Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Dell XPS válasza altair66 (#899) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nemrég kinéztél egy igen kellemes darabot (többen is dicsértük), az nem lett jó?

Üdv, Dell XPS

(#902) altair66 válasza Dell XPS (#900) üzenetére


altair66
csendes tag

fura mert a uk-s ebay-en van rajta de ott van,hogy from united states

(#903) Victoryus


Victoryus
addikt

Sziasztok!

Packard Bell Easy Note laptopban lehet a procit cserélni? Amd e450 van benne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#904) LaptopSystem

sziasztok tudnátok nekem abban segíteni,hogy lenne egy ilyen szörnyem újra szeretném rajta rakni a Windows 7-et de amikor eljutok a Patricionálásig nem látja a HDD-t Drivert kér hozzá!

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#905) Kbali válasza altair66 (#902) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor meg lehet, hogy vám és ÁFA is jön rá - így is megéri?
Abba szerintem nem érdemes belemenni, hogy a csomagra mást írjanak (kisebb vételárral), mert ha elveszik menet közben, akkor a biztosítás is csak a kisebb árra fog szólni, így elég sokat lehet bukni.
e-bay-es topik nincs itt a PH-n, ahol a vámkezeléssel kapcsolatban tudnak neked segíteni?

(#906) ravail válasza LaptopSystem (#904) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Véletlenül nem sima (nem SP1-es) win7-et akarsz rátenni? Próbáltad már win7 SP1-el is?

(#907) Dell XPS válasza Victoryus (#903) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez a széria integrálva van sajnos...(AMD E-Series)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#908) Dell XPS válasza altair66 (#902) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igazad van, ez valóban az USA-ból érkezik, postázzák. Az a megtévesztő, hogy angol eBay-en hirdetik, ergo ott akarnak lenni "mindenhol", hogy jó legyen a marketing.

Te is felteheted a laptopodat a HA-ra, Vaterára, eBay-re....

Item location:
Walnut, California, United States

Post to:
Worldwide

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#909) Dell XPS válasza LaptopSystem (#904) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ehh...jó lett a processzor?

Üdv, Dell XPS

(#910) LaptopSystem válasza ravail (#906) üzenetére

igen próbáltam de nem jó SP1-el sem

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#911) LaptopSystem válasza Dell XPS (#909) üzenetére

nem próbáltam lemondtam róla :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#912) Dell XPS válasza LaptopSystem (#911) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem. Te már több ezer gépet telepítettél, de ilyen "dolgokat" akkor ír ki, ha valami nem jó a telepítő médiával, vagy a merevlemezen van v.mi még, esetleg védelem.

Üdv, Dell XPS

(#913) LaptopSystem válasza Dell XPS (#912) üzenetére

tudom már túl is vagyok rajta

köszi :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#914) ravail válasza LaptopSystem (#913) üzenetére


ravail
senior tag

:C

(#915) spgabor válasza ravail (#914) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Ha van két Dell D630-as billentyűzetem, amelyekből egyet szeretnék csinálni. Akkor le tudom valahogy szedni bizonyos billentyűket egyikről és áttenni a másikra, mint normál klaviatúránál, vagy ne próbálkozzak, mert törik.

Köszi és üdv:
spgabor

(#916) norbit808


norbit808
tag

Sziasztok
Lehet rossz helyre írok de azért megteszem:)
Nekem volna egy Samsung R528 laptopom ami 2 éves nagyon szép
Specifikációs adatok

Gyártó-Samsung

Processzor típus-Intel® Core™2 Duo T6600

Processzor frekvencia-2,2 GHz

Processzor FSB frekvencia-1066 MHz

Chipkészlet-Intel GL40

Memóriahelyek száma-2 db

Memória max. bővíthetőség-4GB

Merevlemez kapacitás-500GB

Merevlemez sebesség-5400 RPM

Kijelző méret-15,6

Kijelző típusa-WXGA

Kijelző felbontás-1366x768 pixel

Grafikus vezérlő-nVidia GeForce 310M

Grafikus vezérlő memória-512MB

Optikai meghajtó-SuperMulti

Hálózat 10/100 LAN, WLAN

Csatlakozók-3xUSB, HDMI, LAN, VGA

Audio csatlakozók-fülhallgató kimenet, mikrofon bemenet

Kártyaolvasó-3in1

Operációs rendszer-win7 ezeket tudja kb mennyit érhet most ez?

(#917) Dell XPS válasza spgabor (#915) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha kettő áll rendelkezésre, akkor van "alkatrész" és nyugodtan megpróbálhatód szvsz...

