Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) BPeter01 válasza ravail (#1599) üzenetére


BPeter01
tag

Nagyon köszönöm a segítséged, a W7-es dolgokat, az XP telepítőjével gyors formázással távolítottam el.
Szépen végigment a kék háttéren a sárga csík, és aztán....
Bios szerintem jól van belőve (ATA-native + bost boot "kilőve"), valaki azt a tippet adta, hogy próbáljam meg másik win XP telepítő lemezből a műveletet.

Üdv: BPeter

(#1602) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy egy ProBook 4520s-be a vinyó mellé betegyek egy ssd-t? Az ODD helyére gondolom, mert máshova nem nagyon lehetne, de valami keretet vagy valamit még kell vennem hozzá?
Valamint az SSD-re mit érdemes feltenni? Az oprendszert meg a drivereket?

Segítségeteket előre is köszi :R

(#1603) Kbali válasza suspect (#1602) üzenetére


Kbali
nagyúr

SSD-t a HDD helyére érdemes rakni, a HDD-t meg az optika helyére, ún. optibay keretbe - Chaser fórumtárs szokott mindenfélét árulni.
Szerintem az SSD-re érdemes rakni a rendszert, az adatokat pedig a HDD-re.

(#1604) suspect válasza Kbali (#1603) üzenetére


suspect
aktív tag

Tehát például a játékokat érdemesebb a HDD-re rakni? Mert SSD-ből nem is akarok túl nagyot venni. Szerinted mekkorát érdemes venni? :)

(#1605) Sub-ZeRo válasza suspect (#1604) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

60 giga minimum.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1606) ravail válasza BPeter01 (#1601) üzenetére


ravail
senior tag

Te tudod, hogy mit csinálsz. De ha a linkelt leírásban lévő módszerek valamelyikével csinálsz egy boot USB-t, és megnézed a HDD-en lévő partíciókat, nehogy meglepetés érjen! Szerintem ott vannak a régi win7-esek is. De Te tudod! Nyilván, ha a telepítő hibás, akkor az is okozhat gondot.

[ Szerkesztve ]

(#1607) Kbali válasza suspect (#1604) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ma már értelmesebb áron vannak az SSD-k, érdemes akár 128-ast venni, arra bőven elfér az oprendszer és egy-két játék is. Játékban ne várj sokat az SSD-től, a pályák gyorsabban töltődnek, ill. stabilabb lehet az FPS, de gyorsulni nem fog.

(#1608) suspect válasza Kbali (#1607) üzenetére


suspect
aktív tag

Akkor jó, én is akörül néztem :)
Nem is főként játékra kell mert nem vagyok túl nagy játékos, amikkel meg játszok ahhoz nagy gép se kell ( CS, San Andreas, barátnőm meg SIMS 2-ön játszik a gépen :D ). Csak néztem videókat és szerintem dobna a gépen ha gyorsabb lenne egy picit például a bootolás és egyéb megnyitások.
A 128-as szerintem jó is lesz :R
köszi a segítséget :R

Szerk.: Chaser kollégát is felkerestem :R

[ Szerkesztve ]

(#1609) BPeter01 válasza ravail (#1606) üzenetére


BPeter01
tag

Erre nem is gondoltam, nagyon köszönöm a segítséged!
Holnap megírom, hogy mire jutottam. (márcsak azért is, hogy más okuljon az esetemből)

[ Szerkesztve ]

Üdv: BPeter

(#1610) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy FuSi Amilo Pro V2030-as gépem. Jelenleg egy 1.7-es Cerka van benne. A kérdésem az lenne, hogy lehet e ezt cserélni egy nagyobb procira, mondjuk egy T7100 - T7300-ra ? Támogatja e vajon az alaplap ?
Próbáltam guglizni, de eddig nem sok sikerrel, hogy mi a max amit bele lehet rakni.

üdv

(#1611) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Van nekem egy Acer V3-531G Laptopom.

Egy program miatt WIN XP- 64 bitet tettem rá. De ez a laptop driverkészlete nem rendelkezik XP kompatibilis driverekkel...

Valami ötlet mert muszáj az XP.

Elkezdtem a WIN 7es driverekt feltenni rá a hang rá is ment... a LAN driver megfagyott és utána hiányzo driver fájlra hivatkozva meg is halt a rendszer.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1612) Sub-ZeRo válasza Kiskokó (#1611) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sajnos a 64-es xp igen cask megbukott, nem igen támogatják őket. Az igazi 64-es a vista lett, de az meg nem jó neked. Max. próbálj meg 32-es drivert felerőszakolni rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1613) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy van egy nyomtatóm (hp deskjet f2492) és az előző laptopomon müködött és most, hogy megvettem az újat (lenovo g580ah) bedugom és semmi nem történik. Az usb driverek okék minden mást felismer, csak azt nem mintha be se dugnám. A driverét feltettem, de ott is megáll a tudomány amikor csatlakoztatni kell mert természetesen ott se látja. Mi lehet a probléma?? Gondolom állásában nem romlott el 1 hét alatt.. Win7 x64 egyébként.

