Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) tpeter77 válasza Dell XPS (#1899) üzenetére


tpeter77
addikt

utility még nincs feltéve, lehet ez a gond, majd holnap folytatom.

(#1902) Dell XPS válasza tpeter77 (#1901) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor már holnap semmi gondod nem lesz, ha telepíted, a kívánt illesztőt...

Üdv, Dell XPS

(#1903) ravail válasza tpeter77 (#1900) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Akkor telepítsd föl a Dell XPS által küldött link-ről vagy arról, amit én küldtem az ATK alól a hiányzó drivert. Föl kellene mindent telepítened, ami a működéshez szükséges, és ha akkor nem működik valami, segítünk megtalálni -ha van- a megoldást. (ATK_package)
Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

(#1904) suspect válasza Dell XPS (#1885) üzenetére


suspect
aktív tag

:R
És még egy olyan kérdésesem lenne, hogy a Lenovo IdeaPad G580AH milyen procival bővíthető?

(#1905) Sub-ZeRo válasza xeroo (#1894) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak akkor telepíts hozzá valamit, ha az eszközkezelőben nincs meg, sárga felkiátójeles. Meg akkor, ha mondjuk a wifi dobja a netet, akkor érdemes cserélni a drivert. Meg a legfrissebbet érdemes akkor felrakni, az meg cask neten van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1906) Muerte válasza suspect (#1904) üzenetére


Muerte
addikt

Ha HM67 chipset akkor:HM67
persze értelmszerűen a gép hűtési,fogyasztási paramétereinek,hőtermelési TDP-jének megfelelőt válassz ezek közül.

(#1907) attila199207


attila199207
tag

sziasztok Lenovo Z580-nak a billentyűzetét hogyan lehet kiszedni ? ( kipucolás céljából) illetve a touch padot
kipattintós vagy nagyon szétszedős?

(#1908) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy notebook bekapcsolás után 1-2 másodpercen belül kikapcsol.

próbáltam másik táppal is.
akkor valoszinü hogy alaplap vagy proci a rossz ugye?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1909) ravail válasza attila199207 (#1907) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ez a video talán leegyszerűsíti a dolgodat.
Sok sikert!

(#1910) Muerte válasza flash- (#1908) üzenetére


Muerte
addikt

Van még más kismillió hibalehetőség is,egyébként a proci a legvalószínűtlenebb hogy meghal.Alaplap,vga ezek amik általában leghamarabb megadják magukat.

(#1911) Dell XPS válasza flash- (#1908) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

esélyes rá, hogy az alaplapnál van probléma, de ehhez többet kellene tudni, meg természetesen át kellene nézni a laptopot. Memória modulokat ellenőrizted?

Üdv, Dell XPS

(#1912) attila199207 válasza ravail (#1909) üzenetére


attila199207
tag

Igen néztem ezt a videót de nekem nem ilyen a hátsó panelem. :S

(#1913) attila199207


attila199207
tag

Lenovo z580 Windows8 van rajta és 2 hét alatt kétszer szállt el a wifi driver. Elvileg windows 8 driver van már rajta :S Újra telepítem lan+wifi drivert és működik . Mi lehet az oka?

(#1914) ravail válasza attila199207 (#1912) üzenetére


ravail
senior tag

A szétszedéses kérdésedre: esetleg ebben megtalálhatod amire szükséged van. De, ha nem is ilyen a laptopod, ami ebben van, akkor igazán nem tudom, milyen lehet.

(#1915) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok! Adott egy HP Compaq 6910p laptop. Van vele egy kis hiba: Egyik nap használtam a gépet és nézem egyszer csak nem tölt. Kiderült elszállt a töltője.. Viszont, most fellépett az alábbi hiba: Ha a laptop be van kapcsolva, és töltőre dugom, nem tölti az aksit, VISZONT a gép aksiról hibátlanul megy, plusz egy aksi tesztelő program 100% -osnak jelezte az aksit. Ha ki van kapcsolva és benn van az aksi, tölti az aksit. Ha kiveszem az aksit és csak töltőről akarom használni, akkor bekapcsoló gombot megnyomom felpörög a porci venti, kicsit bekapcsol a kijelző háttérvilágítás majd kikapcsol. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#1916) rgeorge válasza Gonosz15 (#1915) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezek szerint van egy új töltőd? A paraméterei megegyeznek a gyárival?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1917) therion24


therion24
csendes tag

Hello!HP DV9000 nem kapcsol be de a ledek világítanak!A történet a következő:Mielőtt ez történt teljesen jól működött!Ventilátor tisztítás, takarítás miatt kellett szétszednem mert már muszáj volt!Miután összeraktam ez történt hogy nem kapcsol be!Megnéztem már mit ronthattam el de nem találtam semmit!Mi lehet a gond!Köszi a válaszokat!

