Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) laszlo168 válasza ravail (#800) üzenetére


laszlo168
senior tag

Természetesen csak átvitt értelemben irtam, amugy is lehet én kapnék hamarabb :)

(#802) Dell XPS válasza beszter1991 (#798) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt illesztő gondok lesznek, nem frissítettél véletlenül?

Üdv, Dell XPS

(#803) Dell XPS válasza m0rd0k (#799) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amikor becsíkozódik le kellene ellenőrizni külső monitoron is, hogy milyen a megjelenítés. Amennyiben ezt tudod indukálni, akkor "csikard" ki belőle.

Üdv, Dell XPS

(#804) Dell XPS válasza ravail (#800) üzenetére


Dell XPS
veterán

WOW! :R :R

Üdv, Dell XPS

(#805) attiati


attiati
veterán

Ha a notebook-ot win7 home premiummal együtt vettem, ahhoz kellene lenni egy win7 telepítő cd-nek is?
(1 éve van nálam, és most hirtelen nem emlékszem rá, mert fel volt telepítve rá, és sose kellett a cd)
A licence key rajta van egy matricán a gépen. Az nem elegendő hozzá? Végülis az a lényeg, nem?

(#806) ravail válasza bati1989 (#777) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Mióta leírtad a kérdésedet, azóta gondolkodom a megoldáson. Az a gyanúm, VISTA volt a gépen. Persze nem feltétlenül, hisz XP vagy a "fölötti" op.rendszerek, de alatta is az NT alapú op.rendszerek fájlvédelme a helyes beállítás mellett ezt teszi. Sajnos csak egy valószínűsíthetően jó megoldást látok:
Keríteni kellene -kölcsön- egy ugyanolyan laptopot, mint a most eláztatott. Bár a laptopról semmit nem írtál, így nehéz, de valószínűleg nem fog gondot okozni ha eltér a CPU, és/vagy a RAM mérete, mennyisége, de lehet, hogy az eltérő VGA sem. A lényeg, hogy ugyanolyan gyártmányú és típusú legyen, és ami fontos, az alaplapi chipek azonosak legyenek. Bele kellene tenni a mentendő adatokat tartalmazó -remélhetőleg működő- HDD-t. A rendszer indításakor csökkentett módban kellene indítani a rendszert. Előbb az egyik, majd a másik felhasználói felületre be kellene jelentkezni, itt a csökkentett módban, és a szükséges adatokat le kellene menteni. Nyilván a céges adatokat tartalmazó felülettel kezdeném. Sajnos más, működő megoldást nem találtam.
Sok sikert! (Visszajelzést várnék!)

laszlo168: Gondoltam! Én sem bántó szándékkal írtam, csak kikívánkozott belőlem. Nyilván azt sem gondoltad komolyan "lehet én kapnék hamarabb ". Biztos derék ifjú a tied is mint az enyémek. :K :C

Dell XPS: C'est la vie! :R

(#807) KillHates válasza beszter1991 (#798) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amikor az Intel megy, akkor állítsd be az energiagazdálkodásnál, megfelelő színmélységet és fényerőt. Elméletileg el kell mentenie és ezt a beállítást aktívvá tennie mikor ezekkel a hardverkomponensekkel fut a Windows.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#808) beszter1991 válasza Dell XPS (#802) üzenetére


beszter1991
tag

Tegnap telepítettem újra azóta ilyen.

(#809) KillHates válasza m0rd0k (#799) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ne vacakolj újratelepítéssel (csak kínzod a gépet addig is) hanem meg kell javítani addig amíg lehet chip csere nélkül (nem fő meg teljesen a chip) mert az még emberi áron van, aztán utána már nem nagyon éri meg... Nálam tudsz ezzel kapcsolatban érdeklődni, megvárható, nézhető...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#810) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Keresek valakit aki tudna segíteni.Van egy "Gericom" Notebookom és meghalt benne a vinyó és a CD/DVD író-olvasó.Milyen típusú alkatrészek csereszabatosak ebbe a tipusba.Laci. :R

Soha többé ...

(#811) KillHates válasza attiati (#805) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elég a COA matrica, csak helyesen írd aztán le a számokat (nehogy úgy járj int én; kétszer is nekifutottam egy Acer gépen a telepítésnek, mire harmadszorra kiderült, hogy én bénáztam el)
Ettől függetlenül a drivereket le kell majd bányásznod a netről.

Amit viszont kipróbálhatsz még, hogy a mostani Windows alatt megkeresed a gyári helyreállító programot és kiírod a gyári állapot lemezképét pár DVD-re. Így meglesznek a hiányolt lemezek.

Meg utána kellene járnod, hogy mi a gépednek a recovery gyorsbillentyűje és mikor indul a géped megnyomod és ez a merevlemez egy rejtett partíciójáról kb negyed óra alatt visszaállítja a gyári Windows-t.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#812) revengex válasza KillHates (#795) üzenetére


revengex
csendes tag

Vágom én de a csavargatós részt elmagyarázhatnád jobban.
laszlo168: én is "kicsi" vagyok, nm verne meg csak én olyan vagyok, hogy leégne a bőr a pofámról...

