Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) BomiBoogie válasza Celithrandi (#27449) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem erre gondoltam.

(#27452) Celithrandi válasza BomiBoogie (#27451) üzenetére


Celithrandi
addikt

tudom, hogy nem, de jól jött ki:)

on: akkor ezt a vtx3d márkát meg lehet kockáztatni? még sose vettem "kommersz" elektronikát csak kenyérpírítót

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27453) peatmax


peatmax
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne,hogy van egy HD 3850-em [AGP]...és win7 alatt befagy az egészmindenség.VGA nélkül szuperál minden,de ha berakom a vga-at akkor belép az op.rendszerbe és befagy.Driverrel sem műxik. Próbáltam úgyis is hogy előbb felraktam a drivert aztán rakta be a kártyát de semmi változás...
Valaki légyszi segítsen! Köszi! :F

(#27454) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. olyan kérdésem lenne hogy van egyXFX gtx280 am ami valami oknál fogva zöld ledes de képet nem ad vízzel van hűtve nem csöpög nemszivárog sehol.
annyit csinált hogy olvastam a tippmix oldalát és egyszer csak fekete kép. ujrainditottam és már nem volt hajlandó képet adni. a gép sem látja. külsérelmi nyom nincs rajta se égés sem semmi hasonló. mi lehet a baja? várom válaszotokat

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#27455) BomiBoogie válasza MasterHUn (#27454) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy elromoljon, nem kell külsérelmi nyom.

(#27456) MasterHUn
Sose legyen nehezebb dolgod. :D

[ Szerkesztve ]

(#27456) MasterHUn válasza BomiBoogie (#27455) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Nem fogod elkinni anyáztam egy sort mert felidegelt kiszedtem a foglalatból visszaraktam és láss csodát látja. hát ro...jon meg :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#27457) dav<3


dav<3
tag

Asztalra jobb klikk és AMD Vision Engine Control Center és nem nyitva meg gondolkodik gondolkodik aztán semmi nem nyitja nem. :( :W Valaki valami tipp?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#27458) Celithrandi


Celithrandi
addikt

no ha már nem mond senki okosat a vtx3d ről tudtok esetleg valami jó cikket róla? nem találtam értelmeset. igazából a 7870az amivel szemeztem, tehát arról is jó a teszt, de olyat se találtam.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27459) BomiBoogie válasza Celithrandi (#27458) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nincs igazán teszt róla, csak a Tahiti-LE változatról. Ha megvennéd és írnál róla, több millió embernek segítenél. :D

[ Szerkesztve ]

(#27460) Celithrandi válasza BomiBoogie (#27459) üzenetére


Celithrandi
addikt

se időm, se képesítésem nincs arra, hogy érdemi cikket írjak egy videókártyáról:) gondolkozok a dolgon, de még mindig félek a márkától :))

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27461) BomiBoogie válasza Celithrandi (#27460) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van rá gari. :K

(#27462) Celithrandi


Celithrandi
addikt

nem dobogtatja meg a szívemet a gari, mivel ha kihal a cucc lehet hogy akár 1 hétig is eltart a cseréltetése, ha pedig kiesik egy hét munkám abból lazán sokkal sokkal többet bukok mint amennyivel drágább a másik kártya. + a gari nem vonatkozik arra ha hangos a venti meg abból se segít ki ha nem tudom eladni 1 év múlva mert szidják mint a Bokrost.
viszont Lec most elég jó áron tolja szép kis számlával ellátva úgyhogy erősen meggondolandó, mert a 15ezer ft különbség elég számottevő egy ilyen árszegmensű cuccnál.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#27463) kenta


kenta
tag

Üdv!

Milyen kondi hiányozhat innen? [link] [link] [link] [link]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27464) netguru10


netguru10
aktív tag

Jóreggelt!
HD 5870 driver csere után eltünt a pipa az OPENCL-ről a gpu-z ben! :(
Többszöri Driver Sweeper-es takarítás és többfajta driver felrakás után sem került vissza! Mi lehet a gond?
Hogyan tudnám visszaállítani? (lehetőleg win reinstal nélkül?)

Arbeit Macht Frei

(#27465) syberia válasza netguru10 (#27464) üzenetére


syberia
veterán

Szia, tiltsd le a bios-ban az iGPU/IGP-t :)

https://howbad.info/

(#27466) aram01


aram01
nagyúr

srácok ez tegnap került hozzám, tudtok róla valami infót?

