Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Figo22


Figo22
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Fiúk-lányok egy kis segítséget szeretnék kérni, mert a call centerrel nem haladok sehova. Egy Lenovo Y570-esem van viszont nagyon nem egészséges. Random dobálja kék halált ntfs.sys-re hivatkozva majd próbálna újra indulni, de fekete képernyőn kapok egy kedves "No bootable device - insert boot disk and press any key" üzit. Újraindítás után viszont ismét működik minden gond nélkül. Tudtok esetleg valami tippet adni h mi lehet gáz volt edigitál-os szervizben, mert ott vettem, de állításuk szerint se a mem teszt se a winchester teszt nem talált semmit. Valami tipp?
Előre is köszi, és bocsi h ide írtam
üdv

(#1152) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok! Kit hívnak Hure Péternek?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1153) artiny


artiny
őstag

Lenovo 3000 N200 hoz jó lessz szerintetek a 3000 N100 as driver pack?
talaltam neten egy torrentot ahol felvan toltve az 3000 N100 nak a driver packja jo lessz a n200 shoz?
(tudom h xp -hez tartozik a driver csomag, http://thepiratebay.se/torrent/4030699/lenovo_XP......1,6 Dualos proci 2gb rammal - szerintetek xp-t vagy 7 32 bites tegyek rá?)

(#1154) Rivaul válasza artiny (#1153) üzenetére


Rivaul
addikt

A gyári nem felelne meg jobban? [link] win 7 mehet rá ha találsz rendes gyári drivereket bőven elbírja.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1155) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne a nemrég említett Asus X50R notimmal kapcsolatban, hogy nem akar bebootolni cd/dvd-ről. Win7 van rajta, de vissza szeretném tenni az Xp-t. Próbáltam pendrive-ról is, de semmi. Esetleg valami ötlet?

(#1156) ravail válasza baluka6 (#1155) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A boot menüt elő tudod venni boot közben? Ott látod a CD/DVD-t illetve az USB pendrive-ot? Ha ezekre ráállsz a kurzorral (a le- és föl nyíllal) <Enter> -re egyikről sem boot-ol? A BIOS-ban a boot sorrend állításával próbálkoztál?

(#1157) randras válasza KillHates (#1143) üzenetére


randras
veterán

Ráraktam, meglátjuk így mi lesz. Köszönöm mindenesetre! :R

(#1158) Dell XPS válasza Figo22 (#1151) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

vezérlő hiba, újra kellene telepítened a rendszert elsőre (One Key Recovery), mivel javításra nincs lehetőség..

Üdv, Dell XPS

(#1159) baluka6 válasza ravail (#1156) üzenetére


baluka6
aktív tag

Hogy tudom ezt kivitelezni?

(#1160) Figo22 válasza Dell XPS (#1158) üzenetére


Figo22
csendes tag

3. op rendszer van rajta nem segített :( :(

(#1161) Dell XPS válasza Figo22 (#1160) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az nem a legjobb hír... és ezt hogy csináltad, mivel a visszaállítási folyamat letakarít mindent, ergo nem marad semmi, csak a gyári állapot.

Üdv, Dell XPS

(#1162) Figo22 válasza Dell XPS (#1161) üzenetére


Figo22
csendes tag

csináltam recovery-ből majd utána saját windows-al

(#1163) Dell XPS válasza baluka6 (#1155) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

nem annyira ismerem a gépet, de esetleg nincs v.mi BIOS opció, ami segítene ebben?

Üdv, Dell XPS

(#1164) ravail válasza baluka6 (#1159) üzenetére


ravail
senior tag

Mit?
A boot menü előhozást? --> Legtöbb Asus laptopon "Esc" nyomogatás boot közben, ha nem az, nézd meg az "User manual"-ban.
Vagy a BIOS-ba belépést? --> A BIOS-ba belépni legtöbb Asus-nál az "F2"-vel lehet.

(#1165) Dell XPS válasza Figo22 (#1162) üzenetére


Dell XPS
veterán

XP is van fent?

