Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) adam_


adam_
senior tag

Van egy notebookom, Asus K50IN, már kb 3 éves. Ma érdekesen üzemel. Egyszer gépeztem, majd lefagyott az egész. Ezt követően próbáltam bekapcsolni, és a Windows 7-nél, miután beírtam a jelszavam, szintén újraindult, majd ezt követően ez a folyamat párszor lejátszódott, majd végül be se kapcsolt az egész gép, kb fél óráig, míg ezt követően úgy sikerült indításra bírnom, hogy kivettem az aksit, be áramba, majd vissza az aksit, és elindult.

Most amikor elindul, hiába megyek a Windows 7-nél a bios betöltése után a Windows normál módú indítására, mindig a hibakereső,kijavító menü fogad, ami csak tölt, és tölt, és "elvileg hibát keres", de már vagy fél órája csinálja, és hiába szakítom meg, vagy lépek ki, akkor meg nem csinál semmit. Resetelem, és ezt követően megint ezt csinálja.

Hogyan tudnék ebbők kilépni, és újra elindítani rendesen a notit a Win 7.-tel? Természetesen idegesít, hogy mi áll a probléma hátterében, újraindulásokban, de most elvileg megy, csak ez a "hibakeresős" résztől nem megy tovább a Windows 7-be normálisan, ahogyan kéne.

Kérlek segítsetek! Mit tanácsoltok? Elsőnek is hogyan tudnék belépni a Windowsba normálisan, másodsorban pedig az újraindulás,. leállás hátterében mi állhat, felmelegedés, hardverhiba?

(#1402) LaptopSystem válasza KillHates (#1400) üzenetére

ez azt jelenti hogy akármilyen Msata SSD-t tennék bele nem lenne jó

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1403) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
A 3G-s SIM kártyás mobilnetezés vagy a sima wifizés zabálja jobban az akksit? :R

(#1404) Rivaul válasza KillHates (#1400) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha ezt megértette valaki azon kívül hogy nem lesz jó akkor felcsatolom a szopóálarcot :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1405) Maarki


Maarki
aktív tag

Már működik :C mindig a felhasználó a hülye :W

(#1406) LaptopSystem válasza Maarki (#1405) üzenetére

gratula hozzá

mi volt a gond?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1407) szaki1 válasza ravail (#1393) üzenetére


szaki1
tag

Köszönöm a gyors válaszaitokat.

(#1393) ravail
Tanulmányozom.

(#1395) Tiger89
Van valami ENE CIR a laptopomban, amit fogalmam sincs hogy, mire jó és mivel tudnám aktivizválni?

(#1396) Dell XPS
Képek.

Köszönöm :)

[

Üdv: :)

[ Szerkesztve ]

(#1408) Dell XPS válasza adam_ (#1401) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elsőre nem hangzik jól....vedd ki a merevlemezt, majd indíts el egy Win7 telepítő lemezt.

Üdv, Dell XPS

(#1409) ses!


ses!
csendes tag

Sziasztok!

A mai nap újratelepítettem a Windows7-et, és sikerült belefutnom egy számomra megoldhatatlannak tűnő problémába.

A telepítéskor a meglévő C meghajtót - amin eredetileg a Windows korábbi verziója volt - letöröltem és újra létrehoztam, ezúttal azonban kisebb mérettel (130GB, az eredeti 430GB helyett).

A telepítés után megpróbáltam a fennmaradt lemezterületet leformázni, így létrehozva egy új partíciót. Ez nem sikerült, és ezt a rendszer üzentet kaptam: "Ezen a szabad területen nem hozható létre új kötet, mert a lemezen a partíciók száma elérte a maximumot"
A gond az lehet, hogy a Windows elsődleges meghajtónak kezeli a még formázatlan partíciót és nem logikaiként.

A laptopom típusa: Lenovo Y570

Kérlek segítsetek!
b.

