Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Dell XPS válasza kovaripeti (#400) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, ez tűnik stabilnak és akkor külön a hang (nem lesz gondod a beállításoknál). Tehát: VGA-VGA (D-Sub-D-Sub) és Jack-Jack 3.5

Üdv, Dell XPS

(#402) kovaripeti válasza Dell XPS (#401) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Nagyon köszönöm az egész segítséged!
Még egy utolsó kérdés, mielőtt elfutok venni: Látom ebből is van Kiváló mnőségű, és egyszerű. Akkor erre is kell figyelni? Ha az MM-ben veszem, akkor honnét tudom, hogy melyik fajta van a kezemben. Kiváló vagy az egyszerű?

(#403) PPolip


PPolip
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HP CQ 62-a50SH gépem,az lenne a kérdésem max mennyi memóriát kezel,meddig lehet bővíteni?
Előre is köszi

(#404) KillHates válasza Golfi19 (#376) üzenetére


KillHates
nagyúr

Be van állítva, hogy X idő tétlenség után hibernálja magát. Ezt az időt akkor is méri, ha alvó állapotban van.
Ez tök jó dolog, csak akkor van gáz, ha gondol egyet és belefagy a hibernációba, amit csak tetézhet ha éppen egy szűk laptoptáskában van hagyva egy szép augusztusi verőfényes délutánon az 50 fokos kocsi csomagtartójában :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#405) KillHates válasza tixem (#375) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt meg tudod nézni: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#406) Dell XPS válasza kovaripeti (#402) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ott is lényegében az ára útmutató (sajnos..), de biztosan segítek Neked, ha rákérdezel. Egyébként ahogy ránézel, azonnal látni fogod különbséget, hogy mi képvisel némi minőséget (némelyik olyan, mint egy rossz madzag). Amennyiben elég három méteres is, akkor csak annyit vegyél belőle.

Üdv, Dell XPS

(#407) KillHates


KillHates
nagyúr

Ma egy ilyen fullos XPS-el kínlódtam:

Hát nem szép látvány? Amikor rendelt anno a gazdája, pénz nem számított; nagy akku, nagy proci, minden extrát belerakatott :K Ilyet sem látni manapság; 3db mPCI-E egy gépben...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#408) Dell XPS válasza KillHates (#407) üzenetére


Dell XPS
veterán

Komolyan mondom jó ránézni, nem kell "rommá" szedni és hát látszik rajta...... -mi baja volt a gépezetnek?

Üdv, Dell XPS

(#409) Dell XPS válasza PPolip (#403) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Chipset: AMD RS880MD
Memória: DDR3 SDRAM, 1066/1333 MHz 8GB max.

Üdv, Dell XPS

(#410) KillHates válasza Dell XPS (#408) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát, igen; és mindez magnézium házban, ami atomstabil!
Szépen figyelnek egymás mellett; TV-tuner, GPS és GSM modem, WiMAX-os Wlan (és még mimo-s is!!)
A szokásos XPS betegség megállt a GPU-ja. De már megy, jól és könnyen javítható probléma. Most még mindig a HSDPA modemmel szívok :O

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#411) tixem válasza KillHates (#405) üzenetére


tixem
addikt

én kisebb különbségre gondoltam :P

egyébként 620m - i3 2330m és 4 giga ram kíséretében - mennyire alkalmas játékra? Van egy aspire 5750g notim, de az érdeklődő aki játékra is alkalmas notit keres kifogásolja a vga-t, 620 kell neki. Szerintem azzal se megy sokra, annak ellenére hogy erősebb valamivel

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#412) urdug válasza Golfi19 (#376) üzenetére


urdug
aktív tag

Az energia beállításoknál kapcsold ki a hibernációt. Utána no gond.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#413) kovaripeti válasza Dell XPS (#406) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Nagyon sokat segítettél.

(#414) Destriant


Destriant
csendes tag

Az alienware.hu konfigurátora csak nálam nem működik?
És ha nem, ez mióta van így / szerintetek mikor lesz használható?

