Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok! Van esetleg köztetek olyan aki megtudja mondani hogy egy HP 6910P tipusu géphez milyen GAP PAD kell a chipset és a VGA hűtésére? mert azt tudom hogy a CPU hoz elég a paszta is abbol van nagyon jó minőségü ezüsttartalmúm, de mivel a gép hűtése hézagos tehát nem kiegyenlitett igy kellenek ezek a GAP PAD ek hőpárnák de nemtudom hogy 1mm vagy 1,5mm vagy csak 0,5mm es. Volt rajta csak gondoltam kidobom róla nem ér egy forintot sem, jónagy madár voltam már belátom.. Szóval ez a költői kérdés, és ebben kérek segitséget. rácsavaroztam csak a cpu ra a blokkot és megnéztem, nekem szemre (jó mondjuk szoktam grafikázni tehát jó a szemmértékem) de olyan 1mm es hézag lehetett a PADozandó terület és a hűtőborda között. Probáltam pasztával de az nem volt jó, 100 fokosra forrt fel a CPU :DDD ugyhogy. Észrevettem ezt is hogy sajnos a PIPE se nagyon forrosodott át tehát nem tudta teljesen átvenni a hőt a felületről.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1352) KillHates válasza BogyóBP (#1351) üzenetére


KillHates
nagyúr

Valami gyurma szerű anyagot gyúrj össze egy golyóba és azt tedd a hűtendő felületre; majd hűzd meg a csavarokat. Utána vedd le a hűtést és láthatod, hogy mennyire nyomta össze a gyurmát. Így már tudsz rendelni megfelelő méretű gap-padot. Egyébként én 1mm-esre emlékszem.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1353) BogyóBP válasza KillHates (#1352) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem is rossz ötlet lol! :D Asszem van is itthon gyurma. Akkor jó a szemmértékem :) Köszönöm a hasznos helpful segitséget.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1354) Tiger89


Tiger89
tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, megvagyok már teljesen lőve. adott egy sony vaio VGN-TT21XN típusú notee, win7 64bit-el telepítve.

a probléma a következő, telepítés után átrágva a gyártó honlapját minden létező drivert felrakva 1x -űen marad 3kérdőjelem.

A fingerprint szenzor
hardverazonosítók:
PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_9047104D&REV_11
PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_9047104D
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_088000
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_0880

és két ismeretlen eszköz, intel eszközt ír de lehet suta vagyok, én nem találtam drivert hozzá sehol, még intel oldalon sem:S

Intel(R) ICH9M-E LPC Interface Controller - 2917 - azonosítói: ACPI\SNY5001 ; *SNY5001

ami számomra nagyon furcsa hogy egyedül a hdmi audió kimenetett látja, és nem érzékel más hangkártyát. hiába rakom fel az oldalon található driver akármelyikét (még a vista driverrel is próbálkoztam, am realtek cucc) 1xűen nem lát semmit. hdmi-vel nincs baj, teszteltem, kiküldi a hangot, de az istennek sem hajlandó máshonnan működni.

ha tudtok kérlek segítsetek, én ma már ebbe beleőszültem, reggel 10óta bütykölöm, 0 eredménnyel :W :Y :(

(#1355) Muerte válasza Tiger89 (#1354) üzenetére


Muerte
addikt

Driver Genius(pro) megoldja,de figyelni kell mit raksz fel persze.

[ Szerkesztve ]

(#1356) Tiger89 válasza Muerte (#1355) üzenetére


Tiger89
tag

ez jól hangzik, de az audió kérdést még mindig nem értem, hdmi-n kívül kéne hogy legyen még 1 hangkimeneti lehetőségem nem?

(#1357) Kozs


Kozs
tag

Jó reggelt! Van nekem egy samsung np350v5c notim,és az lenne a problémám,hogy frissíteni akartam a videokártya drivert(az atit) le is töltöttem a legfrissebb verziót miután letöröltem a régit és az újat nem lehetett feltelepíteni. Újraindítás után már az integrált intel kártyát sem ismerte fel. Kérdésem az lenne hogy valahogy rálehetne e bűvészkedni az új drivert vagy rakjam vissza a gyártó honlapján lévő régebbi verziót? Válaszotokat előre is köszi! :)

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#1358) lsc válasza Kozs (#1357) üzenetére


lsc
nagyúr

A gyártóit kell visszaraknod, abban benne van az amd és az intel is.

Az élet kegyetlen .

(#1359) Tiger89


Tiger89
tag

driver genius pro után még mindig fenn áll ez a két kérdőjel, és az audió hiánya :S

Intel(R) ICH9M-E LPC Interface Controller - 2917 - azonosítói: ACPI\SNY5001 ; *SNY5001 :S:S

(#1360) Muerte válasza Tiger89 (#1359) üzenetére


Muerte
addikt

Mert gondolom nem csak driver hiányzik hanem szoftver is.Telepítő cd nuku?