(#1918) suspect válasza therion24 (#1917) üzenetére


suspect
aktív tag

Szia
Ramok nem lazultak ki?

(#1919) SUPREME7 válasza therion24 (#1917) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mivel takarítottad? Használtál valamilyen tisztítószert, ami esetleg befolyhatott valahova? Mennyire szedted szét a gépet? Széthúztál csatlakozókat?

(#1920) tpeter77 válasza ravail (#1903) üzenetére


tpeter77
addikt

Működik a WiFi!

szia

Most értem haza, feltettem két ATK progit, amit mutattál és a hotkey-t is, és amikor a végén újraindította magát a gép, kíváncsiságból beléptem a BIOS-ba.
WLAN a Biosban Disabled állásban figyelt. Óhogyaza......!
Engedélyeztem és azonnal világítani is kezdett a kék led.
Látja szépen a tőle kb 10 méterre lévő routert 3-as erősséggel és szépen megy a net.

Már csak a VGA kártya drivere van hátra. Ha netán gondom lenne vele szólok :)

köszi a segítséget mindenkinek!
üdv,
Péter

(#1921) Zoty@


Zoty@
tag

Sziasztok!

Van egy Hp 635 laptopom, melynek a proci teljesítménye kevés lett, és szeretném bővíteni, de a lista szerint:

AMD V-Series™ Processor for Notebook PCs V140 (2.3GHz, 512KB L2 Cache)
AMD V-Series™ Processor for Notebook PCs V160 (2.4 GHz, 512KB L2 Cache)
AMD Athlon™ II Dual-Core Processor for Notebook PCs P340 (2.2GHz, 1MB L2 Cache)
AMD Athlon™ II Dual-Core Processor for Notebook PCs N350 (2.4GHz, 1MB L2 Cache)
AMD Athlon™ II Dual-Core Processor for Notebook PCs P360 (2.3GHz, 1MB L2 Cache)
AMD Athlon™ II Dual-Core Processor for Notebook PCs N370 (2.5GHz, 1MB L2 Cache)
AMD Turion™ II Dual-Core Mobile Processor P560 (2.5GHz, 2MB L2 Cache)
AMD Phenom™ II Dual-Core Mobile Processor P650 (2.6GHz, 2MB L2 Cache)
AMD Phenom™ II Dual-Core Mobile Processor N660 (3.0GHz, 2MB L2 Cache)
AMD Phenom™ II Quad-Core Mobile Processor P960 (1.8GHz, 2MB L2 Cache)
AMD Phenom™ II Quad-Core Mobile Processor N970 (2.2GHz, 2MB L2 Cache)
AMD Single-Core Processor E-240 (1.5GHz, 512KB L2 Cache)
AMD Dual-Core E-300 APU with Radeon™ HD 6310 Graphics (1.3 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Dual-Core Processor E-350 (1.6GHz, 1MB L2 Cache)
AMD Dual-Core E-450 APU with Radeon™ HD 6320 Graphics (1.6 GHz, 1 MB L2 cache

Ezekkel a procikkal adták ki, nekem egy AMD Dual-Core E-450 APU with Radeon™ HD 6320 Graphics (1.6 GHz, 1 MB L2 cache procim van, valószinű hogy tudnék akkár egy N660-at is bele tenni?
Mert nézegettem a tokozásokat, asszem a E-450-re azt írták, hogy FT1 BGA 413-Ball tokozás, a N660-ra meg S1 azt hiszem. Akkor most ez nem jó bele? Vagy már annyit néztem hogy túl bonyolítottam a helyzetet???

Köszönöm előre is a válaszokat!

Texas HoldEm for ever!

