Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) KillHates válasza LaptopSystem (#298) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh... Nem ismerek Rád! [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#302) LaptopSystem válasza Tikakukac (#299) üzenetére

ez így van :K

Köszi :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#303) LaptopSystem válasza KillHates (#301) üzenetére

Már megvan :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#304) KillHates válasza LaptopSystem (#303) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megy ez, mint az ágyba karika csapás! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#305) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok! Szerintetek mennyit ér? Eladnám.

Processzor: Intel Core Duo T2250 1.73 GHz (533 MHz)
Merevlemez: 80 GB SATA (HD sentinel 100/100
Memória:3072 MB DDR2 (533 MHz)
Optikai meghajtó: Dual DVD író
Kijelző: 12.1" WXGA (1280 x 800)
Grafikus megjelenítő:Intel 945GM
Klaviatúra: Magyar
Pozícionáló eszköz: Touchpad
Audio: Realtek ALC883 hangkártya
Bővítőhelyek: 1 x PCMCIA II
4 az 1-ben kártyaolvasó (MS / MS Pro / SD / MMC)
Interfészek: 3 x USB 2.0, 1 x FireWire, 1 x S-Video TV kimenet, 1 x külső monitor,1 x mikrofon, 1 x fejhallgató
Kommunikáció:56k modem, Realtek Gigabit LAN, Intel PRO/Wireless LAN 3945 ABG
Méret: 291 x 218 x 25/32.5 mm
Súly: 1.98 kg
Akksi: 0%
Állapotán látszik hogy használva volt, a jobb oldali monitor tartó műanyag dísze hiányzik, de jelentősége nincs csak esztétikai hiba. A monitoron se karc se pixelhiba nincs.
Eladás oka, hogy befejeztem a sulit és feleslegessé vált.
Tartozékok: hűtőpad, driver cd-k, doboz, táska.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#306) LaptopSystem válasza rvn_10 (#305) üzenetére

szia 35-42K a gyenge aksi miatt :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#307) rvn_10 válasza LaptopSystem (#306) üzenetére


rvn_10
senior tag

Köszönöm a gyors válaszod.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#308) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok !

Ehhez a laposhoz kértem nemrég töltőt: Acer emachines 6725 ( output: 19V, 3.42A ). Egyik kapott linken be is lett szerezve egy utángyártott. Nem az enyém a gép, a tulaj telefonált hogy egy félnapi használat után, elkezdett halkan zümmögni, halk pulzáló hang mint pld. kontakthiba esetén.Mitől lehet ill. okozhat-e valami gondot a laptopban?

Köszönöm !

(#309) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy dell vostro 1015 típusú noti aminek a gpu tempet szeretném megnézni de nem találok olyat programot ami kiírná mert állandóan pörög a venti de a proci az nem annyira vészes.Tudnátok segíteni?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#310) KillHates válasza DarthSun (#308) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Amikor pulzáló hangot ad ki a gép vagy a töltő akkor az akkut csepp-tölti. Ez azért feltűnőbb mint a sima töltés vagy terheletlen üzemmód, mert ezt a hangot könnyebb észrevenni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#311) DarthSun válasza KillHates (#310) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Közben az akkut kivették, a hang maradt, tehát a gép csak a töltőről megy most. Tehát akkor nem okoz gondot? A telefont odatették a töltőhöz, én is hallottam. A saját laposomnál nincs ilyen hang.

(#312) slimG


slimG
tag

Hali!

Egy barátomnak szeretnék felrakni Windows 7et a most vásárolt Lenovo G580 laptopjára. Minden szép és jó, de amikor először betöltődne a Win asztallal explorerrel mindennel, akkor elkezd újraindulni és még a Win loading csíkjáig se jut el, folyton a bootoláshoz ugrik vissza. Megpróbáltam ahci-ben és kompatibilisben is telepíteni, az uefi boot-to is kikapcsoltam. Így se indul. Van vmi ötletetek?
Előre is köszi a segítséget.

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#313) ravail válasza slimG (#312) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Szia!

A "Lenovo G580"-on milyen operációs rendszer volt a win7 telepítése előtt? Ha Linux vagy Freedos, azt nem látja a Win7 telepítő, sem az általuk létrehozott rejtett partíciókat. Vagy másik gépen (PC) vagy valamilyen erre alkalmas programmal töröld tisztára, particionálatlanra a Lenovo G580 HDD-jét. Utánna állítsd vissza a BIOS-t ahogy volt (AHCI, UEFI...), és telepítheted a win7-et.
Sok sikert! (+PM)

[ Szerkesztve ]

(#314) ß3NC33


ß3NC33
tag

Sziasztok!

