Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) BomiBoogie válasza vesir (#27649) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát: már néhány hete azt csinálja az ATI Radeon HD 4890-es VGA-m, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor 100%-on elkezd pörögni a hűtő (gyári) és néhány mp. után sípolás és kikapcsol a gép. Feltételezem, hogy túlmelegedési probléma van.

Ennyi idő alatt nem melegedhet túl.

(#27652) agressiv válasza vesir (#27650) üzenetére


agressiv
addikt

Core power, tehát a magfesz-el vannak problémák. A kondenzátorok melegen veszítenek a kapacitásukból ezért indult el frankón hidegen. A túl alacsony kapacitás miatt nem indult el a DC-DC konverter a kártyán, mert hibát érzékel.

A kondenzátorok ilyen kör alakú "hordók" a kártyán, egy pákával a kezében született ismerős, haver párszáz forintért kicserélni neked őket, ha szépen megkéred. Persze az sem kizárt, hogy a tápegyszéged szenved kondenzátor betegségben attól függően, hogy mennyi idős és mennyit ment eddig.

Hát még a borz.....

(#27653) Vakegérke válasza vesir (#27650) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez táp probléma lesz. Bár bírnia kéne...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27654) vesir válasza Vakegérke (#27653) üzenetére


vesir
tag

Hogyan tudok ebben biztos lenni?

(#27655) agressiv válasza vesir (#27654) üzenetére


agressiv
addikt

Mennyi idős a táp?

Hát még a borz.....

(#27656) vesir válasza agressiv (#27655) üzenetére


vesir
tag

Nem tudom pontosan, emlékeim szerint 2 éves már biztos van. Egyébként Chieftec GPS-550AB A tápról van szó.

(#27657) BomiBoogie válasza vesir (#27656) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor lehet ott gond.

(#27659) vesir
Szobahő alatt nem lehet, úgyhogy arra így ne adj.

[ Szerkesztve ]

(#27658) agressiv válasza vesir (#27656) üzenetére


agressiv
addikt

2 évesnél ez nem valószínű. A VDDC a GPU magfeszültsége, ha azzal van csak gond és a gép egyébként bekapcsol, akkor a kártya kondenzátorai döglöttek és azok a táppal ellentétben iszonyatos hőmérsékleten üzemelnek.

Hát még a borz.....

(#27659) vesir válasza BomiBoogie (#27657) üzenetére


vesir
tag

Mondjuk az Everest most teljesen meg van bolondulva. A GPU VRM-re azt írja, hogy jelenleg 10 celsius fokos, ami kizárt...

(#27660) vesir válasza agressiv (#27658) üzenetére


vesir
tag

Ergo egy alapos VGA szétszerelés és kitisztítás segíthet? Ha nem, akkor a kondenzátorok cseréje?

(#27661) agressiv válasza vesir (#27660) üzenetére


agressiv
addikt

Azon csak a csere segít. Viszont ott nem az everest van meghűylülve, ahnem maga a VRM és ezeken a kártyákon digitális és nem kellene fals értétkeket küldenie, szóval lehet, hogy az haldoklik a kártyán.

De a kondenzátorok 30-60Ft-ba kerülnek, szóval egy próbát mindenképpen megér és ártani biztos nem árt.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#27662) vesir válasza agressiv (#27661) üzenetére


vesir
tag

És neked van ilyen "pákával a kezében született ismerős, haver"-od vagy esetleg te az vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#27663) agressiv válasza vesir (#27662) üzenetére


agressiv
addikt

Én ebből élek, hogy ilyesmiket javítok, de picit messze vagyok tőled. :DD

Hát még a borz.....

(#27664) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok...

Lehet eggyügyü kérdés de szeretnék segitséget kérni!

A VGA tápcsatim átalakitos,mivel nincs a tápon 6pin, namármost a molex csati olyan hogy 2x3 tü van benne,...

Mind a 2 végére dugjak rá áramot?

Lehet idióta kérdés de soha nemtalálkoztam iennel :( ( jobb az ovatosság)

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27665) agressiv válasza BigDarkJoy (#27664) üzenetére


agressiv
addikt

Ha kettő csatlakozó van rajta, akkor nyílvánvaló, hogy okkal tették rá mind a kettőt és a válasz igen, rá kell dugni.

Hát még a borz.....