Üdv, Dell XPS

(#918) Dell XPS válasza norbit808 (#916) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia

Szvsz: 65-70K DE, kérdezz rá itt is : [link]

Üdv, Dell XPS

(#919) altair66


altair66
csendes tag

Köszönöm akkor az eus lesz és annak a kiszállítását lehet dhl-el kérni?
csak mert a postával már volt 1-2 rossz tapasztalatom

(#920) norbit808 válasza Dell XPS (#918) üzenetére


norbit808
tag

Köszi,megteszem bár igen karcsú:( az ár

(#921) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem, lehetőleg minél konkrétabban: beküldtem a Lenovo szervizbe egy fél éve vásárolt Z575-ös gépet, mert:

1, Elromlott a hangkártya
2, Elromlott a winchester
3, A zsanér alatti műanyag rendeltetésszerű használat mellett kicsit elhajolt,kidudorodik (a hangszóró és a monitor zsanérja között) de ez csak a műanyag részen látható, nincs rajta külső sérülés, kb 2mm-el kintebb van.

Ma hívtak a szervizből, hogy az első kettő hiba garanciális, de a harmadik nem, és mivel később a harmadik hibából újabb hibák származhatnak (?!?!), ezért fizessek 100eurót, hogy kijavítsák, különben nem kapom vissza. Szerintem ez felháborító, és erre nem kötelezhetnek, nem adtam ki semmilyen utasítást arra nézve, hogy bármilyen, nem garanciális jellegű hibát kijavítsanak. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#922) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

üdv

fujitsu lifebook a531-es lapos, tegnap fifázás után elkezdett hihetetlen lassú lenni, konkrétan 10 perc volt a bootolás, ezt csinálta egész nap és ma is. Újra akartam telepiteni a windowst, de egyszerűen nem tudom. bootnál beállitom hogy a dvdről bootoljon, elkezdi a telepitést, végigmegy, aztán amikor a telepités után ujraindulna megáll a fujitsu feliratnál meg a válaszható opcióknál hogy setup bios és boot options, innen semerre tovább. kikapcs, bekapcs ismét újratelepités, végigmegy a telepités aztán a telepités befejezése résznél amikor újra kellene indulnia először megáll, sima kék windowsos háttér aztán újraindul és megint a fujitsu felirat aztán továbblép és fekete háttér, innen megint semerre.
Fogalmam sincs mi lehet a baja, most először csinál ilyet, a windows DVD biztosan jó. A winchester particionálva van. Mi lehet a baja?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#923) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, laptopnál melyik a legkímélőbb állapot a töltésre? Ha esetleg estére úgy szeretném hagyni a laptopot, hogy töltsön melyik állapot a legkíméletesebb neki? Elég ha hagyom hogy maga kikapcsolja a monitort és magát is vagy menjek alvó módra, vagy esetleg hibernálásra?

Tudom elég hülye a kérdés de azért előre is köszönöm a segítségeket. : )

(#924) Dell XPS válasza norbit808 (#920) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igazad van, benéztem a típust és nem figyeltem a konfigra. 90K-100K az értéke mostanság!

Üdv, Dell XPS

(#925) Dell XPS válasza MaddeNNNN (#922) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Rá tudsz nézni a merevlemezre "másképpen", ill. mennyi logikai partíció van rajta?

Üdv, Dell XPS

(#926) norbit808 válasza Dell XPS (#924) üzenetére


norbit808
tag

Igen már láttam,és köszi a helpet:)

(#927) MaddeNNNN válasza Dell XPS (#925) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

a máshogyan alatt mit értesz? nos a windows a teleptésnél 3 lemezt mutat: egy 54 gigás rendszer tipusut, egy 244 gigás elsődlegest és egy 100mb-os "semmilyen" tipusut. Közben most telepités után újrainditásnál kiirta, hogy nem található a bootmgr.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#928) Dell XPS válasza MaddeNNNN (#927) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az jó...akkor 320GB-os a merevlemez, vannak fontos dolgaid rajta (nyilván van..), mert elképzelhető, hogy le kellene mentened.

Másképpen: külső házban másik laptopon, ill. asztali gépen ellenőrizve.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#929) Dell XPS válasza MaddeNNNN (#927) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha a MBR-ben levő partíciós-tábla megsérül (bootmgr), akkor a számítógép indítását követően a MBR program nem találja meg az indítandó op.rendszer partícióját, következésképpen az op.rendszer nem fog elindulni. Amennyiben a MBR program a partíciókat nem találja meg, a merevlemez partíción tárolt fájlok és könyvtárak sem lesznek elérhetőek. Ha a MBR program sérül meg, akkor a merevlemezről nem fog az op.rendszer boot-olni

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#930) MaddeNNNN válasza Dell XPS (#929) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

közben bepótoltam az utánaolvasási hiányosságaimat, adatok kimentve, újraparticionáltam és már müködik is. Azért köszönöm a válaszaidat. :R

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#931) Dell XPS válasza MaddeNNNN (#930) üzenetére


Dell XPS
veterán

Pont erre gondoltam, hogy csak így fog menni, amennyiben nincs baja a merevlemeznek. A lényeg, hogy rendbe van és minden működik...

