Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) boba6 válasza macilaci78 (#1645) üzenetére


boba6
aktív tag

3D driveguard
BT

hopp már volt válasz :B (priviben kaptam a kérdést)

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#1652) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#1646) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Win7 64bit, magyar.

Míg távol voltak, lementek a frissítések, most konfigurál, aztán nekieresztem az újdonságokat.

:R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1653) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok!

Egy megosztó kérdésem lenne processzorral kapcsolatban. Szerintetek laposokba melyik gépek a jobbak? Az Intel-es gépek vagy az AMD-ek? Asztali pc-s teszteket sokat találtam (szinte mindenhol az AMD nyert) de érdekelne, hogy ez a különbség laptopok esetén is jelen van? Tényleg jobb az AMD-s proci? :)

Szerk.: Persze a viszonyítások két ugyan olyan árkategóriába eső processzorokra/gépre értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1654) lacex válasza suspect (#1653) üzenetére


lacex
tag

Én az Intelre szavazok. Nekem bevált a 150k-s kategóriában.

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#1655) norbit808 válasza suspect (#1653) üzenetére


norbit808
tag

Attól függ mire szeretnéd használni,én személy szerint AMD-t mondanák,mert játékok alatt jobban teljesít szerintem

(#1656) suspect válasza norbit808 (#1655) üzenetére


suspect
aktív tag

És átlag felhasználóként nem érezhető nagyobb különbség?
Persze, néha én is játszok, de azért nem viszem túlzásba. Főként FL Studio-t használok és netezek rajta.
A teszteket amiket néztem, ott is a játékok szempontjából jobban jött ki. Főként ebben a cikkben láttam nagy különbséget egy monitoros teszten.

(#1657) norbit808 válasza suspect (#1656) üzenetére


norbit808
tag

Minden téren szerintem jobbak az AMD-k,ha játszani szeretnél arra is,ha pedig átlag felhasználásra akkor meg szerintem sok is:)
Ez előtt pár évvel az Intel szinte mindenben lenyomta az Amd-t,de most fordult a kocka,mind asztali gépeknél és laptopnál is ugyan az van,a tesztek néha szerintem túloznak,de minden ár kategóriában más dolgok van szem elé véve! Ezt nézd meg szerintem tessék árkategóriában sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1658) suspect válasza norbit808 (#1657) üzenetére


suspect
aktív tag

Na most pont jót linkeltél, mert szinte ugyan ilyen kategóriás gépem van Intel-be. (HP ProBook 4520s). :)
Volt régen AMD-s gépem de az kategóriákkal lejjebbi gép volt hisz nem mai darab volt, így nem tudtam viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#1659) norbit808 válasza suspect (#1658) üzenetére


norbit808
tag

Örülök,hogy segítettem:) akkor most már tudsz mihez viszonyítani.

(#1660) suspect válasza norbit808 (#1659) üzenetére


suspect
aktív tag

Igen, köszi szépen :R

(#1661) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na, már csak annyi a nyűgöm, hogy az fn gomb nem műxik.

HP Pavilian G7 2250SH a készülék, Win7 64bit az os.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1662) Bavid válasza Muerte (#1636) üzenetére


Bavid
senior tag

Köszönöm! Remélhetőleg jótékony hatással lesz a fogyasztásra:)

(#1663) ravail válasza macilaci78 (#1661) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az egyik HP fórumon ezt javasolták hozzá. Próbáld meg, s reméljük jó lesz!
(Türelem! Ha lassan is, de bejön az oldal. :K )
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#1664) BPeter01 válasza BPeter01 (#1609) üzenetére


BPeter01
tag

Jó volt a tipp, hogy az XP telepítő nem igazán szedi le a Win7-et, hiába gyorsformáztam.
Amikor ezen sikerült továbblépni, akkor megjelent a hal.dll üzenet, és akkor úgy döntöttem, inkább beviszem a legközelebbi számtech boltba nem szopok vele. 2500-ért feltelepítették rá az XP-t, drájvereket, stb.-t. :)
Szeretem a kihívásokat, de az alvást mégjobban! :)

Köszönöm a segítséget!