[ Szerkesztve ]

(#1410) adam_ válasza Dell XPS (#1408) üzenetére


adam_
senior tag

Szia!

Nem tudom kivenni a merevlemezt mivel még sosem szedtem szét laptopot, a windows bejön de csak a "hibakeresése" ... de csak tölt és nem talál semmit és ha bezárom akkor végképp nem csinál semmit.
Minden funkciónál ( csökkentett mód, normáls mód ) ezt csinálja

(#1411) leo3


leo3
csendes tag

Sziasztok!

3 hónapja van egy VAIO SV E14 (WIN8) laptopom, amivel az a probléma hogy ha akkumulátorról üzemel a gép állandóan változtatja a kijelző fényerejét minimális de teljesen idegesítő mértékben. Hálózatról történő működésnél nincs ilyen probléma. Automatikus fényerő szabályozást kikapcsoltam.
Tanácstalan vagyok, nálatok volt hasonló probléma?
üdv

(#1412) Dell XPS válasza ses! (#1409) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hogy törölted le, mert ott van a rejtett recovery partíció is?

Üdv, Dell XPS

(#1413) Maarki válasza LaptopSystem (#1406) üzenetére


Maarki
aktív tag

A hülye felhasználó (én) nem raktam be rendesen. Valószínű hogy érintkezési probléma lehetett nem indult el és ezért nem ismerte fel :D :DD :DDD :C

(#1414) Dell XPS válasza adam_ (#1410) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy Live LinuxCD-vel meg tudod nézni, ill. ellenőrizni? A BIOS Setup-ba be tudsz lépni?

Az a baj, hogy elsőre megjelent hiba az alaplap problémára utalhat, de mindenképpen ki kellene zárni az OS-t, ill. a merevlemezt hibát.

Üdv, Dell XPS

(#1415) ses! válasza Dell XPS (#1412) üzenetére


ses!
csendes tag

Szia!

Egyszerűen a Windows telepítővel: lemez törlése. Nem az eredeti "Windows Home"-ot tettem fel rá, hanem a Prof-ot. De gondolom ez nem lehet gond : )

[ Szerkesztve ]

(#1416) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok.

Lenne 1 pici gondom az MSI Ex600x 434-HU laptopommal.

Szóval elsőként a gép paraméterei a következők.....

Intel Core 2 Duo T5750 2x2000mhz proci 667fsb
3gb ddr2 667mhz ram (2gb+1gb) igy adták ki.
Nvidia 8400m g vga
250gb sata2 hdd.

A problémám a következő lenne.
Jelenleg aktivált Win 8 Enterprise 32bit fut a gépemen,és ha felteszek bármien vga drivert néha csak ugy magátol elmegy a kép,és nem hajlandó visszajönni. Csak ha ujrainditom a gépet.
Win7 nél is a gond. De ha xp teszek fel és a gyári driver lemezéröl felpakolom a drivereket akkor semmi gond.
Azonban ha felteszem a 310.. valamit akkor xp nél is előjön a gond.
Igy meg elég nem tökéletes a gép hogy nincs vga driver.

Valaki esetleg tud ebben segiteni?

Előre köszi a fáradozást!!!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1417) Dell XPS válasza ses! (#1415) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

a gépeden van egy olyan funkció (lehetőség), hogy: One Key Recovery, ezzel vissza tudod állítani az eredeti "gyári" állapotot, azaz visszahúzva a rendszert ugyanazt kapod, mint megvásárláskor. Ehhez a folyamathoz ott kell lenni kettő partíciónak a merevlemezen (ott is van), ahhoz hogy visszaálljon. Amennyiben más OS-t akarsz telepíteni, akkor ez problémákat okoz.