(#415) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyik processzor éri meg jobban és miért?
P6200 19K
I3-380M 25K
csak mert elsőre ránézve hasonlóak a teljesítményük (persze az I3-380M-nak kicsivel jobbak az értékei) d megéri inkább azt megvenni?

(#416) M107


M107
addikt

:R

Van egy Amilo V2030-as laptop, optikai meghajtó tönkre ment, és hiába csatlakoztatok hozzá külső meghajtót usb nem ismeri fel pedig a honlapon is jelezve van az usb boot és nem csak floppyról.

Lehet e úgy Xp telepíteni, hogy a hdd egy másik laptopba felrak az xp, s utána vissza rak a V2030-ba, úgy hogy csak a telepítést hajtom a másik laptopba végre, amikor feltelepítette s nem kell hozzá többé cd akkor visszarak a V2030-ba

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#417) KillHates válasza tixem (#411) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát, igen... Majdnem kétszer olyan erős. Mivel az 520-assal is egész jól el lehet játszani ezért a 620-as már elég is lehet egy-két komolyabb hardverigényű játékra is. Meg azért azt is kéne tudni mi van az 5720G-ben...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#418) KillHates válasza suspect (#415) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nem kérdés; az i3-as :K Majd 2x erősebb az i3-as... Az a 6 ezer Forint már nem tétel.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#419) KillHates válasza M107 (#416) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megoldható, csak ha lehet valami VIA chipset-es gépben próbáld meg a telepítést.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#420) nussa5 válasza M107 (#416) üzenetére


nussa5
aktív tag

Esetleg próbáld meg a pendrives windows xp telepítést. Kis segítség a telepítő elkészítéséhez: [link] [link] [link] [link]

(#421) Dell XPS válasza suspect (#415) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A 6K bőven megtérül a gépben, nemcsak a teljesítményre gondolok...

Üdv, Dell XPS

(#422) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Van egy Fujitsu Siemens Amilo Li 1718-as notebook..és Windows Vista-val adták,fel tettük rá a Win 7-et.
Itt viszont már az Ati Radeon Xpress X200M vidikari szoftvere hibát ír: A videókártya illesztőprogramja leállt,majd újraindult.
Driver váltogatások során van hogy olyan gyakran csinálja hogy össze omlik a win.
Mi lehet a megoldás?Win 7-es driver nincs vistánál megálltak:S.
Köszönöm. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#423) b.tibor72


b.tibor72
csendes tag

S.O.S kérlek segítsetek ! Elrontottam a bios fríssítést a t61-en azóta nincs kép, csak a ledek égnek és a dvd és a merevlemez működik segítsetek, hát ha van valami megoldás !

BALÁZS TIBOR

(#424) PPolip válasza Dell XPS (#409) üzenetére


PPolip
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.Üdv

(#425) Dell XPS válasza b.tibor72 (#423) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Próbálkoztál már valami megoldással eddig?

Üdv, Dell XPS

(#426) kiralydam


kiralydam
csendes tag

Sziasztok

Van egy notebook-om : Dell Inspiron N5110 15R. Intel Core i7 - 2630QM 2.00GHz 6GB RAM Intel HD Graphics 3000 NVidia GeForce 525M 1GB
Muonline-al játszok,aminek elvileg nincs nagy gépigénye:
ajánlott gépigény:
CPU: Pentium 4 – 2.0 Ghz
RAM: 1 GB
VGA: 3D graphics processor, 128 MB
DX: DirectX 9.0c
OS: Windows XP

Ablak módba játszok vele és néha van egy 1-2s laggom.
Úgy tudom ezek a gépek úgy működnek ,hogyha kell akkor kapcsol át a GeForce kártyára.
Kérdésem az lenne,hogy nem tudom-e átállítani,hogy mindent a GeForce-os kártyáról futtasson és az integráltat hanyagolja? Vagy esetleg más ötlete valakinek nincs-e?

