Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) STC Speed


STC Speed
őstag

Hali!

Van egy régebbi laptopom,ide hdd-s.
Bekapcsolom ,venti zúg,ledek is mennek,de 4 mp és leáll magától.
Vinyó nem volt benne,vettem bele ide vinyót,de így sem megy.
Ötlet?Köszi előre is,aki tud segíteni :R

(#1102) Dell XPS válasza STC Speed (#1101) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Alaplap problémája van!

Üdv, Dell XPS

(#1103) STC Speed válasza Dell XPS (#1102) üzenetére


STC Speed
őstag

Azta,hát köszi elég rossz hír!
Akkor kuka,vagy nem tudom:D

(#1104) Rivaul válasza STC Speed (#1103) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha valami közismertebb modell akkor keresel hozzá lapot, ha nem akkor bontod, vagy felteszed így ide. Valószínű simán javíttatni már nem megérős inkább keress egy alkatrészt hátha szerencsével jársz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1105) STC Speed válasza Rivaul (#1104) üzenetére


STC Speed
őstag

Nem akarok vele nagyon foglalkozni,esetleg meghirdetem,hátha vki rákap,csoki árba:D

(#1106) Dell XPS válasza STC Speed (#1103) üzenetére


Dell XPS
veterán

10K a javítása az jó hír?

Üdv, Dell XPS

(#1107) STC Speed válasza Dell XPS (#1106) üzenetére


STC Speed
őstag

Attól függ,1500 volt a laptop,vettem vinyót 5000 ért
+ 10k az már 16500,kb annyit ér vagy max 20 at!És még a járkálás ,benzin,,megy nem megy...stb
:)

(#1108) Rivaul válasza STC Speed (#1105) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha csak csoki kell érte s nem egy karton akkor küldj pü-t nekem hátha ér egy kis időt, bár ha nagyon offos akkor csak túró rudi jár érte ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1109) Dell XPS válasza STC Speed (#1107) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ja...ebben a legnagyobb érték a merevlemez (IDE), akkor bontás...

Üdv, Dell XPS

(#1110) STC Speed


STC Speed
őstag

Akkor vszínű meghirdetem, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :)

(#1111) KillHates válasza Victoryus (#1063) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó lesz tartalékba majd a dalos pacsirta :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1112) KillHates válasza chungee (#1075) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Y (ipszilon) USB kábellel dugtad fel az optikai meghajtót?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1113) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megvan az "új" laptopom. Amd A4 3305 proci+6480. Remek párosítás. Még a GTA4 is fut rajta natív felbontáson, mediumon, 20-as látótávolsággal. A DIRT 2 is megy natívon mediumon. Szóval nagyon jó kis apu ez :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1114) KillHates válasza Victoryus (#1113) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó vasak azok! Használd egészséggel! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1115) rii válasza ravail (#950) üzenetére


rii
nagyúr

dell latitude e6400
de tényleg a boot sorrend volt a rossz
köszönöm! :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1116) ravail válasza rii (#1115) üzenetére


ravail
senior tag

Nagyon szívesen! :C

(#1117) KillHates válasza ravail (#1116) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem nagyon ritkán köszönik meg a segítséget, sajnos még a privátban kértet sem. Biztos bunkó stílusom van :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1118) CTM válasza Dell XPS (#1034) üzenetére


CTM
csendes tag

Köszi a tippet. Most úgy tűnik megy a gép és remélhetőleg "csak" pár billentyű érintkezése rossz. Ha mázli van, akkor csak billentyűzet csere. A tulaj úgy határozott, hogy megnézeti volt Lenovo partnerrel, hátha olcsóbban kijön, mint kiküldeni Lengyelországba. Jó tudni, hogy ideapad-ot sem javítanakak garanciaszervízben Mo-n, csak Thinkpad-et.

(#1119) ravail válasza KillHates (#1117) üzenetére


ravail
senior tag

Én nem így ismerlek! És még eddig bunkó megnyilvánulást sem hallottam/olvastam tőled. És ha jól gondolom, nem is fogok!
Jó éjt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1120) Dell XPS válasza CTM (#1118) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! Örülök, hogy nem ment "haza" a lap... :)

Üdv, Dell XPS

(#1121) randras


randras
veterán

Na most már sokadjára kaptam majdnem infarktust!

Adott az adatlapomon szereplő >1 éves gép, lejárt garival. Minden szép és jó, asszem. Mikor a HDD-t lecseréltem SSD-re, kb. 1 hónap után egyszer csak nem akart bekapcsolni, nem látott háttértárat. Leszedtem a fedelet, kihúztam-visszadugtam az SSD-t, ment. Pár héttel később ugyanez.

Most már ott tartunk, hogy működés közben csinálja ezt, egyszer csak elszáll minden, nincs háttértár, majd mozgatás után megint jó. Mi lehet ez? Hogy tudom kideríteni?

BTW az normális, hogy bekapcsolás után ad egy olyan hangot, mintha valami belül nekiütődne egy másik valaminek? :DDD Azt hiszem venti lehet, ezt a megvétel óta csinálja, de már lassan paranoiás vagyok...