Üdv, Dell XPS

(#1418) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Egy ASUS K55N-ről írok. Mai szerzemény a gép, de van egy kis gond vele. A space gombot nem érzem lenyomáskor, mintha be lenne ragadva. Leütésre csinálja a szóközt, de így azért mégis csak nem kóser a dolog. Ilyesmire ki szoktak terjedni a garanciák?

solfilo

(#1419) ses! válasza Dell XPS (#1417) üzenetére


ses!
csendes tag

Tehát a problémámra csak egy újratelepítés hoz megoldást? Nincs semmi egyéb lehetőség? Ez elég kaotikusan hangzik...

(#1420) Dell XPS válasza ses! (#1419) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én nem tudok rá, amennyiben megakarod hagyni az eredeti OS-t is...

Üdv, Dell XPS

(#1421) ravail válasza ses! (#1419) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Nem csak egy újratelepítés -sajnos-, hanem azt megelőzően, az itt leírtak szerint töröld teljesen üresre a HDD-t. Nyilván így minden gyári dolgod oda lesz, viszont, valószínűleg sikerül majd, így, hibátlanul rendszert telepítened.
Sok sikert!

(#1422) ravail válasza szaki1 (#1407) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Lehet, hogy mellé nyúlok, de van kártyaolvasó a gépedben. Úgy tűnik, mintha az lenne. Nem?

(#1423) szaki1 válasza ravail (#1422) üzenetére


szaki1
tag

Szia!

Elvileg lenne ill. volt is, de egy számítógépes boltban, ahol a legutóbb szerelték a gépet más hibával, egyszerűen kilopták belőle.
Volt és most nincs!

A takaró műanyag lap egy üres lyukban fityeg!

(#1424) ses! válasza ravail (#1421) üzenetére


ses!
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséget!
Kibővítettem az eredeti rendszermeghajtót, megszüntetve így a formázatlant. Remélem így nem fog a Windows problémázni.

B

(#1425) ravail válasza szaki1 (#1407) üzenetére


ravail
senior tag

Sajnálom, lejárt az időm.
Ha az Eszközkezelőben a Hálózati kártyákat megnyitod, ott van a WiFi? Mert a google-el olvasgatva, arra utalót is találtam (Intel WiFi kártya driver hiány.) De ezt is érdemes megnézned.

ses! Szívesen! Azonban érdemes lesz átgondolnod a biztonságos jövő, a megbízhatóan működő operációs rendszer érdekében a tisztára törlés utáni újratelepítést.

szaki1! Az nem nagyon lehet. A kártyaolvasó foglalata legtöbb laptopban az alaplapra le van forrasztva. Biztos, hogy nincs ott? Nem lehet, hogy csak megnyomorították valamivel? Esetleg benne maradt valami?

[ Szerkesztve ]

(#1426) Dell XPS válasza ses! (#1424) üzenetére


Dell XPS
veterán

A telepítés során semmi rendelleneset nem tapasztaltál, simán felment az OS?

Üdv, Dell XPS

(#1427) KillHates válasza BigDarkJoy (#1416) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Aero terheli a GPU-dat és az meg már szervizelés után sír. Meg tudom oldani a problémádat, küldtem egy privátot.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1428) szaki1 válasza ravail (#1425) üzenetére


szaki1
tag

De sajnos lehet, mert nincs ott semmi, kiforrasztották belőle, sőt kilopták még az S/PDIF kimenetemet is, annak a helyén pedig egy kerek kis lyuk tátong. Ezt most vettem csak észre, mivel nem használtam még sosem, de tudom hogy ott volt az is.

A card readert használtam és most nem tudom, mert nincs hova bedugni a kártyát.

Szerinted ilyenkor mit lehet tenni? Fogyasztóvédelem, Bíróság, Nav?

