Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Dell XPS válasza BigDarkJoy (#1248) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hát ezzel nem váltod ki az SSD-t az biztos. Amennyiben utána olvasol egy-két értékelésnek, tesztnek, látni fogod, hogy milyen különbség van közöttük. Amit Te megfogalmazol magad számára, arra a kolléga megadta Neked a választ.

Üdv, Dell XPS

(#1252) BigDarkJoy válasza Kbali (#1250) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

De elég sokat használom az irom, igy azt nemakarom kiszedni :(

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1253) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok! Lenovo G550 laptopomon most tettem újra a Windows-t. Nem működik a tapipadon a görgetősáv. Egér beállításoknál nem találtam ezzel kapcsolatos beállítási lehetőséget...Segítsetek légyszíves. Hogyan tudnám újra aktiválni a görgetősávomat!

Előre is köszönöm.: Bonk

(#1254) Rivaul válasza Bonkheads (#1253) üzenetére


Rivaul
addikt

Driver nem kell hozzá esetleg? Ha nem tettél volna fel akkor azzal kezdeném.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1255) Bonkheads válasza Rivaul (#1254) üzenetére


Bonkheads
tag

Köszönöm. Megoldódott a problémám :)

(#1256) oncsi válasza BigDarkJoy (#1252) üzenetére


oncsi
őstag

Ha kell az író is, meg az SSD-is, akkor tedd azt a wincsi helyére, és a meglévő 250-est egy USB rack-be. Arról is tudsz írni, és azon a gépen az SSD nagyon sokat gyorsít. Nincs szükség mindig 250GB-ra. Én a saját gépemben egy 60-as SSD-t használok, aminek a fele Linux, másik fele sima NTFS és azon van egy XP. A DVD helyén meg lakik egy 1 TB-os wincsi. Aminek az elején (50GB) van Win7. De az multiBay-es és akár menet közben is cserélhetem DVD íróra (persze csak Linux alatt :D

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1257) BigDarkJoy válasza oncsi (#1256) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Hát mondjuk tény hogy a dvd iró ritkábban kell mint a háttértár.

USB külső háznál bootol a gép rendesen a dvd röl?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1258) Barni22


Barni22
tag

Hali!van egy asus x55vd laptopom,pár hetes.a probléma a következő.a ledeknél a wifi nem világit,persze működik a wifi rendesen fn+f2-re jelzi is a képernyőn hogy wlan on.szóval megy a net,jelzi is,csak a led nem világit.ez mi lehet ? köszi

Barni

(#1259) oncsi válasza BigDarkJoy (#1257) üzenetére


oncsi
őstag

Persze. A Bios-ban beállított sorrendben indul, vagy ha van a gépnek saját indító menüje, akkor onnan.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1260) BigDarkJoy válasza oncsi (#1259) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1261) #25906944


#25906944
törölt tag

Indítottam egy topicot, de nem válaszolt senki. Gondoltam, ha itt azonnali a válasz, hátha erre is tudok mondani valamit.

Nagy dilemmában vagyok.
Majdani külföldi munka reményében imádott PC-met laptopra cserélném.
Kaptam egy ajánlatot és a segítségeteket kérem a döntéshez.

Az én vasam:

Alaplap: 2014.01.13-ig garanciás
Gigabyte GA-MA770T-UD3

Processzor: 2014.01.13-ig garanciás
AMD Athlon II x4 640 AM3 BOX (3.0 GHz)

Memória: 2016.01.13-ig garanciás
8 GB Kingston 1333 MHz DDR3 (2x KVR1333D3N9K2/4G)

Videókártya: 2014.01.13-ig garanciás
Gigabyte GV-R577UD-1GD PCIE (ATI RADEON HD5770) 1GB DDR5

Winchester:
Hitachi HDS5C1010CLA382 1TB

Ház:
ASUS TA-9L1

Táp: 2014.01.13-ig garanciás
CHIEFTECH CTG-500-80P 500W BOX

Monitor:
BENQ G2000WA 20" WIDE

A csere ajánlat:
Sony VPCEB3S1E

A részletes leírása:
[link]

Írtam listát mindkét cuccról és nem jutottam semmire magamban.
Légyszi segítsetek!