A gépem (elitebook 6930p) most került hozzám vissza alaplapcsere után. Minden oké lenne, de az akku nem nagyon akar töltődni :F Rajta van a töltőcsatlakozó, a töltöttségi szint mégis csökken szépen lassan
Mi lehet ez? Egészen eddig jól töltött :(

szerk: jelzi is, hogy rajta van a töltőn..

[ Szerkesztve ]

(#315) KillHates válasza DarthSun (#311) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg kell nézni, hogy mennyire melegszik a töltő. Ha felforrósodik, akkor lehet, hogy ki kellene cserélni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#316) DarthSun válasza KillHates (#315) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi !

(#317) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Nem tudom hol férne el a kérdés, de hátha jó lesz itt is.
Van egy Lenovo Z575am notebookom, legfrissebb flash player és vga driver telepítve, de az online videó megosztó helyek sehogy nem akarnak működni. Elkezd betölteni a videó, de egy perc múlva zöld lesz a kép.
Asztali gépről minden rendben van.
Valami tipp mi lehet ez?

(#318) KillHates válasza Blackhole13 (#317) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbáld meg frissíteni a VGA drivert, és a romhalmaz flash playert...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#319) szergej


szergej
tag

Helló !
Tegnap este volt egy kis incidens. Kis pezsőtabis víz rálöttyent a billentyűzetre. Azonnal kikapcs, akksi ki és a gépet fejjel lefele fordít. Csak sajnos közben tesómnak kellett a gép aztán elindította amíg nem voltam. Azt mondta később, hogy akadozott az egér meg utána újraindításnál csinált olyat, hogy még boot előtt kikapcsolta magát.
Mondtam neki miújság és akkor pihentetve lett. Ma bekapcsolva minden úgy indult ahogy kellett, csak aztán kiderült, hogy a b,v,y és a space valamint a lefele kurzor gombok nem működnek.

Vissazolvasva a fórumban kiderítettem hogy ez előforduló hiba ilyen esetben, csak az lenne a kérdésem, hogy ha szét lenne szedve és megpucolva a billentyűzet alatt a fólia vagy nemtom akkor az megoldás lehet ? ...vagy egy komplett másik billt kéne keresni hozzá ?

Köszönöm a választ !
Üdv.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#320) Dell XPS válasza Blackhole13 (#317) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Próbálj egy régebbi verziót a " romhalmaz flash player-ből"....

Üdv, Dell XPS

(#321) Dell XPS válasza szergej (#319) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ellenőrizzétek le egy külső billentyűzettel (bent lévő letiltva, kiszedve..), és ha minden rendben, utána meg lehet esetleg próbálni kitisztítani, cserélni. Az esetek 95%-ban nem sikerül, ill. eltörnek a billentyűzettartók. Féktisztítót ajánlok hozzá, nagy erejű és gyorsan elpárolog.

Üdv, Dell XPS

(#322) Dell XPS válasza ß3NC33 (#314) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

1.) Húzd ki a tápcsatlakozót, akkumulátort vedd ki, majd a "power" gombot tartsd lenyomva kb. 1.percig.

2.) 2-3 perc várakozás után csatlakoztasd vissza és indítsd a rendszert.

3.) Amennyiben nincs változás, akkor vissza kellene vinni a szervizbe, ahol az alaplapcserét végezték.

Üdv, Dell XPS

(#323) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy egyik ismerősömnek ma sikeresen lelökték az Asus laptopját az asztalról. KB 1 métert zuhant a sarkára pont, ami jól széttört. De amúgy megy rajta minden.

Melyik szervízt tudnátok ajánlani a javításban? Illetve ha a ház sérül annak mennyire lehet drága a helyreállítása? Tehát gondolom nem az egész ház lesz cserélve, csak az a rész ami széttört, vagy netán az egészet kell ilyenkor cserélni?

Másik kérdésem az lenne hogy gondolom mindenképp érdemes az egészet átnézetni, laptól kezdve winyóig hogy nincs-e bárhol repedés bármi hibajelenség. Mondtam is neki hogy ezek után hogy ilyet zuhant, nem szívesen tárolnék bármit is rajta.. gondolom ezt ti is így gondoljátok?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#324) netzoli válasza jozsi252 (#323) üzenetére


netzoli
tag

Be volt kapcsolva mikor leesett? Mi a típusa?