[L:/dl/upc/2013-03/13/99163_gilry9jxtwx2qery_mini-cimg1402_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/13/99163_gilry9jxtwx2qery_mini-cimg1402_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27467) aram01 válasza aram01 (#27466) üzenetére


aram01
nagyúr

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27468) netguru10 válasza syberia (#27465) üzenetére


netguru10
aktív tag

Szerintem az én lapomban nincs ilyen! :O
Asus Crosshair IV Extreme :D

Arbeit Macht Frei

(#27469) freestailo válasza aram01 (#27467) üzenetére


freestailo
őstag

sztem ez valami ősrégi szeróba való bővítő komplett pc :D

(#27470) aram01 válasza freestailo (#27469) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet, csak nincs semmi infó róla(nem találok)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27471) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem.
Ez mit jelent ?
Bios kapcsolós, 2x6pines, piros nyákos.

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27472) aram01 válasza dvd_R+ (#27471) üzenetére


aram01
nagyúr

bios kapcsolóról itt olvashatsz
2x6pines: ez valószínű a tápcsatija amin keresztül kapja az áramot

piros nyákos: a nyák/lap/kártya színe

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27473) dvd_R+ válasza aram01 (#27472) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem és ez a piros nyákos dolog annyira fontos ? vagy miert hangsúlyozta ki tag ?:D

illetve van a vga-n akkor egy kis kapcsoló amive át tudom kapcsolni és akkor mi történik ?: D
egyébként egy powercolor 7950 ről van szó

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27474) aram01 válasza dvd_R+ (#27473) üzenetére


aram01
nagyúr

a piros nyák nem fordul elő sűrűn, optikailag jobb a szemnek mint a zöld(már akinek) de pénzben szerintem nincs több értéke mint a zöldnek vagy a feketének.
az átkapcsolás a kártya húzásánál jön szóba ha minden igaz, de ezt a részt nem vágom annyira, hülyeséget meg nem akarok írni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27475) dvd_R+ válasza aram01 (#27474) üzenetére


dvd_R+
őstag

:R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27476) Dot


Dot
őstag

Hali!

Tegnap vettem egy HD4890-et. 9800pro-m után ez a 2. ati(amd) kártyám.
Feltettem a 13.1-es catalystot, azt írta az oldal ez a legfrissebb.
Elindítottam pár játékot de eléggé nem azt hozta amit vártam.
Mivel 2 monitorom van így real-timeba néztem a ccc-ben és a gpu-zben az órajelet ami a játékok alatt is 500MHz, a 850 helyett. Tehát nem kapcsol át performance-ba. Hol kell beállítani/engedélyezni, hogy ezt megtegye?

Azóta felraktam a 12.1-et ugyan ez. Volt windows reinstall. Miután betölt a windows, 5-10 percig jól működik, 240MHz-en van windowsba, játékba 850. Az idő teltével viszont beáll 500-ra! Játékban és windowsban is!
A kártya a rossz vagy driverrel vannak gondok?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#27477) Tarill


Tarill
őstag

hellosztok! Olyan gondom lenne hogy 7870ről 7970re váltás után (cata reinstall volt) world of warcraft kb 10 fpsel megy, azokon a beálításokon amin a 7870el fix 60fps megvolt. 13.1 es whql driver van fent. Más komolyabb gépigényű játékokok, 3d markok gyönyörűen mennek csak a wow nem :s valakinek valami ötlete?

(#27478) Dot válasza Dot (#27476) üzenetére


Dot
őstag

Meg van mi a baj!
Először is egy hosszú szép magyar anyázás az amd-nek.
Mert ha elindítok egy youtube videót felhúzza 500MHz-re a gpu-t és úgy hagyja amíg ki be nem zárom a youtube oldat, bármit csinálok ha leállítom és elindítok 1 játékot se változtatja az órajelet, csak ha bezárom a youtube fület!

Szánalmas, hogy egy 360p-s videóhoz órajelet kell emelni.. A HD3000-es IGP nem tett ilyet..
Asszem ez volt az utolsó ATi/AMD cuccom. Nvidia FTW. Peace.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#27479) syberia válasza netguru10 (#27468) üzenetére


syberia
veterán

Ebben az esetben google segíthet, van pár angol nyelvű forum válaszokkal :)

https://howbad.info/

(#27480) agressiv válasza kenta (#27463) üzenetére


agressiv
addikt

Semmilyen, az jumper, vagy csatlakozó.