(#1262) oncsi válasza #25906944 (#1261) üzenetére


oncsi
őstag

Olyan 2mp gondolkodás után simán lecserélném. Mert lehet, hogy a géped jó(b) de nem igazán mobilis. Ekkora értékben asztali gépet eladni nem két perc az biztos. És az a noti (nekem) kifejezetten bejövős.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1263) Rivaul válasza #25906944 (#1261) üzenetére


Rivaul
addikt

Ár érték arányba is meg mobilitás szempontból is mehet a csere. Többször cseréltem ilyeneket s ha nem utaznék csak olyanom lenne akkor is becserélném.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1264) #25906944 válasza Rivaul (#1263) üzenetére


#25906944
törölt tag

És az még a kérdés, hogy a híresztelések, miszerint a VAIO kijelző egy rakás, gőzölgő f......s, mennyire igaz?
A másik kérdés, hogy mennyire frissíthető a cucc? Igaz, hogy a sony-nak pénzt kell nyomatni egy-egy frissítésért? A másik még az, hogy javított a hálózati töltője. Kábel-csere volt.
Láttam a gépet, nem kopottak a billentyűk, nem karcos, nincs pixelhiba. Csak a touchpad van megkopva.

Ja és nem garis már. Így is jó csere?

(#1265) Dell XPS válasza #25906944 (#1261) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Én nem cserélném el, mondjuk már akartam kérdezni, hogy jó volna többet tudni a laptopról...

+ 50K Sony, és utána lehet számolgatni...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1266) oncsi válasza Dell XPS (#1265) üzenetére


oncsi
őstag

És azt lehet tudni, hogy miért? Én néztem már ilyet az asszonynak, és gondolkodtam is rajta, de nem ismerem. Még soha nem volt Sony laptopom. Van olyan típushibája, ami miatt nem ajánlod? Már én is gondolkodom a gépem cseréjén, de az márkán belűl lehet csak (Dell D630) mert az nagyon bevált és nehéz helyette másik márkából bármit is elképzelni.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1267) Dell XPS válasza oncsi (#1266) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem volt kettő, mert nem tudtam ellenállni és nagyon megfogott. Az egyik igen "dizájnos", hófehér, vékony, szóval igazi Vaio. Ebben meghalt az alaplap (nem is csoda, mert ultravékony), kiment az LCD, és problémám volt a billentyűzettel is. Megtapasztaltam, amit már szinte mindenki tud, hogy a "nevet" azt meg kell fizetni. Drága feeling volt. Szervizelés igen drága, azt már csak Neked mondom, hogy szerelni sem egy álom.(három DELL gépet összeraksz, amíg egy Vaio-ot.)

Nyilván ezek szubjektív dolgok, hasonló mint az autó, akik javítják és többet használják, másképpen ítélik meg.

Üdv, Dell XPS

(#1268) #25906944 válasza Dell XPS (#1267) üzenetére


#25906944
törölt tag

Na ezek után teljesen elbizonytalanodtam. Nem mondom, ha az asztali gépemből kimenne az alaplap biztos benne lenne 30ba. De nem ismerem a laptopokat. De ez után nem tudom cseréljek vagy ne...

(#1269) oncsi válasza #25906944 (#1268) üzenetére


oncsi
őstag

Szerintem hallgass Dell XPS véleményére. Én már asztali gépet szinte nem is használok. Notiban volt MSI (teljesen leamortizálódott 1 év alatt). Pár ASUS amivel végűlis nem volt bajom, kivéve az X50-est, amiben valószínűleg a VGA meghalt. Toshiba ma is megy (7 éves és semmi baja csak elavult) De azt gondolom, hogy a DELL Latitude vonal az nekem telitalálat. Asszony D430 -a 2m-t repült, és betonon pattogót párat, de kapott egy új fedlapott mert azon landolt, és karcos lett), és ma is tökéletes. A szerelhetősége meg valóban nem nagy kaland.
Azt azért hozzá tenném, hogy a használati igényem nem a játék, és a legfontosabb a stabilitás. Ezért Gamer gépet Dell-böl sem vennék.
Nyilván ha DVD-ket írsz, vagy videókat kódolsz akkor arra praktikusabb egy asztali PC De ugye az meg nem mobilis :)

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1270) Puma K válasza ravail (#1247) üzenetére


Puma K
veterán

A gyártó oldalán megtaláltam a gépet, de ott az a driver nem volt fent ami a Wi-Fi-t megoldotta, a Realtek oldalán kellett levadászni. Néztem más oldalakon, de nem találtam meg csak nagy nehezen.
Jelenleg már működik szerencsére.

