Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) DjDanee87 válasza ravail (#1548) üzenetére


DjDanee87
addikt

Telepítés úgy tűnik sikerült. Driverket hol találok hozzá?
Asztali gépnél az alaplap gyártójának a honlapján szokott lenni, de laptopnál nemtudom hol keressem.
VGA az megvan [link]

(#1552) ravail válasza ESP (#1550) üzenetére


ravail
senior tag

De ez ugye nem a reklám helye volt? ;]

(#1553) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, olyan problémám van, hogy windows 8 alatt nagyon lassan bootol a laptopom. Amíg nincs belakva vagy partícionálva a merevlemez, addig képes hozni az a 20-25 másodperces bootidőt, de belakás utána eleinte 40-60 mp most már inkább 60 vagy több a jellemző. Driverek rendben, frissítések rendben. Töredezettségmentesítést is csináltam. Többször újrahúztam (6-7 alkalommal), tesztelgettem, hogy mikor száll el egy gyorsaság, de különböző pontokon. Pillanatnyilag nem tudom szoftveresen megoldani. Arra jutottam, hogy talán a HDD-m haldoklik. Elképzelhető ilyesmi a leírtak alapján? Vagy szerintetek mi okozza a gondot? Sentinel szerint amúgy rendben van a HDD. Más tipp/ötlet/bármi?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#1554) ravail válasza DjDanee87 (#1551) üzenetére


ravail
senior tag

Szerintem ne külső drivert használj, mert az sokszor nem jó. Használd a Lenovo-ét.

(#1555) thomeef


thomeef
őstag

Hali, van egy már kb 4 éves laptopom pótnak, egy Toshiba A300-21c. A problémám az lenne vele hogy a wifi vevője az valami borzalmas. 2-3 méterig még veszi a jelet, de ha már van egy fal akkor belassul, megszakad stb. A háztartásban lévő többi gépen tökéletesen megy a net, emeleten 3 falon keresztül is, tehát nem a router a hibás.

Lehet ezt valahogy orvosolni driver cserével? Vagy lehet bele venni egy másik wifi kártyát? Végső megolsásként usb-s vevőre gondoltam, de azt csak ha tényleg nincs más lehetőség :(

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1556) ravail válasza thomeef (#1555) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Milyen operációs rendszert használsz rajta?
Itt kiválaszthatod a szükséges drivert. Ha nem segít, valószínűleg WiFi kártyát kell cserélned.

[ Szerkesztve ]

(#1557) 22balu


22balu
aktív tag

hello

Leirom ujra a hibámat hátha valakinek van még ötlete :S
Van egy Asus k53SVm (i5-2410,geforce gt540m) már 1 éve. és most tudatosult bennem hogy a videokártyája szerintem nem müködik rendesen. pl egy komolyabb játéknál mint az nfs world vagy a wrc world rally championship 3 is azt veszem észre hogy birná max felbontáson...mert kisebb felbontáson is ugyan ez a jelenség jön elő tök mind1 mit állitok hogy hullámzik a kép pl mikor kanyarodok kicsit utána mozog a kép hogy pl megy az auto és a környezet utána hullámzik....elég furcsa..mert fps-em fraps szerint is 60 körüli (legmagasabb felbontáson ) szokott lenni..nfs world be ez még magasabb és hiába állitok grafikát ennél a játáknál is ugyan ugy megvan.. ezt igy főként autos játékoknál veszem észre.ez videokártya hiba szerintetek ??

(#1558) Fire/SOUL/CD válasza littlemamba (#1553) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az első dolgod mindig a naprakész frissítések legyenek, akár 2-3x kell nekiugrani, mert egymást követően jönnek újabbak. Alapban rengeteg hibát tartalmaz a W8(én magam közel 200 hibát jeleztem és térképeztem fel MS-nek, a HDD-nek azonosított SSD-től, a miért 3x nyitja meg az Owner Policy-t bezárólag stb stb)

Ha ez megvan, akkor az viszont természetes dolog, hogy lassulhat a rendszerindítás. Mint az köztudott, a W8 (nem a W7, mert az nem) speciális rendszerindításra is képes UEFI install esetén, pl UltraBoot, UEFI GOP (x64 OS kell, UEFI BIOS támogatottságú alaplap), azaz Legacy BIOS mód esetén (MBR partícióséma) nem olyan gyors, mint UEFI insall esetén. (nálam 7 sec HDD-ről, 3 sec SSD-ről a bekapcsolás gomb megnyomását követően) ;]

