Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) KISDUCK válasza lsc (#1749) üzenetére


KISDUCK
addikt

De az A10-4600m hivatalosan kezeli az 1600MHz-s RAM-ot, ezért furcsa az egész.

(#1752) lsc válasza KISDUCK (#1751) üzenetére


lsc
nagyúr

Kezeli az 1600-ast meg alatta, ezt valamiért nem 1600-ra állították. Egyébként ha szűkebb az időzítés mint 1600-on sok hátrányod nincs belőle.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1753) StSanya válasza KISDUCK (#1751) üzenetére


StSanya
őstag

A HP úgy gondolta, hogy elég neked az 1333 MHz is... :DDD Jelezni kéne nekik supportba, hátha válaszra méltatnak és megokolják, hogy miért.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1754) Dell XPS válasza Remekelek28 (#1746) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nincs lehetőség bővítésre, mert ez tényleg elég kevés?

Üdv, Dell XPS

(#1755) kukulec válasza lsc (#1749) üzenetére


kukulec
őstag

köszi, de ezen ilyen nincs. meg az nem amd-hez van?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1756) Dell XPS válasza kukulec (#1748) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A kollégák az nVidia vezérlőpultra gondoltak, ott tudod magad számára optimalizálni a használatot...

Üdv, Dell XPS

(#1757) kukulec válasza Dell XPS (#1756) üzenetére


kukulec
őstag

megvan, nagyon köszi mindenkinek! már csak a gamma kell, ezt megint visszaállította, elég idegesítő

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1758) Dell XPS válasza kukulec (#1757) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet, hogy segít rajtad: [link]

Üdv, Dell XPS

(#1759) kukulec válasza Dell XPS (#1758) üzenetére


kukulec
őstag

köszi, nézem

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1760) Astrasattila válasza ravail (#1741) üzenetére


Astrasattila
tag

Szervusz ismét!
A webkamera dolog nem oldódott meg. Eltávolítottam minden szoftvert és drivert, ami hozzá kapcsolódott, lefuttattam a Driver Pack Solution programot. Megtalálta azt a drivert, amit én is telepítettem. Felraktam, de az eredmény maradt a régi. Az átírt módszer is kipipákltam. A mirror csak azt csinálta nekem, hogyha jobbra fordultam, akkor nem ellenkező képet mutatott, de a fejjel lefelé kép megvan. Nem baj, most pihentetem az idegrendszerem pár napig, mert 5 napja szopat a gép, s már elég..

(#1761) Zoley74 válasza Sub-ZeRo (#1535) üzenetére


Zoley74
csendes tag

Köszi megoldódott!!

Az volt a gond, hogy a windows beállította hogy a videokártyám lefoglaljon 2gb memóriát!!
És így oldottam meg!
msconfig beállítással, windowson belül.

http://superuser.com/questions/56157/why-is-all-my-extra-ram-marked-as-hardware-reserved-in-windows-7

Le az aljára és ott meglátod!!

Köszi a segítséget!! :))

(#1762) ravail válasza Astrasattila (#1760) üzenetére


ravail
senior tag

Rendben, pihend ki az elmúlt 5 nap "fáradalmait".
Abban amit az átírásról írtam, a mirror az csak másodlagos volt. a "Flip" átírása lett volna a lényeg. Ha próbáltad, akkor OK. Ha nem, akkor a fáradalmak kipihenése után próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#1763) ravail válasza Astrasattila (#1760) üzenetére


ravail
senior tag

Sajnos lejárt az idő, de az egyik ilyen kamera inf-ben átírt paraméter csoport így nézett ki:

;Current Parameter
HKR,Settings,Flip,0x00010001,0
HKR,Settings,Mirror,0x00010001,1
HKR,Settings,CPULoadingBoost,0x00010001,0

(#1764) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Erre esetleg valaki valamit? :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1765) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Van egy acer aspire one gép (nem tudom linkelni az acer oldalt, de AO756 a termék száma). Win-t már felraktam (mod: HP 64 bit), de nem tudom, hogy mely drivereket kellene felrakni ezután, mert van, amiből több is van. Légyszi segítsetek, hogy melyiket rakjam fel.