Minden esetre köszönöm a segítséged!

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1271) Dell XPS válasza #25906944 (#1268) üzenetére


Dell XPS
veterán

Bedobtál egy kérdést a fórumba, azon nem kell csodálkozni, hogy kialakulnak pro-kontra vélemények. Várjál még egy kicsit, biztosan fog még jönni hozzá és az alapján hozd meg a döntésedet. Ami nálam megtörtént, nem biztos, hogy nálad is így lesz., a legjobb gépeknél is lehet probléma.

Inkább szerintem abból indulj ki, hogy a Te géped mit tud, azok az alkalmazások gond nélkül mennek-e a laptopon, szükséged van-e a mobilitásra és ezt még garanciahiányába is érdemes bevállalni. Az ár-érték arányt pedig úgy számold (amennyiben ennyire rámegyünk), hogy a Sony márka az plusz pénz.

Üdv, Dell XPS

(#1272) #25906944 válasza Dell XPS (#1271) üzenetére


#25906944
törölt tag

Na igen. A mobilitás nem égető kérdés. Nem holnap kell, hogy mobil legyen a cucc. Már nem kell "irtózatos" teljesítmény, mert nem nagyon játszom gépfaló játékokkal.
Az az igazság, hogy értem én hogy a névért fizetni kell, de én ugyanilyen megfontolásból Samsung galaxy-t használok iPhone helyett. Nem szeretem a túlárazott dolgokat. És ha a Sony csak emiatt "tud többet", mint mondjuk egy samsung, vagy lenovo, akkor nem vagyok biztos, abban, hogy akarok e cserélni.

Arra még rápróbálok, hogy a tag akar e ráfizetni (bár ki az, aki szívesen tenné ezt meg). Az 50-et túlzásnak érzem, de valamit kitalálok. Majd max bemondom, hogy monitor nélkül mehet a csere. Legalább nem kellene vaklálnom a 15,4"-on.

(#1273) ravail válasza Puma K (#1270) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Szívesen!
Ezek szerint ezt a típust a PB TS11-HR -t nem csak Atheros, Broadcom és Intel WiFi-vel szerelték, hanem valamilyen Realtek WiFi-t is raktak bele? Vagy kicseréltétek, és nem a "gyári" van benne?

(#1274) Rivaul válasza #25906944 (#1268) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy előttem is írták ezt neked kell tudni. Itt csak többünk tapasztalata amit fel tudunk sorakoztatni s ebből szűrheted ki hogy mi az ami neked fontos. Az ár érték ahogy előttem is írták valóban úgy van hogy a márkát is meg kell fizetni de ezt a márkát az is meg fogja fizetni akinek eladod vagy visszacseréled mikor már nincs rá szükséged, vagy változik a prioritás. Hibája mindennek lehet, bár valóban van ami hajlamosabb, mint nekem 2 packard bell ares laposom volt ami nem 2 forint s mind 2-vel szívtam. Viszont az olcsó xar fs amilóbol van 3 amit agyon rúgni nem lehet. Hogy mit hogy lehet szervizelni az sajna a mágusok baja, neked így is úgy is ki kell fizetni a javítást ha neki könnyű vagy nem max pár k-val többet kér. Amit tanácsolt Dell XPS azt tudod követni, mégpedig mennyire lesz használható a gép az asztalid helyett. Így is úgy is be kell cserélned ahogy olvasom, akkor nézd meg mennyire kaphatsz ennél jobbat érte :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1275) #25906944 válasza Rivaul (#1274) üzenetére


#25906944
törölt tag

Értem. Lehet, hogy én vagyok gyáva. Még sosem volt gondom se PC-vel se semmi. A páromnak van egy Samsung R528-a és ugye az nem egy gamer gép, de azért ez-az elfutogat rajta. Én pedig nem vagyok rest használni. És 2,5 éve megy rendületlenül egy hang nélkül. Persze van alatta hűtő, meg ilyenek.

