Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Dell XPS válasza ghostrider20 (#599) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nézd meg légy szíves a processzor terheltséget az alkalmazás használatakor. Feladatkezelőben látod párhuzamosan..

Üdv, Dell XPS

(#602) Dell XPS válasza Tikakukac (#600) üzenetére


Dell XPS
veterán

"A megoldás egy időgép lesz vagy egy eladás és újravásárlás, valami értelmesebbre.."

Ugye ezt Te sem gondolod komolyan, ez a TOPIC a megoldásokra keresi a választ és bármennyire is úgy gondolod van megoldás. Légy szíves ne riogasd az embereket, próbáld megérteni, hogy az adott szituációban kell gondolkozni és abban keresni a megoldást..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#603) PPolip válasza Dell XPS (#598) üzenetére


PPolip
csendes tag

Köszönöm a válaszod.Üdv

(#604) ravail válasza Dell XPS (#602) üzenetére


ravail
senior tag

Köszönöm! :R
Tikakukac már tegnap elkezdte a minden és mindenki leszólását, fikázását.
Én is azon gondolkodtam, milyen stílusban és módon kérdezzem meg tőle személyeskedés nélkül, hogy helyénvalónak tartja e egy szakmai fórumban az ilyen degradáló, pocskondiázó és szakmaiatlan, valamint a nem a problémák megoldása irányába vivő hozzászólásait?
Csatlakozván hozzád: Tikakukac! Tiszteletben tartva a személyes véleményedet. A mindent és mindenkit kritizáló és lekezelő hozzászólásaid nem segítik elő a fórum célját! Nem segíti a kérdezők problémáinak megoldását! Semmilyen szakmai tartalommal nem rendelkeznek! Így azokra semmi szükség! Ezen személyes véleményem kifejtésére az általad nyújtott, jelen fórumban nem tapasztal szakmaiatlan, a kérdezőket elriasztó hozzászólásaid miatt került sor.

[ Szerkesztve ]

(#605) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

van szüleimnek egy Acer 5738G-je, Mobile Core2 Duo T6600, ATi 4570 512MB, stb. Az eredeti gyári akksi hamar kifingott, ki is lett dobva belőle.

Csak kellene egy.. gondoltuk.. eBay, kinéztünk egy 8800mAh-s nagy modellt ehhez (AS09A70), megrendeltem, lejött, abszolút oké minden - csak éppen nem tölti. A gép azt mondja, nem észlelhető telep (jobblent Win7 alatt a kis ikon). Egy ideig ment, aztán egyszercsak paff, - nyilván lemerült.

Húha mondom, lehet csak gyári Acer-t vesz a noti ? Bios frissítés sem segített, nem vette.

eBay, eladó kérdez, küldeném vissza, neküldjem, pénzt visszautalta (!) és válasszak egy eredetit, ajánlja azt.. 4400mAh-s eredeti, "Made for Acer in China" megrendel, lejön, betesz - nem észlelhető telep.

A narancssárga töltésjelző led lassan villog.

Mitévő legyek ? Ötlet ? :(

(#606) Tikakukac válasza Dell XPS (#602) üzenetére


Tikakukac
titán

Van itthon netbook. Igaz, az már Brazos alapon.

Bizonyos youtube videók alatt döglik a gép, elég, ha bármit csinálsz mellette, mert kevés a proci. Most mégis ezen mit oldasz meg? Tonna gép megy át az én kezeim között is, és igen, az, hogy eladod a gépet és cserélsz az egy baromi jó megoldás. Bár valaki szerint értelmesebb rézlemezeket betoldani, meg más hűtőket befaragni, esetleg procikat cserélni stb stb.
Nem. Adott egy baromi nagy probléma, amire a legegyszerűbb, leggyorsabb, és legésszerűbb megoldás ez.
De ha tudsz jobbat hallgatlak.

ravail: Bármilyen stílusban felteheted, nem harapok, sosem haraptam, kérdezz át pár másik topikba.

