Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) agemate


agemate
addikt

Adott egy gép (sajnos nem tudom a típusát), ami FreeDOS rendszerrel érkezett, de a tulajdonosa Win7-et szeretne rá telepíteni. Ezzel nem is lenne semmi gond, mert van egy dobozos Home Premium kiadása, de neki azt mondták a boltban, ahol a gépet vette, hogy nem valami egyszerű Windowst telepíteni rá. Engem kért meg a telepítésre, van valami, amire figyelnem kell, vagy egész egyszerűen csak berakom a Win7 lemezt és a szokásos módon telepítem.?

(#1302) Rivaul válasza agemate (#1301) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel semmi konkrétat nem tudsz s hogy mi az amire figyelni kéne a boltosok szerint így csak akkor jutsz előrébb ha elkezded a telepítést s ha ez alatt akadsz el akkor jelzed itt a hibát. A hozzászólásodból úgy vettem ki hogy telepítettél már rendszereket úgy hogy ugorj neki a szokásos módon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1303) Muerte válasza agemate (#1301) üzenetére


Muerte
addikt

Ha nem egy ősrégi gépről van szó mehet a szokásos módon,azt jó lenne tudni azért hogy mire gondolt a boltos mikor a nehézségeket említette.

(#1304) Kbali válasza agemate (#1301) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ravaiil kolléga írt már az ilyen rendszerek telepítéséről többször hosszabban itt a fórumban, keress rá a hozzászólásaira.

(#1305) randras válasza agemate (#1301) üzenetére


randras
veterán

Ha valami netbook, lehet, hogy rá sem megy (lehet, hogy erre gondolt).

(#1306) Rivaul válasza agemate (#1301) üzenetére


Rivaul
addikt

Amit randras említett az nem is jutott eszembe így ha nem vagy biztos a dologban akkor általában a gép alján található a típus. Megnézheted s beírhatod ide hogy valaki rálessen. Persze csak ha nem egy átlag márkás normál lapos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1307) ravail válasza agemate (#1301) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Annyi a gondod, hogy a win7 telepítő nem látja a Freedos partíciókat, így törölni sem tudja, amiből később gondok szoktak lenni. Itt leírtam mindent ezzel kapcsolatban.
Sok sikert!

(#1308) #25906944 válasza Muerte (#1295) üzenetére


#25906944
törölt tag

Na igen. Ezt hallottam én is, hogy az update kicsit érdekes. Viszont elég kocka vagyok, ahhoz, hogy véletlenül se kerüljön sokba ;]

(#1309) #25906944 válasza ravail (#1294) üzenetére


#25906944
törölt tag

Hát éppen rémálmaim nem voltak. (az alatt a kevés idő alatt, amit alvással töltöttem)
Körbenéztem már igen. Köszi azért, hogy megírtad. Van még 3-4 napom agyalni rajta.

(#1310) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy Asus X5DAF gépem. Napjában többször van levéve, visszarakva töltőre. Most egy évesen kimúlt az akkuja.
Tudtok e valami olyan programot, mint ami a Thinkpadekhez van, hogy lehet állítani, hogy mikor kezdjen el tölteni? Tehát mondjuk amíg el nem éri az akku a 10%-os merültséget addig ne töltsön.

Előre is kösz.

(#1311) oncsi válasza #25906944 (#1308) üzenetére


oncsi
őstag

És ha letöltenél egy Linux cd-t? PL.INNEN és azzal indítanál,
(csak kipróbálás módban) akkor beindul a rendszer. Nem kell foglalkoznod semmivel.
Win gombot megnyomod, és beírod, hogy GP. Erre előjön a Gparted nevű okosság.
Azzal le tudod törölni rendesen.

Bocsi agemate nek szántam

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1312) agemate válasza ravail (#1307) üzenetére


agemate
addikt

Köszi szépen, erre gondoltam! :R

(#1313) ravail válasza agemate (#1312) üzenetére


ravail
senior tag

Szívesen! Boldogultál vele?

(#1314) agemate válasza ravail (#1313) üzenetére


agemate
addikt

Még nincs nálam a gép, ezért is nem tudom a típusát. Csütörtökön fogok írni, hogy ment a művelet. :B

(#1315) nussa5 válasza Barni22 (#1258) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ilyen ledes "hibát" eddig csak atheros wifis gépen láttam. Ott a driverfrissítés megoldotta a problémát.