(#1361) Tiger89 válasza Muerte (#1360) üzenetére


Tiger89
tag

ha lenne discem bóódog lennék :D :U

(#1362) koszegii


koszegii
tag

Sziasztok!Van nálam kölcsönbe egy Acer Aspire One laptop,bekapcsoláskor android felület jelenik meg és egy nyíl segítségével lehet átváltani win7-re.Hogyan lehet ezt egy másik laptopra is megoldani?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1363) Muerte válasza Tiger89 (#1361) üzenetére


Muerte
addikt

Hát akkor be kell szerezni valahonnan. A Sony honlapján nincsenek fent a gyári alkalmazások csak a driverek?

(#1364) Tiger89 válasza Muerte (#1363) üzenetére


Tiger89
tag

http://www.sony-europe.com/support/en/product/VGN-TT21XN_B

én ezen átrágtam magam, nem találtam hozzá megoldást, de akkor kérlek adj tippett

szerk.: a legfurcsább hogy bent van a két kérdőjel, a driver genius meg azt mondja hogy uptodate van

[ Szerkesztve ]

(#1365) Muerte válasza Tiger89 (#1364) üzenetére


Muerte
addikt

Az intel-es hibára próbáld meg ezt felrakni bár nem biztos hogy Sony-val kompatibilis lesz.Ez chipset driver,valószínű ezért nincs hang sem,OS verziót figyeld! [link] A másik hiba meg egy ujjlenyomat olvasó szoftver hiánya sztem,bár Sony-ban nem vagyok otthon.

(#1366) Tiger89 válasza Muerte (#1365) üzenetére


Tiger89
tag

amit küldtél linket az csak egy radarsync progit rak fel nekem, a drivert meg lese szedi...persze ha regisztrálok, pénzért :D XD

az újlenyomat olvasót a driver genius felrakta, az már pipa.

[ Szerkesztve ]

(#1367) Muerte válasza Tiger89 (#1366) üzenetére


Muerte
addikt

Ez fent van? [link]

(#1368) Tiger89 válasza Muerte (#1367) üzenetére


Tiger89
tag

igen, semmi változást nem eszközölt... onnan már minden felraktam, ezért vagyok idegbajos...

(#1369) lsc válasza Tiger89 (#1368) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt próbáltad hogy a win keressen hozzá drivert?

Az élet kegyetlen .

(#1370) Tiger89 válasza lsc (#1369) üzenetére


Tiger89
tag

persze, agyal egy fél percet,majd közli hogy nem talál megoldást..

(#1371) Muerte válasza Tiger89 (#1370) üzenetére


Muerte
addikt

Az intel oldalán próbáld meg az ótómatikus scan talál-e valamit [link]

(#1372) Nkboy válasza Tiger89 (#1370) üzenetére


Nkboy
senior tag

Esetleg ez: intel-r-ich9m-e-lpc-interface-controller

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1373) koszegii válasza Tiger89 (#1370) üzenetére


koszegii
tag

Próbáld meg ezzel,igaz elég nagy a mérete,de megéri:
[link]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1374) Tiger89


Tiger89
tag

windows frissítés után meg driver guide után eljutottam oda hogy nincs kérdőjel, az sd-gazdaadapterek alatti sdaszabványnak mefelelő sd-állomás vezérlő felkiáltó jeles, hogy nem tudja elindítani, viszont hang továbbra sincs csak hdmi-n, nem is lát más hangkártyát sem...

szerk: driver nem volt a frissítések között..

szerk2: az ugye lehetetlen hogy csak hdmi-n legyen hangom, szal van füllhalgató kimenet, meg mikrofon bemenet, meg hangszóro.

a gép elvileg vistával került kiadásra, az lehet hogy csak vista alatt van hozzá driver? :S :S

[ Szerkesztve ]

(#1375) ravail válasza Tiger89 (#1370) üzenetére


ravail
senior tag

A köszegi által ajánlott "DriverPack Solution 12.3 Full"-t jobb, ha a gyártótól töltöd le. Sok sikert!

(#1376) KillHates válasza ravail (#1375) üzenetére


KillHates
nagyúr

Perverz esetekben; pl. Sony vagy Lenovo-k elfuserált drivereinél, nekem is ez szokott segíteni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1377) Tiger89 válasza KillHates (#1376) üzenetére


Tiger89
tag

az a fura hogy nem lát más audi drivert... erre nins valami alternatívátok?

(#1378) ravail válasza KillHates (#1376) üzenetére


ravail
senior tag

:R Eddig még senkitől nem hallottam negatív véleményt róla! Azt szoktam mindenkinek tanácsolni, váltsa át magyar nyelvűre, ha úgy jobban érti a használatát, és váltsa át haladó módra. Így ugyanis, kézzel jelölheti ki hogy mit frissítsen. Ha a frissítendőre húzza az egeret, megjelenik, hogy mire és ki által gyártottra akarja frissíteni a fent lévőt. Azt szoktam mondani -ha csak lehet- csak az eredeti gyártó által készítettre cseréljünk!
Persze, ha nincs hozzá semmilyen, és a DriverPack Solution javasol hozzá valamit, azt én is el szoktam fogadni, hisz a semminél a valami mégis több! :C

(#1379) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok kérdésem a következő, elbirja a 10" aspire one D257 kiss gép a 40"tv-t, mozizni gondoltam,
"elvégre csak jelet kűld át vagy nem ?"