(#427) b.tibor72 válasza Dell XPS (#425) üzenetére


b.tibor72
csendes tag

Már tiszta ideg vagyok, nem tudom mit csináljak !

BALÁZS TIBOR

(#428) Dell XPS válasza b.tibor72 (#427) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáld meg, hátha így sikerül: [link]

Üdv, Dell XPS

(#429) Balage21


Balage21
tag

Sziasztok!

Van egy új Lenovo G575 notebookom a következő három fontosabb specifikációkkal:

Cpu: AMD E-300 1,3GHz
Ram: 2GB DDR3
OS: Win7 Home Premium x86

A gondom a következő lenne, egész egyszerűen a gép alkalmatlan youtube videók és komolyabb flash alapú tartalmak lejátszásához. Minden akadozik még a legalacsonyabb minsőgéi beállításokkal. A win7 gyári és legális, a driverekből is minden a legújabb. Elképzelhető hogy ez a kis Brazos csak ennyit tud? Mert akkor számomra ez nagy csalódás, ugyanis az 5 éves MSI VR601 megeszi vacsorára... Van másnak tapasztalata ilyen konfigurációval?

(#430) Dell XPS válasza kiralydam (#426) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Optimus technology esetén az nVidia vezérlőpultban tudod beállítani a Switchable Graphics-ot, illetve itt ad lehetőséget, hogy adott, ill. általad kiválasztott programokhoz rendeld a DGPU-t. Ebben az esetben nem automatikusan fog váltani, hanem egyből a dedikált GF 525M-et használja. Amikor nincs szükség rá, azaz nem futtatsz olyan erőforrást igénylő alkalmazást, akkor az IGP fogja használni (beállítás szerint HD 3000), ezzel is növelve az akku időt. Szóval, itt optimalizálhatod magad számára, hogy mikor mire van szükséged.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#431) Dell XPS válasza Balage21 (#429) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hát a múltkor tapasztaltam, hogy bizony eléggé gyengére sikeredett. Amennyiben a Catalyst/Vision Engine Control Center-ben minden "teljesítménycentrikusra" van állítva és a processzor is megfelelő órajelen "ketyeg", akkor csak ennyi lehetőséged van. Néztük párhuzamosan külön ablakban a processzor terheltséget a feladatkezelőben, és hát állandóan max.-on volt. Ellenőriztük CPU-z-vel a processzort, hátha ott a baj. Egy nagyon régi játékot szeretett volna futtatni az illető, de állandóan laggolt.

Üdv, Dell XPS

(#432) Dell XPS válasza choco01 (#422) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ott valami más gond van, hogy behány az illesztő állandóan. Nem melegszik a gép ellenőriztétek? Meg kellene próbálni egy másik Win7-el is, mert több ilyen gépet is árulnak, használnak, ergo mennie kellene. A Vista alatt szerintem szenvedősebb a gép, nem lehet akadálya a Win7 telepítésének. Amikor megjelent az OS és elkezdték felrakni, telepíteni, jók voltak a Vista driver-ek hozzá, nem volt mindenhez azonnal Win7-es illesztő.

Üdv, Dell XPS

(#433) GIJoe válasza Balage21 (#429) üzenetére


GIJoe
addikt

Hali a Brazos eleve atom ellen ment, szóval nem erős. + ugyebár 1,6 Ghz volt az alap Brazos (E350)
Hosszú üzemidőt lehet majd előnynek felhozni...
Viszont a Youtube videót, támogatja, még az AMD C60 is akadás-mentesen!
Neked szoftverek kellenek:
- új driver AMD Catalyst 13.1
- új Adobe Flash Player 11.5.502.146 FireFox, Opera (ha rókád van)
- esetleg DirectX
- (GPU támogatás bekapcsolása, flash eljátszásakor)

[ Szerkesztve ]

(#434) Dell XPS válasza b.tibor72 (#427) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Írtam egy regényt és elküldtem! PM

Üdv, Dell XPS

(#435) nexia


nexia
tag

Sziasztok!

