Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy régi Asrock K7S41 alaplapos gépem, integrált K7S41 vagy más néven Real 256E 3D videokártyával. A probléma nem ez persze, hanem az hogy elromlott a korábbi normál képarányú monitorom és rátettem egy 1680x1050 felbontású 16:10-es Samsung monitort, de sajnos ez a felbontás nem szerepel a driverében. A legujabb BIOS, a legujabb vga driver van fenn. (mulatságos volt, ahogy előkerestem régi floppy meghajtót és lemezeket a BIOS frissítéshez, de végül sikerült feltennem a legujabbat. Megnéztem a támogatott üzemmódokat, de van kisebb, nagyobb, más képarányú, de ilyen nincs.

Létezhet valami tweak pprogram, vagy egyedi driver, ami segíthet ezen? (a googlen ez ideig nem találtam megoldást)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28202) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#28201) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Közben megoldódott. Amit nem sikerült megoldani az Asrock és a SiS drivereivel, megoldódott egy magyar driveroldal segítségével, igaz hogy azzal is csak kézi telepítéssel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28203) Lenry


Lenry
félisten

lett második kártyának egy 7600GT-m.
semmi másra nem fogom használni azon kívül, hogy a harmadik monitoromat meghajtja. se film, se 3D, semmi.

egyetlen nyűgöm van vele, hogy induláskor 100%-on pörög a ventije, driver nélkül 100%-on pörög a ventije, sleep után visszatérve 100%-on pörög a ventije, és gyanítom, hogy Linux alatt is hasonlókat fog produkálni. NVIDIA vezérlőpultban van egy kapcsolódó beállítás, de az csak az adott ciklusban érvényes, ébresztéskor, bekapcsoláskor megint nekiáll süvíteni, és ez zavar.

beégethető valahogy a kártya BIOS-ába, hogy katasztrófahelyzeteket leszámítva ne pörgesse a ventijét X %-nál gyorsabban?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28204) agressiv válasza Chibass (#28200) üzenetére


agressiv
addikt

Azért nem csinálta a régivel, mert az régebbi, ez meg újabb és AMD. :)

beégethető valahogy a kártya BIOS-ába, hogy katasztrófahelyzeteket leszámítva ne pörgesse a ventijét X %-nál gyorsabban?

Nézd meg rivatunerrrel a BIOS-t, ha támogatja, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#28205) pacuha10 válasza agressiv (#28186) üzenetére


pacuha10
csendes tag

Igazad van, tényleg halott. Halottabb már nem is lehetne. Szép temetést rendeztem neki. :R
Az tette fel az I-re a pontot, hogy betettem a gépembe egy tuti kártyát és kifogástalanul működött, míg az én kártyámat átraktam a másik gépbe és abban sem volt jó. :F

Kösz a segítséget. :)

(#28206) pacuha10


pacuha10
csendes tag

Videónézés televízión.

Hogyan tudnék legolcsóbban videót nézni gépről, televízión? A tv műsorokat már évek óta nem nézem, de ha a gépemről át tudnám játszani valahogy a videókat, akkor nem dobnám ki. A vga kártyámon s-video kimenet van. Van ötlete valakinek? :)

(#28207) bandi0000 válasza pacuha10 (#28206) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Van s-video-RCA átalakító szóval az 1 megoldás, vagy lehet venni VGA-HDMI, DVI-HDMI átalakítót ha van a TV-n HDMI

Xbox One: bandymnc

(#28208) pacuha10 válasza bandi0000 (#28207) üzenetére


pacuha10
csendes tag

Valami ilyesmire gondolsz?

http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlakozo/kabel/scart_kabel/scart_rca_s_video_atalakito_adapter_1723341593.html

http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlakozo/atalakito/adapter/vga_s_video_3_rca_kompozit_av_tv_atalakito_1730762741.html

Bemásoltam a vaterán hogy "s-video RCA átalakító" és ezeket adta.