(#1380) Tiger89 válasza cooi11 (#1379) üzenetére


Tiger89
tag

biztosan működni fog,vágj bele bátran :)

(#1381) Muerte válasza Tiger89 (#1377) üzenetére


Muerte
addikt

Driver kereső progi nem is fog már találni ott semmit...Valószínű hogy ugyanúgy szoftver hiányzik mint a fingerprint esetében volt.Kell neked egy audio szoftver ami tartalmazza a hangkártya driverjét is.Nálam pl.így van pont a dell-en.Nincs Realtek vagy xyz hangkártya driver hanem szoftver és abban a driver egyben.

(#1382) Tiger89 válasza Muerte (#1381) üzenetére


Tiger89
tag

és van valami ötleted hogy mi lehet ez a soft? :S :F

(#1383) Muerte válasza Tiger89 (#1382) üzenetére


Muerte
addikt

Sosem volt sony-m :( Szerintem itt hamarabb választ kapsz Sony vaio Ja bocs, látom már beírtad oda is,akkor várj hátha jön vki és segít majd

[ Szerkesztve ]

(#1384) Tiger89 válasza Muerte (#1383) üzenetére


Tiger89
tag

tegnap feltettem ott a kérdésem, onnan jöttem át ide, bízva a gyors és hatékony segítségben, látván hogy ez a topic jobban pörög. :)

(#1385) Muerte válasza Tiger89 (#1384) üzenetére


Muerte
addikt

Csinálj már egy képet légyszi mit mutat az eszközkezelőben a Hang-Video-Játékvezérlőkről kinyitva,meg a vezérlőpultban a Hang-ról is.

(#1386) Tiger89 válasza Muerte (#1385) üzenetére


Tiger89
tag

(#1387) Muerte válasza Tiger89 (#1386) üzenetére


Muerte
addikt

Egyértelműen az van amit mondtam.Nincs fent az audio driver,gondolom azért mert a saját szoftvere is kell hozzá.

(#1388) Tiger89 válasza Muerte (#1387) üzenetére


Tiger89
tag

van fent egy realtek driver a gyártó honlapján, de azon kívül hogy berakja magát a programok telepítése és törlése köze pont semmi más nem történik :S :S

(#1389) koszegii válasza Tiger89 (#1388) üzenetére


koszegii
tag

Egy próbát megér:[link]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1390) Tiger89 válasza koszegii (#1389) üzenetére


Tiger89
tag

a-a :(

(#1391) KillHates válasza Tiger89 (#1390) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! A stamina driver-e fent van?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1392) szaki1


szaki1
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, mert a win 7 telepítése nagyon gyorsan megvolt, de a driverekkel már órák óta sz....-om.

Feltettem nagynehezen mindent, mindenféle kerülő utakon is, de ezzel az eggyel nem boldogulok.

A gép MSI gx600px-214-HU.

Az alábbi képen van a problémám forrássa.

Intel(R) ICH8M LPC Interface Controller - 2815

Kérlek segítsetek, mert így nem tudok tovább lépni.

Köszönettel.

(#1393) ravail válasza szaki1 (#1392) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Ma már másnak ajánlottuk: "DriverPack Solution 12.3 Full". Egy próbát megér. Persze nem árt elolvasnod ezt is hozzá.
Sok sikert!

(#1394) Tiger89 válasza KillHates (#1391) üzenetére


Tiger89
tag

nem nagyon tudom mit kérsz tőlem :S dobsz egy linket?

(#1395) Tiger89 válasza szaki1 (#1392) üzenetére


Tiger89
tag

hasonló driver problémám volt első kanyarra, chipset driver fel, aztán frissítsd napra készre a wint. nekem így működött.

audióm azóta sincs am :S

(#1396) Dell XPS válasza szaki1 (#1392) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

kép nincs, de ahogy a kolléga mondja: hiányzik a chipset

Üdv, Dell XPS

(#1397) LaptopSystem

Sziasztok

M4600-ban mitől lehet,hogy az Msata SSD nem megy Boot Errort ír ki

az M4700-ban pedig tökéletesen működött!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1398) LaptopSystem

erről lenne szó

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1399) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok

Van egy hatalmas problémám vettem egy samsung 840ssdt lenovo y560 gépembe és nem ismeri fel :( és ha jól olvastam biost se tudok frissíteni mert a legújabb van rajta 30cn71ww ötlet valakinek SOS lenne :O :R
KÖszönöm előre is

(#1400) KillHates válasza LaptopSystem (#1397) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jól tudom, akkor az csak az ISC mSATA boot-ot tudja még csak; WLAN, WWAN (ebben megy az ISC SSD is) és DMC kompatibilisek az aljzatai. Hogy mi a DMC, azt senki sem tudja... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.