A baj az, hogy amit írsz, az a szakmaiatlan, mert ugye megoldást a problémára még én itt nem láttam, én meg adtam rá. Ez a nagy harci helyzet. De mint azt esetleg észrevennéd, joggal mondom azt, amit.
Kibontsam? Tessék: adott egy gép, ami minden formájában kevés arra, amire használják, ezáltal iszonyatosan meleg, teker állandóan, és borzalmas használni. Adott ugye a hardver, adott mellé egy hűtés, amit MX2-vel tökéletesre tudsz hozni, és kész. Tudsz mahinálni még a rendszer fogyasztásával, ami mondjuk csere egy Linuxra, vagy totálisan kiherélsz egy win7-8-at. És még mindig nem biztos, hogy az Atom el fog bánni röccenés mentesen egy youtube-al meg 2 ablakkal, mikor indítasz egy start menüt.

És azért rakjuk helyre a dolgokat: degradáló, pocskondiázó és szakmaiatlan, valamint a nem a problémák megoldása irányába vivő, Nem segíti a kérdezők problémáinak megoldását! Semmilyen szakmai tartalommal nem rendelkeznek!

Akkor lehet linkelni, amikor lehordtam egy embert, szakmaiatlan voltam és tudsz rá jobb megoldást, vagy tévedtem, esetleg bárminemű hülyeségre vezettem bárkit is.
A hozzá nem értésem ellenőrizhető több másik helyen is. Lehet, hogy neked a fentebb leírtak jöttek le, sajnálom, nem direkt volt, de amiket leírtam az tény, és mint olyan ember mondom, akinél jelenleg is 6 noti van, és amúgy is jovarészt ezzel foglalkozom. Van aki szerint kritizáló és sértő, ez van, ettől még sajnos senki sem fog csodát művelni és egyik napról a másikra befaragni egy komplett új hűtést, mert azt gyárilag elméretezték. T60 integ vs dedikáltnál megoldható kis reszeléssel és baromi működik, ez itt nem járható út.
Remélem így már világosabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#607) ravail válasza Tikakukac (#606) üzenetére


ravail
senior tag

Bár meglehet, hogy amit írsz, az úgy van. De aki itt kérdez az nem eladni vagy kidobni akarja azt, amivel gondja van, csupán szeretné a problémát megoldani, csökkenteni, a dolgait használhatóvá tenni. Az semmilyen problémára nem megoldás, hogy "így sz@r, meg úgy elcseszték, megy sose lesz jó, na meg, hogy vegyél másikat"! Senki sem arra kíváncsi itt, hogy mit hogyan nem lehet? Hanem arra, hogy az a gond, vagy probléma hogyan "orvosolható". Ha ezt nem érted, vagy nem akarod érteni, sajnálom!
(Tegnap is kértelek, de figyelmen kívül hagytad, remélem most nem: Ne OFF-oljuk szét a fórumot!)

(#608) laszlo168 válasza Tikakukac (#606) üzenetére


laszlo168
senior tag

Mi van apafej, rosszul esik ha beszólnak? :)

(#609) Tikakukac válasza ravail (#607) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor írom mit lehet tenni:

Hűtőpad, nem gagyi, hanem központi nagyventis, lehetőleg szabályozott
Zselés párna ölben
Rmclock ha tud vele valamit kezdeni, akkor alulfesz
Ha sok a paszta, és csak így ér be a hűtő akkor rézlemez, esetleg gap-pad, csavar meghúzása egyenletesen, ha véletlen nem rugós
Aero és minden más zabálda kikapcs, lekapcs és vírusírtókból is a kevésbé erőforrásos verziók használata, win8-ra váltás is javítgathat valamit
Ha a vinyó miatt is reszel a rendszer, és lapfájl is erősen használt, akkor SSD-t bele
Adblock a böngészőbe dettó sokat jelent
Ha a memó is kifogy, akkor 2 gigás csere

