Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Rivaul válasza adam_ (#1450) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem rosszabb konstrukción fut win8. Nem lesz vele problémád.

Pendriveról nekem még nem kellett. Keress rá google vagy várj valakit aki pontosan elmondja. Nem nagy kunszt de amit nem csináltam azt nem szívesen osztom :B

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1452) adam_ válasza Rivaul (#1451) üzenetére


adam_
senior tag

Sajnos a CD/DVD rom meghajtóm meghibásodott, hogyan tudnám a Windows 8-at pendriveról telepíteni?

(#1453) BigDarkJoy válasza adam_ (#1450) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Felmegy rá.

1 magos gépen,1gb rammal 9500gt vga val vigan megy. (asztali gép)

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1454) Dell XPS válasza KillHates (#1439) üzenetére


Dell XPS
veterán

Persze hogy van, és csak az a jóóóó..

Üdv, Dell XPS

(#1455) Dell XPS válasza LaptopSystem (#1442) üzenetére


Dell XPS
veterán

This is a perfect explanation....

Üdv, Dell XPS

(#1456) Dell XPS válasza adam_ (#1448) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jót kommunikáltuk... :R

Üdv, Dell XPS

(#1457) Dell XPS válasza rgeorge (#1444) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi érzékenység nem nem merül fel, egyszerűen nem tud boot-olni...

Ha ismered a gépet, akkor ez fel sem merül...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1458) Chalez válasza Chalez (#1446) üzenetére


Chalez
őstag

Valaki esetleg erre? Belépek a setupba F2-vel, és az istennek nem jön elő az Advanced fül...
Csak az Information, Main, Security, Boot, Exit fülek...

(#1459) zzzoli23


zzzoli23
csendes tag

Hali!
HP pavilion DV5 1180 eh típusú laptopomon a következő a probléma: idő beállítva, több 10 percen keresztül szépen megy is, aztán egy idő múlva visszaáll arra amit beállítottam... Ha frissítem az internetről ugyanez történik. Amúgy Win7-et használok.

(#1460) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Nem találtam rá témát, elég hülye kérdés:
Hogy szedjem le a laposom palm rest részéről a tapaszokat? :D N series, Core i7 bla bla .. utálom hogy ott van. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1461) zzzoli23


zzzoli23
csendes tag

Somebody, someone?

(#1462) Victoryus válasza zzzoli23 (#1461) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

próbáld ki egy linux live dvd-vel vagy pendrive-val. Ha másik oprendszerrel is ezt csinálja, akkor valami hardveres gond lehet. Vagy csak simán lépj be a BIOS-ba, és hagyd úgy, vajon ott is visszaáll-e másik időpontra.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1463) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!

Vajon a zárlatos noti aksi javítható?
Most kaptam vissza notim szervizből,bios csere volt viszont úgy adták ide,hogy zárlatos az aksi,közbe meg semmi baja nem volt aksinak mikor át adtam :D :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1464) Poo válasza Gubu0101 (#1463) üzenetére


Poo
aktív tag

Vidd vissza nekik ha cella záros lett akkor azzal nem sokat tudsz kezdeni szerintem.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1465) konyvt01


konyvt01
csendes tag

üdv!

a laptopom lenovo t420s fogad msata-s hdd-t is.
na most csomó helyen lehet kapni ilyen csatolóval ellátott ssd-t, de nem értem: sok helyen ketté bontják az ilyen lemezeket:
msata ssd
és
msata ssd pci-e felülettel

látványra tök uolyan a kettő.

melyik jó az én gépembe?

köszönöm

(#1466) Poo válasza konyvt01 (#1465) üzenetére


Poo
aktív tag

Jobban jársz ha itt teszed fel a kérdést és azt is hogy kinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban mert a lenovo szereti ha az fru-val ellátott cuccokat pakolnak a gépeibe mert nem mindég szeretni a másokét.
Az msata és egy kis teszt róla

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1467) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok. Adott egy pár hónapos Amerikában vett Acer laptop, de papírok nélkül. Tudom itthon a garit érvényesíteni?