Van nálam egy compaq cq56-os gép

egy egymagos AMD v140es proci ketyeg benne és az lenne a kérdés hogy mitől van az hogy alapjáraton 70fok körül mozog a hőmérséklete? újrapasztáztam de a helyzet változatlan. a VGA hőmérsékletét nem tudom megmondani mert nem írja ki az AIDA de egy ati 4200van benne, és én arra gondolok hogy lehet hogy az meleg és amiatt melegszik a proci is mivel elég gyenge a hűtése szerintem mert egy rézcsöven megy a proci és a vga hűtés is ami egymás mellett van. Ha hanem nem csinálok vele semmi lemegy 65fok köré de kis böngészés után akár a 80fokot is elérni..

Van valami jó ötletetek? mert szerintem jóval hidegebbnek kéne lennie!

:R

(#436) GIJoe válasza nexia (#435) üzenetére


GIJoe
addikt

Speccy AIDA helyett először

(#437) nexia válasza GIJoe (#436) üzenetére


nexia
tag

Hőmérsékletre ugyan azt írja ki és a vga-ra ez se ad ki hőmérsékletet

(#438) GIJoe válasza nexia (#437) üzenetére


GIJoe
addikt

ja, ok leesett, neked chipsetbe van integrálva, nem különálló vga mint nekem...

(#439) nexia válasza GIJoe (#438) üzenetére


nexia
tag

Igen nekem integrált

(#440) suspect válasza Dell XPS (#421) üzenetére


suspect
aktív tag

Köszi :) :R
Viszont még lenne egy olyan kérdésem is, hogy a laptopokra általánosan mennyi gari van? Mert akitől vettem sajnos nem tudja, viszont a jótállási papír is itt van nálam de nincs bejelölve rajta (csak az az 1 nincs :D :W ). A gép márc. 16-án lesz 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#441) Dell XPS válasza nexia (#435) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Böngészés közben milyen hőmérsékletű levegőt érzel kiáramlani?

Szerk: szerintem is nagyon sok..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#442) nexia válasza Dell XPS (#441) üzenetére


nexia
tag

Szia!

Nagyon meleget. és ha nem nyúlok hozzá csak hagyom akkor se megy 63-65 foknál lejjebb ami egy 1 magos procinál szerintem nagyon sok

(#443) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!
Egy Asus netbookra akartam telepíteni windows 7-t usb pendrivról, de a telepítés elején már kiírja, hogy a cd/dvd driver hiányzik, tallózzam be a szükséges fáljt. Tovább nem enged. A pendrive-on a telepítő biztosan jó ,mert már többször használtam.
Mit csináljak???

[ Szerkesztve ]

(#444) Dell XPS válasza suspect (#440) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia, :)

Típus függő, de kettőnek kellene lennie...

Üdv, Dell XPS

(#445) Dell XPS válasza nexia (#442) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ventilátor szabályozás rendben van, hogy érzed?

Üdv, Dell XPS

(#446) Balage21 válasza GIJoe (#433) üzenetére


Balage21
tag

Sajnos ez ugyanúgy akad. Lehet inkább laggolásnak nevezném... így egy pentium III is lejátsza a videókat.

(#447) suspect válasza Dell XPS (#444) üzenetére


suspect
aktív tag

HP ProBook 4520s
Mondjuk, ahogy neten utánanézegettem azt írják 3 év :) csak jobb lenne biztosra tudni :B

(#448) GIJoe válasza Balage21 (#446) üzenetére


GIJoe
addikt

nem tettél fel valami osotba gigacodec packot, ami bekavar?
esetleg a krómot feldobnál az barátságban van a youtubbal...

[ Szerkesztve ]

(#449) Dell XPS válasza legenda007 (#443) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor most már biztosan nem jó, mert akkor nem írna ki ilyeneket (tipikus ODD illesztő keresés..). Win7 SP1-el telepítesz?

Üdv, Dell XPS

(#450) Balage21 válasza GIJoe (#448) üzenetére


Balage21
tag

gyári szűz win7.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.