Hát még a borz.....

(#27481) netguru10 válasza syberia (#27479) üzenetére


netguru10
aktív tag

Azokat inkább hanyagolnám! :P (angol tudás híjján! :( )
Szerintem Win reinstal lesz a vége! csak az újra "belakás" a macerás! :P
De azért köszi a tipet! :)

Arbeit Macht Frei

(#27482) imrex6 válasza Tarill (#27477) üzenetére


imrex6
tag

És ha nem whql-est teszel fel hanem simát? vagy régebbi drivert?

(#27483) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!
Már egy órája keresgélem, de nem találok itt fórumon "vga tuning mélyvíz" jellegű topikot, leírást.
Tudnátok segíteni ebben? Abszolút laikus vagyok, AfterBurnerben tudom húzogatni a csúszkákat :D , de szeretném tudni, h mit hogyan csináljak és miért, h ne omoljon össze a gép, meg kékhalál, meg blackscreen, stb. :U
Tudnátok ebben segíteni?

mAtx4ever!

(#27484) Tarill válasza imrex6 (#27482) üzenetére


Tarill
őstag

hát a 13.1 az sima nem? Mondjuk a 7870 is ezzel ment méghozzá nagyon jól.

(#27485) syberia válasza netguru10 (#27481) üzenetére


syberia
veterán

Remélem sikerül megoldanod, sajnos nincs más ötletem :N

https://howbad.info/

(#27486) BomiBoogie válasza lukaszokni (#27483) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

MSI AB: két csúszka a lényeges először, a "Core" és a "Memory". Nézd meg a 7850/7870 topikot, tele van eredményekkel, hogy kinek mennyire sikerült felhúznia.

Tesztelni egyszerűen játékkal vagy Unigine Heaven benchmarkkal tudod, ha fagy vagy csíkoz, kockáz, bármit látsz, ami nem odavaló, akkor lejjebb kell venni az órajeleket.

(#27487) lukaszokni válasza BomiBoogie (#27486) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Látom, már láttad, h onnan jöttem ide. :DDD
Igen, látom az eredményeket, de olvasok alulfeszelésről, meg túlfeszelésről is. Ezekről szeretnék megtudni pár dolgot, h mit miért érdemes, mit érek el egyikkel, másikkal, és nem utolsó sorban mennyire szabad egyiket, másikat. Energiatakarékosan akarom kipaszírozni a legnagyobb szuszt a kártyából úgy, hogy közben nem forr fel és halk is marad. :DDD

mAtx4ever!

(#27488) BomiBoogie válasza lukaszokni (#27487) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha energiatakarékosan akarod, akkor a feszemelés nem a te műfajod. Én abban nem adnék tanácsot, nálam a VGA feszemelés nem játszik. :N

(#27489) Dot
Mit kellene látni?

[ Szerkesztve ]

(#27489) Dot


Dot
őstag

Ez mitől van?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#27490) #02119936 válasza Dot (#27489) üzenetére


#02119936
törölt tag

(#27487) lukaszokni bocs neked céloztam.

"Energiatakarékosan akarom kipaszírozni a legnagyobb szuszt a kártyából úgy, hogy közben nem forr fel és halk is marad. "
Ilyen nincs. Csendet akarsz kevés fogyasztást, akkor vedd vissza a gpu órajelét 1000mhz-re a ramhoz ne nyúlj és fesz sem kell vissza venni így (de ha vissza veszed max 50-70mV-ot csak, mert fagyás lesz vége.) is csökken a fogyasztás. túl sok energiát nem érdemes a dologba ölni.

[ Szerkesztve ]

(#27491) agressiv válasza lukaszokni (#27483) üzenetére


agressiv
addikt

Nagyon egyszerű. emeled az órajeleket és, ha kékhalál, vagy black screen van, akkor túl sok és picit csökkented, ez ezzel jár.

Olyan nem nagyon van, hogy tunongolsz, de energiát is megspórolsz (minek?). Ha nem akarod, hogy meleg legyen, vegyél rá hűtőt, ha azt akarod, hogy havi 50Ft-ot megspórolj, akkor add el a kártyát és használj IGP-t, ha van.

Hát még a borz.....

(#27492) Dot válasza BomiBoogie (#27488) üzenetére


Dot
őstag

A kép helyzetét a monitoron.. monitorom felbontása 1440x900, ezt állítottam a játékban is.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#27493) BomiBoogie válasza Dot (#27492) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Biztos vagy benne, hogy ez a monitorod felbontása?
Tényleg annyi, csak elsőre full HD-nak néztem.