Azt azért megkérdem, hogy szerintetek mit ér egy Sony VPCEB3S1E laptop. Nem bolti új árra vagyok kíváncsi, mert azt már tudom. Ahogy azt is tudom, hogy kb 2 éve álltak le a forgalmazásával. Így a gép nem lehet fiatalabb ennél.

Az én PC-m is 2 éves lett már, de a fontos alkatrészekre még mindig van 1 év gari.

Tehát, akkor magyar forintban kifejezve mit ér egy 2-3éves i5-ös procis Sony Vaio?

(#1276) tvamos válasza #25906944 (#1268) üzenetére


tvamos
nagyúr

Add el penzert, es vegyel egy Dell Precision-t! En a 3-at nyuzom... marha jo.
Oszvisz egy 2 HDD cserem volt, az egyik a szutyok ceges titkosito programtol.... raengettek a swap particiora, a masik meg... mert elejtettem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1277) ravail válasza #25906944 (#1272) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A "Sony" témát jól kibeszéltétek, de én is csak azt tudom mondani, hogy NE!
Nem tudom jön e erre az egyik fórumtársunk (felhatalmazás híján ne nevezem meg :N ), de a barátja minden javaslatunk ellenére karácsonyra vett egy VAIO -t. Ami az óta sem működik megfelelően! Csak ezen a hétvégén, eddig túl van két újratelepítésen, s most folyik a harmadik!!! :W
Arról már nem is beszélek, hogy Te külföldre készülsz, s talán olyan megbízható notebook-ra lenne szükséged, amivel nem kell külföldön szervizbe rohangálni, és azt figyelni, milyen feltételekkel él, ha egyáltalán van a notebookodra nemzetközi garancia! (Én Asus-Acer-Dell vonalon való gondolkodást javaslok!)

(#1278) tvamos válasza #25906944 (#1275) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sok rosszat hallottam mar pl HP-rol, de a Business sorozatot barhol megjavitjak, ha elromlik. Erre en precedenssel is tudok szolgalni. Elvileg a Dell word wide garancia is mindenhol el. Tehat ezeket, ha elromlanak, ott tudod szervizeltetni, ahol vagy. Asus-rol hallottam marmast. A tabletet (Asus Nexus 7) mar itt vettem, es itt is javitottak, ellenben azt mondtak, hogy kulfoldon nem szervizelik.
Mast nem tudok mondani....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1279) #25906944 válasza ravail (#1277) üzenetére


#25906944
törölt tag

Na igen. Az eladással vannak kisebb gondok. A legnagyobb, hogy hirdetem, de eddig nem mondta azt senki, hogy úúúúú kell kell. Nyilván az ember mindig magasabb árat vár a cuccáért, de nyilván bagóért meg nem akarja odaadni. Főleg, hogy a saját kezemmel raktam össze, gondosan válogatott alkatrészekből.
És akkor itt megint jön egy kérdés. Mennyi a reális ára a gépemnek.
Egy kis segítség:

Alaplap: 2014.01.13-ig garanciás
Gigabyte GA-MA770T-UD3
Processzor: 2014.01.13-ig garanciás
AMD Athlon II x4 640 AM3 BOX (3.0 GHz)
Memória: 2016.01.13-ig garanciás
8 GB Kingston 1333 MHz DDR3 (2x KVR1333D3N9K2/4G)
Videókártya: 2014.01.13-ig garanciás
Gigabyte GV-R577UD-1GD PCIE (ATI RADEON HD5770) 1GB DDR5
Winchester:
Hitachi HDS5C1010CLA382 1TB
Ház:
ASUS TA-9L1
Táp: 2014.01.13-ig garanciás
CHIEFTECH CTG-500-80P 500W BOX
Monitor:
BENQ G2000WA 20" WIDE