Nem engedhetem meg magamnak, hogy beszarjon ez a gép, de ha mégis efelé tartana, azt szeretném előre tudni. Más gond nincs, vagyis olyasmi nincs, ami nem a teleszemetelt Windows-nak tudható be, de ezt napokon belül orvosolom. :B

Nyugtassatok meg PLS. Vagy ne. :R

[ Szerkesztve ]

(#1122) Dell XPS válasza randras (#1121) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, az SSD- vel lesz a gondod, de ha lenne egy másik merevlemez, akkor rögtön kiderülne. Lehet még az alaplapon lévő interface, de nem tartom esélyesnek.

Üdv, Dell XPS

(#1123) randras válasza Dell XPS (#1122) üzenetére


randras
veterán

Köszi a választ.

Van HDD-m is. Mit tegyek vele?

Van hogy hetekig nem jelentkezik a gond, most viszont egy héten belül kétszer is. Kontaktot kvázi kizárhatjuk mert az ágyon fekve viszonylag keveset rázkódik a gép. Az SSD amúgy 100%-os.

(#1124) Dell XPS válasza randras (#1123) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mondjuk így nem egyszerű (heti egy-kettő alkalom), arra gondoltam, hogy klónozód és használod, majd egy napon belül eldől a hiba jelenség. Kényszerű mozgatást nem ajánlok, mert "kivégzi" a HDD-t.

Nem akart bekapcsolni vagy kiírta, hogy nem található merevlemez?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1125) randras válasza Dell XPS (#1124) üzenetére


randras
veterán

Kiírta, hogy nem található merevlemez. A legutóbbi viszont különösen megrémített, ott a BIOS-ig sem jutott el (mármint Acer logóig jutott csak), tehát nem jutott el a nincs merevlemez feliratig sem.

Ha memória gondom lenne, tudnom kellene róla nem? Csak a fent írtak miatt kérdem...

(#1126) KillHates válasza randras (#1121) üzenetére


KillHates
nagyúr

A beépítő keretet használtad az átépítéskor? Mert a legtöbb HDD 9mm vastag, míg a mostani SSD-k 7mm-esek. És így tud lötyögni egy picit az SSD ezzel kontakthibát okozva.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1127) oncsi


oncsi
őstag

Csak érdekesség képen írom, hátha valakin segít.
Asus X51-es gép Low Batterry jelzéssel nem akart elindulni. Már a végén a be sem kapcsolt. Szétszedtem, elem cserélve, összeraktam (nem volt 2 perces meló, de végül is nem volt túl bonyolult. Elindult rendesen. Ez a gép egy barátomé. Annak idején azért lett megvéve, mert egy asus X50-es gépe volt, és se hang, se kép. Azt mondták rá, hogy video hiba. No sebaj, veszünk egy működő gépet, nem baj ha leharcolt, hibás a billentyű, meg rossz az aksi, hisz majd átrakjuk a másikból.
Na a két gépben csak annyi a közös, hogy Asus X5... minden más egyéb eltérő. Felújítottuk az X51-et (többe lett mintha eleve egy jót vettünk volna). De működik. És itt a lényeg!!
Az eredeti X50-est elkezdtem nézegetni kicsit jobban, mert már pár alkatrészét eladtuk már belőle, így a gép darabokban volt.
Megmérem az elemet benne, és teljesen kakukk. Elkezdem összerakni (billentyű nincs mert elkelt, kijelző elkelt, de van csőhibás próbára) és beindult rendesen. :W Most vehetem meg hozzá amit eladtunk, és egy elem hiba miatt állt 1 évig :O

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1128) randras válasza KillHates (#1126) üzenetére


randras
veterán

9.3 mm vastag, éppen ezért beépítő keretet sem kaptam.

(#1129) KillHates válasza oncsi (#1127) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem lehet hogy az X51-es tápdugó-aljzat kontakt hibás?

Ne örülj előre; egy Win7 telepítés; bemelegszik az X50-es rendesen eldobja magát az R780-as és máris megint megkukul...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1130) KillHates válasza randras (#1128) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké, de a régi vinyódon nem volt valami fém bigyula, amit elfelejtetté átcsavarozni az SSD-re?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1131) Dell XPS válasza randras (#1125) üzenetére


Dell XPS
veterán

Itt valami "tréfás" dolog van. Amennyiben az érintkezésre pozicionálunk (és miért is ne, hiszen a ki/be megoldja, felismerteti a HDD-t), akkor mindig el kellene jutni addig, hogy a BIOS nem ismeri fel és tájékoztat. Az is félre vihet, hogy az SSD óta érzékeled a jelenséget. Az ilyen jellegű memória modul problémát egy újraindítás megoldana, ahhoz nem kellene ki/be rakni az SSD-t.