(#1614) Kiskokó válasza Sub-ZeRo (#1612) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az a baj hogy 32bites XP driverejei sincsenek ehhez a laptophoz.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1615) Sub-ZeRo válasza Kiskokó (#1614) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a 64-es xp-t kukázd. Inkább egy windows 7 64 bit. Akkor nem szoktak xp drivert írni laptopra, ha már el akarják felejteni az xp-t és akkor ugyan nem találsz drivert hozzá. Esetleg ha tudod melyik gyártó készítette a hardvert, intel stb. ott kell szétnézni. Ha nincs, akkor operációs rendszer csere.
Nálam is az új laptop cask vista/windows 7/windows 8 az esélyes. Bár xp-t akkor sem használnék, ha cask az lenne, nem vagyok mazochista. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1616) Kiskokó válasza Sub-ZeRo (#1615) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hm
Fasza. Én is Win 7 párti vagyok nagyon bejön könnyű telepíteni gyorsan felmegy stb stb.

De sajnos Autó diagnosztika programhoz muszáj az XP.
Felraktam a 64 bites re a programot és el se indult... most 32 bites XPt rakok fel..
nem kellenek nekem a driverek annyira.... csak az az egy program menjen nem kell nekem hang stb.
Remélem 32bitesen jó. Ha így se megy akkor XP Mode.... de hát nemtom :S

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1617) Sub-ZeRo válasza Kiskokó (#1616) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még az xp mód szóba jöhet tényleg. Csak működjön is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1618) Dell XPS válasza Geby (#1610) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az említett processzorok kizárva, mivel a chipset nem támogatja (VIA VN800).
Ez a max., amit bele tehetsz: Intel Pentium M 765 2.1GHz TDP 21W ezt a hűtése is elbírja, kérdés érdemes-e...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1619) Geby válasza Dell XPS (#1618) üzenetére


Geby
tag

Köszi.

(#1620) Dell XPS válasza SFAkos (#1613) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nincs egy másik gép a közeledben, nincs probléma a kábel érintkezésével? Ezt alapból fel kellene ismernie, amikor meg kéri telepítés közben a csatlakoztatást, mindenképpen.

Üdv, Dell XPS

(#1621) SFAkos válasza Dell XPS (#1620) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Az a baj, hogy nincs, de majd szerzek egyet, bár nem hiszem hogy 1 hét állástól olyan sok baja lehetne a kábelnek...

(#1622) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok!

Van egy Toshiba laptopom, törött kijelzővel vettem, de háttérvilágítás ment rajta, tehát felvillant bekapcsoláskor. Vettem egy vadiúj kijelzőt, kicseréltem és nem ad képet, de még csak fel se villan. Visszaraktam a töröttet, és már az se villan fel. Külső monitorról megy rendesen. Everest felismeri egyébként a kijelzőket, és minden adatot róluk. LED háttérvilágításúak.

Lehetséges, hogy a videó kábel (ha így nevezik) ment tönkre?

[ Szerkesztve ]

(#1623) Dell XPS válasza SUPREME7 (#1622) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, valószínű, hogy az LCD kábel a problémás vagy annak valamelyik csatlakozása.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1624) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Egy Lenovo G580as notiban az optikai meghajtó helye sata2 vagy sata3?
Elvileg a gyári winyóhely sata3, akkor a másik is az?
Ultrabay-t teszek bele ezért kérdezem.

/

Keresek hozzá való Lenovo hátizsákot. Valami nagyon jót.
Honnan lehet ilyet beszerezni?
Van Magyarországon Lenovo Shop?

(#1625) Sub-ZeRo válasza SzalaiG (#1624) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Szerintem 2-es. Pedig nekem is G580-as van. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1626) SzalaiG válasza Sub-ZeRo (#1625) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ok.

Az új aksit kell formázni? Hogyan?

/

Ezek táskák, de én hátizsákot keresek.

(#1627) rgeorge válasza SzalaiG (#1626) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem kell. Használd. Ne meritsd sohasem csutkára. Ha van mód a notebookban erre, állítsd kímélő töltésre, ami nem tölti, csak ha egy bizonyos szint alá esik.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1628) Dell XPS válasza SzalaiG (#1624) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

HM76 chipset és mindkettő interface: SATA 3

Üdv, Dell XPS

(#1629) Sub-ZeRo válasza rgeorge (#1627) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hibernálásra kell, nem alvóba. Alvóba a ram-ba tölti a dolgokat, ami + energia. A hibernálás meg a vinyóra menti és kevesebb energia kell neki. Szóval akku szempontjából a hibernálás jobb. Igaz, alvóból előbb jön vissza, mint hibernálásból.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1630) norbit808


norbit808
tag

Sziasztok!
Az volna a kérdésem,hogy szeretnék venni egy Acer aspire 3050 laptopot de AMD3600+ proci van benne,de láttam ugyan ilyet X2 procival akkor most proci cserélhető benne vagy,az egészen más amiről beszélek :)
Bocsánat,ha hülyeséget kérdeztem!

(#1631) SUPREME7 válasza Dell XPS (#1623) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszönöm, esetleg tudsz, vagy valaki tud olyan szervizt, boltot ahol emberi áron kapható akár használtan? Sajnos a google nem segít.