(#1316) nexia


nexia
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy amibe TL-es AMD proci van ami s1g1-es socket abba a QL-es ami s1g2-es socket is megy? Ha nagyon amatőr kérdés bocsi de ez most felötlött bennem mert cserélnem kéne majd egy gépben és kéne hogy tisztábban lássak :)

:R

(#1317) cettlee


cettlee
őstag

üdv. belemarkoltam a bill-be, és kipattogott pár gomb. elképzelésem sincs, hogy kell visszarakni.

itt vannak az alkatrészek

asus n55 laptop.

pls help :D

köszönöm!

(#1318) Dell XPS válasza agemate (#1314) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ez izgalmasnak tűnik, várom a csütörtököt..

Üdv, Dell XPS

(#1319) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Segítség kellene!
Letöröltem a recovery partíciót és szeretném vissza állítani. A laptop (lenovo g580) free dos volt + egy oem, meg egy recovery, ez a programhoz kellett volna (onekey program) hogy tudjon mentést készíteni a gép. Ezt töröltem és nem tudok így mentést készíteni. Valaki tud ötletet hogy lehetne ilyen recovery partíciót létrehozni?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1320) Dell XPS válasza nexia (#1316) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia, :)

nem megy...

Üdv, Dell XPS

(#1321) Dell XPS válasza cettlee (#1317) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ha nem tört el semmi, akkor minden billentyűzet visszapattintható. Ezt nehéz elmagyarázni, amennyiben látod a működés mechanikáját, akkor látni fogod.

Üdv, Dell XPS

(#1322) nexia válasza Dell XPS (#1320) üzenetére


nexia
tag

Szia!

Köszi. :) bár sejtettem :(

:R

(#1323) KillHates válasza cettlee (#1317) üzenetére


KillHates
nagyúr

A kisebbik műanyagot illeszd bele úgy nagyobbikba, hogy a két középső fülecske beleilleszkedjen a nagyobbik műanyag keretbe. Majd ez teljesen laposra (egymásba beleilleszkednek) összecsukható legyen akkor sikerült jól. Ekkor be kell finoman illeszteni a fém fülecskékbe, teljesen kilapított állapotban. Ha ez megvan akkor úgy tudod a kupakot rátenni, hogy a kupakon vannak papucsok és karmantyúk. A papucsokat rá kell tolni a fülekre és a karmantyúkat ez után bepattintani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1324) cettlee válasza KillHates (#1323) üzenetére


cettlee
őstag

valami ilyesmi sikerült

be tudom akasztani a fehéret alulrol azttán felül kéne talán bepattintani? de nem marad bent.mindjárt még megprobálom értelmezni amit irtál.

[ Szerkesztve ]

(#1325) KillHates válasza cettlee (#1324) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem jó!!! A középső kisebbet fordítsd át a mostani függőleges tengelye körül 180 fokkal és a két kis kilógó fülecskét bele kell erőltetned a nagyobbik közepén lévő kicsi lyukacskába.

Ha összejött, akkor valahogy így kellene kinéznie:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1326) KillHates


KillHates
nagyúr

Így kell kinézni mielőtt felrakod a kupakot:

Itt érdemes még megnézned: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1327) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Jó laptopszervizet keresek , mit ajánlotok amiről jók a tapasztalatok-vélemények?

Üdv: R211 :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#1328) Poo válasza roberto211 (#1327) üzenetére


Poo
aktív tag

Attól függ miről lenne szó itt is vannak jó szakik,jobb ha leírod a problémádat.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1329) KillHates válasza roberto211 (#1327) üzenetére


KillHates
nagyúr

22 éve szerelek notebook-okat... :B
Ismerem az egész bandát :D
Miről lenne szó?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1330) roberto211 válasza KillHates (#1329) üzenetére


roberto211
őstag

Írok pü-t. Szerintem egyszer már veled üzleteltem is. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#1331) Zotya84


Zotya84
őstag

Sziasztok!

Belefutottam egy hülye hibába, és megkérdem, hátha itt valaki már találkozott vele: Adott egy Samsung RV720, amit lehet, hogy téglásítottak.

Előzmények: Win7 (C) mellé felkerült rá egy W8 (D, adatok mellé) is próbából. Majd a W8-at törölték róla. W7 itt még megy. Ezután a bootmenü, ami a 8-asé volt, behányt. Na én itt kaptam meg.

Történések: Mivel ez csak BCD-gyanús volt, gondoltam rájavítok. Ezt azonban már nem volt egyszerű megtennem, mert: W7 telepítő mindig lefagyott Windows is Starting után. Mind pendriveról, mind DVD-ről. Na most HBCD-s MiniXp segítségével sikerült formázni a partíciót, és új BCD-t írni rá. (Ami ugyan a végén hibába futott, de annak ellenére működött.)

