Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Figo22 válasza Dell XPS (#1199) üzenetére


Figo22
csendes tag

teljesen random van h 1 hónapig is elmegy nélküle, de van amikor 1 nap alatt akár 2-3 is becsusszan, és ezért is nagyon zavaró, illetve azért h ennyire speckó a probléma

(#1202) KillHates válasza ravail (#1194) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. Szegénynek a NotebookStore-os szervizes jó összebaxta a gépét. Gondolom azért mert nem hagyta ott náluk 10-be' a fullos HP-ját...

Simán menthető lett volna, ha valaki bele nem karcol fél méter mélyen az SB-be egy X-et (a letört kondi-t már ne is nézzed :U)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1203) KillHates válasza Figo22 (#1201) üzenetére


KillHates
nagyúr

Újrapasztázva mikor volt a gép?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1204) ravail válasza rgeorge (#1198) üzenetére


ravail
senior tag

Na ez így izgalmas és új! :R

KillHates! Ismét egy szép példa a szakszervizek áldásos tevékenységére!

Jó éjt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1205) Dell XPS válasza Figo22 (#1201) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor gondolkodunk....összefoglalva: nem volt jó a gyári OS, majd a recovery-ről való visszaállítás, majd kettő OS-t is felraktál és mindig ugyanaz a jelenség. Mondjuk egy memória hiba nem vár egy hónapig.

Üdv, Dell XPS

(#1206) ovics válasza wdtwrd (#1193) üzenetére


ovics
aktív tag

sajnos a gép az nincsen nálam, de ha minden igaz akkor nincsen rajta Nero Drivespeed progi, telepítőlemez beolvasását szintén nem tudom jelenleg megnézni, de hamarosan kapom az infókat róla. köszi szépen, már ez is egy kiindulási pont

(#1207) wdtwrd válasza ovics (#1206) üzenetére


wdtwrd
tag

Igazad van, kizárt, hogy az említett program okozná a hibákat.
Nem volt egyértelmű, hogy a dvd olvasót próbáltad 3 másik gépben, vagy a dvd lemezeket, én az utóbbit feltételeztem.
Meg kell várni a teszt eredményeket: ha linux, windows vagy egyéb indítható dvd lemezeknél elindul a dvd-ről a telepítés (lehet hogy F1-et kell nyomni a boot menu eléréséhez) akkor a meghajtó jó, szoftveres lesz a gond, ha nem indul még az a lemez sem amiről telepítve lett, akkor sajnos a meghajtót valószínűleg cserélni kell (bár a dvd belső szoftverének - firmware-ének - frissítését még megéri megpróbálni előtte)

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1208) Muerte válasza KillHates (#1202) üzenetére


Muerte
addikt

Baszki mennyi barbár,kontár van :U hihetetlen miket művelnek...

(#1209) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hy all :R A téma adott lenne egy Asus lapos amibe ki lett cserélve a HDD-é SSD-re,azóta kifagy a a rendszer ill. többször előfordult,hogy nem indult a gépezet.Lehetséges,hogy SSD támogatási probléma van vagy más is közre játszhat?

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#1210) draco31 válasza KillHates (#1202) üzenetére


draco31
veterán

Adnék én neki X-eket karcolgatni! Akkor ez kuka? Milyen típus volt ez ha nem titok?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1211) baluka6 válasza KillHates (#1196) üzenetére


baluka6
aktív tag

Igen felpörög, de ennyi. Bár szerintem úgy is nálad fog kikötni a gép...:)

(#1212) KillHates válasza draco31 (#1210) üzenetére


KillHates
nagyúr

HP G6-os.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1213) nussa5 válasza vlcsko82 (#1209) üzenetére


nussa5
aktív tag

Légyszi dobj egy képet SSDOK -ról. Utána már többet lehet tudni mi okozhatja a fagyásokat.

(#1214) vlcsko82 válasza nussa5 (#1213) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#1215) Figo22 válasza Dell XPS (#1205) üzenetére


Figo22
csendes tag

Igen jól látod helyzetet, ilyen szeszélyes. Mondok is rá 1 példát éjszakára van amikor bekapcsolva hagyom seedelés miatt reggel 3 különböző dolog fogadott már.:
1. semmi gond futott a seedelés
2. újra indult magától a gép és készenlétben pihent
3. fekete boot képernyő "No bootable device...." szöveggel

mindhárom esetben csak az utorrent futott semmi más nem, szerencsére az első a leggyakoribb jelenség, de nem tudok rájönni sehogy mi okozhatja a problémát

KillHates : lehet, hogy van 1 kis hiányosságom, de mit takar az újrapásztázás????