Köszi.

mod: közben megtaláltam, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1766) Remekelek28 válasza Dell XPS (#1754) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nincs sajnos,de nem is akarnám,ez csak egy pótlaptop,nem r öbet 15-nél,visont néha jól jönne,ha kicsit gyorsabb lenne...Régebben az volt,csakvagy 5 éve nem volt frissitve....
Szóval várom a lehetséges megoldásokat...

(#1767) Dell XPS válasza Remekelek28 (#1766) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értelek, köszönöm az infót! Akkor várd meg légy szíves a "hozzáértők" bejelentkezését, ahogy ismerem a fórumot mindenképpen a segítségedre lesznek. Ahogy látom egy újrahúzás is segíteni Neked, de ez az én szintem, majd eldöntöd...

Üdv, Dell XPS

(#1768) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ráborult a notira valamennyi sör. (nem nem vagyok részeg. :DDD ) Fejtetőre fordítottam, vizes szivaccsal megmostam jelenleg fejtetőn áll. AKku kiszedve.
Ötletek? Baransör volt, kb 1dl ment rá. Lenovo G770 noti.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1769) Echoo


Echoo
senior tag

Szervusztok!

Vettem egy Fujitsu Lifebook P3110-es subnotebookot. Érdekelne, hogy miért kapcsol be, ha felnyitom a fedelét. Szabályosan kikapcsolt, leállított Win8 pro x64-et telepítettem (jogtiszta). Leállítom, majd lecsuko. Felnyitva magától elindul. Idegesít!

(#1770) Rivaul válasza Ferdzsoo (#1768) üzenetére


Rivaul
addikt

Ötletek? Ne sörözz laptopon :DDD

Komolyabban, ha a bill részére folyt s meg tudod tenni kapd le a bill burkolatát s szedd ki azt, tiszta szesszel átmoshatod s úgy szárítsd. Ha nem mered szétszedni akkor marad az arcon szárítása de hagyd jól kiszáradni ma már ne kapcsold be tutira.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1771) Sub-ZeRo válasza Echoo (#1769) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert nincs kikapcsolva,csak alvó módban van így fedél felnyiotás után felébred. Az energiagazdálkodásnál betudod állítani a dolgokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1772) Nkboy válasza Echoo (#1769) üzenetére


Nkboy
senior tag

Energia gazdálkodás.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1773) Ferdzsoo válasza Rivaul (#1770) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

BIll kiszedve kompletten. Alá nemsok ment, viszont a bill. nem tudom szétszedni jobban, csak kiszedni lehetett. Nem válik el az alja a tetejétől, müanyagforrasztással van rárakva...
Szétkaptam már, az alaplapra szerintem minimális mennyiség mehetett csak. Pár cseppfolyás.
Billentyűzet az kapott....

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1774) Dell XPS válasza Ferdzsoo (#1768) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

az nem kevés, ha tudod nézd át..

Üdv, Dell XPS

(#1775) Rivaul válasza Ferdzsoo (#1773) üzenetére


Rivaul
addikt

A bill még nem akkora tragédia. Esetleg ion cserélt vízzel vagy tiszta alkohollal mosd át. A lapot meg valami nagy nedvszívó anyaggal gondosan töröld szárazra mert az már komoly bajt okozhat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1776) Remekelek28 válasza Dell XPS (#1767) üzenetére


Remekelek28
őstag

A lemeztöredezettségmentesitéssel,lehet memóriát helszabaditni?? és azt hol kell az xp-n?

(#1777) ravail válasza Remekelek28 (#1766) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Két javaslatom van:
Az egyik, hogy az itt leírtak szerint csinálj egy "kézi" nagytakarítást. Utána a "Sajátgép" --> "Tulajdonságok" --> "Speciális" fül alatt a "Teljesítmény" mezőben katt a "Beállítások"-ra, a kinyíló ablakban a középső, a "Speciális" fül alatt alul, a "Virtuális memória" mezőben katt a "Módosítás"-ra. A kinyílt "Virtuális memória" ablakban középen válaszd "A rendszer kezelje a lapozófájl méretét" és a választásodat erősítsd meg a mellette lévő "Beállít" gombbal. Arra figyelj mér oda, hogy a rendszerpartíción legyen elég szabad hely.
A másik javaslatom az ami már elhangzott, egy új rendszer telepítése, esetleg a fölösleges részek azonnali kikapcsolásával. Vagy Linux vagy valamilyen kis hardver igényű operációs rendszer telepítése.
Sok sikert!