Üdv, Dell XPS

(#932) Xmodule


Xmodule
őstag

hali. van most itt nalam szervizelni egy acer 7530G. Az a problema hogy a gep egy par perc utan kikapcsol. Szet szedtem tele volt porral kitisztitottam ujra kentem a cput is es a ket VGA -t is. Sajnos a problema még mindig fentáll. Ugyanugy kikapcsol. Szerintetek mi lehet a baj? A vista is elég régi már de ez a kikapcsolos dolog inkabb valami HW gond szeirntem. Vagy lehet a a vista miatt van mert hogy régi esetleg valami virus? Kivancsi vagyok ti mire gondoltok.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#933) Dell XPS válasza Xmodule (#932) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

egy Linux LiveCD-vel esetleg kiszűrheted a hardware hibát, ill. ha kiveszed a HDD-t, majd utána a memória modulokat (felváltva), még bejátszhat az akku is, tehát azt is ki kellene venni. Elsőre ezek jutottak eszembe...

Üdv, Dell XPS

(#934) KillHates válasza LaptopSystem (#904) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Sandry Bridge"

:U :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#935) rii


rii
nagyúr

sziasztok

milyen bios beállítás lehet az oka, hogy ha USB s HDD rá van dugva a gépre, akkor a sleep-ből megáll a BIOS-nál, nem adja át az OS-nek a vezérlést ... valami CTRL-I-t ír ki ... "enter setup" de nem reagál rá ... de a CTRL ALT DEL-re meg igen ...

asszem csak az 1 terás 2.5"-os HDD-re csinálja ezt, a 3,5"-os 1 terás WD-re nem ... de van amikor asse szeresse sleepből visszafele jövet

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#936) KillHates válasza rii (#935) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hogy kerül elő a BIOS a sleep-nél?
Csak nem a hibernációra gondolsz? Ez esetben nézd meg olyan programmal ami rendesen mutatja a rejtett file-okat, (mondjuk TC) hogy a "bűnös" merevlemezen ne legyen valami ottmaradt hibernációs file.
Vagy holnap jön ravail, ő nagy megfejtő az ilyen esetekben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#937) Tbor válasza suspect (#879) üzenetére


Tbor
tag

Most sikerült megnéznem: a két mag 45 és 46 fokos. Szóval bírna ez még alacsonyabb fordulatot...

(#938) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Üdvözletem Uraim!

Most hoztak hozzám egy ASUS masinát. A probléma, hogy amikor bekapcsolom, akkor 1-2 mp múlva újraindul. HDD felpörög, DVD is megmozdul, kép nincs, és ezt csinálja végtelenségig. Szétszedtem amit tudtam kitisztítottam, újrapasztáztam, a processzor is melegszik, tehát úgy néz ki hogy "működik".

Viszont gyanakszom az alaplapra, vagy annak a táprészére. Már ez a második ilyen jellegű problémával nálam lévő gép, ami így viselkedik. Mindkettő közös "tulajdonsága", hogy utángyártott töltőt használtak hozzá, aminek az oldalán lehet egy kapcsolóval állítani a töltőfeszültséget.

Van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata, vagy lehet ezzel valamit kezdeni? Esetleg lehet ezeknél valamiféle BIOS resetet eszközölni, mert a 2032-es elem olyan helyen van, hogy sehogyan sem férek hozzá.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#939) Victoryus


Victoryus
addikt

AMD A4-3305M prociról milyen talajpasztalatotok van? Ez is egy Packard Bell laptopban lenne, csak kicsit erősebb, mint amit először néztem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#940) KillHates válasza Kean_Sorbo (#938) üzenetére


KillHates
nagyúr

Üdv! EZ elég sok minden lehet; ha a gép kikapcsolt állapotban jelzi, hogy tölti az akkumulátort, akkor ott nem a tápáramkörrel lesz a gond. Ha a proci is melegszik, akkor az is jó, mert a BOOT lefut az SM vezérlő táp inicializálásáig. Valami periféria gondja lesz; nézd meg nem-e zörög egy csavar a gépben (becsukva rázd meg emberesen, de ne verd oda!) Akkor jön a szokásos; akkumulátor KIVESZ és utána optikai meghajtó ki, hdd ki, ram-ki és csak egy be és így próbálgani, akku nélkül!