(#28209) bandi0000 válasza pacuha10 (#28208) üzenetére


bandi0000
nagyúr

konkrétan ilyenre gondoltam, asszem már én is használtam régen így

Xbox One: bandymnc

(#28210) pacuha10 válasza bandi0000 (#28209) üzenetére


pacuha10
csendes tag

Aha. Gondolom a fekete dugó megy a vga-ba és a sárga a tv antenna bemenetébe. Ez a sárga dugó olyan mint az antenna bemenet? Esetleg ha egy ilyenbe dugom a sárga végét és úgy be a videóba, akkor már tuti.

http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlakozo/atalakito/adapter/adapter_scart_svhs_s_video_rca_atalakito_1730863550.html

[ Szerkesztve ]

(#28211) Buci21 válasza pacuha10 (#28210) üzenetére


Buci21
addikt

az a sárga cucc és a TV közé kell még egy laza RCA kábel, de az nem nagy kunszt. Tudod, a piros-fehér-sárga kombóból a sárga (másik is viszi, csak minek :D )

(#28212) bandi0000 válasza pacuha10 (#28210) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igy van ahogy a kolléga mondta :D

A sárga a Videó szóval kell még egy sárga kábel majd és azzal kell összedugni az egészet :D

Xbox One: bandymnc

(#28213) kola1234


kola1234
tag

Üdv.
Kellene némi segítség. Nem nagyon követem már ezt a vga/proc/alaplap fejlesztést. v

Van egy Gigabyte MA770UD3P alaplapom PCI-E 2.0 x16 foglalattal.
van hozzá 8Gb ddr3 1600 kingxton ram, és egy 720BlackEdition amd 3 magos.

A kérdés, hogy ebbe az öskövületbe jelenleg melyik az a kártya ami még belemegy, és melyik az ami a maximum ami belemegy. jelenleg egy Gigabyte ATI HD4650 1Gb van benne. ettől vmivel jobb kellene. de gondolom a PCIe foglalat már öreg.
talán olyan 20-30-40e közt valamit tudtok ajánlani?

köszönöm

(#28214) BomiBoogie válasza kola1234 (#28213) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó lesz a foglalat. Nézz bele egy Radeon 5770/6770-et.

(#28215) Lenry válasza Lenry (#28203) üzenetére


Lenry
félisten

:U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28216) #90933760 válasza Lenry (#28215) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha jól látom ennek 35W a TDP-je. Bár a gyári hűtése is ehhez igazodik. Először is vedd le 40%-ra a ventifordulatot. Majd terheld meg a karit és meglátod mennyire kúsznak fel a hőfokok. Ha bírja akkor venticsati szétszed és bekötöd molexbe fix 5V-ra.

De szerintem nem fogja elvinni 5V-on. Viszont ha nem használod 3D-hez akkor terhelve se lesz nagyon, akkor meg el kéne neki bírnia. Ezt ki kéne tesztelgetni.
Esetleg veszel valami olcsó ventiszabályzót és betekered annyira, hogy jó is legyen meg halk is.

(#28217) kola1234 válasza BomiBoogie (#28214) üzenetére


kola1234
tag

köszi! :D azért még annyira nem szar ez a konfig ugye? kb 3 éves :D bár gondolom már elég koros ha a fejlesztéseket nézem :D

(#28218) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Sziasztok! Aspire V5-121 ultrabookon szeretném telepíteni a legújabb 13.1 Catalyst meghajtót a HD7290-es IGP-hez. Az ACER oldalán csak 2012-es driver-t (VGA_AMD_8.982.9.0000_W8x64) találtam. Ezt az egyet engedte telepíteni. Az AMD oldaláról töltött mobil és normál catalyst meghajtók nem akartak települni, vagy hibaüzenetet írt, hogy nem található megfelelő hardver. Win8 64bit OS.

Mit javasoltok? Szükséges a telepítéshez Mobility Mod program? Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28219) imotep03


imotep03
tag

Hello,
Engem érdekelne egy 660 TI csak nemtudom hogy melyik lenne a jó (Asus, gainward stb) valamint hogy melyiknek nem haladja meg a hossza a 263mm-t. Ha esetleg vki tudna ilyen információval szolgálni
köszönöm

(#28220) BomiBoogie válasza imotep03 (#28219) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A gyártói honlapokon nincs fenn a méret?
Ajánlottnak egyébként gyakorlatilag minden gyártó ajánlott ebből a szériából.

