Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) AtHoS válasza Biznisz Elek (#1950) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Memtest86+ futott 2 kört, hibát nem talált. Most GoldMemory progi fut, de ezzel még eddig nem találkoztam.

Winyó ellenőrzésre mit lehet használni? Bár gondolom valami cucc csak lesz a hirens lemezen :F

A beadott hiba kódokra rákeresgetve MS-ék írták, hogy a VGA illesztő összeakadhat a parallel port-tal, így annak portját át kellene tenni. Én letiltottam most BIOS-ban a serial, parallel és IR portokat, de a probléma megmaradt.

Ha a GoldMemory lefut nézem a HDD-t. Bár az lehet, hogy majd otthon HardDiskSentinel-lel a saját gépemen

read-only mode on the forum

(#1952) Biznisz Elek válasza AtHoS (#1951) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Hirensen van hdsentinel.

Néha az MS is hülyeségeket ír ki.
Minap pl egy új gép került a kezembe, ram hiba volt, de a memtest simán végig ment rajta. Sőt másik gépben a ram hibátlanúl működött.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#1953) ravail válasza AtHoS (#1951) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ezek szerint a HDD-ről lementettél mindent? Ha igen, az lenne a legjobb. Mert ez esetben, az itt leírtakból a "szerk." után leírtak alapján (valamelyik módszerrel) töröld le az összes partíciót a HDD-ről. Utána a telepítés során, ha ketté akarod particionálni a HDD, akkor az XP telepítőjével csak a felét válaszd, és arra telepítsd a rendszert. A telepítés befejeztével az XP alól majd particionálod és formázod a másik felét. Minden esetre, még ez előtt érdemes lenne a RAM-ot (RAM-okat) kivenni, az érintkezőket áttakarítani (pl. átradírozni sima gumi radírral), nehogy valami kontakt hiba okozzon gondot. Ha ezek után sem megy a telepítés a hozott ("telepítő lemezt is hoztak, javítócsomagokkal integrált biztonsági mentett példány") XP telepítővel is lehet gond. Meg kellene egy sima, eredeti telepítővel. Nem ritka, hogy az ilyen integrált telepítő nem tökéletes, és az okozza a gondot.
Sok sikert!

(#1954) AtHoS válasza ravail (#1953) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót. Megnézem ezt a verziót is, de előbb leszedem a második partícióról az oda mentett adatokat, mivel csak a "C"-ről "D"-re lett átmentve.

A gép hátulját is leszedem, mert GoldMemory futása közben is lekapcsolt magától a lapos. Erős a gyanúm, hogy a hűtőrendszer sem lehet makulátlan (porcicák, stb.). Na, de ezt majd otthon, mivel most nincs nálam megfelelő csavarhúzó készlet a bontáshoz.

read-only mode on the forum

(#1955) ravail válasza AtHoS (#1954) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Igen! Valahogy sejtettem, hogy ezt fogod írni (D-r lett mentve minden). Érdemes akkor már egy rendes takarítást is csinálnod, természetesen újrapasztázással.

(#1956) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Tudtok egy Budapesti (Leginkább legkeletibb részén) megbízható és jó/olcsó szervizt, ahol vállalnak laptop tisztítást? Rengeteg helyet ismerek, ahol elvileg csinálnak ilyet, de nem szeretek kockáztatni. Jártam már rosszul régi laptoppal, hogy tisztítás után nyekergett a váz, stb.

Előre is köszi.

(#1957) Dell XPS válasza Integrator (#1956) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez mondjuk Tökölön van, de nem bánnád meg az biztos. Mindenképpen megtérülne, olcsó és kiváló!
Notebook-labor: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1958) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Barátnőm szeretne venni valami masinát 120-130e forintért, és sokat nézelődtünk, két jó választást találtunk gpu terén (630M/635M és a 7670M), de akármerre nézelődöm, nem tudok egyértelmű választ kapni, hogy játékban melyik az erősebb.
Tudnátok valami okosságot írni? Valamint, hogy melyik processzortípus tartósabb (ezalatt a korszerűséget értem). Ebben az árszegmensben a B960-B980, i3-i5 és A8-4400 kapható, ahogy láttam.

Köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1959) Dell XPS válasza jolti05 (#1958) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

sajnos az általad leírtakból én nem tudok okos lenni, de itt mindenképpen segítenek Nektek: [link]

Üdv, Dell XPS

(#1960) Tp_fan


Tp_fan
tag

Előbb láttam egy notit aminek a márka jele egy
windows logo ez milyen márka?

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#1961) Kbali válasza Tp_fan (#1960) üzenetére


Kbali
nagyúr

Olyan csak a csi-ban van :-)

(#1962) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Lenne egy ostoba kérdésem:

Van lehetőség egy Sandy Bridge processzorral szerelt notebookot processzorát Ivy Bridge-re cserélni? A GMA HD 3000 kevés, a 4000 már nagyon jó, viszont a SB és az IB gépek között nagy különbség van árban.
Elvileg mindkettő foglalata Socket G2 (rPGA-988B).

Köszönöm!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1963) Integrator válasza Dell XPS (#1957) üzenetére


Integrator
aktív tag

Csak az útiköltségem miatt nem érné már meg.
Valaki más esetleg?

(#1964) Tp_fan válasza Kbali (#1961) üzenetére


Tp_fan
tag

oké köszi

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#1965) jolti05 válasza Dell XPS (#1959) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1966) AtHoS válasza ravail (#1955) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Átmentettem a cumót, majd ráindítottam HDS felület ellenőrzését. Talált egy olvashatatlan szektort az elején, így leállítottam és ráindítottam egy felület újrainicializálást. Ez már nem talált hibás szektort, viszont 60k gyenge szektorral örvendeztetett meg, így 9%-ra esett a kondíció.

Míg futott a HDS szétkaptam a lapost, így láttam, hogy a hűtőborda teljesen el volt porcicásodva, amin biztosan nem ment keresztül levegő. Szóval a venti bent kavargatta a meleget. Megtisztítottam ventit és a hűtőbordát, újrapasztáztam a procit és vezérlőchipet, kontaktikus spray-vel átfújkáltam az érintkezőket (köztük a memóét is)

Winyó vissza a laposba, de a burkolatokat még nem pakoltam a helyükre, WinXP telepítő indít és szépen végig is futott. Frissítéseket ami még hiányzott az XP-hez (kb. 10..15 db) is felment szépen.

Köszi a segítséget neked és Biznisz Elek-nek is, úgy tűnik rendben lesz a gép :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1967) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!
Van egy kis Asus Eee PC 1015PEM típusú netbookocskám. Nem rég cseréltem ki benne a vinyót, minden rendben ment. Az új vinyóra windows 8-at telepítettem, ott előjött az a hiba, hogy nincs hang, ha rámegyek a hang ikonra azt írja, hogy No audio output device is installed.. Természetesen minden lehetséges forrásból megpróbáltam a drivert felrakni. Gondoltam biztos a Windows 8-at nem szereti a hangkártya, így vissza raktam rá az eredetileg is rajta lévő Windows 7 Starter-t. Itt is ugyan az a hiba, minden drivert próbáltam.
Win 8 alatt eszközkezelőben volt egy olyan, hogy "other device", amit sehogy sem tudtam feltelepíteni, gondoltam, hogy az a hangkártya. Win 7 alatt semmi rendellenesség nincs, bár nincs olyan, hogy Sound vagy akármi. Mintha nem is lenne benne.
Mitől lehet ez? Lehetséges, hogy szétszedés közben b*sztam el valamit? Utána néztem, nincs külön kábele a hangkártyának, így nem lehetséges, hogy elfelejtettem visszadugni. Természetesen nagyon vigyáztam, mindent úgy csináltam ahogy az a kézikönyvében írva van.
Köszi,
T

https://heureka-kreativ.hu

(#1968) köszörü válasza trisztan94 (#1967) üzenetére


köszörü
tag

helló
bizony szétszedéskor hibáztál
a hangkártya külön modulon van egy szalagkábel csatlkozon
ez az audio in-out port is
ezen a panelen van a sata csatlakozo is
jo szerelést :C

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#1969) trisztan94 válasza köszörü (#1968) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszi! :D akkor megnézzük belülről a kicsiket :)

https://heureka-kreativ.hu

(#1970) ravail válasza AtHoS (#1966) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Köszönöm a visszajelzést! Örülök a sikerednek! Azonban, azt hiszem számításba kell venni abban a laptopban a HDD cserét. Ugyanis az a kondíció már nagyon karcsú.