(#1216) nussa5 válasza vlcsko82 (#1214) üzenetére


nussa5
aktív tag

Sajnos nem megfelelő a partíció eltolás. Mivel partíciónáltad az ssd-t?

(#1217) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Sziasztok,
a Dell Inspiron 6400-es laptopomat szeretném kicsit bővíteni. Jelenleg 1024 MB (2x512MB) ram van benne (PC2-4200), ezt szeretném 2x1GB-ra cserélni. Az a kérdésem, hogy tehetek-e bele 800 Mhz-es DDR2-es memóriát, fog-e működni, annak ellenére hogy 533Mhz-es a mostani modul?
Másrészt a HDD-t is szeretném kicserélni. Sata-s a csatlakozó felületet. Ha egy Sata3-as SSD winchestert tennék bele az működne? Vagy igazából felesleges mert nem fogja tudni a sebességét kihasználni?

Segítséget előre is köszönöm!

(#1218) vlcsko82 válasza nussa5 (#1216) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Simán csak Win7 alatt lett megosztva szerintem :U nem az enyém a gép :N csak hozzám hozták a hibajelenséggel.

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#1219) nussa5 válasza vlcsko82 (#1218) üzenetére


nussa5
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy Flash SSD topikban jobban tudnak segíteni. A program készítője nagyon segítőkész szakember, tőle is kérhettek ott segítséget. A képet majd oda is tedd be.

(#1220) vlcsko82 válasza nussa5 (#1219) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget :R

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#1221) invasio válasza Gerr'y (#1217) üzenetére


invasio
tag

SATA3-as SSD fog benne menni, igen de csak SATA2 sebességgel, mert a vezérlőd nem tud többet.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1222) Dell XPS válasza invasio (#1221) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tökéletes válasz...biztosan értenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1223) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok :)

Most tettem fel a gépre a GTA 4-et, gondoltam elütöm az időm. Mindent okés vele, de az utak nem jelennek meg (átlátszó minden kb). Az mitől lehet? Nem elég erős neki valami a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#1224) Rivaul válasza suspect (#1223) üzenetére


Rivaul
addikt

Elsőre a vga drivert próbáld frissíteni. Ilyenkor szokott hasonló lenni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1225) suspect válasza Rivaul (#1224) üzenetére


suspect
aktív tag

A legfrissebb van fent :F

(#1226) Dell XPS válasza suspect (#1223) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia, :)

ajjaj...

Üdv, Dell XPS

(#1227) suspect válasza Dell XPS (#1226) üzenetére


suspect
aktív tag

Szia :R

Ez mit takar? :)

(#1228) Kowee12_v


Kowee12_v
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba Satelitte C855- 1KL laptopom, nincs még két hónapos se. A problémán a kicsikével csak annyi hogy a gép aljából egy tompa éles hang zúg kifele, ami elképesztően bántó a fülnek, és rettenetesen idegesítő is. Állandóan fáj a fejem tőle. Mitől lehet ez? 30-40 mp után jelenik meg bekapcsolás után. 3 éves garancia van rá, vajon erre fel lehetne használni? Semmilyen problémát nem veszek észre amúgy használat közben, lehet csak egy kondenzátor? Előre is köszönöm a segítséget...

(#1229) KillHates válasza Dell XPS (#1226) üzenetére


KillHates
nagyúr

Apa kezdődik! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1230) Victoryus válasza suspect (#1225) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez a gép: HP ProBook 4520s? Az intel gma nagyon nem szereti a gta4-et, főleg a gyári driverrel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1231) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

bocs, hogy dupa, de már nem tudtam szerkeszteni az előzőt. 800x600-on 6.5fps. Gma 4500M. Hát ennyit tud. A fejlettebb gma 4000m ami a core i3-as Samsung rv509-ben van dettó. Az a baj, hogy ott is csak 128MB-ot kap a vga.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1232) KillHates válasza Kowee12_v (#1228) üzenetére


KillHates
nagyúr

"egy tompa éles hang" ÖÖÖöööö..... :U EZ most akkor micsoda is? :D

Érvényesítsd a garanciát, mert a processzorod energia ellátó része; az ún. VRM áramköröd vacakol. Ez idővel rosszabb lesz. (aztán már nem is fog bekapcsolni a géped)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1233) suspect válasza Victoryus (#1230) üzenetére


suspect
aktív tag

Igen pont az :(((
akkor azt hagyjam inkább? :D :F

(#1234) belakiraly


belakiraly
tag

Hali.