(#1922) ravail válasza tpeter77 (#1920) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Örülök a sikernek. A "Wireless Console3 Utility" antenna ikonja az értesítési területen megjelenik? Tudod vele ki/be kapcsolni a WiFi-t és a Bluetooth-t?

(#1923) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!
A barátom vásárolt egy notebookot, amire gyárilag fel volt telepítve a Win 8, de Recovery lemezt nem adtak hozzá. Szeretné a HDD-t több részre particionálni.Hogy tehetné ezt meg, hogy az oprendszer ne vesszen el?
Illetve lehetséges lenne az OStelepítőfájljait előtte kimenteni? Hol vannak ezek?

(#1924) SUPREME7 válasza zolee3000 (#1923) üzenetére


SUPREME7
őstag

Elvileg akkor a laptop alján, kell legyen egy matrica, amin az oprendszer telepítő kódja található. Ha nem akar bíbelődni a mentéssel, bármikor letöltheti az oprendszert a microsoft-tól, és a saját legális kódjával telepítheti.

(#1925) Rivaul válasza zolee3000 (#1923) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem kapott lemezt mert a win csak arra a gépre érvényes. egy külön partición van a win ha jól tudom s onnan lehet újrahúzni vagy javítani. Nem tudod lementeni s nem is lenne értelme mert nem kapnál belőle egy teljes értékű telepítő lemezt. Abba nem lenne üzlet. Particionálni élő rendszer alól is lehet az üres területet. Keress google-be particionálás win alatt, ilyesféle címszavakkal. Több programot fog ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1926) Dell XPS válasza Zoty@ (#1921) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

AMD Single-Core Processor E-240 (1.5GHz, 512KB L2 Cache)
AMD Dual-Core E-300 APU with Radeon™ HD 6310 Graphics (1.3 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Dual-Core Processor E-350 (1.6GHz, 1MB L2 Cache)
AMD Dual-Core E-450 APU with Radeon™ HD 6320 Graphics (1.6 GHz, 1 MB L2 cache

Nem cserélhetők, mert integrált az alaplapon. (BGA)

Üdv, Dell XPS

(#1927) zolee3000 válasza Rivaul (#1925) üzenetére


zolee3000
tag

A Számítógép-kezelés/Lemezkezelés menüben megnézve 4 kötet látszik:3 rejtett (betűjel nélküli) - ezekhez Helyreállítási partíció meg EFI-rendszerpartíció van írva az állapotleírásban - meg 1 C: kötet (a rendszerpartíció), ami 919 GB-os, de nem üres - rajta vannak a telepített OS meg a driverek fájljai.
A barátom úgy szeretné, hogy legyen egy kb. 200 GB-os kötet, amire az OS fel van telepítve, meg egy kötet az adatoknak.
Ha jól értem, akkor szerinted egy készre leformázott partíciót, amire már telepítve van egy oprendszer is tovább lehet particionálni? Nekem ez elég valószerűtlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1928) #68216320


#68216320
törölt tag

A laptopomban a HDD helyett SSD-t használok. Van egy DVD helyére tehető SATA átalakítóm, így az eredetileg benne lévő HDD-t is beletehetném. Mennyire kényes dolog az SSD-hez képest? Folyton attól tartok, hogy megsérül a hurcolástól a lemez felülete. sokszor cipelem egyik asztaltól a másikig és néha nem óvatoskodok csak átlagos lendülettel leteszem a bekapcsolt gépet valahova. Mondjuk ahogy egy üres bögrét szokás. Nem dúrván, de nem is finomkodva. Ennyit szerintetek kibír egy noti HDD?

(#1929) Rivaul válasza zolee3000 (#1927) üzenetére


Rivaul
addikt

Minden további nélkül lehet bontani amíg üres a megadott terület. Ha van egy 1000gb-os hdd amiből 35gb a rendszer s nem vesszük a névleges különbséget akkor 965gb-ot úgy alakítasz ahogy akarsz. Viszont szerintem 200gb felesleges a rendszernek, 40 max 50gb elég ha csak a fontos dolgok mennek oda s akkor nem kell annyit szenvednie a rendszernek. Amúgy tapasztalatból írok nem hasra ütésből a particionálással kapcsolatban :K