Itt van egy leírásom (ha nem használsz 2,2TB-nál nagyobb kapacitású rendszerlemezt, nem UEFI install-t indítasz, akkor minden pontja W8-ra is alkalmazható), ami szerint járj el (ha van még kedved, időd stb)
Nem minden 5. mondatot olvasni, hanem mindent betartani!!! Nagyon sok dolog kizárható/kiküszöbölhető általa. (pl chipset "bináris hulladék" driverek telepítése stb stb) [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1559) littlemamba válasza Fire/SOUL/CD (#1558) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm szépen az infókat! Olvasom máris, bár ahogy elnézem lesz amit többször is át kell majd :)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#1560) thomeef válasza ravail (#1556) üzenetére


thomeef
őstag

Azóta kipróbáltam az összes driverrel, csak rosszabb lett :DDD . Azt honnan lehet tudni hogy milyen új wifi kártyát lehet venni a gépbe? Méret/kompatibilitás?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1561) Fire/SOUL/CD válasza thomeef (#1560) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az unióban a WiFi kártyák 90% Atheros... (a maradék az Intel/RaLink avagy Realtek)
Toshiba egyik kivétel, mert általában (ezen a szérián) realtek szokott lenni

UI: Az, hogy x méteren kívül nem elérhető a WiFi háló, az nem feltétlenül a lapos/driver/wifi card hibája...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1562) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Sziasztok,

Pár szóban a történet: Vettem egy Dell N5040 laptopot, WIN7 felismeri a driver-eket, de XP-t szeretnék rajta.
Találtam hozzá XP drivert, de a hangkártya nem akar elindulni, ahogy felteszem rá, az eszközkezelő kiírja hogy az eszköz nem indítható (Code10).

hivatalos Dell xp driver hozzá

Van valakinek tippje?

Dell márkaszervízzel leveleztem, ezt a választ kaptam:

"...vagyis elvileg sajat felelosegre tugya hasznalni az XP-t is es elvileg a win7 driverek kompatibilssak
az Xp-vel."
Szóval szerintük rá lehet tenni az XP-re a win7 drivert.... No comment. (helyesírás eredeti, nem én írtam így)

Van akinek van használható tippje esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1563) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!

Rendeltem vateráról egy usb panelt ami ma megérkezett. Viszont hiányzik róla ez. (bekarikázott rész, UL1 van alá írva)
(A képen a régi panel van, a másikat már beszereltem, hogy legalább egy legyen a laptopban ideiglenesen.)

A két usb aljzatból csak az egyik működik rendesen, a másikon az egér elkezd világítani de nem működik. Kipróbáltam pendriveal, és azzal sem ment.

Kérdésem a következő:

Mi az a kis fekete pöcök? :DDD
Okozhatja annak a hiánya, hogy nem működik a 2. usb aljzat?

Csak ezért nem akarom visszaküldeni az eladónak, mert kész kincskeresés volt egy ilyet találni az interneten, így ha lehet megjavíttatnám inkább.

Van egy ismerősöm aki foglalkozik mikroforrasztással, ha odaadom neki a régit, arról ha ő átforrasztja az újra, akkor működhet a 2. aljzat is? (Ránézésre sértetlen a régin levő.)

Amilo Pi 3540-es laptopról van szó.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1564) thomeef válasza Fire/SOUL/CD (#1561) üzenetére


thomeef
őstag

Mire gondolsz, mi lehet még a probléma akkor?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1565) Fire/SOUL/CD válasza thomeef (#1564) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Reseteld a routert(persze ha utána az admin jelszót, wifi jelszót, beléptetést(ha van) PPPoE-t stb stb stb vissza tudod állítani, konfigolni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1566) szaki1 válasza KillHates (#1437) üzenetére


szaki1
tag

Szia KillHates!

Szeretnélek megkérni arra, hogy tegyél fel képeket a kártyaolvasóról és az antenna kimenetről?
Szeretném tudni, hogy hogyan néznek ki ezek az alkatrészek a valóságban.

Az általam igért képek a kilopott alkatrészek helyéről:

1) Kártyaolvasó helyén látható bent mélyen a porvédő mü. lapocska:

Az antenna kimenet helyén tátongó "fekete" lyuk:

(#1567) szpal17 válasza Sanyi2007 (#1562) üzenetére


szpal17
őstag

Két lehetőség van...