(#28221) imotep03 válasza BomiBoogie (#28220) üzenetére


imotep03
tag

de csak az egyikbe inc a másiikba mm, de ha mind1ik ajánlott akkor ok

(#28222) Lenry válasza imotep03 (#28221) üzenetére


Lenry
félisten

és nem tudod átváltani?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28223) Vakegérke válasza imotep03 (#28221) üzenetére


Vakegérke
veterán

1 inch=25,4mm

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28224) imotep03 válasza Lenry (#28222) üzenetére


imotep03
tag

de csak gondoltam ha vki tudja esetleg hogy melyik mekkora(legkissebb) ugy gyorsabb lett vna

(#28225) Vakegérke válasza imotep03 (#28224) üzenetére


Vakegérke
veterán

10,354330708661417322834645669291 inch felel meg az általad megadott méretnek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28226) BomiBoogie válasza imotep03 (#28224) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem most már minden gyorsabb lett volna. :D

(#28227) imotep03 válasza Vakegérke (#28225) üzenetére


imotep03
tag

már megvan, de köszii :)

BomieBoogie
Hát igen :K

(#28228) Redneck


Redneck
veterán

Tegnap vettem észre hogy
Battlefield után nem áll
vissza a kártyám idlebe...
Ad neki 1V-ot amit max
0,9ig enged levenni
manuálisan és tekeri a
ventilátort is 50%-on vagy
fölötte. Elszállt volna a
feszültségszabályozó? Vagy
WTF? Ha restartot nyomok
akkor visszaáll alapra.
Semmilyen program nem
használja, a GPUhasználat
0-1% között mozog :S Ha
ez történt lehet
garanciáztatni?
Természetesen sosem
húztam.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28229) Buci21 válasza Redneck (#28228) üzenetére


Buci21
addikt

Drivernek látszik, mert az újraindítás segít. tedd újra az öszes drivert :D

(#28230) agressiv válasza Buci21 (#28229) üzenetére


agressiv
addikt

Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy driver, ráadásul nem íródik át a driver ami előtte működött.

Hát még a borz.....

(#28231) Redneck válasza Buci21 (#28229) üzenetére


Redneck
veterán

Csak Battlefield után csinálja:(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28232) Buci21 válasza Redneck (#28231) üzenetére


Buci21
addikt

igen, ezért tűnik szoftveresnek a hiba, lehet, h a battlefield alkalmazásprofiljában (a driver profilokat rendel az adott alkalmazáshoz, h az optimálisan fusson). driver lesz az, egy próbát mindenképp megér :D

(#28233) Redneck válasza Buci21 (#28232) üzenetére


Redneck
veterán

Csak ezt a drivert tudom felrakni hozzá, a 296.10-est. Az újabbnál már volt más játékban fps vesztés :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28234) Buci21 válasza Redneck (#28233) üzenetére


Buci21
addikt

és eggyel régebbit? más játék alatt nem csinálja? az kizárná a hardveres gondot. BIOS-ban nincs erre vmi beállítás? vagy energiatakarékos mód a gépnek (windows vezérlőpultban)?

(#28235) Redneck válasza Buci21 (#28234) üzenetére


Redneck
veterán

Próbáltam azt is, és driverben is, mert BF-hez teljesítményt állítottam maxra :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28236) Buci21 válasza Redneck (#28235) üzenetére


Buci21
addikt

más játék alatt/után csinálja? a hiba reprodukálható, vagy totál véletlenszerű?

(#28237) Redneck válasza Buci21 (#28236) üzenetére


Redneck
veterán

BF után nem áll vissza a feszültség és az idle hőmérséklet. A sosem volt húzva dolog természetesen nem komoly. 648/1700 helyett 850/2000 amin használom, de más játékoknál nem volt gond eddig.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28238) Buci21 válasza Redneck (#28237) üzenetére


Buci21
addikt

és most van? mmint most más játékokkal? ez a GTX460 az adatlapodról?
"Nvidia control panel. Manage 3d settings -> power management mode, change to adaptive." - egy fórumon találtam, nézd meg, hátha ennyi csak a gond :D

plusz a PCI-E-re csekkold az energiagazdálkodást, és nem vagy egyedül, másnak is volt már, h nem állt vissza, ha a kártya húzva volt. próbáld ki stock órajeleken, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#28239) Redneck válasza Buci21 (#28238) üzenetére


Redneck
veterán

Ha másnak is volt akkor nem fosok, csak ne legyen olyan hibája ami miatt fizikai károsodás érheti és nem akarják esetleg gariztatni... A boltban "húzva nem volt" ha kérdezik. Ha eladok kártyát természetesen a vevőnek megmondom az őszintét. Be van állítva adaptív, de nem vette vissza. BFet teljesítménycentrikusra állítottam, mikor kiléptem visszaraktam de nem vette vissza.