[ Szerkesztve ]

(#27494) Dot válasza BomiBoogie (#27493) üzenetére


Dot
őstag

Jó, de hogy tudnám középre varázsolni?
Elvileg 59Hz-en megy, ez lehet a bibi. 75Hz szeretnék! De 60 is megfelel. Azt azért megjegyezném, hogy gtx275, gtx295, 8800gt nvidiákkal és HD3000 intel igp-vel semmi gond nem volt.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#27495) lukaszokni válasza agressiv (#27491) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

és BomiBoogie, Kvg: köszönöm a válaszokat! :R
Az "energiatakarékosat" természetesen a lehetőségekhez képest értettem. Valahol írta valaki, hogy ha alul van feszelve a kártya, akkor kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik - ebből gondoltam arra, h ha így húzom, akkor pár wattal kevesebbet enne, mintha alapon hagyom? :U Egyáltalán lehet-e alulfeszelve húzni?
Ilyen műhelytitkokra vagyok kíváncsi, szívesen tanulok a "más hibájából" és szívesen veszem a szájbarágós magyarázatokat. :) Meg ha már egy ilyen kártyát vettem, azért szeretném kihozni belőle a maximumot - ésszerű keretek között.
Akkor úgy fogok eljárni, ahogy írtátok, apránként húzogatok felfelé, míg hibát nem tapasztalok.

mAtx4ever!

(#27496) M107


M107
addikt

:R

Megvettem a Sapphire HD7770 kártyámat :) GHZ Edition, nem OC csak az alap 1000 Mhz Gpu 1125 Memória, Tomb Raider-rel le is teszteltem ultra felbontás és FXAA élkisímitás az új Lara hajmozgás is bekapcsolva. Min 24.5 Avg 30.4 Max 35.9 Fps a kiadott pacth felrakva hozzá.

1280X1024 85hz CRT 19" 2.7 Ghz 2 magos 3400 Liano, 12Gb DDR3 1600Mhz ram, Gigabyte A55M-S2hp lap

Ha normal -ra kapcsolok minden csak a Texture deital marad High, akkor 35.9, 44,6,54,9 re módosulnak az fps értékek
2-2.5 évig jó lesz megint.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27497) agressiv válasza lukaszokni (#27495) üzenetére


agressiv
addikt

Ha alulfeszeled a kártyát, akkor valóban kevesebbet fogyaszt és kevésbbé melegszik, de néhány extrém esettől eltekintve, ez említésre sem méltó mértékű.

Ha csökkented a feszültséget, akkor nem lesz képües a GPU magasabb frekvencián üzemelni, szóval a tuning és csökkentés egyszerre, tényleg csak nagyon ritka esetben működhet és az instabilitás garantált. A legcélravezetőbb számodra az lenne, ha a feszültségeket békénhagynád és kitapasztalnád a maximális frekvenciát amin még stabilnak bizonyul és picivel az alatti frekin használva valószínüleg jó lesz. Tapasztalat azt mutatja, hogy, ha egy órajel stabilnak is bizonyul, néhány unalmas délutánon amikor többet játszol, mint általában, bizony instabil lehet a kártya, ezért érdemes a látszólag stabil alatt picivel alacsonyabb órejelre belőni.

Dot

Csak nem AMD-re váltottál? ;]

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27498) BomiBoogie válasza agressiv (#27497) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az órajel emeléssel vagy csökkentéssel úgysem történik érdemi változás a fogyasztásban, szóval a kollégának szerintem is ez a legmegfelelőbb. Amúgy is a fogy. csökkenés vagy növekedés, ahogy írod, jelentéktelen.

(#27499) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok.

Érdeklödnék hogy szerintetek 1 XFX Ati HD 4830 512 DDR3 256bit s VGA hogy menne a konfigomban

Asus P8H61-M LX lap 4gb DDR3 1333mhz, és Intel G860s proci társasága lenne.

1440x900s felbontáson használnám asus vw1950s monitorral.

Amiket játszom : BF3, NFS The Run, NFS Most Vanted ,stb....

Válaszokat előreis köszönöm!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27500) freestailo válasza BigDarkJoy (#27499) üzenetére


freestailo
őstag

attól függ mennyi a keret, egy 4830 azért nem egy bivaly vga...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.