Üdv: BPeter

(#1665) gizmó666


gizmó666
csendes tag

Sziasztok! Notebookot szeretnék összekötni 100HZ-es tv-vel! vga/scart vagy vga/s-video?? Melyik adja a jobb képminőséget? A tv-n van s-video és scart is! Valaki segítsen! Köszönöm!!!

(#1666) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Sziasztok!

Erre valaki?

Rip and tear

(#1667) Rivaul válasza Zolaash (#1666) üzenetére


Rivaul
addikt

Az asztali kábellel csatlakozik? A lapos kábellel hogy reagál? Engedélyezve van több mint 1 port a routeren?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1668) Zolaash válasza Rivaul (#1667) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Az asztali oké, a lapos is megy kábellel. A portokat hol kell engedélyezni? Elvileg minden gyári beállításokon volt, vacsi új a router. Tehát gyárilag engedélyezve volt, akkor van is. Hasonló van nekem is, azon ezt nem kellett piszkálni.

Rip and tear

(#1669) Rivaul válasza Zolaash (#1668) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezek szerint másik vezeték nélkülivel megy a lapos?Csak ezen jelent problémát? A router beállításaiba bemész s ott megadhatod a csatornák számát hogy mennyi tudjon kapcsolódni. Van olyan is ahol a wi-fi adatforgalmat külön kell engedélyezni. Nézz szét a menübe hátha valami szemet szúr.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1670) Zolaash válasza Rivaul (#1669) üzenetére


Zolaash
aktív tag

"Ezek szerint másik vezeték nélkülivel megy a lapos?"

Nem volt lehetőség kipróbálni, így nem tudom. Azzal a kanóccal próbáltam, amit az asztaliba is tömködtem. :D Azzal működött, de így ugye nem wireless, és hát azt kéne erőltetni.

"router beállításaiba bemész " Pontosan hol is?

Rip and tear

(#1671) Rivaul válasza Zolaash (#1670) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel tp-link így az alján megtalálható az ip amit a böngésződbe beírsz mint egy web-címet. Próbálsz kapcsolódni a weboldalra s kiad egy ablakot ami jelszót kér. Ott a szintén alul lévő kódot általában: felhasználó: admin s a jelszó is ez. Azon belül keresgélj channel, wifi stb. Ha nem segít akkor a lapos wi-fi driverjét is frissítsd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1672) Zolaash válasza Rivaul (#1671) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Az oké, ennyire nem vagyok süti. :D Na sebaj, azért köszi. ;)

Rip and tear

(#1673) SUPREME7 válasza Dell XPS (#1634) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szia, sikerült utánanézned? Nem baj ha nem, csak akkor nem várok, megrendelem ebay-ről. Illetve erre ötlet?

(#1674) Dell XPS válasza SUPREME7 (#1673) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Délelőtt visszajelzek Feléd, amennyiben az még jó..

Üdv, Dell XPS

(#1675) SUPREME7 válasza Dell XPS (#1674) üzenetére


SUPREME7
őstag

Persze, annyira nem sürgős. Még pár hét úgyis míg megérkezik a zsanér mert az kínából jön és össze tudom rakni teljesen a kijelzőt. Csak ha ebayről kell rendelnem, akkor az is minimum 1-2 hét mire megjön.

[ Szerkesztve ]

(#1676) wdtwrd


wdtwrd
tag

Üdv,
Win8-as témában tettem fel kérdést, mert szerintem inkább szoftveres mint hardveres, de ide is beszúrom, mivel laptopról van szó.[link]
Köszönöm előre is a javaslatokat!

ui: Elfelejtettem írni, hogy energiatakarékos energiasémára kapcsolom amikor nem vagyok a gép mellett és csak akkor kapcsolom kiegyensúlyozottra amikor lassúnak érzem.
Az állandó használat miatt mindig be van dugva a töltő

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1677) kukulec


kukulec
őstag

hello,
van egy lenovo y580-as free dos-os gép, amihez eredetileg egy win 7 home premium oem-et sikerült vásárolni. aztán kiderült, hogy ez helyreállító lemez, és a gép nem engedi installálni. a cég erre azt mondja, hogy csak így adhatnak el win 7-et és hogy működik. valaki találkozott már hasonlóval? hogyan kell működésre bírni a rendszert?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1678) ravail válasza kukulec (#1677) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az itt leírtak szerint töröld teljesen üresre a HDD-t, és utána próbáld. Utána mennie kellene.
Sok sikert!