Üdv, Dell XPS

(#1166) nussa5 válasza baluka6 (#1159) üzenetére


nussa5
aktív tag

A cd-s telepítés az odd hibája miatt nem lehetséges?
Bekapcsolás után rögtön nyomd meg az ESC billentyűt, ezzel előjön a boot választó menü.
Xp pendrives telepítéséhez a WinToFlash progit ajánlanám. Fire/SOUL/CD leírása hasznos segítség a telepítő létrehozásához. +1 Ha a biosban van lehetőség AHCI módra, akkor az xp telepítőbe bele kell integrálni, vagy amikor a telepítő kéri betallózni a sata drivert.

[ Szerkesztve ]

(#1167) Figo22 válasza Dell XPS (#1165) üzenetére


Figo22
csendes tag

xp nincs rajta, csak 64-bites 7 ultimatet

(#1168) baluka6 válasza nussa5 (#1166) üzenetére


baluka6
aktív tag

ravail: ezt megnézem holnap, sajnos ma nincs itt a gép.

nussa5: ODD olvas mindent, azt próbálgattam, szóval elvileg jó. Megpróbálom az általad leírt módon telepíteni az Xp-t! :R

(#1169) Dell XPS válasza baluka6 (#1168) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kiír v.mi hibát vagy egyszerűen nem telepíti?

Üdv, Dell XPS

(#1170) lsc


lsc
nagyúr

Beírom ide is, a win8 topic alszik:
Van egy notim win 8-al, holnap kap egy ssd-t, de arra 7-et raknék, ez a 8 nem jön be. A vinyón megmarad a win8, de nem tudom ha később esetleg visszarakom akkor megy normálisan majd? Már szórakozott most is, bioszban átállítottam a bootsorrendet már nem is akart indulni, de azért összejött. Azért is kérdem mert ugye se szériaszám se semmi. Esetleg csináljak helyreállító dvd-t?

Az élet kegyetlen .

(#1171) baluka6 válasza Dell XPS (#1169) üzenetére


baluka6
aktív tag

Hiába állítom át, hogy a DVD olvasó legyen az elsődleges boot lehetőség és benne van a dvd is, de nem foglalkozik vele. Simán feláll a rendszer és ennyi. :(

(#1172) ravail válasza baluka6 (#1171) üzenetére


ravail
senior tag

Jó az a CD? Telepítettél már arról XP-t? Másikkal meg tudod próbálni?
Ha a win7 telepítőt teszed bele, arról boot-ol?

[ Szerkesztve ]

(#1173) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. Van nekem egy Samsung R520 as notebookom T3100 celeron procival.
A kérdésem az lenne, hogy tudom e upgrade- eni egy T9600-as procira?
Számít e valamit az FSB?

Minden választ előre is köszönök

(#1174) Dell XPS válasza baluka6 (#1171) üzenetére


Dell XPS
veterán

BIOS-ban a SATA AHCI opció?

Üdv, Dell XPS

(#1175) Dell XPS válasza Figo22 (#1162) üzenetére


Dell XPS
veterán

" 3. op rendszer van rajta nem segített.."

Ha csak visszaállítottad a "gyári" OKR-it, akkor is kifagy? Nem hinném, valami összezavarja..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1176) baluka6 válasza Dell XPS (#1174) üzenetére


baluka6
aktív tag

Ezt holnap tudom megnézni, mert sajna nincs itt a gép :(

(#1177) artiny válasza Rivaul (#1154) üzenetére


artiny
őstag

ok. koszonom

szerintetek milyen os tegyek fel rá?

xp vagy win 7 32 bitest?