(#27666) BigDarkJoy válasza agressiv (#27665) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27667) pallos99


pallos99
csendes tag

Hello
Egy ati hd 48xx as videókártyám van, és a hdmi-n keresztül kilőttem a képet a tv-re ami optikai kábellal van összekötve a házimozival és nem megy az 5.1, mindig csak stereo-t ír. Nem tudtok valami megoldást hogy jöjjön az 5.1? Már nézegettem topicokat, de sehol sem találtam jó megoldást :F

(#27668) agressiv válasza pallos99 (#27667) üzenetére


agressiv
addikt

Kösd a hangot az erősítőre, ne a TV-re, ami gondolom sztereó.

Hát még a borz.....

(#27669) lean


lean
aktív tag

Sziasztok,

A következő a történetem:
Pár hete elsötétült párszor a képernyő (BS) aztán végleg behalt. Azóta alaplapi IGP-ről megy a gép, azzal nincs gond. (Asus 5770 V2 volt benne). Első körben arra gyanakodtam ugye, hogy a videokari behalt, ma viszont megjött a Powercolor 7850 és ugyanaz a HIBA, sötét képernyő boot-kor.
Kettő dologra tippelek:
1.- alaplap PCI-e csatlakozó halt meg>>>>alaplapcsere?
2- tápegység 6 pin-es ága halt be, >>>mérés, tápcsere?
Jól látom a helyzetet?
Hogy lehet a 6 pines csatit kimérni?

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#27670) agressiv válasza lean (#27669) üzenetére


agressiv
addikt

A tápegység ága nem tud csakúgy meghalni és nem működne, ha így lenne. Valószínű, hogy az IGP-n marad a kép induláskor, BIOS-ban érdemes szétnézni.

Hát még a borz.....

(#27671) lean válasza agressiv (#27670) üzenetére


lean
aktív tag

ja, táp oké 12V, megvan, Init display first átállítása megoldotta, de akkor sem értem....először volt a sötét képernyő aztán állítgattam a BIOST IGP-re, és most úgy tűnik van egy 5770-em + ba :W

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#27672) agressiv válasza lean (#27671) üzenetére


agressiv
addikt

Csak nem gagyibájt alaplap az értelmes biosával? :DD

Hát még a borz.....

(#27673) lean válasza agressiv (#27672) üzenetére


lean
aktív tag

de az :W hát most keményen megtréfált

no cross no crown

(#27674) agressiv válasza lean (#27673) üzenetére


agressiv
addikt

Ki hitte volna. :DD

Hát még a borz.....

(#27675) d3lete


d3lete
aktív tag

Nem tudok dönteni segítsetek.
8800ULTRA?
vagy
9800GTX?
:R

(#27676) BomiBoogie válasza d3lete (#27675) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mihez kell?

(#27677) d3lete válasza BomiBoogie (#27676) üzenetére


d3lete
aktív tag

Játék. :R

(#27678) BigDarkJoy válasza d3lete (#27675) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

9800GTX

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27679) d3lete válasza BigDarkJoy (#27678) üzenetére


d3lete
aktív tag

Én úgy láttam az ultra jobban teljesít. Nehezebben megjeleníthető helyeken.
Többiek? :R

(#27680) BomiBoogie válasza d3lete (#27679) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nehezebben megjeleníthető helyeken? Pl. a sarokban? :Y

(#27681) d3lete válasza BomiBoogie (#27680) üzenetére


d3lete
aktív tag

Humorherold.
Nagy területek, Mély erdők, Növényzet, sok autó, vagy npc.

Nem tudom hogy jött a sarok. Ha ez poén lett volna, elég szar volt.

:R :R

(#27682) BomiBoogie válasza d3lete (#27681) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem baj, én nevettem. :)

Ez az oldal nem mérvadó, de ha megnézed az FPS összehasonlításokat, ott a link a játéktesztekről a tomshardware-ről, ez alapján a 8800 Ultra egyértelműen jobbnak tűnik, mindenhol kicsit többet hoz.

(#27683) Gigaman55


Gigaman55
csendes tag

Sziasztok!

Az ASUS ENGTX470-es kártyámra ma felszereltem egy Zalman VF300F hűtést, mert a régi már nagyon gyengén működött. A hűtőborda 480hoz való volt, de egy kis barkácsolással és további sünik felszerelésével megoldottam a dolgot, annyira, hogy vmit el is rontottam.
Bekapcsolás után a kártya be sem indul szerintem, nem melegszik, a monitoron nem jelenik meg semmi (olyan mintha be se kapcsoltam volna a gépet), az alaplapon egy kis piros lámpa rövid ideig világít és ha megnyomom a kikapcsoló gombot, akkor nagyon gyorsan ki is kapcsol.