PeachMan
Ezért hívják hordozható számítógépnek s nem asztalinak. Nem lesz semmi baja. Nem mindig voltak ssd-vel szerelve a laposok :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1930) #68216320 válasza Rivaul (#1929) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tudom, sokadik laptopom van már, csak igen macerás lenne cserélni a DVD helyén lévő HDD-t. Sajnos ki kell szerelni a billentyűzetet, hogy ki lehessen szedni az ODD egységet. Ezért gondolkodom még picit a dolgon. Viszont a fejlesztéshez 3 oprendszert kell telepítenem az SSD-re és a projectek tárolására más csak hdd-n maradna hely. USB külsőt cipelni macera, ezért viszont jó volna belepakolni.

Lehet belevágok :)

(#1931) Dell XPS válasza zolee3000 (#1923) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amit OS-el adtak el, ahhoz kellene lenni matricának is. Mielőtt hozzányúlnátok a partíciókhoz, mindenképpen készítsetek egy mentést a rendszerről ( DVD), hogy bármikor visszalehessen állítani az eredeti állapotot. Acronis és bármely más "partition backup" program használható erre a célra.

Üdv, Dell XPS

(#1932) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok, van egy acer travelmate notim, és azt csinálja ha: benne van az akksi +hálózatra kötve akkor bekapcsol 1 pillanatra majd leáll, próbál elindulni de semmi siker. ha az akkut kiveszem akkor rögtön indul és tökéletesen megy. Csak akkuval el sem indul. Próbáltam 2 akksival is . mi lehet a gond?

(#1933) Dell XPS válasza FanTomasz21 (#1932) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hát ez "tipikus" táp-áramkörös probléma az alaplapon (zárlatos MosFet). Természetesen javítható!

Üdv, Dell XPS

(#1934) FanTomasz21 válasza Dell XPS (#1933) üzenetére


FanTomasz21
tag

értem, és ha csak hálózatról lesz használva várható hogy teljesen megadja magát?

(#1935) Dell XPS válasza FanTomasz21 (#1934) üzenetére


Dell XPS
veterán

Előfordulhat, de mivel nincs megfelelő vezérlés, kapcsolás, ( Schmitt-triger), így egy "állásban" működni fog, azaz fogod tudni használni tápról.

Üdv, Dell XPS

(#1936) zolee3000 válasza Rivaul (#1929) üzenetére


zolee3000
tag

Letöltöttem egy ingyenes progit (MiniTool Partition Wizard Home Edition), azzal sikerült a particionálás.
Nagyon köszönöm a segítséget!
Mint hozzáértőtől még annyit kérdeznék, hogy a rejtett köteteket ugye véletlenül sem tudom törölni, a rajtuk lévő adatok (az OS) nem fognak elveszni, tehát a teljes rendszer-visszaállítás (a gyári alapállapotra való visszatérés) lehetősége ugye mindig adott lesz (amíg a HDD meg nem hibásodik és teljesen el nem száll)?

Dell XPS: Már megcsináltuk a kötet-felosztást, és szerencsére a rendszer is rendesen működik.Azért tényleg jó lenne Recovery disc-et készíteni, de nem tudom, hogy lehetséges-e egyáltalán. A rejtett köteteken több mint 11 GB adat van, szóval nem annyi, hogy kiírom egy DVD-re.

[ Szerkesztve ]

(#1937) Rivaul válasza zolee3000 (#1936) üzenetére


Rivaul
addikt

Szívesen. örülök hogy sikerült.

Mostantól meg jött az esti valóban hozzáértő műszak, így megyek filmezni. Eleget járt a szám a helpes topokba. Jó estét mindenkinek :B

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1938) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség, mivel szerváltam egy Fujitsu Siemens Esprimo mobile V5515 laptopot.

A kérdésem a következő lenne : milyen win7-et vagy vista-t tudnék rárakni ami gyorsan és megbízhatóan tenné a dolgát, és a gépet se terhelné le teljesen?
Vagy inkább rakjak XP-t????

