Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) SUPREME7 válasza Dell XPS (#1700) üzenetére


SUPREME7
őstag

Itt is köszönöm szépen, hogy próbáltál segíteni, és foglalkoztál vele.

(#1702) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!

Hp pavilon g6 laptop win 7 telepítése után nincs nett,honnan tudok leszedni drivert vagy mi lehet a gond.az ezközkezelőben felkiáltó jel van a sm busz vezérlő,hálózati vezérlő,pci ezköz,bcm20702a0 mellet.köszi a választ

(#1703) lacex


lacex
tag

Az miért lehet hogy terhelés nélkül is 30%-on megy a VGA venti és terhelés alatt is marad ez az érték? :Y

kép

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#1704) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1702) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

adsz nekem egy pontos típust? Köszönöm!

Üdv, Dell XPS

(#1705) Kbali válasza lacex (#1703) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg úgy, hogy a szoftver nem tudja kiolvasni a rendes értéket?

(#1706) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1704) üzenetére


jfehervari1
tag

hp pavilon g6

(#1707) Dell XPS válasza lacex (#1703) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Egyébként ezt teszt nélkül nem lehetett érezni, hogy lineárisan nem követi a melegedést a ventilátor?

Üdv, Dell XPS

(#1708) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1706) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még egy pici segítséget kérnék Tőled. Azt meg tudod mondani milyen processzor, esetleg videokártya van a gépben?

Üdv, Dell XPS

(#1709) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1708) üzenetére


jfehervari1
tag

amd a4 3320m 64bit vga nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#1710) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1709) üzenetére


Dell XPS
veterán

(S)Processor: A10-4600M, AMD A-Series A4-3300M, AMD A-Series A4-3305M, AMD A-Series A6-3400M,
AMD A-Series A6-4400M, AMD A-Series A8-3520M, AMD Phenom II X4 P96(/S)0 ?

Ok, most láttam, hogy szerkesztettél..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1711) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1709) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben lenyomod: Fn + Esc billentyűkombinációt, mit ad ki?

Üdv, Dell XPS

(#1712) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1711) üzenetére


jfehervari1
tag

semmi

(#1713) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1712) üzenetére


Dell XPS
veterán

Megpróbáltam mindent, de 49 változat van, nézd át légy szíves: [link]

Üdv, Dell XPS

(#1714) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1713) üzenetére


jfehervari1
tag

g6-1d18dx hp pavilon

[ Szerkesztve ]

(#1715) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1714) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm! :R

Üdv, Dell XPS

(#1716) artiny


artiny
őstag

Hogyan tudnám ujratelepiteni az asus r2e -ert?

probaltam mar..usb rol de nem bootolbe

(#1717) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1715) üzenetére


jfehervari1
tag

az akku mögött volt

(#1718) Astrasattila


Astrasattila
tag

Sziasztok!
Van egy Asus K52F gépem. Most telepítettem rá XP-t. Minden jó, kivéve egy drivert. Kerestem neten, de nem találtam hasznos információt. Amit keresnék: PCI egyszerű kommunikációs vezérlő. Hardverazonosító: PCI\VEN_8086@DEV_3B64. Úgy gondoltam, hogy az Intel honlapján megtalálom, de sajnos nem. Vagy nem jó helyen kerestem, vagy nem is Intel? Addig találtam Intelt, hogy 8086, de a másik sor már nem stimmelt. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
Üdv:Attila

(#1719) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1717) üzenetére


Dell XPS
veterán

Melyik OS-t telepítenéd?

Üdv, Dell XPS

(#1720) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1719) üzenetére


jfehervari1
tag

windows7 32bit home preniun

(#1721) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1720) üzenetére


Dell XPS
veterán

Oksi, ugye nem Linux-os volt a gép?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1722) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1721) üzenetére


jfehervari1
tag

nem

(#1723) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1722) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, akkor itt a [link].. a Ralink nem kell Neked..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1724) ravail válasza Astrasattila (#1718) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Innen feltelepítettél minden driver-t? A "Segédprogramok"-at is? És közülük a "ATKACPI driver and hotkey-related utilities" is?