Van egy PB NX69-es notim. A hiba a kovetkezo:

Megnyomom a bekapcsolo gombot, de nem kapcsol be. Vilagit a gomb, de nem tortenik semmi. Ha hosszan nyomom es elengedem mielott "kikapcsolna" (de ugye be sem kapcsolt), akkor neha felporog a vinyo, meg a venti, aztan szepen elhal mindketto. Toltorol joval nagyobb esellyel kapcsol be, mint nelkule.

4-5 honapja csinalta mar ezt egyszer, azt hittem csak az akksi van lemerulve, de nem. Akksi rendben van, 5-6 orat megy rola, toltest is veszi, normalisan merul. Utobbi hetekben dobok par hallelujat, ha elindul elsore. Ma 1 orat kapcsolgattam ki-be, aztan fel ora pihentetes utan hajlando volt elindulni.
Probaltam feltoltott akksirol, merult akksirol, de nem tetszik neki semmi. Azota szetszedtem mar parszor utolso atomjaig es osszeraktam, de nem hatotta meg. Talalkozott mar valaki hasonloval?

(#1235) Dell XPS válasza belakiraly (#1234) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

sajnos tipikus alaplapos probléma. Találkoztam már nem is egyszer "ezzel" a jelenséggel és különböző változataival. Amennyiben egyszer elindul, utána már semmi gond (akár egy hétig is megy), de ha kikapcsolod, akkor egyre többet kell majd várnod (akár lehet 1-2 óra, majd fél nap..), majd a vége a teljes leállás lesz. Volt itt egy személy, aki éjszakára mindig kivitte az erkélyre, hogy reggel be tudja kapcsolni...

Üdv, Dell XPS

(#1236) belakiraly válasza Dell XPS (#1235) üzenetére


belakiraly
tag

Fasza. Egy honapja atfolyt rajta 3 deci vodkanarancs, de elotte mar elkezdte csinalni. Aztan jo volt egy honapig, majd ismet elkezdte. Lehet megint meg kene locsolnom.

(#1237) Dell XPS válasza belakiraly (#1236) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mondjuk azt kevésbé értem, hogy "szüneteltette" magát egy hónapig, mert ez jelenség mindig állandó probléma általában.

Üdv, Dell XPS

(#1238) belakiraly válasza Dell XPS (#1237) üzenetére


belakiraly
tag

Tavaly nyar vegen csinalta eloszor nehany alkalommal, aztan honapokig semmi. Januar kozepen mit ad batman, epp tantargyfelvetelkor nem kapcsolt be, fel orat szenvedtem vele. Aztan megint ment egy hetig problema nelkul. Ma delelott ota probalom bekapcsolni, most gondolta ugy, hogy kooperal..

(#1239) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Asus X51 be próbáltam 2x2GB-Ram-ot de úgy néz ki, hogy nem kezeli le a 2GB-os modulokat. Vay csak válogatós? Van valakinek ezzel tapasztalata? Google szerint van ami kezeli, de legtöbben panaszkodnak rá, hogy mégsem.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1240) ravail válasza oncsi (#1239) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Asus X51?? RL? Kicsit pontosabban kellene megadni, hogy milyenről van szó. Mert pl. az X51RL összesen 2GB azaz 2x1GB-t kezel. Milyen pontosan amiről kérdezel?

(#1241) oncsi válasza ravail (#1240) üzenetére


oncsi
őstag

Azt hiszem X51R de hogy L-e azt nem tudom. Socket M 533MHz max, Ati video.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1242) KillHates válasza ravail (#1240) üzenetére