2gb ram, 1,6 dual pentium (valami T2600),120GBHDD

(#1178) Dell XPS válasza baluka6 (#1176) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok. szerintem menni fog... :R

Üdv, Dell XPS

(#1179) Rivaul válasza artiny (#1177) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel játékra se így se úgy nem jó viszont bőven elég a win7-hez így támogatottságra stb-re bátran ráteheted a 7-est.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1180) Figo22 válasza Dell XPS (#1175) üzenetére


Figo22
csendes tag

azt akartam mondani h 3 különböző is volt rajta, de egyszerre mindig csak 1

(#1181) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok! olyan problémám lenne, hogy dvd olvasó egyszerűen nem olvassa be a lemezeket. felpörög de semmi. nem rég volt újrarakva a gépen az oprendszer, de 3 másik gépen simán megy, driver ugye nem kell hozzá szerény tudásom szerint, és az említett 3 másiknál se raktam fel. mi lehet a problémája? Lenovo ThinkPad T530i előre is köszi!

(#1182) ravail


ravail
senior tag

A baluka6 által kérdezett Asus X50R BIOS-ában -szerintem- a SATA beállításnál nincs AHCI mód. A választható "SATA mode" az "Enhanced" vagy a "Compatible". Az XP telepítéséhez a "Compatible" szükséges! A windows 7 telepítéséhez pedig az "Enhanced"!
Amennyiben viszont az XP-t "Enhanced" módban akarja telepíteni, ahhoz a készítenie kell egy olyan XP telepítót, amit nussa5 javasolt, és abba bele kell integrálnia a laptopjának megfelelő AHCI drivert.
De a kérdés nem erre vonatkozott -ha jól értettem-, hanem arra, hogy nem boot-ol az XP telepítőről. Sem az XP CD-ről, sem a pendrive-ról. Annak pedig semmi köze ehhez! Mindegy, hogy a SATAmód hogyan van beállítva, boot-olnia kellene, és a telepítőnek el kellene indulni! Ha olyan XP telepítőt használ az "Enhanced" SATA mód mellett amibe nincs integrálva az AHCI driver, akkor a telepítő nem látja a HDD.

(#1183) ravail válasza Figo22 (#1180) üzenetére


ravail
senior tag

Milyen operációs rendszerrel vetted a Lenovo Y570 -et? Mi volt rajta eredetileg?

(#1184) Figo22 válasza ravail (#1183) üzenetére


Figo22
csendes tag

7 home premium volt rajta gyárilag

(#1185) Dell XPS válasza Figo22 (#1180) üzenetére


Dell XPS
veterán

Te magad is ellenőrizted a gépet vagy egyből szervizbe küldted?

Üdv, Dell XPS

(#1186) Figo22 válasza Dell XPS (#1185) üzenetére


Figo22
csendes tag

chekkoltam én is hd sentinellel, meg seagate vinyóm annak a progija is átfutott rajta, a seagate-t nem talált semmit a hd sentinelben:
196,Reallocation Event Count,30,96,96,OK,CCBC00000F13,-3,Engedélyezve
a 30-as küszöb érték nekem 96-ot mér, valamint "A merevlemez 3859 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült. "
és 70%-os kondícióra adja a vinyót

(#1187) Dell XPS válasza Mldcg2wd (#1173) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Northbridge: Intel PM45 07
Southbridge: Intel 82801IM (ICH9-M)

Menni kellene a processzornak...

Üdv, Dell XPS

(#1188) ravail válasza Figo22 (#1186) üzenetére


ravail
senior tag

Na ez alapján töröltem amit eddig írtam.
Tehát a HDD kezd vacakolni. Ami lehet a saját okán, de lehet RAM gond is. A Memóriát is tesztelted?
Ma nem, akkor meg kellene nézned a memtest-tel!

(#1189) Dell XPS válasza Figo22 (#1186) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem ez merevlemez hibának tűnik, ill. a hibajelenséggel kapcsolódóan is erről vannak visszajelzések. Amennyiben gondolod, kérdezz rá még a topic-ban is.