Állapot: Windows elkezd bootolni, majd logo elején megáll. Legutolsó helyes konfig ugyanez. Csökkentett mód megáll. CHKDSK, Registry ellenőrzés után ugyanez.

Újabb történések: Vinyó ki, W7 boot: mint fentebb. W8 boot ugyanez. Xp telepítő megáll EULA előtt.
Vinyó be egy másik gépbe (valami újabb ASUS - nem lényeg), rendszer simán hibátlanul talpraáll, telepíti a hardvereket, és működik.
Rápróbáltam OpenSuse telepítést. Az is megáll ACPI hibával. (Valami ACPI BIOS _OSI Firmware bug-gal.) Próbáltam NOACPI-vel is de azzal sem jutottam sokra, bár az legalább elkezdett tölteni. (Az meg udev-vel száll el.) UEFI-ben minden dolog tiltva.

CMOS cleart csináltam, elemkivétellel is. Továbbra is semmi. Újra húzni UEFI-t nem tudom, mert ugye ahhoz meg W7 kellene neki...

Esetleg valakinek ötlete, hogy mit próbálhatok még meg? Előre is köszi.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1332) Zotya84 válasza agemate (#1301) üzenetére


Zotya84
őstag

Amit mondtak baromság. Lemez berak. partíciók törlése és létrehozása. telepít. ennyi. a freedos is csak dos fat rendszerrel, úh ugyanaz mintha bármi más rendszert törölnél róla ;)

Nekem még soha nem volt gondom freedos partíciókkal. (Ha jól emlékszem a Lenovo adja őket FreeDOS-sal. Eddig mindig simán törölhető volt.)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1333) cettlee válasza KillHates (#1326) üzenetére


cettlee
őstag

köszönöm szépen!

az egyiket már sikerült de leizzadtam! kupakot még nem sikerült.

(#1334) cettlee válasza KillHates (#1326) üzenetére


cettlee
őstag

idáig

sikerült jutni. nem birom rácsusztatni.

(#1335) Zotya84 válasza cettlee (#1334) üzenetére


Zotya84
őstag

A gomb a kép szerinti bal felső sarka véletlenül nem törött? nekem annak tűnik. Meg a z X jobb alsó sarkán sem látszik a pöcök, amibe be kéne akadnia, bár lehet, hogy csak a kép miatt.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1336) Dell XPS válasza Zotya84 (#1332) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben van egy jó telepítő lemezed (Win7 SP1), akkor ez így igaz. Amennyiben nem áll rendelkezésre, akkor lehetnek gondok...

Üdv, Dell XPS

(#1337) Zotya84 válasza Dell XPS (#1336) üzenetére


Zotya84
őstag

Írta, hogy van HP BOX-a. Na most, gondolom, akkor a gyári lemezt használja. És SP1 sem fontos hozzá. Tapasztalat. Tehát elvileg nem lehetnek gondok.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1338) Zotya84 válasza Zotya84 (#1331) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, valahogy sikerült megoldanom. Megtaláltam egy régi SP2-s XP telepítőmet. A sok Linuxos teszt után valamit sikerült alkotnom, mert az XP felment. És azóta valahogy már települ a 7 is. De hogy mi volt az oka? Na arra nem tudok rájönni. Úgyhogy köszi, de tárgytalan.

Ámbár, ha van valakinek esetleg ötlete, hogy mi lehetett, ne habozzon jelezni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#1339) Dell XPS válasza Zotya84 (#1337) üzenetére


Dell XPS
veterán

Előfordul, hogy különböző tapasztalatokat nyerünk, ezért is jó a fórum. Örülök, hogy sikerült megoldanod.

Üdv, Dell XPS

(#1340) KillHates válasza cettlee (#1334) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szuper, a neheze már megvan! :C
Ha hátulról nézed a kupakot, akkor a bal felső karmocskák közül az alsó behajlott. Egy tűvel és agysebész ügyességgel vissza tudod hajlítani. Ha ez megvan akkor a gombot fordítsd a rendes pozícióba; a betű legyen felül és ekkor a csapott része alatt lévő papucsokat rá tudod csúsztatni a kis fehér pöckökre, majd lenyomva a gombot a felső részen a kis karmoknak be kell akadniuk enyhe nyomásra a felső pöckökbe. Tádám; meg is vagyunk!
Nekem holnap egy komplett billentyűzetet kell átkupakolnom oroszról-magyarra; tehát minden betűt ki kell cserélnem :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1341) Muerte válasza KillHates (#1340) üzenetére