Ha mindenáron ragaszkodni kell a géphez, akkor ennyit lehet tenni. Ez egyik sem biztos, hogy használhatóvá teszi a gépet, de talán valamit javít, SSD és ram mindenképp ajánlott. Igaz, ez már extra pénz, ami jelen esetben lehet nem járható. Ennyit tudok kipéselni magamból.

laszlo168: Jahj, ne kezd már megint :N Mai napig fáj a fejem a sok marhaságtól, amit a nagy notis topikban sikerült összelapátolni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#610) KillHates válasza nexia (#583) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd meg, hogy van-e rajta OEM part number. Ha nincsen, akkor 2013 augusztusáig garanciázza a disztribútor.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#611) KillHates válasza skristof (#589) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez a divat most; szokásos trehányság a gyártóknál: biztosan a maszkolófólia a mag és a hűtés közé van csúszva. Én a G74-essel jártam így. Nagyon gáz :W

Sajnos találkoztam már ilyennel márkás gépnél is: Lenovo ThinkPad T420-ban :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#612) KillHates válasza Tikakukac (#591) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem minden xar ami olcsó... Inkább peches az emberünk, kifogott egy rossz gépet. De egyszerűen orvosolható. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#613) KillHates válasza Tikakukac (#596) üzenetére


KillHates
nagyúr

"minden létező márka csinált meg csinál fos gépeket"
Ott a pont! :K

"Y570 pedig szériában rossz pasztával került piacra, ez a gépek nagyon nagy többségével előfordult."
Meg ott tényleg alul méretezettre sikerült a hűtés. Az i7-esek dőlnek is ki a sorból...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#614) KillHates válasza ghostrider20 (#599) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az időgép lesz a megoldás. :K :D
Ahogy anno Dell XPS anno írta; cseréld ki a fos bugos flash player-t egy régebbi verzióra. Az újak eléggé teljesítmény igényesre és elfuseráltra sikeredtek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#615) KillHates válasza #40935168 (#605) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van otthon multimétered?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#616) Tikakukac válasza KillHates (#612) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan, ez így igaz. Lehet jó gépet is venni viszonylag kevésből. Csak az esetek többségében nincs meg a kellő tájékozottság, és így utólag meg bajlódni...én jobban szeretem a tiszta megoldásokat. (mondom ezt úgy, hogy azért élvezem néha Dremellel kivagdalni a műanyagot, hogy életre keltsek műgyantával egy törött zsanéros gépet, de azért egy out of box tuti gép, ami teszi a dolgát, mindenképp jobb, igaz, ha mindenki csak tuti gépet venne, neked sem lenne ennyi munkád :) )

szerk.: Y570 témára visszatérve: még annyira az sem vészes, hűtőpadon elvannak, de alaplap hibával, kontaktos dugókkal :F meg ezzel az ocsmány pasztával sokan kínlódnak. Épp most akarom haverom gépét felvetetni, mert neki a callcenteres azt mondta, hogy ezek nem hibák, szerintem meg azért picit gázos dolgokat művel az a gép (is).

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#617) KillHates válasza Tikakukac (#609) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megy ez Neked! :C ;)

#616: "ha mindenki csak tuti gépet venne, neked sem lenne ennyi munkád"
Ez nem releváns; karöltve gondoskodnak erről a
gyártók:

és az ügyfelek:

:D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#618) Dell XPS válasza Tikakukac (#609) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt nem értem, hogy eddig tetted a "dolgod" a prevenció területén (hatékonyan és szakmailag tájékozottan), most az elrontott részeken, ilyen módon látod a megoldást? Egyébként a legrosszabb 5010/5110 szériánál is lett volna megoldás, akár megfelelő felhasználói szint , illetve karbantartás. Szóval összegezve, nem kell mindig belenyúlni a gépbe, ugyanakkor a legjobb gépeknél is "beesik az eső", ergo nem tudod, hogy a kérdező rendeltetésszerűen használja a gépét és még egyebet sem.