-Win 7-et megszokod, ami igen ajánlott manapság. :K

-Driver Genius nevezetű programot megveszed, megszerzed ami felismeri a hardvert ami a gépben van és megkeresi neked a megfelelő drivert.

+1 tipp... Aida programot felteszed és ha szerencséd van kiírja a hangkártya típusát és rá tudsz keresni a hangkártya gyártójának honlapján az xp-s driver-re.

A gyári driver-el írta ezt a hibát?

A márkaszerviz válaszán meg jót lehet röhögni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1568) 39rikkancs


39rikkancs
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napja az ACER Aspire One ZA3 gépem új hibajelenséggel kezdett működni. Oldalak gördítésekor - akár a böngészőben, akár dokumentumban-teljesen kiszámíthatatlan időközönként lefagy, s csak újraindítással tér magához. Mindent újratelepítettem ( Windows XP, video driver), de a jelenség nem szűnt meg.
Munkához használom a gépet, de jól fizetett pedagógusként most nem tellik komolyabb javítási kiadásra.
Kérlek, adjatok ötleteket!

(#1569) ravail válasza Sanyi2007 (#1562) üzenetére


ravail
senior tag

Ezzel próbáltad: DriverPack Solution 12.3 Full Sokaknak segített már, Egy próbát megér.
Sok sikert!

(#1570) thomeef válasza Fire/SOUL/CD (#1565) üzenetére


thomeef
őstag

Előrébb már írtam hogy van a családban másik 4 noteszgép, és mindegyiken tökéletes a net, még 3 falon keresztül is. De a toshiba már nem mai gyerek, eljárt felette az idő, ezért kéne hegeszteni rajt vmit:)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1571) Sanyi2007 válasza ravail (#1569) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Köszönöm szépen, megnézem!

(#1572) zsovibandi


zsovibandi
csendes tag

Helló!

Van egy 1,5 éves K43SJ-VX732D laptopom.
Hangproblémával találtam szemben magam.

Fél éve jött elő ez a probléma. Annó Win7-en és most a Win8-on sem oldódott meg a probléma.
A mellékelt videóban hallható/látható akadozás volt nálam is felfedezhető.
http://www.youtube.com/watch?v=O7567357qnI

Nálam ez a probléma néha jön elő videóknál és zenehallgatásnál.
Illetve újabb játékoknál állandóan, viszont az eszközkezelőben letiltva a hangot a játék probléma nélkül fut.

Próbáltam a hangkártya driver újratelepítésével, utána nem adott soha hangot ki.
Így csak rendszervisszaállítással tudtam újra hangot varázsolni a gépbe.

Hardveres vagy szoftveres lehet a hibám?
Köszönöm a segítséget előre is.

András

(#1573) Fire/SOUL/CD válasza thomeef (#1570) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elnézést, átsiklottam rajta... Hát akkor lehet, hogy a wifi kártya adta meg magát(feltételezve, hogy minden egyéb hardver/szoftver hibátlan). ha van lehetőséged, akkor egy másik Mini PCIE-s wifi kártyát kellene beletenni és kipróbálni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1574) szaki1 válasza szaki1 (#1566) üzenetére


szaki1
tag

Van itt valakinek gx600px-214hu laptopja WIN 7-x86 Hu-val?
KÉrem vegye fel velem a kapcsolatot.

(#1575) lacex válasza StSanya (#1540) üzenetére


lacex
tag

köszönöm, ez megoldotta a problémámat
amúgy toshiba laptopom van :))

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#1576) dozzer


dozzer
tag

Szevasztok egy kérdésem lenne. Van egy DELL inspiron mini 1010es gép nálam újraraktam a windowst. Van benne egy simkártya amiről szokott menni a net, de mivel most úja rendszer rajta nem tudom hogyan tudnám üzembe hozni azt a simkártyás netet rajta... Valami ötlet?

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#1577) istnag válasza dozzer (#1576) üzenetére


istnag
addikt

minden driver a helyén van?