Muerte
addikt

"tehát minden betűt ki kell cserélnem"

Szerintem vegyél be előtte egy jó erős nyugtatót ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1342) cettlee válasza KillHates (#1340) üzenetére


cettlee
őstag

koszonom! meg az az egy dolog nem vilagos, hogy a kupakot felulrol lefele vagy alulrol kell fel, es utana bepattintani. a karmokat? eddig alulrol probaltam de sztem lehetetlen ugy

(#1343) sch_a


sch_a
addikt

Lenovo szervizzel van valakinek tapasztalata? 5 perc terhelés után már úgy felmelegszik a cpu, hogy throttlingol. Alig egy hónapos a gép, szóval menne garanciával szervizbe. Mennyi időre számíthatok, míg visszakapom? Illetve hogy érdemes/kell visszaküldeni? Merevlemezt kivehetem?

(#1344) KillHates válasza Muerte (#1341) üzenetére


KillHates
nagyúr

Úgy csinálom mint egy gyártósor.... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1345) KillHates válasza cettlee (#1342) üzenetére


KillHates
nagyúr

A fehér keresztbe rakott két műanyag keretet lift-nek vagy emelőmechanikának hívják, a kupak vagy sapka egyértelmű.

Tehát; a gép legyen veled szemben; ha a sapkát felfordítod, akkor látod, hogy két papucs és két karompár van rajta hátul. A lift feléd eső két kis oldalsó fülecskéjébe bújtasd bele a sapka két papucsát magad felé húzva a sapkát. Ha ez megvan, akkor a két kis fülecskébe beakadt a sapka, de könnyen lejön mert csak rá van csúsztatva! Ekkor ha ráhajtod a sapkát ügyelve, hogy ne csússzon ki és finoman rápattintod a felső karmocskákat a felső fehér fülekre.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1346) zzzoli23


zzzoli23
csendes tag

Hali!

HP pavilion DV5 1180 eh típusú laptopomon a következő a probléma: idő beállítva, több 10 percen keresztül szépen megy is, aztán egy idő múlva visszaáll arra amit beállítottam... Ha frissítem az internetről ugyanez történik. Amúgy Win7-et használok.

(#1347) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#1319) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Erre tud valaki mondani valamit? Már szereztem egy cd-t, amin a Lenovo oem partíciót vissza állítja, de nem índítja el a ezt a partíciót. Ötlet?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1348) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok! Előre is elnézést kérek tőletek , gondolom a topic nem erre szakosodott ,de már nem tudok mástól segítséget kérni mindenki tanácstalan. Ezért fordulok hozzátok. Szeretném a segítségeteket kérni . Van egy tabletem Media-Tech MT7004 CASSIUS MEDIA-DROID, a problémám az , hogy nem enged belépni egy olyan alkalmazásba se ahova google fiók szükséges.Na most a fiókot a tableten nem sikerült megnyitnom. Asztali pc-n nyitottam egyet és ott minden oké. Hiába próbálok belépni pl: a Google Playbe ugye oda is fiók kell és be kell jelentkezni. Na már most beírom a felhasználó neved és jelszót. Egy kis idő után kidob egy ilyet:Nem lehet kapcsolatot létrehozni a szerverrel. Ez lehet ideiglenes probléma, hogy Android eszközén nem érhető el adatszolgáltatás. Ha probléma továbbra is fennáll, hívja az ügyfélszolgálatot.
Valaki esetleg nem tudja mi lehet a megoldás a problémámra? Új korában minden megfelelően működött. Csak egy családtag elállított rajta valami azóta nem jó.Ami itt van segítség azt megpróbáltam( kényszerített leállítás+adat törlés+restart.) A tableten a gyári beállítások visszaállítása nem segített. Internetezni tudok a készülékkel, csak azokat az alkalmazásokkal nem tudok semmit csinálni google fiókba nem enged belépni. Előre is köszönöm a segítséget .

(#1349) Rivaul válasza Newcrazy (#1348) üzenetére


Rivaul
addikt

Nincs neki hivatalos oldala? Ha van akkor felmész és megkeresed a hozzá tartozó androidot, ezután újrahúzod. Az egész 5 perc s utána nem számít ki mit állított mert friss rendszer lesz rajta.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1350) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#1347) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na, megoldottam a problémát! Vissza tudtam szerezni a Lenovo Onekey programot! Akinek kell segítség ilyenben, az szóljon, tudok infóval szolgálni! :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.