(#1280) troland26 válasza #25906944 (#1279) üzenetére


troland26
őstag

van beárazós topik [link]

(#1281) Rivaul válasza #25906944 (#1279) üzenetére


Rivaul
addikt

A komplett pc-k nem nagyon mennek itt sajna, főleg azért mert a "nagy" része ennek a közösségnek ért legalább annyira hozzá hogy összerakja magának. Aki meg nem az nem itt fog venni hanem bemegy a tecsóba... Azok a gépek mennek amik messze ár alatt vannak általában.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1282) Melack


Melack
veterán

Helló!

HP G62es laptop Ralink RT3090 802.11n 1T/1R PCI-E Wireless Network Adapter PCI kártyája kapcsán lenne kérdésem. A kártya egy nagy kalap, Linux alatt nem megy, BT része gyakorlatilag kuka. Milyen másik kártyát lehetne helyette használni? Mert jó lenne ha végre Linux is menne a gépen gond nélkül. Előre is köszönöm a tippeket!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1283) Dell XPS válasza #25906944 (#1275) üzenetére


Dell XPS
veterán

A Sony úgy max. 130K kopottan, javítva az adapter, és akkor nagyon gáláns voltam.

Üdv, Dell XPS

(#1284) draco31 válasza #25906944 (#1279) üzenetére


draco31
veterán

Az én barátom volna az akit ravail említ. Utánaszámoltam, és a negyedik újratelepítés fog következni még a mai nap péntek óta, de ez lényegtelen. Szerintem se cseréld el arra, válassz azok közül, amit a többiek említettek. Hidd el értik a dolgokat!

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1285) Dell XPS válasza #25906944 (#1279) üzenetére


Dell XPS
veterán

Érdekesség: Sony VAIO VPCEB3S1E

Üdv, Dell XPS

(#1286) #25906944 válasza Dell XPS (#1285) üzenetére


#25906944
törölt tag

Na igen. Pontosan erről a masináról van szó :D

(#1287) ravail válasza #25906944 (#1286) üzenetére


ravail
senior tag

Azért, a Te érdekedben ezt is olvasd el a döntésed előtt.

(#1288) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok.
Lenovo Idepad Y580 -nál piros fény jön ki kb 1 hete a jack csatiból. A magyar supporton nem írtak még vissza, mi lehet a probléma, van valami ötletetek? Sürgős lenne, mert ha valami problémát jelez, akkor gyorsan rohanunk vele a szervizbe :R

(#1289) #25906944 válasza ravail (#1287) üzenetére


#25906944
törölt tag

Uff. Nem rossz. Rémálmaim lesznek xd. 350K-ért már mondjuk én spec elvárnám hogy frissen kicsomagolt, minden részében fóliás bontatlan árut kapjak. Bár 350K-ért le pasztáztatnám a kocsit, és megcsináltatnám a nagy generált.

(#1290) Dell XPS válasza pckownz (#1288) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

tedd át ide is, hátha van tapasztalat a topic-jában: [link]

Üdv, Dell XPS

(#1291) pckownz válasza Dell XPS (#1290) üzenetére


pckownz
senior tag

Köszi :R

(#1292) djocsi88


djocsi88
csendes tag

Sziasztok! Egy Dell inspiron 15r 5520-2260 -as ( Intel corei5, intelhd4000 és ati hd7670m ( hibrid vga rendszerű) , ddr3 4 GB 1600 sata2 500 Gb), configos laptopra szeretnék BIOS update-t de UEFI biosra szeretném frissíteni. Van erre lehetőség? - mert konkrétan nem találok uefi biost hozzá a dell honlapon. Vagy nem jo helyen és nem eleget kerestem.

Segítségeteket előre is köszönöm. Üdv: Peti

(#1293) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok. Valaki megközelítőleg meg tudja mondani, milyen árba fáj egy alaplapi USB 2-es port csere darabja? 2db-ot kellene újra cserélni. Esetleg itt vállal valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#1294) ravail válasza #25906944 (#1289) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Szia! Remélem nem voltak rémálmaid, vagy ha voltak is, azért csak hagytak aludni, A Sony VAIO témához illetve a helyes döntésed elősegítése érdekében utolsó adalékként azt javaslom olvass utána akár itt a Prohardveren is, hogy VAIO-s fórumokban miket írnak a VAIO-król, a szervizükről.... Jó és helyes döntést!