(#1468) adam_


adam_
senior tag

Ismét jelentkezem! :)

Újratettem a gépen a Windows 7-et, viszont most pedig azt csinálja, hogy valamikor gondol egyet, és kikapcsol magától. Túlmelegedés? Mit gondoltok?

2009ben vásárolt ASUS K50IN-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1469) Furious


Furious
tag

Sziasztok !
Packard Bell EasyNote TJ65-öm van , lassan több mint két éve , Windows 7 Home Premium 64bites op rendszerrel . Comodo ISP , és Dragon van fent , egy utorrent , vlc, tcm , és winamp .
A lényeg a lényegben , hogy LoLlal ( League of Legends) szoktam néha játszani , egyébként csak meló meg böngészés megy rajta , de néha az is megakad ha egyszerre 4-5 ablak van nyitva , és játék közben az lett az új szokása , hogy 3-4 percre szaggat mint az állat , utána megint rendesen fut .
Frissítettem a videókártyadrivert , kikapcsolatam a Comodo ISP-t , lefuttattam a víruskeresőket is , egyszóval mindent megtettem , de gőzöm sincs mi okozhatja a problémát .
Ezért is írok ide , hogy esetleg valakinek valami ötlete arra , hogy miért működhet így teljesen friss rendszerrel ??? :(

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1470) ravail válasza adam_ (#1468) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A vásárlás óta volt már kitisztítva, átpasztázva? Ha nem, akkor bizony lehetséges, hogy ez a gondja. Ha elindítod az AIDA64 rendszer stabilitási tesztet, és figyeled a hőmérséklet alakulását, nem melegszik túl?

(#1471) ravail válasza Furious (#1469) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Elég szabad helyed van a rendszerpartíción? A virtuális memóriát a windows kezeli? A leírtakon túl regisztrációs adatbázis tisztítást csináltál? Esetleg a CCleanner-t futtattál?
Persze nálad is szóba jöhet a hűtőrendszer tisztítás és az újrapasztázás is, amennyiben az előző hozzászólásomban leírtak igazak a Te laptopodra és már nem garanciás. Sőt -most olvastam vissza a kérdésedet újra- az utolsó mondatod alapján kezd itt Te is az ellenőrzést.

[ Szerkesztve ]

(#1472) Dell XPS válasza Bodin (#1467) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

tudomásom szerint nem, csak az adott országban érvényes, még a garancia kiterjesztés is.

Üdv, Dell XPS

(#1473) Furious válasza ravail (#1471) üzenetére


Furious
tag

Virtuális memória a windows által , 1976-3976MB a kezdeti , és max érték , illetve van még 30Gb szabad hely az op. meghajtón . CCleaner futtatva , holnap eszközölök egy új tisztítást , pasztázást , utána meglátjuk hogy viselkedik . Egyébként kb. fél éve volt valahogy takarítva , és egy Thermaltake Massive 23 lx hűti folyamatosan .
lehet a HDD kiöregedett már , gondolkoztam egy esetleges SSD vételre , vagy teljes laptop cserére . Lehet itt az ideje ? :)

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1474) ravail válasza Furious (#1473) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Mit mind a HDD-ről a HD Sentinel?

(#1475) Furious válasza ravail (#1474) üzenetére


Furious
tag

Nincs szükség beavatkozásra. Kondíció , és teljesítmény 100% , hőm. 42°C

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1476) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!
A probléma: tv-t csatlakoztatok a laptophoz hdmi-n keresztül és a tv-n a kép alsó és felső szélei le vannak vágva (pl a tálca nem is látszik).
Anno ezt tudtam orvosolni az asztal jobb egérgomb - tulajdonságok opcióval, amikor is előugrott a videokártya grafikus beállítási menüje, majd ott a vízszintes és függőleges eltolással javítottam a problémát.
Hogy tudom ezt újra előhozni, mert az asztal - jobb gombbal már nem jön elő a tulajdonságok ikon. :F

(#1477) KillHates válasza kalmanchris (#1476) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem az elsődlegesnek van dedikálva a TV-den lévő kép.
Legyen az az elsődleges megjelenítő és akkor be fogod tudni ott állítani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1478) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Srácok, miért van az, hogy az i3-as notim lassabban másol pendrive-ra (sokkal), mint a párom régebbi netbook-ja? Mindkettőre fel van telepítve az usb vezérlő driver... Ezt nem igazán értem...
Az én notimon: 2700 kb/mp, a párom régi Acer netbookján 10000 kb / mp