(#1679) kukulec válasza ravail (#1678) üzenetére


kukulec
őstag

bocs, de semmit nem fogok kivenni az új gépből, amikor én egy mezei install cd-t vettem. tehát tákolás nélkül nem lehet telepíteni. ez akkor nem oem. ez hasznos infó, nagyon köszi!

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1680) xschx


xschx
csendes tag

Sziasztok! egy toshiba notebook van nálam és azt írták rá, hogy bővíthető 2 gigáig a memória. Eddig 2x512 667mhz ram volt benne. Vettem bele 2x1 giga 667 mhz ramot és nem hajlandó elindulni velük. Próbáltam hogy csak az egyiket raakom bele stb... Minden féle variációt eljátszottam vele de semmi!

(#1681) Dell XPS válasza xschx (#1680) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Melyik típus ez pontosan, kizártnak tartom, hogy ne engedje 2×1GB memória modul működését. Milyen modulokat vásároltál hozzá?

Üdv, Dell XPS

(#1682) xschx válasza Dell XPS (#1681) üzenetére


xschx
csendes tag

Szia! CSX ramok, 2x1gbyte 667mhz DDR2. a laptop: Toshiba SATELLITE A200-1N7. A ramokat tegnap vettem

(#1683) xschx válasza Dell XPS (#1681) üzenetére


xschx
csendes tag

Még annyi, hogy bekapcsolom és se kép se hang. Nem reagál semmire! A régiekkel üzemel...

(#1684) lacex


lacex
tag

Ha használat közben 80-85 fokig felmegy a proci hőmérséklete akkor egy ilyen vagy ehez hasonló segítene rajta? :O

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#1685) Dell XPS válasza xschx (#1682) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi az infót! Simán működnie kellene, de mivel írtad, hogy egyik modullal sem indul el (csak CSX 1GB RAM), így arra tudok gondolni, hogy nem szereti a CSX-et a gép vagy kettő rossz modult vettél. Ez utóbbit nem tartom valószínűnek. Nehéz, de meg kellene nézni másik gépben is az újabb memóriákat...

Üdv, Dell XPS

(#1686) xschx válasza Dell XPS (#1685) üzenetére


xschx
csendes tag

Rendben, köszönöm. Megpróbálom belerakni egy másik gépbe!

(#1687) Dell XPS válasza lacex (#1684) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

amennyiben teljesen rendben van hűtés-rendszer és terhelésre ezt tapasztalod, akkor igen.

Üdv, Dell XPS

(#1688) Dell XPS válasza xschx (#1686) üzenetére


Dell XPS
veterán

Megköszönném, ha visszajeleznél, úgyanis nem ez volna az első eset, amikor a CSX memória problémákat okoz...

Üdv, Dell XPS

(#1689) lacex válasza Dell XPS (#1687) üzenetére


lacex
tag

Lehet húznom kéne a venti sebességén. :))

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#1690) ravail válasza kukulec (#1679) üzenetére


ravail
senior tag

Tisztelt kukulec !
A linkelt írás, a tied, és a tiedhez hasonló gondok miatt íródott! Mivel -ahogy az a hozzászólás is kezdődik-, nem minden operációs rendszer által létrehozott partíciót lát más (leginkább az éppen telepíteni akart pl. windows) operációs rendszer! Ezért, üresre kell törölni a HDD, majd kezdheted a telepítést! Nem kell semmit "tákolni", le kell tölteni, és ki kell írni az ingyenes HirensBootCD-t, ki kell írni egy CD-re. Bele kell tenni a laptopodba, arról kell bebootolni. A bejövő (HirensBootCD-s) indító felületen az ott leírtak szerint eljárni (két lehetőséget is leírtam), és üresre, partícionálatlanra törölni a laptopodban lévő HDD-t. Utána beteszed a vásárolt recovery CD-t, és arról bootolva helyreállítód a HDD-t. Persze, ha ezeket nem érted, vagy nem érzel ambíciót magadban, hogy mindezt megcsináld, akkor hívj egy szakembert, vagy vidd be egy olyan szaküzletbe, ahol vállalják, hogy mindezt -amit Te is meg tudsz tenni- megcsinálják neked, de ez esetben ki kell fizetned a munkadíjat! A döntés a tied!
Ja, és annyit! Az lehet OEM! De azt is üres HDD-re kell telepíteni! Pont attól OEM!
Sok sikert!