Lemeztöredezettség mentesítéssel nem lehet memóriát felszabadítani. Csak a betöltési időt lehet csökkenteni, mivel az összetartozó, de nem egy helyen tárolt adatokat (fájl részeket) rendezed ezáltal össze.

[ Szerkesztve ]

(#1778) Dell XPS válasza Remekelek28 (#1776) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos nem, csak lemezolvasási sebességet lehet segíteni. Sajátgép-> jobb klick-> kezelés -> defrag

Üdv, Dell XPS

(#1779) wdtwrd válasza Remekelek28 (#1776) üzenetére


wdtwrd
tag

Ha nem akarsz/tudsz memóriát bővíteni a gépben (kb 3e Ft lenne megduplázni), akkor csak annyit tudsz tenni, hogy csökkented a futó programok számát, illetve régebbi verziójú programokat használsz.
Például, ha Firefoxot használsz akkor az újabb verziók 300MB memóriát is foglalhatnak induláskor, a régebbiek 80MB alatt (és telepítés után azonnal kapcsold ki a frissítést mert nem kell sokat várni és a legújabb verzióra frissít automatikusan). Víruskeresőknél szintén, az Avast 7-est nem ajánlom a gépre, inkább az 5-ös verziót. Ha skype-ot is használsz és mellette vírusvédelem és böngésző is fut akkor a programablak váltásoknál, bezárásoknál mindenképpen lassulást fogsz érezni, ennyi futó programnál sajnos csak a memóriabővítés segít.

Annyit nézz meg légyszíves, hogy ha Windows zászlós billentyűt meg a Pause feliratú billentyűt együtt lenyomod akkor a megjelenő ablakban alul milyen CPU-t ír ki? (Ha nincs zászlós billentyű, akkor a Sajátgép-en jobbegérgomb és Tulajdonságok-nál ugyanezt kapod)

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1780) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu Siemens L7320 típusú laptop celeron m390 1.7 GHz-es procival.

Tudnám esetleg ezt fejleszteni egy jobb procira, egy teljesértékű pentium processzorra?
Mi lenne ebbe a legjobb?

(#1781) Remekelek28 válasza ravail (#1777) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm a válaszokat....Az újratelepités,azért nyűgös,mert cd olvasója nem jó és az usb-s megoldásnál is vmlyen sys fájlt hiányol midig..De akkor véhetően kérni fogok vkitől egy külső cd irót és azzal hátha sikerül,most szerintem az lehet a legtisztább megoldás....
Amúgy egyszerre csak egy dolog szokott futni,de az is türelemjáték... :)

(#1782) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#1773) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah ma reggel megvolt a teszt, gép hibátlan, hála istennek van az alaplap meg a bill. Között egy műanyag az felfogta a sört... Billentyűzet is szinte hibátlan, az enter néha beragad de műkődik rendesen, egyedül a ,w' halt meg látszólag, de ma szerzek alkoholt, nem nem sört :DDD, és befújom, kipucolom szerintem tökéletes lesz...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1783) Dell XPS válasza Chris82 (#1780) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Chipset VIA VN800 támogatása: Intel Pentium M
Ez a max., amire érdemes cserélni: Intel Pentium M 765 2.1GHz TDP 21W ezt a hűtése is elviseli, mert egyező.

Üdv, Dell XPS

(#1784) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

Talán valakinek lesz ötlete a problémámra.

Adott egy msi m673-as laptop. - Tudom nem mai darab.

kb 1-2 hete elkezdte azt játszani, hogy bekapcsolás után sötét képernyő és semmi.
majd a 4. 5 próbálkozásra elindult, utána ment órákat, akár egész napot.

tegnap: bekapcsoltam, elindult, majd netezés közben lefagyott, se az egérre, se a tapipadra, se a semmire nem reagált. ctrl+alt+del -re sem.
kikapcs, majd be, de már nem indult el.
power led világított, a vinyó ledje is fel fel villant, de tök sötét képernyő.

szétkaptam, a hűtőből volt mit kipucolni, gondoltam ha már szétszedtem újra pasztáztam a procit. kő keményre rá volt gyógyulva a régi paszta.

a chipseten és a VGA-n pedig valami hővezető fólia lehet. -> ilyenem nem volt, így maradt ami volt rajta

összeszereltem, elindul, majd lefagy,kb 2 percen belül, semmire sem reagál, ki-be kapcs, de már nem indul el ezután.