(#1295) Muerte válasza #25906944 (#1289) üzenetére


Muerte
addikt

Még egy negatívum a Sony-ra: nem lehet vga drivert frissíteni csak a gyártóét használni amit meg majd egész véletlenül elfelejtenek frissíteni és ha esetleg játszani is szeretnél vele a későbbiekben ez komoly bosszússágokat fog okozni.

(#1296) ravail válasza Muerte (#1295) üzenetére


ravail
senior tag

Annak idején, amikor bejöttek az első miniatűr Sony-k, 1,8"-as HDD-kel és 8-10 órás üzemidővel, még nagyon jók voltak, csak az áruk olyan magas volt, hogy igen megfizethetetlenek voltak. Na akkoriban kezdődött, hogy ha meghibásodott, keresztet vethettél rá. Hisz sehol nem javították, a Sony szerviz meg olyan lassú és drága volt, hogy jobban járt a gazda, ha vett másikat. Mellesleg az általam említett a hétvégén háromszor újratelepített VAIO-nál a draco31 által említett negyedik újratelepítés nem az utolsó volt!!!! Én még az ötödik elindításáról értesültem.

(#1297) hb.grafo


hb.grafo
csendes tag

Üdv Fórum!

Lenovo t420 és win8 install probléma: a telepítőlemez nem használható, mert bebootol ugyan, de a win logo-nál megáll, és nem megy tovább.
A telepítő hibátlan: más gépen telepítettem róla + virtuális gépre is.
A laptop maga is tesztel, előtte win7 volt rajta, minden megy ahogy kell, memtest86, hd sentinel stb. minden 100%.
De akkor mi lehet a gond?

Köszönöm

(#1298) Dell XPS válasza hb.grafo (#1297) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

BIOS Setup beállítások: UEFI?

Üdv, Dell XPS

(#1299) mutyi


mutyi
őstag

Na gyerekek. A kálváriám még nem ért végett a múltkori problémámmal.
Ugyebár hónapok óta zavaró jelenség, hogy a 8460-n 1366-os kijelzőjén ilyen fura rácsosodás tapasztalható alapból is meg néha csinált olyat, hogy 5 mp után ha nem volt töltőre dugva,akkor sokkal erősebben előjött ez a jelenség.
Elvittem Szegeden szervízbe, két nap után azt mondták, nem tapasztaltak rajta semmit,amit mondtam.
Hazahoztam Windows 8 helyett Windows 7-et dobtam rá és előjött a jelenség.
A hétvégén kiderült hogy hívják magát azt a dolgot,amit én alapból is látok,a szervíz meg nem vagy nem akarja.
Screen door effect.
Úgy tűnik a külföldi fórumokból,hogy tán ezt a hibát nem szeretik elismerni a gyártók,mint hibát.
Tapasztalatok vannak ez ügyben?
Közben rájöttem a "megoldásra"
Az intel grafika vezérlőpultjában az energiaellátás menüben ha kiválasztom hogy akksiról üzemelés, akkor van egy ilyen beállítási lehetőség: képernyőfrissítés váltás (40)
Ezt nem lehet módosítani, legalábbis a 40-es értéket nem.
Ha ebből kiveszem a pipát,akkor nem csinálja akksiról sem 5mp elteltével.
Ez szerintetek amúgy normális?
Ez alapból be van kapcsolva,szóval nem szabadna ilyet produkálnia.
De ettől az alapkép még ugyanolyan szar,pixelrácsos.

(#1300) djocsi88 válasza Dell XPS (#1298) üzenetére


djocsi88
csendes tag

Szia! épp ez az, van olyan hogy UEFI boot, de ne mtudok vele mit kezdeni :( támogatja az uefit- de hogy rakom fel és hogy tudom az UEFI-re beálitani?
Üdv: Peti

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.