Üdv, Dell XPS

(#1190) Figo22 válasza ravail (#1188) üzenetére


Figo22
csendes tag

feltettem a legújabb hd sentinelt most 100%-ra adja a kondíciót és hibátlan állapot, nem található hibás v gyenge szektor

(#1191) KillHates válasza randras (#1157) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ennyi volt a baja....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1192) ravail válasza Figo22 (#1190) üzenetére


ravail
senior tag

Ilyen viszont nincs! (Ezzel nem azt mondtam, hogy nem úgy van, ahogy írtad!) A HDD S.M.A.R.T. adatai nem változnak, illetve nem állítódnak vissza. Vagyis a betárolt hibák nem törlődnek. Az egyszer betárolt hibák megmaradnak. Vagyis a HDD állapota nem javulhat, csak romolhat.
A Sentinel egyébként nem "memtest". Ez utóbbit sem ártana futtatnod.
Az esetleg nem lehet, hogy bekaptál valami jó "vágású" vírust, vagy férget? És az újratelepítésekkor nem volt teljes partíció törlés, és így megmaradt? Vagy valamivel újra felteszed?

(#1193) wdtwrd válasza ovics (#1181) üzenetére


wdtwrd
tag

Bár itt nem valószínű, hogy ez okozná a problémát, de nálam a Nero Drivespeed programja okozott hasonló tünetet (a cd/dvd olvasási sebességét lehet vele állítani, vagyis hogy ne pörögjön mint egy búgócsiga)
Ha a windows indulásakor töltődött be akkor nem akart beolvasni egyetlen lemezt sem, de ha bezártam, vagy nem a rendszerinduláskor futtattam akkor tökéletesen olvasta a lemezeket.

ui: Azt a lemezt sem olvassa be amiről az operációs rendszer lett telepítve? A gép bekapcsolása után, a windows betöltése előtt rendszertelepítő lemezekről bootol?

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1194) ravail válasza KillHates (#1191) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Meg van már a "körözött" személy?

(#1195) KillHates válasza Figo22 (#1151) üzenetére


KillHates
nagyúr

Emeld fel a géped úgy hogy a hátsó éle leér az asztalra, majd a két sarkát ellenkező irányba csavard meg egy picit (egyiket lenyomod, a másikat emeled) Így a gép hajlik egy kicsit, amennyire a burkolata engedi. Majd ez után is tesztelgesd. Lelet még ujjheggyel kopogtatni is a gépet a billentyűzet körül, és a topcase-en. A hangszórókra ügyelj nehogy behorpaszd!! ÉS megint teszteld...
Sajnos ez így elég babra munka, de ha nem akarod szétszedni és egy szkóppal átmérni, akkor inkább így fuss neki.
Elég melegedős fajta az Y570 és most kezdenek kijönni a hibái. Főleg az i7-essel szerelt modellekkel van sok gond...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1196) KillHates válasza baluka6 (#1171) üzenetére


KillHates
nagyúr

Matat rajta induláskor a gép? Felpörgeti a lemezt?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1197) Figo22 válasza ravail (#1192) üzenetére


Figo22
csendes tag

Tudom, h nem javulhat és smart-ban a korábban említett relocation érték nem is változott, memtest-be nem akarok most bele fogni, mert az elég sok idő mire 4 gigán megy és közben szeretném szemmel tartani. A féreg szinte kizárva, vásárlás óta ilyen sajnos és totális formázás is kapott már tehát még a recovery is lejött róla

(#1198) rgeorge válasza ravail (#1192) üzenetére


rgeorge
addikt

De van ilyen. A kérdéses SMART értéket a Lenovo firmware-s Seagate HDD-k másra használják, ezt kezeli jól a 4.20-as Sentinel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1199) Dell XPS válasza Figo22 (#1190) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyetértek a kollégával, ez valóban elég érdekes! Milyen időközönként kapod a "kéket"?

Ravail: amikor újra telepíti, akkor az mindent "legyalul", mármint a recovery..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1200) Figo22 válasza KillHates (#1195) üzenetére


Figo22
csendes tag

Okés köszi, am az csak i3-as és melegedési gepaszt talán ha kétszer tapasztaltam game-közben azt is csak nyáron mikor kint is 40 fok van azon kívül meghajtottam már párszor és nem voltak ilyen gondok a vinyó még 50 fokig se a proci is 60 alatt maradt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.