(#1578) dozzer válasza istnag (#1577) üzenetére


dozzer
tag

Szerintem is csak a driverekkel van a probléma :)

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#1579) istnag válasza dozzer (#1578) üzenetére


istnag
addikt

Elméletileg innen le tudod szedni a drivereket:
[link]
Telepít,újraindít,imádkozik :D

(#1580) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,
Lenne egy toshiba L855 notebook amihez nem találok egy drivert,mégpedig:intel hm76 lpc controller 1E59
windows 7 64 bit-hez kéne.Köszönöm.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1581) Sub-ZeRo válasza Poo (#1580) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az intel honlapján próbálkoztál?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1582) jety91


jety91
őstag

#1563 valaki?

(#1583) Belako


Belako
tag

Hola!

Mi lehet a hibája a laptopnak?
Ati 4xxx van benne.

Kap a vga driver és azt folyton eldobja, van úgy hogy driverrel bebootól csak az asztal nem jelenik meg hang van meg egér van de több se, ctrl+alt+del re reagál előjönnek a különböző választható opciók.
+ kihúzom a hálózat töltőjét akkor is eldobja a drivert mindegy milyen van rajta.
Ha az van neki amit a win7 ad eredetileg rak akkor azt nem dobja el.

Esetleg bga baja lehet?

Választ köszi.

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#1584) Poo válasza Sub-ZeRo (#1581) üzenetére


Poo
aktív tag

Az egész 7 seriest letöltöttem és feldobtam rá de ismeretlennek maradt sajna.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1585) StSanya válasza Poo (#1584) üzenetére


StSanya
őstag

S ez?

Intel Chipset Device Software 9.3.0.1026

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1586) Poo válasza StSanya (#1585) üzenetére


Poo
aktív tag

Nem nyert sajnos

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1587) Sub-ZeRo válasza Poo (#1586) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Usb3 nincs rajta véletlenül?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1588) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Lenne egy gondom a frissen (használtan) vásárolt HP 8460p-mel kapcsolatban: ha töltőről használom akkor minden rendben, semmi gond. Viszont ha lehúzom a hálózatról, és elkezd akkuról menni, akkor úgy félpercenkén, percenként bevibrál, végighullámzik egy másodpercre a képernyő. Van amikor abbahagyja egy fél órára, de utána újra jelentkezik a hiba.

[Más jelenséget nem észleltem, csak talán azt, hogy néha-néha az ODD kattan egyet (lemez nélkül), de ez serintem nem hiba.]

Mitől lehet ez? Hibás akku, rossz érintkezés, alaplaphiba? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1589) lsc válasza Poo (#1580) üzenetére


lsc
nagyúr

Gugli [link] ?

Az élet kegyetlen .

(#1590) Poo válasza lsc (#1589) üzenetére


Poo
aktív tag

Köszönöm a mélyen kimerítő választ én is be tudom írni a googleba de p*csmoldalakról nem fogom leszedni az esetlegesen mókolt sz*rokat.A fórumokon semmi értelmeset nem olvastam és találtam.
Se a lenovos,sonys,hps driver csomagban nem találta meg magának ezt az lpc controller drivert a toshibán meg én nem találtam meg.

*Sub-ZeRo:miért is fontos az usb3 ez esetben mert nem vágom, lehet az van benne nem tudom.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1591) Sub-ZeRo válasza Poo (#1590) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert ha van usb3-om rajta, mint nekem is van a lenovo-n, külön kell hozzá driver és intel is. Vagyis nekem a corei3-as laptopon inteles az usb3. Azért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1592) Poo válasza Sub-ZeRo (#1591) üzenetére


Poo
aktív tag

Usb3 drivert valóban külön volt és hiába tettem fel nem tűnt el az ismeretlen eszköz. :(

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1593) Sub-ZeRo válasza Poo (#1592) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nekem még 2 ötletem van. :DDD
Nekem is volt ilyesmi nem ismert eszköz és ezeket telepítettem hozzá. De az egyiktől eltünt.
1. Lenovo energy driver. Ez az akkuhoz kell, lehet váltani az üzemmódokat.
2. Dolby sound-ot tud a laptop, és ode kell egy dolby sound driver.

Neked nem tudom mid van, nekem így ezekkel telepítve nincs ilyen nem ismert driverem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1594) ravail válasza Poo (#1592) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Innen töltöttél le mindent?

(#1595) lsc válasza Poo (#1590) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk az első találat az intel oldala, de úgy látom megoldod Te ezt egyedül is, elég arrogáns vagy már hozzá.

Az élet kegyetlen .