Azon kívül nem mindenkinél van egyszerre hat "gép", próbálj némi emocionális hozzáállást tanúsítani, mert ebben a világban nem mindenki kerül sínre egyből. Az még nagyon sokat segítene "nekünk", ha használt gépeket is előnybe részesítenétek a százezres "csodák" helyet. :R

Üdv, Dell XPS

(#619) Tikakukac válasza Dell XPS (#618) üzenetére


Tikakukac
titán

Terjeszteni kell a dolgokat. Baráti körben ha elhinted, de méginkább mutatod, hogy ennyiből ilyen meg olyan gép van, akkor elég gyorsan azt fogod tapasztalni, hogy értelmes gépeket hoznak-vesznek tőled, vagy boltból az emberek, mert gondolkodnak, és nem a Tecsóban kapják le az első gépet a polcról. Jó példa anyámnak vett T60 IPS verzsön, eddig 3-an vannak úgy csak a munkahelyén, hogy ha megjön a visszatérítés, akkor jön a cash és kell pár gép nekik is, mert egyszerűen állat, hogy 40-50k-ból mit lehet kapni. 150k-val bezárólag meg csillagos eget le lehet hozni, azt meg ugye nem is kell kifejtenem,elég ránézni az apróra, vagy német ebay-re.
Amit tudok, azt én passzolom el és cserélek mindent. Tesóm 522-je mondjuk új volt, nem is rossz gép, de menni fog a piacra, 2530p-t kap a gyermek, még én is elcsábultam, pedig olyan harmonikus életet élek a gépeimmel, hogy tényleg akkor lesz csere, ha behal az alaplap valamelyikben :K

Azoknál az Inspironoknál a megoldás a jó gari volt, és amit lehetett cserélni kellett vagy kell. Ami nálam járt, vagy alkalmam volt tesztelni, mind szenvedett azoktól a gondoktól, amik miatt tiltólistára került amoda, egyik srác mai napig küzd a 7110-el, és bármit csinál, meghal a hűtés és stoppol a gép, amint elkezdi meghajtani. Ez így sikerült, a következő szériára meg semmi panasz nincs, ez van, sajnos a Dell ott kicsit félrelépett, amit okosan korrigált később.

Sztorizgatás vége, meg itt tevékenykedésemnek is, 2 hét múlva kezdődik megint a mókuskerék, elég nekem 2-3 topik is :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#620) Dell XPS válasza Tikakukac (#619) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azért még óvatosan bánnék a megelőlegezett optimizmusoddal, ott sem az első három hónap alatt dőltek meg a gépek...

Üdv, Dell XPS

(#621) Destriant


Destriant
csendes tag

Ha veszek egy Alienware M17x R4 laptopot, később tudom benne cserélni a processzort / tudok hozzáadni SSD-t?

(#622) KillHates válasza Destriant (#621) üzenetére


KillHates
nagyúr

Abban bármi tudsz cserélni; VGA-t (2db-nak van helye) , CPU-t, HDD-t (2db-nak hely benne), tudsz bele tenni mSATA SSD-t (is) WWAN modemet, killer WiFi-t. Csak a műpunci hiányzik belőle, hogy teljes legyen az élvezet! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#623) KillHates


KillHates
nagyúr

Találós kérdés; emberünk mit akarhatott ezzel? :D :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#624) ravail válasza KillHates (#623) üzenetére


ravail
senior tag

Azt akarta megelőzni, hogy megfázzanak a hőcsövek!
(Mit nyertem?)

[ Szerkesztve ]

(#625) Destriant válasza KillHates (#622) üzenetére


Destriant
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#626) Dell XPS válasza Destriant (#621) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem elég a i7-3720QM processzor?