Ha ez sem segít rajta akkor szerviz, át kell méregetni. Ajánlom magam :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#941) Kbali válasza Victoryus (#939) üzenetére


Kbali
nagyúr

Milyen feladathoz kellene? Milyen gépben?

(#942) Kean_Sorbo válasza KillHates (#940) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Tölti az akkumulátort. Nem zörög semmi. Amiket írtál már mind megcsináltam. Szóval ennyi, mehet szervizbe. Nem az enyém, meg egy faluban élek az Isten háta mögött, így te nagyon messze vagy. :((( Akkor visszaadom, aztán kezdjenek vele amit akarnak.
Mindenesetre köszönöm!

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#943) kspbarebone


kspbarebone
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba L505-110-em. PSLS3E. Vettem bele egy Q9100 procit, hogy az nekem majd milyen jó lesz.
GM45 chipsetem van, az elvileg támogatja, foglalat stimmel, FSB stimmel.

Beletettem, de a Toshiba logótól tovább nem jutok. Ahol ki kéne neki írni hogy setup F2, boot menu F12
ott csak egy 1 pixel vastag rövid csík van. Billzet nem reagál, a BIOS-ba sem tudok bemenni.

Ezután megflasheltem a BIOS-t, az egyetlen hivatalos másik verzióra (ami 6 hónappal újabb mint a gyári)
Ez a 2.10-es verzió.

Hibajelenség ugyanez.

Mit tehetnék még, hogy működjön a proci? Van-e valami más okosság?
Ráolvasás, energizálás, sarokcsiszolóval megperemezés, sóval behintés? (3x szedtem szét és raktam össze a gépet, kicsit ki vagyok akadva )

Ha teljesen missönimpassziböl működésre bírni, abban az esetben ELADÓ a proci, (itt vettem a hardveraprón megbízható forrásból) lehet írni privátot.

Írtam a Toshiba topikba is, ide irányítottak.

Köszönöm az empátiát, és a válaszokat.

ksp.barebone@gmail.com

(#944) KillHates válasza kspbarebone (#943) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Rossz hírem van, nem megy a procid fele; a négymagosoknak minimum három fázisos tápáramkör kell. Ezen az alaplapon sajnos csak két fázis van:

Nem kap elég kakaót. Én is így jártam egy P500-assal anno, megvettem bele az i7-720QM négymagosat és csak a BIOS-ig indult el. Aztán teljesen szétszedtem a gépet és rájöttem :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#945) Victoryus válasza Kbali (#941) üzenetére


Victoryus
addikt

Általános feladatokra lenne az AMD A4-3305M, office, Photoshop, filmnézés. Néha játszanék is a gépen, amire a mostani intel 4500m majdnem teljesen alkalmatlan. Azt néztem, hogy ez az amd proci még tuningolható is, de alapból is elég sok játék megy vele. A mostani laptopomnál mindenképpen jobb választás, bár a nyers proci erőben a T4400 erősebb. De egyszerűen nem bírom ki játékok nélkül.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#946) Kbali válasza Victoryus (#945) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kevés lesz az, én a 4500MHD-val on-line Battlefield-et játszom, arra még kompromisszumokkal elég, igaz p8600-as procim van.
Processzorerőben ez elég gyenge, sokat a húzás sem jelent, akkor már inkább A6 vagy A8-as verzió.
Mennyi a kereted, ill. használt vagy újban gondolkozol?
Ha megválaszolod az itteni első hsz-ben lévő kérdéseket, akkor hamarabb kapsz értő választ.

[ Szerkesztve ]

(#947) Victoryus válasza Kbali (#946) üzenetére


Victoryus
addikt

Használtan venném, a mostani géppel nagyjából egy áron van ~65k, és fiatalabb is 2 évvel. Az intel gma-nál szerintem bármi csak jobb lehet, 10 pipeline vs 240. Az ezer éves Bus Drivert nem képes futtatni az intel, nemhogy egy gta-t. Ellenben az amd 6480g-vel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#948) suspect válasza Tbor (#937) üzenetére


suspect
aktív tag

Akkor az biztos, hogy nem a melegedés miatt pörög :F
Esetleg a portalanítás még ami lehetséges szerintem, vagy ha az sem akkor meg kéne nézetni valakivel

(#949) Kbali válasza Victoryus (#947) üzenetére


Kbali
nagyúr

i3 alá nem adnám, igaz az nincs 65-ért

(#950) ravail válasza rii (#935) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Milyen boot sorrend van beállítva a BIOS-ban? (Milyen a laptopod?)
Próbáld meg:
1., HDD
2., ODD
3., ....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.