(#1971) trisztan94 válasza köszörü (#1968) üzenetére


trisztan94
őstag

Tényleg ez volt a gond :D fordítva raktam vissza a kábelt :W
Köszi a segítséget :R

https://heureka-kreativ.hu

(#1972) tpeter77 válasza ravail (#1922) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

nem jelenik meg az emlitett ikon. FN-es gomb hatástalan, se a hangerőt se a wifi nem kapcsolható vele, kipróbáltam.
Most újratelepítettem az ATK Hotkey és Wireless console3 utility progikat, változás semmi.
Lehet a win7-ben tiltva van a hotkey?
bár annyira nem is érdekel, hogy nem működnek a hotkey-ek...

(#1973) ravail válasza tpeter77 (#1972) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Szerintem működnie kellene a win7 alatt az FN+Fx gomboknak. Én is win7-et használok egy a gyártó által win7-es driver-ekkel nem támogatott laptopon, és minden működik (Asus F7E + win7 Ultimate HU x64). Talán, miután az alapproblémád oka a BIOS-ban letiltott (nem engedélyezett) WiFi volt, azt kellene megpróbálnod, hogy a "gyári" állapotot létrehozod. Vagyis, leszeded az általam javasolt "Wireless Console Utility"-t és az "ATK_package"-t, és csak azokat a drivereket telepíted teljes körűen, amit az Asus adott hozzá. Ezzel ugyanis eleve mennie kellene mindennek. Bele nézhetsz a BIOS-ba még egyszer, bár elég ritka, hogy le lehessen tiltani az "FN"-t a BIOS-ból. (De a WiFi letiltás lehetősége sem mindennapos! Ezért, inkább nézd meg ezt is.)
A driverek között a letöltő oldalon az ATK alatt található az "ASUS KB Filter Driver" és a "Hotkey service". Mind a kettőt telepítetted?

[ Szerkesztve ]

(#1974) tpeter77 válasza ravail (#1973) üzenetére


tpeter77
addikt

hoppá, a KB filter drivert nem tettem fel-

(#1975) tpeter77 válasza ravail (#1973) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
feltettem a kb drivert és amit kellett, persze előtte mindent uninstalláltam.
most minden jól megy, hotkey is működik!
kösz Szépen

(#1976) ravail válasza tpeter77 (#1975) üzenetére


ravail
senior tag

:C Nagyon szívesen!

(#1977) AtHoS válasza ravail (#1970) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Persze ezt jelezni is fogom, de a döntés már nem az enyém e tekintetben. Én csak javasolni tudom a cserét, ami tekintve a winyó állapotát több, mint ajánlott.

read-only mode on the forum

(#1978) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Egy hülye kérdésem lenne.Ha kintről beviszem valahová a gépet, bekapcsolhatom, vagy várjak vele? Dobozában, becsomagolva hordom.

(#1979) Rivaul válasza BRIKLY (#1978) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nagyon hidegből viszed s át van hűlve akkor egy kicsit jobb ha vársz, ha nem nagy a hőmérséklet különbség akkor mehet rögtön. Nem volt hülye kérdés.

Ezt érzed rajta. Annyi eltéréssel és a dobozában nem hiszem hogy lenne probléma. Ha beviszed s 2 perc múlva is hideg még a gép akkor ajánlatos várni vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1980) BRIKLY válasza Rivaul (#1979) üzenetére


BRIKLY
veterán

10-12fok eltérés. és kb 15 percet van kint.

(#1981) Dell XPS válasza BRIKLY (#1980) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha nem az Alpokban vagy, akkor nem számít..

Üdv, Dell XPS

(#1982) BRIKLY válasza Rivaul (#1979) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszönöm,a gép langyos maradt,de azért várok egy kicsit.

(#1983) Impressa válasza BRIKLY (#1978) üzenetére


Impressa
őstag

Inkább a nagy hidegeknél van jelentősége, most már nem annyira vészes a hőmérséklet.