Garanciát intézett már valaki e-digitalnál?

Köszönöm a segítségetek!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28240) Buci21 válasza Redneck (#28239) üzenetére


Buci21
addikt

nem, de ettől a kártyának fizikai károsodása nem lesz, ha a hőmérséklet nem megy kb 75-80C fölé, amit nem tartok valószínűnek load alatt sem. Garival megpróbálkozhatsz, max mondanak vmit, netán szerviz. Csak ne hagyd, h kártya nélkül hagyjanak, mert ha 1 hónapra beveszik "bevizsgálni" akkor az ciki...

(#28241) Vakegérke válasza Redneck (#28239) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a húzást említik, nagy bociszemekkel kérdezd meg, hogy azt meg hogy kell.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28242) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Van egy Lenovo G580 (20157) notim, ami dual videokaris, felraktam először Intel drivert, az ok, Nvidia drivernél mintha nem csinálna semmit, jobban megtúrva azt írja ki, nem talál kompatibilis eszközt..., Leszedtem Lenovo oldaláról újabbat, de csak C-n Drivers mappába pakolta v bontotta ki nemtom, ill DGenius-al frissítettem usb3 drivert, de az is nem Program Files Intel mappába, hanem ebbe a Drivers mappába került. Ilyenkor mi van, ez így jó, nem jó
Továbbá indtáskor kicsit mintha lassan töltene (ok rajta van néhány progi, meg csak 5400 rpm-es notivinyó), képernyő is pillanatra fekete lesz, utána minden frankó, vmint asztali ikonok kifehérednek stb., de végül feláll a rendszer. Ezt vinyó szűk teljesítménye+ sok automatikusan induló szolgáltatás okozza, v videokari driver akadt össze?
Everest, Speccy stb progi is csak intel VGA-t látja, akkor kamu ez a dual, mert nem értem a dolgot... :F

(#28243) agressiv válasza Vakegérke (#28241) üzenetére


agressiv
addikt

Persze, nyugodtan verjétek át az embereket..

Hát még a borz.....

(#28244) Buci21 válasza King Unique (#28242) üzenetére


Buci21
addikt

amikor átvált sztem ebbe a dual módba, az a villanás, a lassú indítás meg valsz a sok szolgáltatás, alkalmazás, vinyó sebessége és a driver kombója :D

(#28245) Buci21 válasza agressiv (#28243) üzenetére


Buci21
addikt

a boltokat nem kell félteni... plusz amúgy se garivesztés, amíg biost nem módosít a kártyán.

(#28246) #90933760


#90933760
törölt tag

Abba azért nem lennék biztos, hogy nem garivesztéses. Inkább csak lehetetlen utánanézni.

(#28247) King Unique válasza Buci21 (#28244) üzenetére


King Unique
titán

Aha értem, akkor ez normális...de gép mért csak Intelt látja, ill a többi telepítéses kérdés szerinted :F
:R

(#28248) Redneck válasza agressiv (#28243) üzenetére


Redneck
veterán

Az nem átverés hogy egyik kártyán 625-ön a másikon pedig 750-en megy a Chip? Ugyanaz vagy hasonló/átnevezett?? Árban pedig van 5-20% különbség. "Gyári OC". :D:D Hűtés pedig detto ugyanaz. A kártyám annyira SE hogy még a doboza sem az, simán csak GTX 460 van ráírva, csak a vonalkódon jelölik hogy SE.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28249) BomiBoogie válasza agressiv (#28243) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az OC-zás miért lenne átverés? :D
Csak egy teljes mértékben visszaállítható szoftveres módosítás.

(#28250) agressiv válasza Buci21 (#28245) üzenetére


agressiv
addikt

Másképp gondolod, ha a pult másik oldalán álsz...

Redneck

Ha veszel egy gyári OC-s kártyát, akkor azt a gyártó csinálta és te is tudod, hogy olyan, mielőtt megveszed. Össze sem hasonlítható a kettő. Ha emeled az órajelet, nem rendeltetésszerűen használod és kapásból garanciavesztéssel járna, de valóban nem lehet ennek utánanézni és mellesleg megjegyzem, hogy egy BIOS moddolt kártyán sem fogják olvasgatni a BIOS-t, hogy vajon lett e csesztetve.

BomiBoogie

Nem az OC-zás az átverés, az az átverés, hogy hazudsz róla.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.