Van valakinek ötlete mi lehet ez? melegedés?

(#1785) Chris82 válasza Dell XPS (#1783) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi a gyors választ, remélem ha találok egy ilyen procit, akkor nem lesz gond :D
Akkor ebbe egyébként betehetem a 745öst is?

[ Szerkesztve ]

(#1786) Dell XPS válasza Chris82 (#1785) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, beleteheted: Intel Pentium M745 1.8GHz 400FSB TDP 21W

A Chipset kezeli az 533MHZ-es processzorokat is (meg még a 800MHz-t is), de kockázatos volna a hűtés miatt kísérletezni..

Memória támogatása: DDR2 533/400 DDR 400/333/266 max. 4GB

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1787) Chris82 válasza Dell XPS (#1786) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi :D

(#1788) Chris82 válasza Dell XPS (#1786) üzenetére


Chris82
senior tag

Egyébként egy ilyen gépre érdemes win7-et telepíteni vagy maradjon az XP?

(#1789) Dell XPS válasza Chris82 (#1788) üzenetére


Dell XPS
veterán

Érdemes megpróbálni, látni is ilyen gépeket Win7 OS-el, de ott memóriára is szükség van...

Üdv, Dell XPS

(#1790) dE4f


dE4f
csendes tag

Sziasztok!

Részben notebook-s a probléma, de hátha tudtok segíteni. Adott 500 GB hdd, 1 partíció, ezt Easeus partition managerrel ketté szedtem (150+maradék), újraindítás, majd win8 megadta magát, nem hajlandó betölteni.
Mindenféle win8 helyreállítással próbálkoztam, de semmi... A gond az, hogy nincs win8 telepítőm, mert eredeti win8 volt rajta.

Köszönöm a segítségeteket,
dE4f

(#1791) Dell XPS válasza Neoka (#1784) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

a chipseten és a VGA-n pedig valami hővezető fólia lehetett: Gap-Pad

Ennek a hőelvetőnek, ugyanolyan szerepe van, mint a pasztának, ergo ha "kőkemény" és egyéb állapotban van nincs megfelelő hőelvezetés. A leírásod alapján sajnos komolyabb probléma is lehet, mind csak kicserélni a GPU és a Chipset-nél lévő Gap-Pad-kat....

Üdv, Dell XPS

(#1792) dE4f válasza dE4f (#1790) üzenetére


dE4f
csendes tag

Sikerült megoldani, már nem aktuális.

(#1793) Dell XPS válasza dE4f (#1790) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Láttad a recovery partíciókat? Próbáld meg "visszavarázsolni" azaz partíciókat egyesíteni, és utána kellene megpróbálni a helyreállítási folyamattal visszahozni az eredeti állapotot (Recovery System).

Üdv, Dell XPS

(#1794) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Új Lenovo G580 laptopra szeretnék a gyári win8 helyett win7-t telepíteni de nem akar be bootolni a dvd-ről.
A bios-ban be van állítva,hogy a dvd meghajtóról bootoljon de egyszerűen kihagyja. Már újra írtam a telepítő cd-t is hátha azért nem olvassa de így sem jó. Ha fel áll a windows akkor látja a lemezt és olvassa is ami rajta van.

Esetleg valakinek ötlete :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1795) Dell XPS válasza SirKero (#1794) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Úgy szeretnéd, hogy a Win8 recovery partíciója megmaradjon? BIOS beállítások UEFI?

Üdv, Dell XPS

(#1796) SirKero válasza Dell XPS (#1795) üzenetére


SirKero
őstag

igen igen :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1797) Dell XPS válasza SirKero (#1796) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor kellene egy "hibátlan" Win7 telepítő elsőre...

Üdv, Dell XPS

(#1798) SirKero válasza Dell XPS (#1797) üzenetére


SirKero
őstag

Az van épp tegnap telepítettem róla.
A hibátlan azt jelenti amire elsőre gondoltam ( legal only :U )

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1799) Dell XPS válasza SirKero (#1798) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok. bocsi, nem olyan "gyakori" ez....viszont így nem értem miért "dobja" el. Gondolkodom..

Üdv, Dell XPS

(#1800) Dell XPS válasza SirKero (#1798) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az OS Win7 SP1-es?

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.