Egyszer már vettem ki a kártyát, szerintem most is jól raktam vissza, stabil és mindent rendesen belenyomtam a helyére. Szerelés közben óvatos voltam, amennyire tudtam, tehetek vmit a kártya megmentéséért? Még másik gépben nem próbáltam, illetve ezt a gépet másik kártyával sem, holnap ha tudom akkor kipróbálom.

(#27684) kelemen93 válasza Gigaman55 (#27683) üzenetére


kelemen93
tag

eleg gyanús h megalt az a vga valszeg kicsit megkarcoltad a nyákot.én is jártam már így sajna,de azért reménykedjünk:)

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#27685) metalbambi


metalbambi
tag

sziasztok. nekem csupán "esztétikai" hibája va a gépemnek, azaz a kártyámnak, de az sem a megszokott értelemben. a gépem: amd 955be, asus m5a97lap, 8gb ddr3 ram, 460as chieftech táp, és a kártya: gigabyte gtx 560ti oc. szóval telepítettem legfrissebb szoftverrel, stb, nagyon pöpecül megy is, teszteltem játékokon is, és télleg teszi a dolgát ahogy kell. elötte 6870em volt, de összehasonlítani sem lehet nagyon a 2-t :) de ezt a kártyát csak 5,9re értékrli a win 7 élményindex. ennek mi lehet az oka??? mert próbáltam már sokmindent. egyéb konfigoknál amikben ugyanez a kártya van, 7,9et kap, nem 5,9et... 5let valaki? előre is köszönöm

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#27686) BomiBoogie válasza metalbambi (#27685) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne adj az élményindexre, teszteld játékokkal.

(#27687) metalbambi válasza BomiBoogie (#27686) üzenetére


metalbambi
tag

teszteltem. crysis3 nincs meg, de devil may cry fullon megy vele mindennemű lagg nélkül. az is pár hetes játék, és eszméletlen grafikája van. dead space 3 szintén fullon lagg nélkül megy. télleg csak az élményindexe zavar :D ugyanis ha tovább akarok majd adni rajta, akkor vannak akik csak annyit értenek hozzá h megnézik az élményindexet...

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#27688) BomiBoogie válasza metalbambi (#27687) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem számít az élményindex, szerintem ne aggódj az eladás miatt. Ilyet sem hallottam még, aki csak azt nézi, azzal inkább ne üzletelj. :W

(#27689) metalbambi válasza BomiBoogie (#27688) üzenetére


metalbambi
tag

köszi a gyors választ :) :R :R lehet azért holnap megpróbálkozok 1 win újrarakással, eljött az ideje már... ( nyár óta vagy 5 vga volt telepítve :D )

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#27690) kenta válasza d3lete (#27675) üzenetére


kenta
tag

Az Ultra jobb, bár hosszútávra inkább 9800GTX, vagy 9800GTX+. :))
Nekem egy javított 8800 Ultrám van, ami már alapból jobban melegszik egy nem javítottól...
Net, alap venti (60%) 65 C°, játéknál csak 100%-on használom, így 80 C° körül van max.

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#27691) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok!
Arról tájékozódnék hogy ha van valakinek itt az oldalon xfx kártyája nem-e tudja véletlenül hogy ha regisztrálja az oldalon (hivatalos oldalon) akkor tényleg élettartam garancia jár-e a kártyára? A válaszokat megköszönném. :)

HTC desire 500

(#27692) lean


lean
aktív tag

Sziasztok,
Beszereltem tegnap este az új jövevényt, Powercolor 7850-et Xfi Titanium mellé. Van egy számomra nagyon zavaró gondja, a hangkártya füles kimenetén hallható némi zörgés, cicergés, de csak a játékoknál ott is a menükben hallható. Engem viszont nagyon zavar. Egy 50k-s kártya ne csináljon ilyet. Tudok vele valamit kezdeni?Sztem a ventije nincs leárnyékolva rendesen vagy nem tudom. Csak fülessel hallottam, de sajnos csak így játszom. Tegnap vettem át a futártól elvileg akkor még hétfőn visszaküldhetem? (8 napos elállás joga)?