Üdv, Dell XPS

(#1132) oncsi válasza KillHates (#1129) üzenetére


oncsi
őstag

A CMOS elem a gyenge nem az aksi. Lehet, hogy nem lesz jó, de eddig semmit nem csinált. Ha mégis VGA hibás, akkor lehet már javitani? 1 éve még azt mondták, hogy nem érdemes, pedig sajnálnám, mert amúgy nagyon megkímélt gép volt. Kijelzőt már találtam is hozzá újat. Billentyű is akadna. Eladni a maradékot nem lehet, akkor inkább keljen életre megint.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1133) randras válasza KillHates (#1130) üzenetére


randras
veterán

Az volt, és nem is csavaroztam át rá. :)

Dell XPS: Igen, szóval a legutóbbi eset alapján kb. akármi is lehet. :O

oncsi: Talán reball segíthet a VGA-n.

[ Szerkesztve ]

(#1134) oncsi válasza randras (#1133) üzenetére


oncsi
őstag

Igen, de tudsz javasolni valakit, mert hőfúvóm itthon is van :-)
(Akár priviben)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1135) Dell XPS válasza randras (#1133) üzenetére


Dell XPS
veterán

Minden egyes jelenségkor ki kellett venned a HDD-t, vagy néha elég volt mozgatni? (Már amennyire a helyén lehet)

Üdv, Dell XPS

(#1136) randras válasza Dell XPS (#1135) üzenetére


randras
veterán

Megmondom őszintén bekapcsolt állapotban meg sem próbáltam mozgatni. Legközelebb ezt kéne?

oncsi: Kocska89, említsd meg neki a nevem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1137) Dell XPS válasza randras (#1136) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tényleg, hogy beszéltétek a keretet, ami lemaradt az SSD-ről, masszívan a helyén van?

Üdv, Dell XPS

(#1138) Dell XPS válasza oncsi (#1134) üzenetére


Dell XPS
veterán

Neked KillHates nem is jó?

Üdv, Dell XPS

(#1139) randras válasza Dell XPS (#1137) üzenetére


randras
veterán

Megnézem mi az, ami eredetileg a HDD-t tartotta, és megpróbálom rárakni. Végülis lehet, hogy ez a gond. Örülnék neki. :)

Dell XPS: Nem is tudtam, hogy KillHates is javítgat. Én az általam említett úriembernek rendelgetni szoktam (aláírásom), innen ismerem. Igazán nem akartam ezzel esetleg kellemetlenséget okozni. :N

(#1140) Attila17


Attila17
tag

Üdv. Lenne 2 kérdésem.

Acer Aspire 7745G Notebookon a Biosban van opció amit nem tudom hogy mit jelent.

Grapic mode: Discrete és Switchable között lehet választani.
Kép

Illetve Windows 7 64 Bit van a gépen 4GB és 2Gb ram van a gépben viszont a gépe ezt írja

Telepített memória (RAM): 6,00GB (5,68GB Használható)
Ezt hogy lehetne állítani hogy mind a 6GB használható legyen?
A gépben 2 videó kártya van. Intel HD integrált és egy ATI Radeon HD5650 1GB Dedikált.

(#1141) chungee válasza KillHates (#1112) üzenetére


chungee
addikt

Igen. Azzal. Csak az egyik dugóval hajlandó működni. A vastagabbikkal. Gondolom ez természetes.

(#1142) KillHates válasza oncsi (#1132) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor félre olvastam, azt hittem azért nem tölt az X51, mert nem kap elég kakaót.

Igen, javítható az X50-es. Minap csináltam egyet. A részleteket pü-ben. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1143) KillHates válasza randras (#1133) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy át kellene :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1144) KillHates válasza oncsi (#1134) üzenetére


KillHates
nagyúr

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1145) KillHates válasza chungee (#1141) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az oké, mert az egyiken az adat és a táp másikon csak a táp megy. Be dugtad egyszerre mindkettőt a gépbe?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1146) Kiglerx válasza Attila17 (#1140) üzenetére


Kiglerx
tag

Az 1.
xp alatt csak a rendes VGA megy. (discrete mode)
efölött már támogatja, hogy váltogat a kettő között a teljesítménytől függően (energiatakarékosság okán)

6GB ram az annyi a winnek, az ellen nincs mit tenni

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#1147) Kbali válasza Attila17 (#1140) üzenetére


Kbali
nagyúr

Illetve ha discrete-re állítod, akkor soha nem fog menni az integrált kártya.

(#1148) Attila17 válasza Kiglerx (#1146) üzenetére


Attila17
tag

Köszi.

(#1149) Girmin93


Girmin93
tag

sziasztok!
Acer Aspire 5332 típusú laptopban milyen cpu foglalat van? minden program mást ír :S
ha lehet bővíteni a cpu-t milyet érdemes bele rakni?

(#1150) ravail válasza Girmin93 (#1149) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Sajnos a kérdésedhez hasonló kérdés több alkalommal szült itt vitát, ugyanis alapból laptopod Intel GL40-es chipcetje csak a celeron CPU-kat támogatja az Intel szerint, de más szerint sem sokkal jobb a helyzet, és az Acer által felsorolt CPU-k listája sem hosszú. Én azért bátran bele merném próbálni a T6xx és a T8xx szériát. Megvenni viszont csak a próba után lenne érdemes.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.