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1479) szekfizsolt válasza szekfizsolt (#1478) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Jól van, rájöttem, hogy hülye vagyok. Hiszen más az írási és az olvasási sebessége... Éppen egyikről a másikra másolok pendrive-on keresztül... :W :W :W

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1480) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy új gépben, hogyan tudom a legjobban megkímélni az akksit? Ha hálózatról megy a gép vegyem ki belőle? Vagy elég ha néha lehúzom a tápról és lemerítem? Köszi előre is!

(#1481) StSanya válasza baluka6 (#1480) üzenetére


StSanya
őstag

Használd a gépben, de minél kevesebb lemerít 0-ra - feltölt max-ra ciklus legyen, időnként menjen egy keveset aksiról is azért.

Amit sztem ne csinálj, az az aksi kivételével történő üzemeltetés, mert egyrészt pont elveszted a laptop gyári előnyét, (tekintsd szünetmentes funkciónak), másrészt az aksi nem használva is öregedik.

Ha van a BIOS-ban vagy segédprogramban aksi kímélés lehetőség azt kapcsold be. (Ilyenkor nem a teljes kapacitására tölti a gép az aksit, hanem kb. 80%-ra. Nyilván, hordozva előbb is lemerül.)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1482) kalmanchris válasza KillHates (#1477) üzenetére


kalmanchris
tag

Csatlakoztatva elsődleges megjelenítőnek van használva a tv, mégsem tudom beállítani, hogy a kép szélei ne lógjanak túl a tv szélein. Felbontást, frekit és színmélységet tudok csak állítani.
Tisztán emlékszem, hogy anno, mikor először csatlakoztattam a tv-t, akkor az asztalon jobb egérgombbal a tulajdonságokra kattintva elő tudtam hívni az Intel Graphic... menüt, melyben rengeteg beállítást tudtam eszközölni, köztük a most is hiányolt vízszintes és függőleges eltolást, vagy beállítást. Most viszont nincs tulajdonság rész a jobb egérgombbal :(((

(#1483) agemate válasza ravail (#1313) üzenetére


agemate
addikt

Itt van nálam a gép, egy Asus X401A. Csináltam bootolható pendriveot az Easeus--szal, de nem bootol ról a gép, igazából a boot menüt sem tudtam előcsalogatni. A BIOS-ban beállítottam, hogy USB-ről bootoljon, de nem történik semmi, csak előhozza a biost. :F

(#1484) ravail válasza agemate (#1483) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha jól csináltad a bootolható pendriveot akkor pedig kell róla bootolni. A régebbi Asusoknál az indulás közben nyomogatott "Esc"-re jön elő a boot menü, de úgy látom, a tiednél is! (Ha nem jönne be, a kézikönyved 37.oldala.)
A BIOS-ban engedélyezve van az USB-ről boot-olás?

[ Szerkesztve ]

(#1485) agemate válasza ravail (#1484) üzenetére


agemate
addikt

Két pendrive-val is próbálkoztam, egyikről se hajlandó bootolni se a laptop, se az asztali gépem.

(#1486) ravail válasza agemate (#1485) üzenetére


ravail
senior tag

A "Server Edition"-nel csináltál boot USB pendriveot a "Tool" alól a "Create WinPE bootable disk"-kel? Nekem akárhányat csináltam mind bootolt. Ha így csináltad, akkor nem tudom mi lehet a hiba. Az nem lehet, hogy a laptopod jobb oldalán lévő USB3.0-ásról próbáltad, ahonnan esetleg nem akar bootolni? Próbáld meg a bal oldalon lévő USB2.0-ból is.

(#1487) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Édesapámnak van valami Asus X70K Turion-os notebook-ja, és az utóbbi pár napban iszonyatosan lelassult. Addig tökéletes volt a sebessége, de most szinte használhatatlan. A feladatkezelőben nincs semmi "idegen" (és prociigényes - ugyanis az van folyamatosan 100%-on) feladat, ami futna. Avast! nem érzékel vírust... mi lehet a probléma?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1488) ravail válasza petata (#1487) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Milyen operációs rendszer van a laptopon?