Bár haverom szarul járt egy Dell lapossal. Hordta magával a munkahelye, de beadta a kulcsot az alaplapja.
Ennek már három hete - azóta van szervizben -, akkor még mínuszok voltak, és kb. 40 percet töltött kint a hidegben ide-oda. Ő nem volt ennyire körültekintő, és rögtön bekacsolta.
A vicc az egészben az, hogy 4 évet húzott le a HP márkaszervizben illett volna tudnia.
Kérdezni sosem szégyen.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1984) Rivaul válasza BRIKLY (#1982) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor nincs baj. Ahogy írtuk csak számottevő különbség esetén ajánlott várni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1985) Dell XPS válasza Impressa (#1983) üzenetére


Dell XPS
veterán

'

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1986) #36268800


#36268800
törölt tag

Sziasztok!

Egy barátom vett a TESCO-ban egy ilyen notebookot, de fogalmam sincs, hogy honnan töltsem le a drivereket hozzá. Az OS Windows 7 Ultimate. Lennétek szívesek segíteni? Már teljesen kiidegelt, mivel az internetet sem tudtam rajta beüzemelni valamiért, így még csak az se működött, hogy megkeresse magának az illesztőprogramokat... Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1987) Impressa válasza Dell XPS (#1985) üzenetére


Impressa
őstag

'

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1988) Rivaul válasza #36268800 (#1986) üzenetére


Rivaul
addikt

ITT

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1989) Dell XPS válasza Impressa (#1987) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Közben Rivaul kolléga is írt, így aktualitását veszítette. Töröltetem....

Üdv, Dell XPS

(#1990) #36268800 válasza Rivaul (#1988) üzenetére


#36268800
törölt tag

Ezen az oldalon állok egy ideje! :(( Neked kiírja a Windows 7-et választási lehetőségként??? Nálam csak Windows 8 van és pl. a LAN drivernél van vagy 5 féle, de ebben meg elvileg csak egy hálókártya meg talán egy wifi-és bluetooth van.

(#1991) Impressa válasza #36268800 (#1990) üzenetére


Impressa
őstag

Többféle hálókártyával szerelték ezért ajánlja fel, hogy válasz a gépedbe melyiket rakták.
Esetleg aida 64 feldobsz neki, és megnézitek, minek mi a típusa, és aszerint töltitek le a drivereket.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#1992) Rivaul válasza #36268800 (#1990) üzenetére


Rivaul
addikt

Valóban nem ír mást de nem 8-al kaptátok? Amúgy a 8 as driver lehet felmegy rá. S a lan driver magába foglalja a hálókártyád. Keresd meg a te verziód.

Dell XPS
minden 3-ik esetben velem is ez történik azt állok az üres hsz mezővel :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1993) Dell XPS válasza #36268800 (#1990) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Atheros HB125 802.11b/g/n modul

Ralink RT5390F 802.11b/g/n modul

Üdv, Dell XPS

(#1994) BRIKLY válasza Impressa (#1983) üzenetére


BRIKLY
veterán

2 napos a lapos,így inkább kérdezek. :)
volt már ezelőtt notebook-om,de akkor még nem hurcolásztam.

(#1995) Dell XPS válasza #36268800 (#1990) üzenetére


Dell XPS
veterán

Realtek Local Area Network (LAN) illesztőprogram) [link]

Wireless driver

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1996) ravail válasza #36268800 (#1990) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Segíts a barátodnak, és töltsd le a "DriverPack Solution 13 build for DVD"-t, írd ki lemezre, vagy USB pendrive-ra, és remélhetőleg meg lesz rajta minden driver.
Sok sikert!

(#1997) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Lenovo ideapad S12-nek melyik driver kell win7alá, hogy kijelezze a képernyőm pl, ha hangerőt változtatnak stb...???

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1998) Dell XPS válasza #36268800 (#1990) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben megvan a kapcsolat, akkor a HP Support Assistant beszkenneli "elvileg" az illesztőket.....

Üdv, Dell XPS

(#1999) Sub-ZeRo válasza vilmaboy (#1997) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem az energy driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2000) Impressa válasza BRIKLY (#1994) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor tényleg új a gép. Én már lassacskán három éve hurcibálom magammal a lapost.
Eddig szerencsére nem volt vele gondom, remélem így is marad. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.