(#623) KillHates: Eszméletlen, hogy milyen gépekkel találkozol...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#627) Tikakukac válasza Dell XPS (#620) üzenetére


Tikakukac
titán

Kopp-kopp, 3 éve, amióta desktopról eljöttem, egyetlen gép sem halt meg, amit én adtam el, vagy magamnak/unknak vettem, pedig elég nagy a népvándorlás felém, és ugye főleg korosabb üzleti noteszokra cserélek, néhány kivételtől eltekintve :K
Az x200s-ben kellett a palmrestet javítani, de az szériahiba, ismerjük. Egy 2510p-ben cseréltem kijelzőt, de azt a tulaj törte be 2 hét után, valamint egy 8440p vinyója halt be nemrég, de az is azért, mert lezúzták a kőre szerencsétlen gépet. Meg a CF-19-nek a gumidugójából kettő lejött, de azt faterék törgelték le.
Az egyetlen 3 évesnél fiatalabb gépnek meg mennie kell, hiába van rajta gari, a netbook kicsi tesómnak fb-re, nagyon sokat zoomolgat rá, így inkább eladom 30k bukóval és nagyjából 10-15k ráfizetéssel kap subnotit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#628) KillHates válasza Destriant (#625) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen!
Nyertél a lottón? :B

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#629) KillHates válasza Dell XPS (#626) üzenetére


KillHates
nagyúr

És ez egy Dell XPS! :K

Ne tudd meg. Volt már, hogy szétkaptam a gépet a "megvárós" meló közben, és egy rohadt nagy döglött pók volt benne; teljesen rezzenéstelen arccal odaadtam az emberemnek, hogy az az övé, nem a gép tartozéka, aki erre akkorát ugrott hogy összetört a szék alatta. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#630) Dell XPS válasza KillHates (#629) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy egy gépet mindig "tisztán" kell tartani:

Üdv, Dell XPS

(#631) Dell XPS válasza KillHates (#629) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv, Dell XPS

(#632) Muerte válasza KillHates (#622) üzenetére


Muerte
addikt

M17xR3,R4-be csak egy vga hely van. R1,R2-ben 2db,M18x-ek 2db ;)

(#633) urdug válasza Dell XPS (#631) üzenetére


urdug
aktív tag

Ötletes :Y megoldás, de nem hinném, hogy célravezető! :F

[ Szerkesztve ]

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#634) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudja valaki, hogy MSI CX600-as laptophoz mekkora thermal padra van szükség? Fontos lenne. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#635) urdug


urdug
aktív tag

(#606) Tikakukac álláspontjára a reflekcióm az, hogy bizony vannak technikák (gépek) amikkel csodát NEM lehet tenni! Lehet beletenni nagyobb processzort + memóriát amit még lekezel, újrapasztázni kitakarítani mint de, csodát várni :F ugye...

Nekem is van emlékként (öreg) gépem és bizony a you tube-on csak a hang és egy kép kocka jön! Amúgy World - Excel az vidáman elmegy rajta és időnként azon levelezek.

Ami meg a stílusát illeti a kollégának az egy kicsit mellbevágó de igaz. És az is igaz, hogy egy ilyen véleményt a delikvens hallani nemakar csak a varázsszót és ha ez az, akkor azt nem kéri, pedig eszi nem eszi...

Igen... a stílus az maga az ember! A gondolat szent, a vélemény szabad! És valóban, Tikakukac így segített egy kicsit nyersen fogalmazva ezért neki dorgálás, és, hogy szakmaiatlan lett volna? Hmm... Igen!. Az az még sem de, ha lágyabban fejtette volna ki véleményét, akkor nem csap ekkora zajt.

Tisztelettel mindenkifelé: urdug :R

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#636) Kbali válasza urdug (#635) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem a felhördülés amiatt volt, mert kb. a 3. beszólásra adott offtopic válaszát kellet volna elsőre beírnia, azaz kicsit körítve, hogy miért is ajánlotta a cserét, hogy más is okulhasson belőle.

(#637) Kbali válasza Dell XPS (#631) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jó ez a tűzoltófecskendő, de egy sterimob jobban kiveri a port a gépből :)

(#638) #40935168 válasza KillHates (#615) üzenetére


#40935168
törölt tag

Van igen. Mit nézzek pontosan ? Táp miatt is lehet ? (Akksi nélkül, tápról tökéletes a gép. Akksival is, csak mintha benne sem lenne, egyedül a narancs led villog, aminek folyamatosan kellene világítania, ha benne van akksi).