(#1725) Astrasattila válasza ravail (#1724) üzenetére


Astrasattila
tag

Szia!
Természetesen. Mielőtt újratelepítettem a gépet,(Win7 volt rajta, de talán a dedikált videókártya hiánya miatt, eléggé megfeküdt) mindet letöltöttem, aztán telepítettem. Az említett hibám van, és a webkamerám fejjel lefelé mutat. Ott is felraktam a megfelelő drivert, sőt, már a virtual kamerát is, az sem segít, de az a legkisebb gondom. Közben Everesttel is megnéztem, hogy mit ír ki. Ez lett belőle: Intel Ibex Peak PCH - Host Embedded Controller Interface 1 (HECI1)

(#1726) ravail válasza Astrasattila (#1725) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az pedig nem szokott előfordulni, hogy egy Asus gyári driverei közül hiányozna valami. Persze csodák is vannak, na meg a manók is dolgoznak! ;]
Esetleg a "DriverPack Solution 12.3 Full" segíthet, hisz sokaknak segített már. Hátha neked is segít.

(#1727) jfehervari1 válasza Dell XPS (#1723) üzenetére


jfehervari1
tag

köszi az sm busz vezérlóhez mit kell leszednem?

(#1728) Astrasattila válasza ravail (#1726) üzenetére


Astrasattila
tag

:C :D Ezzel mindent elmondtam! Nem ismertem ezt a programot, de talált nekem valami Intel cuccot, letöltöttem és megoldódott a probléma! Hálás köszönet! :R

(#1729) Astrasattila


Astrasattila
tag

Most egy jó DriverMax mentés. Aztán marad a remény, hogy legközelebb nem lesz ilyen gond.

(#1730) Dell XPS válasza jfehervari1 (#1727) üzenetére


Dell XPS
veterán

Chipset..

Üdv, Dell XPS

(#1731) Dell XPS válasza Astrasattila (#1728) üzenetére


Dell XPS
veterán

Webcam is megoldódott, mert az is "tipikus" illesztő probléma!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1732) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!

Van 2 Dell Inspron n5010 laptopom. Az lenne a kérdésem, hogy szerinetek, hogy működik a fedél lehajtásának az érzékelése.
A következő történt: Az egyik laptopot összecsuktam, majd rátettem a másikat nyitva. Egyszercsak a felső laptop képernyője villogni kezdett majd kiakpcsolt és letette magát készenlétbe. Levettem egymásról a 2 laptopot akkor nem volt ez tapasztalható. Megcserélve a laptopokat, akkor is ezt csinálta... :Y
Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?
Köszi!

Üdv, mcwizard!

(#1733) Dell XPS válasza mcwizard (#1732) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

én egyszer úgy olvastam, hogy a keretnél van egy "pöcök" és ahogy lehajtod a fedelet, pöcök lenyomja a zsanérnál lévő mikrókapcsolót, azaz kikapcsolja. Lehet, hogy este van, de nem nagyon értem. A "nyitott" laptop kapcsolt ki?

Üdv, Dell XPS

(#1734) mcwizard válasza Dell XPS (#1733) üzenetére


mcwizard
tag

Igen. A nyitott kapcsolt ki. De csak akkor ha alata volt az összecsukott. Bocsi a félreérthetőségért. Tegyük tisztába. Legyen 1-es és 2-es laptop.
1-es összecsukva, rajta a 2-es nyitva, akkor a 2-esnek kapcsolt ki a kijelzője. Aztán fordítva. 2-es összecsukva, rajta az 1-es nyitva, akkor az 1-esnek kapcsolt ki a kijelzője.
Külön-külnön nem produkálta egyik sem a jelenséget ezért gondolom, hogy valahogy egymásra gyakorolnak valamiféle hatást.

(#1735) xcds válasza mcwizard (#1734) üzenetére


xcds
őstag

Ezek szerint mágneses témával működik.Ha közel van az egyik mágnese a másik jeladójához, akkor azt is kikapcsolja.

(#1736) Dell XPS válasza mcwizard (#1734) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor mégiscsak értetem, ez a "fekete mágia" esete, úgy látszik a "széria" még mindig tud újabb meglepetésekkel szolgálni. A laptopokat bárhová rakhatnád, annak mindig az energiagazdálkodásba beállított sémák szerint kellene működni. Amennyiben úgy van beállítva, hogy fedél lehajtása esetén se kapcsoljon ki, akkor nem fog, hiába rakod egymásra, meg bárhová.