Van ötleted?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1429) ravail válasza szaki1 (#1428) üzenetére


ravail
senior tag

Pisztolyod van? ;]

A tréfát félre téve, attól még, hogy kiforrasztották a kártyaolvasó aljzatot, még az eszköz összetevői ott vannak a gépedbe, ezért kéri a driver-t (ha azt keresi).
A boltból, meg nem lett volna szabad így átvenni a laptopot! Legalább terjeszd a "jó hírüket"! :(((

KillHates kolléga már mondja is a megoldást! :K :C

[ Szerkesztve ]

(#1430) KillHates válasza szaki1 (#1428) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nekem vannak alkatrészeim. Szívesen visszalopom bele :D

És tudok pisztolyt is adni! ;]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1431) szaki1 válasza szaki1 (#1428) üzenetére


szaki1
tag

Rosszul írtam nem S/PDIF-t lopták ki, hanem tv-tuner antennakimenet-t. Egy arany színű male csatlakozó aljzatot.

Max. csonkok lehetnek ott, a szűk nyíláson nem sokat látok, bár nincs is mit látnom ott. :(

#1430) KillHates
Milyen alkatrészeid lennének és mennyiért?

Majd holnap teszek fel képeket a jelenlegi állapotokról.

Nem vagyok híve az erőszaknak, de az ilyen mocsokságot okozókat nagyon rühellem. :O Szívesen megetetném vele amit művelt.

[ Szerkesztve ]

(#1432) Dell XPS válasza szaki1 (#1431) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ezt hogy hagytad ennyiben, milyen szerviz volt ez? Elképesztő!! Kolléga jól látja, valószínű hogy az hiányzik neki.

Üdv, Dell XPS

(#1433) szaki1 válasza Dell XPS (#1432) üzenetére


szaki1
tag

Amikor átvettem a gépet, akkor nem tűnt fel semmi, megörültem, hogy kész a javítás és csak később, amikor tettem volna bele a kártyát akkor derült ki számomra, hogy nincs hova...

Az arany csatlakozó pedig most 2 napja tűnt fel, ill. annak a hiánya. Mivel nem használtam sosem ez sem volt nagyon szembeötlő.

Csak azt nem értem, hogy aki kilopta mire megy ezekkel az alkatrészekkel?

[ Szerkesztve ]

(#1434) KillHates válasza szaki1 (#1433) üzenetére


KillHates
nagyúr

De egy mocskos spermiumok (nem erre a kifejezésre gondoltam)!

Tudok adni benzines kannát és gyufát is ;] ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1435) Dell XPS válasza szaki1 (#1433) üzenetére


Dell XPS
veterán

Így érthető, meg elsőre nem is gondolná az ember. Húúú, még a talpam is ökölbe szorult...

Üdv, Dell XPS

(#1436) szaki1 válasza KillHates (#1434) üzenetére


szaki1
tag

Most találtam ezeket a képeket a neten.

Középen találjuk a 4 féle memóriát (SD,MMC,MS,MS PRO) támogató kártyaolvasót, valamint a hang ki/bemeneteket.

Jobboldalt: tápbemenet, VGA, S-VIDEO, HDMI, 2 USB, Firewire, tv-tuner antennakimenet (tv-tuner nincs benne!), Esata, valamint expresscard slot.

A bal szélén azaz a kis arany kerek nincs ott, csak egy lyuk és belelátok a laptopba azon a hűlt helyen.

[ Szerkesztve ]

(#1437) KillHates válasza szaki1 (#1436) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt hiszem még antenna csatim is van valahol, bár ha a tuner kártya nincsen benne akkor minek. Meg különben is ebbe a modellben, csak DVB-D-s és analóg tuner volt..

Kártyaolvasó már itt figyel az asztalomon, spdif-es aljzat már nincsen benne az alaplapban, de szerintem azt is tudok intézni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1438) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Adott egy samsung NP350v5c-s05hu típusú laptop.
Benne egy AMD 7670 kártya,a mit nem tudok működésre bírni.

Próbáltam a gyártó oldaláról leszedett driverrel, illetve a samsung driver frissítő programjával, de hiába települ föl, nem megy.
Eszközkezelő ilyenkor látja.
AMD oldaláról leszedett 13-1_mobility_vista_win7_win8_32-64_hydravision felmegy, míg a catalyst_mobility_64-bit_util nevezetű nem. Utóbbi azt írja nincs megfelelő hardver ahhoz, hogy települjön.