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/NyasGemP XBL GT: RevengexHU

(#813) KillHates válasza Elvagyok (#810) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bármilyen periféria kompatibilis hardver jó bele. Ha IDE-sek akkor IDE-s, ha SATA-sak akkor SATA.s kell majd.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#814) ravail válasza attiati (#805) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Vagy elegendő, vagy nem. Nem tudni, főleg így, a laptop pontos ismeretének hiányában. Nem minden az eredetiséget igazoló matricán szereplő kód alkalmas a regisztrálásra. De az sem feltétlenül igaz, hogy a jogtiszta win7 home premiummal együtt vásárolt laptophoz kapnod kellett wi7 telepítő lemezt. A számítógép gyártók az elmúlt két évben leginkább egy telepítő/helyreállító rejtett partícióval oldják meg, és nem adnak lemezt(lemezeket). Valószínű, hogy a tied is ilyen. Ha a vezérlőpult --> Felügyeleti eszközök --> Sámítógép-kezelés --> Lemezkezelésre kattintol, a középső részben alul látnod kell a merevlemezed felosztását. Ha látsz ott egy rejtett helyreállító (recovery) partíciót akkor a fentebb leírtak igazak. Ha így nem lenne látható (ami előfordulhat) akkor töltsd le és telepítsd az "EaseUS Partition Manager Home Edition v9.2.1" ingyenes programot. Ha a telepítés után elindítod, ezzel biztosan látnod kell a "recovery" rejtett partíciót. Ha ezzel sem látod, és lemezt sem kaptál, akkor előfordulhat, hogy olyanért fizettél, amit nem kaptál meg!

Killhates: Előzgetünk? Előzgetünk? Index nélkül? :K :C
Szia! Sikerült valamit kezdeni a Hitachi-val?

[ Szerkesztve ]

(#815) Dell XPS válasza beszter1991 (#808) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valahogy sejtettem. Akkor ki kellene sakkozni, hogy melyik "friss" illesztő nem megy a másikkal. Valamelyiket eggyel régebbi verzióval telepítsd légy szíves. (Intel-nél kezdenék..)

Üdv, Dell XPS

(#816) Elvagyok válasza KillHates (#813) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm! Egyébként úgy tudom hogy még IDE-s.Esetleg még abban tudsz-e segíteni hogy a fenti alkatrészeket hol és mennyiért tudnék beszerezni.Ha gondolod,írj privátban.:R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#817) KillHates válasza revengex (#812) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom jobban megmagyarázni. Egy kicsit meggyötröd a gépet egy kicsit (persze ésszel!!) és reménykedsz, hogy beindul. De mint írtam ez legfeljebb egy-két indításig lesz jó, ha megmozdítod a géept, akkor megint elenged az érintkezés.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#818) KillHates válasza ravail (#814) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem értem... Előzgetünk? Nem verseny ez :R Szoftverben Te vagy a nagy spíler.

Viszont egyet árulj el nekem; mi az a "kattintol" :F

Sajnos semmi időm sem volt foglalkozni a Hitachi-val, de holnap megpróbálom.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#819) KillHates válasza Elvagyok (#816) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen. A www.argep.hu-t érdemes megpróbálni, ha új kell, de ha használt, akkor Dell XPS-t kérdezd meg, ő nagy alkatrész-guru!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#820) taxi válasza Dell XPS (#745) üzenetére


taxi
aktív tag

urdug; ravail; Dell XPS köszönöm. :R :R :R

Hakuna matata

(#821) Dell XPS válasza Elvagyok (#816) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos az IDE csatolós merevlemez nem olcsó, mekkora kellene? Egy IDE-és optikai meghajtó kb. 2000 ft.

Üdv, Dell XPS

(#822) ravail válasza KillHates (#818) üzenetére


ravail
senior tag

Nem kettyint! :C Tudod --> "Click" a nem sajtot evő egérkével. :))
(Miért? Legközelebb mit írjak? Mit javasolsz?)

[ Szerkesztve ]

(#823) KillHates


KillHates
nagyúr

Egy kis privát infó: Nagy fontoskodással szinte számtalanszor megjegyzem, hogy mennyire fontos a notik frekventált újrapasztázása. Közben az én gépem már vagy fél éve nem monitoroztam. Na nekimentem az AIDA-val és pár perc alatt felszökött 95 fokra a terheléses teszten. :Y Mivel a tápdugó aljzat is kívánta már a beavatkozást, ezért szétszedtem a gépet és újrapasztáztam. Az eredmények magukért beszélnek:

Úgyhogy nem hiába tépjük a szánkat...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#824) KillHates válasza ravail (#822) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aha! Akkor már vágom; én "kattintasz"-nak írnám... :R

szerk:
Bocs, de ez is magas labda volt :B
Van egy szegedi barátom; neki szívom indig a vérét olyanokat mond állandóan (a helyi nyelvjárásnak megfelelően) pl; a szotyizást makukázásának hívja, a talicskát furiknak, meg ilyenek... Persze ő is baxogat mikor a furcsa helyett furit mondok :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#825) ravail válasza KillHates (#823) üzenetére


ravail
senior tag

Cipésznek jó cipője.... :U
Igen, szoktunk így járni. De a több mint 20 fok magáért beszél. A tápdugó aljzat javítás, vagy csere volt?
Rendben: Hisz nem mindegy tolni vagy toszni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#826) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Hello! Samsung típusú notinál mit kell tenni hogy felismerje a gép bluetoothon keresztül a telót? A driverek fennvannak és mégsem tudom párosítani őket a szintén samsung telóval. A wifi viszont megy és a teló netjét tudom használni a gépen csak a a bluetoothot nem. Valakinek ötlet?

(#827) attiati válasza ravail (#814) üzenetére


attiati
veterán

Életmentő volt, köszi szépen. Van rendszervisszaállító partíció.

(#828) beszter1991 válasza Dell XPS (#815) üzenetére


beszter1991
tag

Letöröltem a frissebbet , leszedtem egy 2010-es illesztőt, ezt írja ki telepítésnél

(#829) Dell XPS válasza beszter1991 (#828) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, cseréld le, mert hidd el nagyon sok probléma van ezzel "szinte" minden nap. (nem akarok belinkelni az a sok szenvedést, amit ezzel kapcsolatban jeleznek) Legalább most látjuk interaktív módon, az meg önmagáért beszél, hogy előtte jó volt. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#830) beszter1991 válasza Dell XPS (#829) üzenetére


beszter1991
tag

Sajnos nem segített, így sem jó.

(#831) Dell XPS válasza beszter1991 (#830) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hurrá....Melyik ATI van fent (CCC), és melyik support oldalról telepítetted?

Üdv, Dell XPS

(#832) beszter1991 válasza Dell XPS (#831) üzenetére


beszter1991
tag

Az Acer oldaláról töltöttem le. Aspire 7745G-hez

(#833) Dell XPS válasza beszter1991 (#832) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szedd le légy szíves a Catalyst-ot is, majd kezdjük az elején. IGP vissza, addig megnézem milyen verzió van fent az Acer oldalán, és utána visszatesszük azt is.

Üdv, Dell XPS

(#834) netzoli


netzoli
tag

Valaki megtudná mondani, hogy mi ennek a notinak a típusa? [link]
Az aljáról már le van kopva a felirat.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#835) suspect válasza netzoli (#834) üzenetére


suspect
aktív tag

Ha futtatsz egy Everestet akkor ott mindent megtalálsz róla :)

[ Szerkesztve ]

(#836) netzoli válasza suspect (#835) üzenetére


netzoli
tag

Nincs nálam a gép....

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#837) suspect válasza netzoli (#836) üzenetére


suspect
aktív tag

Próbáltam neked keresni most kép alapján de nem sok sikerrel :(

(#838) Dell XPS válasza netzoli (#834) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Arra gondolsz, hogy Gericom Phantom XXX stb..?

Üdv, Dell XPS

(#839) netzoli válasza suspect (#837) üzenetére


netzoli
tag

Én is próbáltam már, de nem találtam egyezést sehol.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#840) netzoli válasza Dell XPS (#838) üzenetére


netzoli
tag

Igen.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#841) Richee11


Richee11
senior tag

80-90 ezer forint értékben lehet kapni normális netbook-ot? a lényeg hogy a maximális képátló 13.3 colos legyen

(#842) Dell XPS válasza Richee11 (#841) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Újat vagy használtat?

Üdv, Dell XPS

(#843) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Nektek jönnek a mail értesítők?

Üdv, Dell XPS

(#844) Mikulásbá válasza Dell XPS (#843) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem sem!

(#845) Richee11 válasza Dell XPS (#842) üzenetére


Richee11
senior tag

mindenképpen új

(#846) Dell XPS válasza Richee11 (#845) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ide, mert napra készek: Milyen notebookot vegyek?

Üdv, Dell XPS

(#847) Elvagyok válasza Dell XPS (#821) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia és köszönöm szépen.Új IDE csatlakozós vinchester és CD/DVD meghajtó érdekelne inkább. :R

Soha többé ...

(#848) LaptopSystem

Sziasztok szerintetek ebbe [link] bele megy az I7 3770K-s proci?

elvileg LGA1155 a foglalata ennek is

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#849) Dell XPS válasza Elvagyok (#847) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor itt körül tudsz nézni, hátha találsz ami Neked megfelel: [link]

Üdv, Dell XPS

(#850) LaptopSystem válasza Dell XPS (#849) üzenetére

Tyű vannak árak :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.