(#1596) rgeorge válasza Poo (#1592) üzenetére


rgeorge
addikt

Intel saját, web alapú driver-keresője?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1597) Poo válasza Sub-ZeRo (#1593) üzenetére


Poo
aktív tag

Már nincs nálam a notebook az illetőt meg nem érdekelte az az ismeretlen eszköz...de köszönöm a tippeket mindenkinek.

*lsc:Nem akartam bunkó lenni de az első találaton kívül nem sok értelmest dobott ki a google és az az első találat is egy desktop chipsethez irányított.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#1598) BPeter01


BPeter01
tag

Vettem ma egy használt EeePc-t (1015BX) win7 volt rajta, de azt én nem szeretem ezért fel akartam rá pakolni az XP-t. Pendrájvra raktam a telepítőt, ami nagyon lassan felmásolta magát a gépre aztán újraindult, és onnan nem megy tovább. :(
Amikor indítanám wincseszterről, akkor "a lemezegység valamilyen hibája miatt a windows nem indítható..." üzenetet dobja.
Pendrájvról nem látja a wint, mert próbáltam helyreállítást végezni.
De formázni újratelepíteni hagyná....
Járt már valaki így, mi a megoldás?
Előre is köszi a választ.

Üdv: BPeter

(#1599) ravail válasza BPeter01 (#1598) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt Mindenkinek!
Szia!
A hiba oka több dolog miatt is lehetséges:
Első és legfőbb ok az lehet, hogy a win7-hez a BIOS-ban a HDD kezelése AHCI-re van állítva. Az XP alapból nem ismeri és nem kezeli AHCI módban a HDD. Kétféle megoldás van. Az első, hogy a BIOS-ban vissza kell állítani a HDD kezelését az XP-nek megfelelőre ami vagy "SATA-IDE" vagy "Compatibile" mód. Nem tudom megmondani, mert a kézikönyv sem írja. A másik lehetőség, hogy olyan XP telepítőt kell használni, amelyikbe a telepítést megelőzően integrálod a AHCI -t. Én az előzőt javaslom.
A második probléma ok az lehet, hogy az XP telepítő nem kezeli és nem látja rendesen a win7-es partíciókat. Ezért -ugyan nem tudom, milyen módszerrel távolítottad el a win7-et, de- javaslom olvasd el az itt leírtakat, és ha a HDD-t üresre akarod törölni, az ott leírtak valamelyike szerint töröld a HDD összes partícióját, és ez után telepítsd az XP-t. Ha törlöd az összes partíciót, a "gyári" win7 helyreállítása és ezzel együtt a "recovery" lehetősége is megszűnik, többé nem tudod a "gyári" állapotot visszahozni.
A harmadik gond az is lehet, hogy a géped rendelkezik a BIOS-ban be és ki kapcsolható gyors rendszerindítási lehetőséggel (fast boot vagy hasonló), amit nem biztos, hogy kezel a windows XP. Javaslom, hogy -a kézikönyvben leírtak szerint- legalább az XP telepítésének idejére ezt a funkciót kapcsold ki. A telepítés után majd kipróbálhatod, gyorsít e, működik e vele, vagy az XP alatt jobb kikapcsolnod.
Sok sikert!

(#1600) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hello!

Egy ismerősöm most vett 1 compaq cq58 -at és megkért rá, hogy telepítsek az eredeti windows 8 mellé 1 xp -t is.
Kicsit problémában vagyok, mert nem akarom elrontani az eredeti windows 8 -át semmilyen szempontból.

A legjobb módszer az-az lenne ha újra tudnám particionálni a c meghatóját és az új c meghajtóra recovery-vel vissza állítanám az eredeti windows 8-at és az új partícióra pedig telepítenék 1 xp-t.
A gép indulásakor pedig valamilyen boot-választóval kiválaszthatnám melyik rendszer induljon.

Már sokszor csináltam ilyesmit, de ezt az új gépet még nem ismerem, és úgyszintén nem ismerem a compaq recovery programjának a működését. Nem akarom elrontani az eredeti windows 8at, se a recovery lehetőséget - semmit.

Van 1-2 ötletem, hogy hogyan foghatnék neki biztonságosan, megőrizve az eredeti dolgokat, de mielőtt neki állnék gondoltam megkérdezlek titeket is, hogy ti mit javasolnátok!

Általában kerülni szoktam a particion magic és hasonló programokat - utólag nem szeretem particionálni a gépet.

ötletek, javaslatok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Robi

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.