A lapos a következő paraméterekkel bír:LINK

2mag=2x1,86ghz 2mb L2
768MB Ram ddr2
120gb sata winyó
a többi a linken

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#1939) Poo válasza Zoll21 (#1938) üzenetére


Poo
aktív tag

Vegyél bele még 2x1giga ramot és a win 7 simán elfut rajta,vistát felejtsd el ha nem akarsz rá költeni akkor a kevés ram miatt csak xp.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1940) FanTomasz21 válasza Dell XPS (#1935) üzenetére


FanTomasz21
tag

köszi a választ, igazából legtöbbet hálózatról ment , maga az értéke már nem akkora hogy megérné gondolom javítani...

(#1941) Dell XPS válasza FanTomasz21 (#1940) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt Te döntsd el, 10K-ból megvan egy napon belül... :)

Üdv, Dell XPS

(#1942) Dell XPS válasza Zoll21 (#1938) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Csak erősíteni tudom a kolléga válaszát, simám megy a Win7, csak a memória modul kellene, no meg egy kis tesztelés, átnézés, hogy ne legyenek "gondok"... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1943) Zoll21 válasza Dell XPS (#1942) üzenetére


Zoll21
tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát. :R :R :R

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#1944) tpeter77 válasza ravail (#1922) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

átrendeztük a kisszobát, szétszereltem egy szekrényt, levittem az autóba...
nem kívánom látni se ma a kisszobát :D és ott van a laptop.
Majd a hétvégén megnézem, nem felejtem el, tuti!
jóéjt

(#1945) Zoty@ válasza Dell XPS (#1926) üzenetére


Zoty@
tag

Nagyon szépen köszönöm......

Texas HoldEm for ever!

(#1946) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Idekerült hozzám egy NEC Versa One laptop, melyre XP-t kellene telepítenem (telepítő lemezt is hoztak, javítócsomagokkal integrált biztonsági mentett példány).
A laposban lévő winyó két részre van partícionálva és ebből a rendszer számára egy 40 GB méretű van fenntartva.

Volt rajta egy működő XP (amit többször el is indítottam adatmentés miatt), de a tulaj szerint már nagyon sok problémája volt vele, így szeretné, ha frissen lenne telepítve. Elindítottam az XP telepítését a lemezről, de miután kiválasztottam a cél partíciót nem kínálta a lemez formázását, hanem lemezellenőrzésre ugrott, majd elkezdte másolni a fájlokat. Na mondom ez így nem lesz a legjobb, tehát mikor újraindított ismét a lemezről indítottam a lapost.

Itt kezdődött a probléma. Mikor az XP telepítője ehhez a részhez ér:
- "Az XP telepítés folytatásához nyomja le az Enter billentyűt..."

A laptop magától kikapcsol!

Megnéztem mi történik, ha a winyóról indítom a gépet, tehát a félbehagyott telepítést folytatja. Nos itt kék képernyő lesz az eredmény video illesztő inicializálás hibával (nem sikerült inicializálni a video illesztőt. de ezt fejből írom, a lényege ezt)

Saját XP telepítőmmel ugyanúgy lekapcsol.

Win7 telepítőjével szintúgy lekapcsol.

Hirens Boot lemezen lévő mini win XP szépen beindul és lehet is matatni a winyón. Itt letöröltem a cél partíciót, de a lekapcsolásos hiba továbbra is fennáll.

A lapos folyamatosan töltőre van dugva, bár az akkut nem vettem ki belőle.

Valakinek használható ötlete, hogyan lehetne OS-t varázsolni a készülékre?

read-only mode on the forum

(#1947) AtHoS válasza AtHoS (#1946) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehh...triviális megoldásként, mikor beadta "Az XP telepítés folytatásához nyomja le az Enter billentyűt..." gyorsban nyomtam egy Entert, majd kiválasztottam a partíciót, ezután pedig elindítottam egy teljes formázást.

Szóval jelenleg éppen formáz, nem kapcsolt le :F

read-only mode on the forum

(#1948) Biznisz Elek válasza AtHoS (#1946) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Üdv

99%-ra ram hibát mondanék.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#1949) AtHoS válasza Biznisz Elek (#1948) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmm...

Na nézek egy memtest-et, mert a telepítő első fázisa után STOP: c000021a hibával dobott egy kéket :(

read-only mode on the forum

(#1950) Biznisz Elek válasza AtHoS (#1949) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ha az nem talál semmit akkor a merevlemezt is ellenőrizném.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.