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#325) szergej válasza Dell XPS (#321) üzenetére


szergej
tag

Köszi a gyors választ !
A gép Acer Aspire 7540g típusú, ez lenne a legolcsóbb cserealkatrész. Gyáriba legalább 15-20e :(
Ha jól értelmezem amit írsz akkor usb-s billentyűzettel azt ellenőrizni, hogy azzal mennek-e a hiányzó karakterek és utána meg kiszedni a billt kipattintani a gombokat és megpróbálni megpucolni a környéküket ?
Meg gondolom alatta ilyen érzékeny átvezető fólia van, nem sok remény fűzhető a sikerhez.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#326) ß3NC33 válasza Dell XPS (#322) üzenetére


ß3NC33
tag

Köszi!

Akkor kell nyomni a power gombot, amikor már nem megy a gép, jól értem?

(#327) JeffDebr


JeffDebr
tag

Helló
olyan kérdésem lenne,h eltört egy billentyűm,
(Enter) amit ugye sűrűn használ az ember.
van arra lehetőség, hogy software-esen áthidaljam a problémát?
pl: egy másik alig/nem használt billentyűt programozzak át.
mondjuk a bal oldali shift-et.
a google ajánlott egy "AutoHotkey_L_" programot, de azzal nem boldogulok.
egyrészt mert nem magyar nyelvű, másrészt nem értek a programozáshoz.

[ Szerkesztve ]

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#328) netzoli válasza JeffDebr (#327) üzenetére


netzoli
tag

Csak a gomb tört el? Ha igen lehet venni gombot is.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#329) natë


natë
nagyúr

A problémám visszatért. Már nem igazán tudom/sejtem, mi is hozhatja elő, de gyanús, hogy az energiagazdálkodáshoz, sleephez van köze. Nem tudom visszahozni az élők sorába, általában 2 hét után random jön elő a probléma....HELP :O

(#330) JeffDebr válasza netzoli (#328) üzenetére


JeffDebr
tag

annyira nem értek hozzá. van alatta valami gumiharang azt nyomogatom,
de az is felvált :(
az idén valamikor veszek új gépet, mert ez baromi lassú és régi is
(Acer emachines E520).
szóval inkább most software-es segítség kellene inkább.

[ Szerkesztve ]

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#331) szergej válasza JeffDebr (#327) üzenetére


szergej
tag

Prábáld ki ezt a progit.
Régen használtam én is valami remappert de nem emléxem már rá melyik volt.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#332) JeffDebr válasza szergej (#331) üzenetére


JeffDebr
tag

köszönöm szépen, és MŰKÖDIK! :R
rákattintok a változtatni kívánt bíllentyűre, majd az alul lévő legördülő menüből
kikeresem az ÚJ funkcióját. elfogadom, majd a gép rákérdez a kilépésre
az op.rendszerből. yessss! újraindítás után már működik is! :DD

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#333) KillHates válasza Dell XPS (#320) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! (szoftverben Te vagy a nagy spíler!) :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#334) Dell XPS válasza jozsi252 (#323) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben működik minden, akkor van esély arra, hogy az alsó ház cseréjével orvosolható a probléma. Már csak az a kérdés, hogy külön kapható-e, de nyilván függ a típustól. Amikor kicserélik, ahhoz úgyis teljesen szét kell szedni és elkerülhetetlen az átnézés, ellenőrzés, tesztelés.

Üdv, Dell XPS

(#335) Dell XPS válasza szergej (#325) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, úgy gondoltam, hogy külső USB-és billentyűzettel leellenőrizni teljesen, és csak utána ha minden tökéletes, akkor elkezdeni a beszerzést, amennyiben nem jön össze a "tisztítás". A féktisztító esetében nem nagyon kell tisztogatnod, kitakarít mindent nagy hatásfokkal, nagy erővel. Amennyiben a "nagy" mértékű takarítás után nincs változás, akkor jöhet a legolcsóbb beszerzési forrás.

Valóban nem sok esély van rá, de mindent meg kell próbálni. Arra meg különösen figyelni kell, hogy le legyen ellenőrizve, mert okozhat kellemetlen meglepetéseket. (KBC)

Üdv, Dell XPS

(#336) Dell XPS válasza ß3NC33 (#326) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, jól érted, táp és akku nélkül kell a power gombot nyomva tartani!

Üdv, Dell XPS

(#337) natë válasza natë (#329) üzenetére


natë
nagyúr

Annyira már rájöttem, hogy az intel alaplapi driverek újratelepítésével vissza tudom hozni a wifi-t. Ma reggel akkor jelentkezett, amikor akksit raktam a laptopba és úgy kapcsoltam be.
Valaki?
Szervíz? :F

(#338) Tp_fan


Tp_fan
tag

Sziasztok van egy hp635 notim bene egyAMD Radeon HD 6370M És azt szeretném kérdeZni hogy lehetne növelni az fpst játékok alatt.