(#639) ravail válasza Kbali (#637) üzenetére


ravail
senior tag

Volt már nálam olyan is, amiben még egér sz@r is volt! "Limuzolt" neki, majd kerti slag! 2 hét száradás után meg lehet nézni immáron "steril" környezetben, mi is a baja. ;]

(#640) papaty22


papaty22
csendes tag

nem lehet tudni a Sony nem frissit a laptopjai kulsejen ? nem frissiti a portfoliojat?
maskor alltalaban tavasszal frissultek

(#641) Kbali válasza papaty22 (#640) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ősszel jött ki az új E és S, kicsit hamarabb a Z széria.

(#642) Boby85


Boby85
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: Adott egy HP dv7 (AMD turion X2, 4GB ram, Win7, Ati radeon)

Egy régebbi tipus mint látjátok.
Beinditom elindul(hallom és villognak a ledek) de a képrenyo tok sotét, még villanni sem villant. KB 5 perc után elojon hogy:
Cheksum error.
Press F5 to load Cmos Default value.
Press F6 to contiune.

Nem merek megyomni semmit nem tudom mi ez, de mig nem vártam iylen sokat még a BIOS-ba sem tudtam belemenni... :S

Segitsetek surgos, legalább az adotok kellenének!

PLS!

Boby

(#643) Tikakukac válasza Boby85 (#642) üzenetére


Tikakukac
titán

DV5-öm van, elméletileg a tieden is alul ajtó mögött van vinyó. Ha nagyon kell a data, akkor 3-4 csavar, vinyó kiszed, és megvan mindened.

F5-öt neki amúgy, és talán elemcsere az alaplapban, lehet lemerült, 3 évesnél már a tied is idősebb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#644) Dell XPS válasza Boby85 (#642) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ahogy a kolléga is írta nyugodtan lépjél tovább, ne ijedj meg a rendszeridő, dátum változásoktól.

Üdv, Dell XPS

(#645) Dell XPS válasza Boby85 (#642) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet más probléma is mint a BIOS Battery, ezért is kellene tovább lépned....

Szerk: Az kevés, cserélned kellene: 2032-es a típusa.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#646) Boby85 válasza Tikakukac (#643) üzenetére


Boby85
csendes tag

az F5 sikerult beindult a rendszer de mikor ujrainditottam megint kiirta... Az elemet kivettem lemértem és 2,95V-ot ad...azaz nincs lemerulve vagy tévedek?. Igy akérdésem az: hogy lehet törölni ezt a hibát vagy hogy többet ne irja ki nekem?. Köszönöm!

Boby

(#647) Tikakukac válasza Boby85 (#646) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy óvatos bios update sem tenne rosszat. Főleg, mert emlékeim szerint kiadás után kaptunk egy frissítést, ami állított a ventilátorok fordulatszámán is.
3V-ot kéne tudnia amúgy, franc se tudja mennyinél dobja el magát a rendszer :N

A hiba amúgy nem egyedi, cserébe elég változatos. A 2 legnépszerűbb az a bios meg az elemcsere. De a lista jó hosszú-sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#648) Boby85 válasza Dell XPS (#645) üzenetére


Boby85
csendes tag

Köszönöm szépen akkor kevés. Jol van akkor meygek és veszek egyet hátha megoldhja a problémámat. Bár 3V-ot kéne adnia, igy nem tudom 0,05volt mennyit segitenen majd neki, de halllgatok rád :R :R :R

Boby

(#649) Dell XPS válasza Boby85 (#648) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még a pulzusmérő futóórámat sem indította el, csak az új (3.3V), hiába akartam megspórolni egy kivett elemmel (2.85V).

Üdv, Dell XPS

(#650) KillHates válasza Muerte (#632) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az R2-ből indultam ki. Micsoda ruppótlan banda ez az AW :N

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.