(#1632) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok van egy Asus vivobook s400-am (i5 proci, windows8). 2 Kérdésem lenne:
1) hogy lehet energiasémát beállítani alapértelmezésre (hogy amikor aksiról megy akkor melyik legyen aktív, illetve ha hálózatról akkor melyik (most elég random váltogatja).
2) Ez normális hogy energiaséma beállításoknál a min. processzor teljesítmény 100%?

(#1633) Dell XPS válasza norbit808 (#1630) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mehet bele, működik vele... :)

Üdv, Dell XPS

(#1634) Dell XPS válasza SUPREME7 (#1631) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendben, megnézem Neked. Ki is lehetne mérni az lehetséges kicsit olcsóbb lenne, vagy KillHates kolléga megoldja szintén, ha írsz Neki.. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1635) norbit808 válasza Dell XPS (#1633) üzenetére


norbit808
tag

Köszi a segítséget,de akár milyet lehet bele venni,vagy csak 1 adott fajtát?

(#1636) Muerte válasza Bavid (#1632) üzenetére


Muerte
addikt

Nem normális,vedd le a min.prociteljesítményt 40-50%-ra,a többi paramétert meg állítsd az elvárásaidnak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#1637) SUPREME7 válasza Dell XPS (#1634) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igazából nem vagyok a javíttatás mellett. Inkább egy működő használtat vennék. Ha itthon nem találok normális áron, inkább berendelem az ebay-ről. Eszméletlen árak vannak itthon. Használt kijelzőre itthon legkevesebb 25ezret mondtak, 15ezerért meg kaptam vadiújat postával együtt és itt volt 5 nap alatt.

(#1638) Dell XPS válasza SUPREME7 (#1637) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ilyen a LED-es LCD panel ár sajnos, 22-25K között adják, bár 32K-ért már kapható új, de ez van.

Írnál egy pontos típust? Köszönöm!

Üdv, Dell XPS

(#1639) SUPREME7 válasza Dell XPS (#1638) üzenetére


SUPREME7
őstag

Toshiba L750-1ME (Kábel cimkéjén ez olvasható: DD0BLBLC030110812)

(#1640) Dell XPS válasza norbit808 (#1635) üzenetére


Dell XPS
veterán

AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60 ezt még elbírja..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1641) norbit808 válasza Dell XPS (#1640) üzenetére


norbit808
tag

Thx az infot

(#1642) SUPREME7 válasza Dell XPS (#1638) üzenetére


SUPREME7
őstag

Abban tudsz segíteni, hogy ugye az én kábelem típusszáma DD0BLBLC030 de van egy 040végű, ami elvileg szintén kompatibilis az L750-el. Ez jó lehet nekem, vagy inkább maradjon a típusazonos? látszólag nincs különbség a két kábel közt. (bár felmerül a kérdés, hogy miért más a típusszám, gondolom valamiben csak kéne különbözzön. Viszont tényleg kompatibilisnek írják mindenhol )

[ Szerkesztve ]

(#1643) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Lenovo gépeknél az AH, GC, GL jelzések mit jelentenek?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1644) Sub-ZeRo válasza haromegesz14 (#1643) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindegyik jelzés mast takar. Több ram, kissebb proci, dedikált vga stb. ilyenekben különböznek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1645) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jó napot!

Adott egy új HP Pavilion g7 2250SH gép, az eszközkezelőben pedig két kérdés:
Bluetooth
PCI\VEN_1814&DEV_3298&SUBSYS_18EC103C&REV_00
Ismeretlen eszköz
ACPI\HPQ0004

A kékfog Ralink termék, de nem tudom, melyik chip. Az ismeretlen eszközről meg annyit sikerült kiderítenem, hogy láma kérdés.
Tudna valaki linket adni letölthető driverhez?
Köszönöm! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1646) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#1645) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy kis kugli és már van is... Csak azt nem írtad, hogy milyen windos van fent.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1647) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.

Beázott egy ismerősöm laptopja. Szétszedtem, kiszárítottam és a billentyűzet kivételével minden jó rajta. Az azt csinálja, hogy ha belépek a bios-ba, ugrál folyton balra, bármit is nyomok. Ha leválasztom a billentyűzetét, akkor külső usbs billentyűzettel hibátlan minden. Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni? Ilyet még nem hallottam, mivel a bill elvileg kevés elektronikát tartalmaz, csodálkozom, hogy épp ez nem megy.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1648) StSanya válasza macilaci78 (#1645) üzenetére


StSanya
őstag

A Bluetooth az ez lesz: [link]

A másik pedig tippre a HP ProtectSmart Hard Drive Protection, ver 4.0.5.1 for 32/64 bit Windows 7

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1649) StSanya válasza Sub-ZeRo (#1646) üzenetére


StSanya
őstag

Gondolom, 8-as helyett Win7-et telepített... ;)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1650) Sub-ZeRo válasza StSanya (#1649) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudod hogy azt telepítette? Mert az oldalon only 8-hoz van driver. Vagyis cask azt adja ki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.