[ Módosította: Eagle16 ]

(#1693) kukulec válasza ravail (#1692) üzenetére


kukulec
őstag

ez nem cél. nem vagyok nethuszár, külön utálok úgy fórumozni, hogy nincs mit kérdeznem/mondanom. a lényeg, hogy az ott leírt módszer nem egyezik azzal, amit vásároltam. tudom vicc, de egyszerűen, ha az eladótól egy konkrét telepítő dvd-t kértem, akkor nincs kedvem végig azt a metódust csinálni. ettől függetlenül kénytelen-kelletlen épp egy iso fájlra vadászok, mert azzal simán menne az egész. amúgy nem partíció problémák vannak, és nincs is mit visszaállítani. egy free dos-os gépnél az új ssd-re akarom rátenni a rendszert, a sima forgótányért meg csak adattárolásra használni. ez dióhéjban a story. de azért már értem, hogy miért használnak sokan kalózverziót

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1694) xschx válasza Dell XPS (#1688) üzenetére


xschx
csendes tag

meglesz! Közben kaptam infőt, hogy valszeg kompatibilitási probléma lesz. De amint tudok biztosat írok!

(#1695) StSanya válasza kukulec (#1693) üzenetére


StSanya
őstag

Sehogy nem stimmel amit írsz. Nem tudom eldönteni, hogy mit vettél, illetve milyen lemezt kaptál a boltostól.

1. Lenovo feliratos, valamilyen helyreállító lemezt, vagy

2. Microsoft féle, zacskós, ún. OEM windows telepítő lemezt.

Ha a 2., az biztos, hogy az nem sima helyreállító lemez, hanem igazi telepítőlemez, amelynek elvileg minden, a windows specifikációban megfelelő, hibátlanul működő gépre fel kell mennie. Mivel azonban kismillió alkatrész van, s ezeknek szinte végtelen kombinációja, gyakorlatban így előfordulnak telepítési problémák, ilyennek tekinthető a fenti, a megoldással részletesen vázolt is.

Az 1.-re ez már nem igaz, itt csak és kizárólag a Lenovo-n múlik, hogy milyen rendszerre mászik fel, szélsőséges esetben csak kizárólag arra a modellre, amelyre szánták, s csak azoknak az alkatrészek megléte esetén, amelyekkel a gyárból kijön.

Javaslom, hogy pontosítsd, hogy mit kaptál a kereskedőtől.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1696) kukulec válasza StSanya (#1695) üzenetére


kukulec
őstag

"windows 7 home premium helyreállító média"
de erről már lemondtam. az egyetlen dolog, ami még érdekel, az a kód. most letöltök egy iso-t, és a legális kódot írom be. az előbb egy angol változat simán elindult, csak nekem magyar van, és szeretném legalább elsőre rendesen telepíteni.

a lényeg, hogy én egy natúr telepítő lemezt kértem, de egy helyreállítót kaptam, úgy, hogy a gépen nincs mit helyreállítani, lévén az free dos-os. a kód viszont elvileg használható

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1697) StSanya válasza kukulec (#1696) üzenetére


StSanya
őstag

Nekem ennyi infóból az jön le, hogy a kereskedő hibázott.

Neked ilyesmit kellett volna kapnod, kb. így néz ki az OEM csomag:

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1698) kukulec válasza StSanya (#1697) üzenetére


kukulec
őstag

tudom, és amikor szóltam nekik, akkor mondták, hogy ez csak így működik, nincs is más, és max pénzért felteszik... de most már szakadjanak meg, megyek egy másik példányért, azt telepítem, de ezzel a kóddal és kész.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1699) gizmó666


gizmó666
csendes tag

Sziasztok! Notebookot szeretnék összekötni 100HZ-es tv-vel! vga/scart vagy vga/s-video?? Melyik adja a jobb képminőséget? A tv-n van s-video és scart is! Valaki segítsen! Köszönöm!!!

(#1700) Dell XPS válasza SUPREME7 (#1675) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

köszönöm a türelmedet! Sajnos nem tudtak segíteni, így kérlek rendeld meg az eBay-ről, szerintem az eredeti cikkszámon.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.