KillHates
nagyúr

Úgy tudom az R480-as chipset csak 2 GB-ot kezel.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1243) oncsi válasza KillHates (#1242) üzenetére


oncsi
őstag

Rosszul fogalmaztam! 2GB-os modult lekezeli, és megy 2GB-al. Ha mellé teszek 1db 1 GB-ot akkor 2GB+128MB-nak látja.
A 2X2 Gb-os modult is csak 2GB+128MB-nak ismeri fel. Akkor valószínűleg nincs is rá megoldás?
Ravail
Azért nem tudok pontos típust mondani, mert barátomé a gép, és nálam csak elem cserén volt. Akkor gondolta bővitsük is, de nem sikerűlt. :N

ravail
Már nincs nálam, de megnézetem vele holnap

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1244) ravail válasza KillHates (#1242) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Én is. Ezért írtam oncsi-nak.
De látod, nem tud pontos típust mondani.

oncsi! Nálad van a kérdéses Asus?
Úgy látom, hogy igen. Akkor az alján lévő az adatait tartalmazó címkéről nem tudod leolvasni a pontos típust?
Ha nem, futtass egy CpuZ-t vagy egy AIDA64-et, és olvasd ki valamelyikkel a pontos típust!

Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

(#1245) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Egy Packard Bell Easynote TS11-HR 252HG összes driver-t fel tudná dobni valahova?

CPU: Intel B815
2GB DDR3
Intel HD Graphics
500 GB

Vagy valaki esetleg tudná, hogy honnan lehetne lekapni az egész géphez való driver pack-ot?

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1246) Puma K válasza Puma K (#1245) üzenetére


Puma K
veterán

Teljesen leformáztam a vinyót, ráraktam 1 partícióra a Winows 7-et.

Jelenleg a Wi-Fi-vel küzdök mert nem akar működni a vevő... megnéztem a pontos típusát, de a letöltött és telepített driver nem tudta megoldani a problémát.

AIDA64-ben nézem a gép alkatrészeit, de ezek szerint nem jól érzékeli az alkatrészt vagy mi lehet a probléma?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1247) ravail válasza Puma K (#1246) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha már sikeresen megtaláltad, letöltötted és telepítetted a drivert-eket, nézted a "BIOS" fül alatt, hogy a legfrissebb BIOS van e rajta? A "Driver" fül alatti driver-ekből feltelepítetted mindegyiket? Nyilván amiből több van, csak azt kell telepíteni ami a Te laptopodba van. Így a VGA, Bluetooth, TouchPad, és a Wireless LAN drivere-i közül csak egyre, arra van szükséged, ami fizikailag bele van építve a notebook-odba.
Az "Applikation" fül alól telepíthető dolgokról sem feledkeztél meg? És, bár a végén írom, de a letöltések megkezdése előtt az operációs rendszer kiválasztása mellett a nyelvet is kiválasztottad?
Ha mindezt megtetted, és a BIOS-ban nincs letiltva a WiFi, billentyű kombinációval sem tiltottad le, és ha van oldalt, vagy elől "fizikai" WiFi kapcsoló, és az sincs kikapcsolva akkor jónak kell lennie. Ha mégsem, akkor lehet gond a WiFi kártyával is.
Karácson előtt, a karácsonyi akciók keretében vásárolt több PB-vel küzdöttem, de egy kis türelemmel, és odafigyeléssel mindegyik jó lett.
Sok sikert!

(#1248) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok.
Következő kérdéssel szeretnék tőlem hozáértöbb személyekhez fordulni.

Van 1 MSI Ex600x 434-HU laptopom,

250gb sataII hdd, Core 2 Duo 2x2000mhz proci,3gb ddr2 ram,stb sallangokkal szerelt gép.

Mivel számomra lassu,és már proci cserétöl kezdvel sokmindenen gondolkodtam,ugy döntöttem hogy SSD-t veszek inkább.

Namármost nemszeretném a 250gb hddt kivenni a gépből,és igy arra gondoltam hogy ien ssd lenne jó nekem. Csak abban nemvagyok biztos hogy erröl tud bootolni is a gépem. Ebben kérnék segitséget.

Vajon tud e vagy sem,

Segitségeteket előre köszönöm :R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1249) troland26


troland26
őstag

üdv

Kérdésem a következő lenne . Mobil Intel cpu-k közti különbségekre lennék kíváncsi . Pl i3 azonos órajelű de különböző generációs procik közt mi a különbség az integrált vga kivételével ? Esetleg , ha van valami hasznos teszt/cikk az is megköszönném . :R

(#1250) Kbali válasza BigDarkJoy (#1248) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha van optikai meghajtód, akkor inkább annak a helyére tedd a jelenlegi HDD-t egy optibay keretbe, egy normális SSD-t meg a HDD helyére.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.