Tud valaki segíteni?
Amik feltelepülnek sikeresen akkor sem látom az ati programját (értesítési területen pl)
win 8 x64

(#1439) KillHates válasza Drughi (#1438) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van hozzá gyári Win8 x64-es switchable graphics driver?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1440) BigDarkJoy válasza KillHates (#1427) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Ment rá vissza is 1 válasz,

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1441) Watto1991


Watto1991
senior tag

A Dell Latitude 5××× és a 6××× -es széria között mekkora a minőségbeli ugrás ? (Esetemben 5430 és 6430)
Megéri a felárat a 6-os széria? Ezekre mindenképpen NBD garancia van, igaz?

(#1442) LaptopSystem válasza Watto1991 (#1441) üzenetére

a garanciában és a minőségben is van lényeges eltérés viszont árban rengeteg a különbség ha megengedheted magadnak akkor vedd meg a 6-os szériát :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1443) Watto1991 válasza LaptopSystem (#1442) üzenetére


Watto1991
senior tag

Köszönöm a gyors választ ! :)
Igazából egy refurbished 6×××-os Latitude annyiba kerül, mint egy új 5××× . Akkor szerintem maradok a refurbished-nél :)

(#1444) rgeorge válasza LaptopSystem (#1402) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha jól emlékszem a Precision topikból, valaki ott már írta, hogy a 4600/6600-as sorozat érzékeny és válogatós mSata SSD vonalon. Talán egy RunCore modell volt a nyerő.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1445) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Samsung Np350V5C laptophoz kellene valamiféle színkalibrálás. Van ehhez valami színprofil vagy alkalmazás?
Tegnapig egy Probook 4535s gépet használtam és sokkal szebb színei voltak, a játékok is szebbnek hatottak. Ez a samu elég fakó

(#1446) Chalez


Chalez
őstag

Üdv urak!

Hogy a szégyenbe tudom elérni egy Acer Aspire 5742G laptopnál az advanced menüt a setupban? az istenért nem jövök rá, és elakadtam egy rendszertelepítésnél. SOS! :F

(#1447) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspirion N5110-es notebook és egy eredeti Win8 Pro 64bit. A kérdésem az volna, hogy média lejátszásánál mi okozhatja azt a problémát, hogy néha-néha (gyakran, de random időközönként) beszaggat a kép és a hang pár másodpercig majd megy tovább rendesen?

Előtte egy Win7 Pro 64bit volt fent és semmi hasonló probléma nem volt.

Mi okozhatja ezt a jelenséget? (A telepítés óta fennáll ez a probléma)

(#1448) adam_


adam_
senior tag

Végülis arra jutottam, hogy újrahúzom a Windows-t.

Ha a Windows egy külön partición van (31GB-os partició) a többi adatom pedig egy 280GB-os partición van, akkor nyugodt szívvel leformázhatom a 31GB-ost és oda feltehetem újra a Windowst? Nem fognak sérülni a 280GB-os partición található adataim? Gondolom persze, hogy a programokat ígyis úgyis újra kell tenni, de a többi dokumentumom és hasonlók amik azon vannak megmaradnak rendesen?

A másik, mit gondoltok egy ASUS K50IN notira érdemes feltenni a 32bites Windows 8-at, vagy maradjak inkább a Windows 7-nél szintén 32bitbe?

(#1449) Rivaul válasza adam_ (#1448) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezért van külön partición hogy nyugodtan leformázhasd adatvesztés nélkül.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1450) adam_ válasza Rivaul (#1449) üzenetére


adam_
senior tag

És egy ASUS K50IN notira fel lehet tenni a Windows 8-at 32bitest? Mert kell a Windows 8-nak, hogy az alábbiakat támogassa a gép:
PAE-re, NX-re és az SSE2

Nem tudom, hogy az enyém támogatja az ilyesmit?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.