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#339) Tikakukac válasza Tp_fan (#338) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy gépcsere megoldja a gondod. Minden más kókányolás meg szórakozás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#340) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hol lehet egy listát találni amiben felsorolják, hogy melyik notikban van mSATA SSD a sima HDD melett?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#341) GIJoe


GIJoe
addikt

Tiszteletem! Van egy VIAO notebookom melegszik rendesen,azon agyalok, hogy újra kellene a kicsim pasztázni valami durva Artic Cooling MX-2-vel, viszont fél éve is ezt akartam, de lebeszélt egy szervizes hogy ez is direkt alaposan meg van tervezve a VAIOknál, és csak rosszabb lesz, szerintetek? :B

(#342) Dell XPS válasza natë (#337) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Visszaolvastam a "történetet", végülis az OS-ek újra telepítéseknél is ez történt, akár Win7 és Win8 többször is, majd nem segít rajta a WiFi illesztő csere sem. Felkaptam a fejem az akku csatlakoztatásra, mivel BIOS reflash-re, update-re nincs lehetőség, így amikor a chipset elveszti a normális vezérlést, nézd meg SM busz reset-el. Próbáld ezt indukálni oly módon, hogy lemeríted az akkumulátort és ki/be rakod. Nem gondolnám, hogy egy WiFi Card kettő hétig jó és azután nem (és azonnal helyreáll egy chipset illesztő cserétől), szvsz, valamilyen impulzust kap (vagy nem), amitől "megreccsen"...

Természetesen amennyiben lenne egy wireless card, azért meg kellene nézni vele, mert biztos kizárási pont, de nekem a fentiek gyanúsak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#343) nussa5 válasza GIJoe (#341) üzenetére


nussa5
aktív tag

Mi az, hogy rosszabb lesz? Mitől lenne rosszabb egy alapos portalanítás és átpasztázás után? Ezen nincs mit gondolkodni, ha melegszik eljött az ideje az átpasztázásnak.

(#344) Dell XPS válasza GIJoe (#341) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem is rosszabb lesz, úgyhogy pasztázd át egy még durvább MX 4-el, takarítsd ki (heatpipe), majd nézd meg utána azokat a "rossz" hőmérsékleti tartományokat tesztprogrammal.

Szerk: Direkt ilyen jól megtervezett alaplapok mentek javításra ez miatt...(különösen vékony.)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#345) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok.
Van egy Acer Aspire One 10.1' laptopom, és azt szeretném kérdezni, hogy össze lehet-e kötni a tv-vel, hogy ott nézzem meg a filmet? A laptopon van egy ilyen kimenet, sajnos én nem tudom, hogy mi a pontos neve:

A TV-n meg szinte van minden bemenet, az egy 106cm-es plazma. Ha valaki leírná, hogy milyen kábelt kell vennem, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#346) laszlo168 válasza kovaripeti (#345) üzenetére


laszlo168
senior tag

Egy ilyen kábelt szerezz valahonnan.
De elég egy olcsóbb is persze [link]

[ Szerkesztve ]

(#347) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
adott egy HP Pavilion Sleekbook 15-b000sh típusú gép amihez a hp oldalán csak windows 8-as driverek vannak. Viszont a tulajdonosa 7-el szeretné használni.
Feltelepítve a 8-as drivereket a 7-re ezeket a hibákat jelzi: PCI-eszköz, Universal Serial Bus (USB) vezérlõ (nem tudom, pontosan mi a hibaüzenet mert távsegítséget próbálok nyújtani... :) )
Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre köszönöm!

(#348) kovaripeti válasza laszlo168 (#346) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszi. Gondolom van MM-ban ilyen? Úgy keressem, ahogy mondom: VGA kábel?
Figyelni kell a tüskék számára?
A hangot is átviszi, vagy ahhoz vennem kell egy olyan kábelt, aminek mind a két vége 3.5-ös jack dugó?

(#349) Dell XPS válasza tvse1995 (#347) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Így távolból az USB 3.0-ás, ill. Bluetooth illesztőre gondolnék....

Üdv, Dell XPS

(#350) natë válasza Dell XPS (#342) üzenetére


natë
nagyúr

Köszi a választ, most már a telepítés után azonnal produkálja a dolgot. A kikapcsolt állapotban történő power gomb nyomásos megoldással visszajön, de a régi problémás driver is látható az eszközkezelőben.
Akkor is jelentkezik a gond, ha sleep módból tér vissza a gép.
A Windows hibanaplóiban többször látom a kernel power-rel kapcsolatos critical bejegyzést.
Gyanús, hogy ez szervíz lesz...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.