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#27693) Buci21 válasza lean (#27692) üzenetére


Buci21
addikt

tedd lejjebb a kártyát, szerintem ez az alaplap nyűgje, h nem tudja egymástól elválasztani a PCI portok "zavarait"... mi a lap? tedd odébb az x-fit vagy nézd meg másik lapban, ez nem a VGA hibája. nekem az alaplapival játszotta, de most egy Audigy 2 ZS mellett már nem :D

látom mATX a lapod, és nincs hely :(
próbáld ki más kártyával is, hátha, de ez biztosan nem a kártya hibája, a ventik PWM vezérlése produkálhat ilyen rusnyaságot, vagy sok egyéb... csak akkor állj el a vásárlástól, ha más kártyával megy. Kérj kölcsön havertól vmi hasonló kaliberű kártyát, és hallgass bele úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#27694) lean válasza Buci21 (#27693) üzenetére


lean
aktív tag

Nem tudom odébb tenni, nincs hely.. Giga GA-MA78Gm s2h mini atx-es. A régi kártyával nem csinálja (Asus 5770 V2) szóval szvsz csak a kártya lehet :(

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#27695) Buci21 válasza lean (#27694) üzenetére


Buci21
addikt

próbálkozz másik 7850-el akkor, sajnos erre sok jobb nincs :( az a baj, h ezek az interferencia gondok nem mindig 1 komponens hibájából vannak, nem is hiba igazából, mert minden funkcionál külön-külön, de egyben meg ilyen idegesítő dolgot művelnek... sztem kérj a bolttól cserét, fizess rá 3 ezer forintot egy HD 7850 2GB GD5 Asus DCII kártyára :D

ilyesmire

Az Asus neve mindig megbízhatóság és kompatibilitás, és jó tapasztalatok vannak a kártyáról is. sajnálatos, h ilyenekkel kell szórakoznia az embernek :(

[ Szerkesztve ]

(#27696) lean válasza Buci21 (#27695) üzenetére


lean
aktív tag

Asus-t akartam de az megint csak nem fér be :DDD szóval igen csak kompromisszumos volt a helyzet, ezért kellett a Powercolor mert rövid, sztem megy vissza, nem kell megindokolnom, aztán majd lesz valami, ha nem derült volna ki, hogy jó a régi kari, akkor megtartottam volna, de így nincs rá égetően szükség.
Nem bírom ezt a "hibát" benyelni :N, hát ja 50k azért nem bagó

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#27697) agressiv válasza lean (#27694) üzenetére


agressiv
addikt

Nem a kártya hibája, csak nagy a teljesítményfelvétele és viccet félre téve a giga lapok ilyenek, mivell a csávók nyákot sem tudnak tervezni. Nekem is volt nemrég giga lapom és az volt az egyetlen amiben ugyanezt produkálta egy x-fi kártya, minden másban jó volt és most is az egy FSC lapban.....

Hát még a borz.....

(#27698) lean válasza agressiv (#27697) üzenetére


lean
aktív tag

Ok, annyit tudok tenni, hogy kipróbálom egy másik lapban. Az a +22W ennyit jelentene?

no cross no crown

(#27699) Gyógyító


Gyógyító
csendes tag

Sziasztok
Behányt az ati 4870 kártyám vettem egy 6770 et újra raktam a win7 64 bites rendszert de a cs és a cs go fojton fagy? valaki tudna segíteni?
Üdv:Tibor

Látom a fényt, kijutunk az alagútból! De nem értem, mért dudál...

(#27700) agressiv válasza lean (#27698) üzenetére


agressiv
addikt

Lehetnek gyengébbek a VRM tekercsei, de akkor inkább maga a kártya ciceregne, nem a lap áramköreibe kellene zavart okoznia. A hangkártya úgy van kialakítva, hogy azt a gépben lévő áramkörök ne zavarhassák és a gagyibájttal ellentétben kreatívék tudnak nyákot huzalozni úgy, hogy az ne szedje össze zajt, illetve ne legyen benne hurok.

Ezt a hangkártyás dolgot is fel akartam hozni tegnap példaként, de nem tettem meg, viszont irónikus, hogy most éppen te is ebbe futottál bele. :DD

Számíthat ennyit a 22W, de a terhelés eloszlása sem mindegy, mert az új kártyán talán nem is eszik annyit a ram és akkor inkább a GPU kajál többet és jobban rángatja a tápot.

Másik lapban érdemes lenne kipróbálni! :K

Gyógyító

Próbálj másik drivert felrakni, ha akkor is fagy, akkor más játékokkal is próbáld ki, ha mindegyik fagy, akkor garit neki.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.