratelepítésre lenne szükséged.

(#27589) Gery85_03 válasza BomiBoogie (#27588) üzenetére


Gery85_03
csendes tag

Már 10 Windows telepítésen legalább túl vagyok. Futtatás közben a beállítás résznél néha felvillannak nagy (több pixel méretű) kockák. Nem tudom hogy ez normális mert csak ezzel a kártyával láttam. De az ilyen problémával az a baj ha nem akarja nem veszi észre. Most futtatom újra. Kíváncsi leszek mire hazaérek mi lesz. Most csak reggel indítottam el. Nálad vannak kockák bal oldalon fent? A baj ezzel hogy nem folyamatosan de fel-fel bukkannak.

(#27590) bence188


bence188
tag

Az előző tulaj 1280*1024es felbontást használt, az én monitorom szélesvásznú, lehet hogy elmentődött a kártyába az a beállítás és ezért nem jeleníti meg?

(#27591) BomiBoogie válasza Gery85_03 (#27589) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha a feljövök a fórumra, csomó kockát látok, és nem csak a bal oldalon. :DDD

Viccen kívül, de mikor jönnek elő a kockák? Unigine alatt, vagy akkor nem?

(#27592) plekk válasza Gery85_03 (#27587) üzenetére


plekk
tag

Azt elárulnád hogy mi a sz*rnak kell a heavent ennyi ideig futtatnod???
Mert valahogy nem látom a dolog értelmét :U
Bár nyílván a te dolgod, csak kíváncsiságból kérdezném.

[ Szerkesztve ]

(#27593) Gery85_03 válasza BomiBoogie (#27591) üzenetére


Gery85_03
csendes tag

Unigine (Heaven, Valley) alatt látható a bal felső sarokban. Ezenfelül netezés közben is szoktak felvillan mindenfelé a monitoron mikor hogy, de azok csak 1 pixel méretűek. Ha frissítem a képet vagy eltekerem az oldal általában a hiba is megszűnik. Régi kártyámmal ilyen probléma nincs.
Ezen felül ami még hiba hogy a FarCray 3 kifagy (5-10 perc alatt, de van hogy 1 óra alatt nem.)
Tehát nem teljesen rosz a kártya csak kicsit és ezt a legnehezebb bebizonyítani. A játék eredeti tehát nem lehet annak a hibája.

(#27594) BomiBoogie válasza plekk (#27592) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak az a célja, hogy a kártya hibáját reprodukálhatóvá tegye (ha a kártya hibás), mert a szervizben nem látják annak.

(#27595) Gery85_03 válasza plekk (#27592) üzenetére


Gery85_03
csendes tag

Csupán azért mert valahogy be akarom bizonyítani hogy a kártya rosz, de sajnos nem tudom. Kicsit tele vele a hócipőm hogy egy méregdrága kártya szemetel és fagyogat és nem tudok a garanciával mit kezdeni. Ha van jobb ötleted szívesen veszem.

Történet eleje: #27430

[ Szerkesztve ]

(#27596) plekk válasza Gery85_03 (#27595) üzenetére


plekk
tag

Igazatok van, nem olvastam vissza :K
Ejj, az nem jó helyzet. :( Ez esetben megértem a dolgot.

Nos arra hogy hogyan csalható elő a hiba azt nem tudom, nekem mikor tuning miatt fagyott az nekem mindig játékok közben jött rá tesztek alatt az akkori heavennel például nem.
Talán ha már nincs jobb ötleted nézz meg 1-2 komolyabb játékot.
Crysis 2-3 vagy nemtudom.
Hátha összejön.

Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#27597) Gery85_03 válasza plekk (#27596) üzenetére


Gery85_03
csendes tag

Crysis 3 egyszer fagyott le, de utána lejjebb vettem a grafikát mert kicsit szaggatott ami zavart. Azért lenne jó tesztel előhozni mert azon nem gáz ha 10-15 fps-el megy.

Ezeket a teszteket a monitor felbontásánál nagyobb felbontásban lehet futtatni? Jobban megizzadjon a vas, hátha előbb előjön a hiba.

(#27598) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok!
Arról tájékozódnék hogy ha van valakinek itt az oldalon xfx kártyája nem-e tudja véletlenül hogy ha regisztrálja az oldalon (hivatalos oldalon) akkor tényleg élettartam garancia jár-e a kártyára? A válaszokat megköszönném. :)

HTC desire 500

(#27599) plekk válasza Gery85_03 (#27597) üzenetére


plekk
tag

Szerintem lehet nagyobb felbontásban is futtatni, de ahhoz másik monitor kell aminek nagyobb a felbontása. :S

(#27600) M107


M107
addikt

:R

Sapphie HD770 Crysis 3 milyen grafikai módban futtassam ?

Mediumban is szaggat :)

Liano 3400 FM 1, 12 GB, Ram HD 7770 Ghz Editon, 1280*1024 19" CRT

Vegyem le Low-ra :)

A Spiner Ghost Warrior 2 u.a Cry engine 3 és mindent very high visz 35-40 Fps, jó tudom nem egy csak a motorja.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.