(#1489) petata válasza ravail (#1488) üzenetére


petata
őstag

Win7 (Az lehet talán a baj, hogy 32bites oprendszer van rajta, és a Turion pedig 64?)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1490) agemate válasza ravail (#1486) üzenetére


agemate
addikt

Igen, úgy csináltam, ahogy írod. Valóban eleinte az USB3-as interfészről probálkoztam, de sajnos az USB2-essel sem bootol.

(#1491) agemate válasza agemate (#1490) üzenetére


agemate
addikt

Sikerült bootolni valahogy mégis.

(#1492) ravail válasza agemate (#1490) üzenetére


ravail
senior tag

Nézd meg légyszíves a kézikönyved 77-oldalát. Ott ir a Boot opciókról az UEFI beállításokról. Valószínűleg itt nincs valami jól beállítva.
Örülök, hogy sikerült a boot.

[ Szerkesztve ]

(#1493) ravail válasza petata (#1489) üzenetére


ravail
senior tag

Ezt nem tudom. Az op-.rendszer azért kérdeztem, mert XP alatt a Windows Updater hibája miatt ez nem ritka. Van egy algoritmus, amit lefuttatva ez a hiba ott (az XP alatt) megszűnik. A win7 alatt ilyen hibával nem találkoztam. Várj egy kicsit, hátha jön valaki akinek van ötlete, és tud segíteni.

(#1494) petata válasza ravail (#1493) üzenetére


petata
őstag

Köszönöm azért, remélem valaki tud használhatót mondani. :(

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1495) Dell XPS válasza petata (#1487) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

amennyiben nem látsz háttérben futó alkalmazást, és a processzor is megfelelő órajelen működik, akkor le kellene ellenőrizni elsőre merevlemezt egy HD Sentinel nevű programmal. Mennyi memóriával rendelkezik a gép? Volt esetleg frissítve v.mi a gépen?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1496) petata válasza Dell XPS (#1495) üzenetére


petata
őstag

Megnézem HDSentinel-lel. Semmi nem volt frissítve, egyszer csak belassult.

Köszi!

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1497) ravail válasza petata (#1494) üzenetére


ravail
senior tag

Esetleg egy próbát megér: Indítsd el csökkentett módban, és nézd meg, hogy úgy is fent áll e a hiba? Utána, esetleg futtasd le a Vipre Rescue vírusirtót. Hátha az talál valamit. Persze az is előfordult már, hogy nem vírus, hanem bot okozott indokolatlan CPU terhelést. Ezt a Malwarebytes ingyenes programmal ellenőrizheted és takaríthatod le.

(#1498) petata válasza Dell XPS (#1495) üzenetére


petata
őstag

A HDD 100/100-as, és 40°C-os mindössze. Ez rendben van.

ravail: Megnézem azokat a programokat. :R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1499) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok csoporttársamnak felszeretném tenni a laptopjára msi VR600X (celeron 1GB ram) 64 bites windows 7 et mert az iskolában autocad 64 bites ( ezt a diák verziót lehet legálisan letölteni )
csak 2D-re kellene. Kérdésem hogy kompromisszumosan de működhet a dolog?

(#1500) 22balu


22balu
aktív tag

császtok

Van egy Asus k53SVm (i5-2410,geforce gt540m) már 1 éve. és most tudatosult bennem hogy a videokártyája szerintem nem müködik rendesen. pl egy komolyabb játéknál mint az nfs world vagy a wrc world rally championship 3 is azt veszem észre hogy birná max felbontáson...mert kisebb felbontáson is ugyan ez a jelenség jön elő tök mind1 mit állitok hogy hullámzik a kép pl mikor kanyarodok kicsit utána mozog a kép hogy pl megy az auto és a környezet utána hullámzik....elég furcsa..mert fps-em fraps szerint is 60 körüli (legmagasabb felbontáson ) szokott lenni..nfs world be ez még magasabb és hiába állitok grafikát ennél a játáknál is ugyan ugy megvan.. ezt igy főként autos játékoknál veszem észre.ez videokártya hiba szerintetek ??

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.