Üdv, Dell XPS

(#1737) mcwizard válasza xcds (#1735) üzenetére


mcwizard
tag

Nekem is valami mágneses jeladós cucc jutott eszembe, csak gondoltam leírom a tapasztaltakat mert én konkrétan közel-távol még csak hasonlóról sem hallottam.
Köszönöm a válaszokat!
Jó éjt!
Üdv, mcwizard!

(#1738) wdtwrd válasza Astrasattila (#1725) üzenetére


wdtwrd
tag

Már látom megoldódott, Minden ok!

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#1739) Astrasattila válasza Dell XPS (#1731) üzenetére


Astrasattila
tag

Nem, az maradt hibás. Megpróbáltam a Windows7-ből lementett driverrel is, hátha sikerül, de nem fogadta el. Annak is leellenőriztem természetesen a PID számát.

(#1740) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo TP amiben van nSATA-n egy SSD + adattárolásra egy HDD. Azt hogyan tudom Win7 alatt beállítani hogy a HDD-csak akkor kapcsoljon be ha kell, utána meg kapcsoljon is ki 1-ből, mert ez a 7200-as Toshiba hangosabban pörög mint a rendszer ventilátora?

[ Szerkesztve ]

(#1741) ravail válasza Astrasattila (#1728) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Nagyon szívesen, és örülök, hogy egy problémád megoldódott! A kamera problémával találkoztam. Az Asus ügyfélszolgálatától azt a nem hivatalos infót kaptam, hogy a telepítő *.inf állományában a "Flip" értékét változtassam meg 0-ról 1-re vagy fordítva. És a változtatás után telepítsd. Esetleg ha a látott kép nem tükör lenne akkor tegyem ezt a "mirror" értékével is. Ennek az oka szerintük az, hogy többféle "drótozással" készülnek kamerák. Ha így nem menne, még egy lehetőséget tudok javasolni. (Persze, kezdheted ezzel is.) Távolíts el minden kamera driver-t, és amit esetleg eddig ezzel kapcsolatban telepítettél. Amikor már nincs fent semmilyen driver, akkor próbáld a DriverPack Solution-t. Hátha! :K

[ Szerkesztve ]

(#1742) Sub-ZeRo válasza G-lader (#1740) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Energiagazdálkodás és a merevlemeznél beállítod, hogy 1 perc múlva ha nincs használva, akkor vegye vissza a fordulatot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1743) G-lader válasza Sub-ZeRo (#1742) üzenetére


G-lader
tag

Köszi, én is csak ezt találtam eddig, de az lenne a kérdésem hogy ez nem állítja le az SSD-t is ugyanúgy ha épp nincs használva?

(#1744) Sub-ZeRo válasza G-lader (#1743) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

SSD-t nem hiszem, mert nincs neki mit leállítania.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1745) G-lader válasza Sub-ZeRo (#1744) üzenetére


G-lader
tag

Szuper, köszi :)

(#1746) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Van egy elég régi 256 mb ramos fuitsu laptopom és hát eléggé be tud lassulni. Miént tudnék memóriát felszabaditani benne?mert érződik,h eléggé dolgozik a proci,meg gyakran kiirja,hogy kevés a memóia....
XP-t frissiteni nm lehet rajta...
köszönöm

(#1747) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Pavilion g6 2018sh-m van A10-4600m-mel szerelve és 2x4gb 1600MHz-s Kingston hyperx teljesít benne szolgálatot. Akárhogy nézegetem az Aidát mindig 1333MHz-s órajelet mutat, de a CCC is 667MHz-s órajelet ír az IGP memóriájára. Bármiféle ötlet?

(#1748) kukulec


kukulec
őstag

sziasztok,

hogy lehet beállítani a lenovo y580-at, hogy a dedikált vga és ne az integrált intel hd 4000 vigye a grafikát? a másik, hogy hiába állítom be a gamma értéket, a gép minden indulásnál vissza teszi, és kiég a retinám. ez ellen mit lehet tenni?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#1749) lsc válasza KISDUCK (#1747) üzenetére


lsc
nagyúr

Valószínűleg 1333-on hajtja a lap a ramot, az enyémben is így van.

Mod kukulec: Automatikusan átvált ha kell, illetve catalystban be tudod állítani melyik program melyik kártyát használja.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1750) StSanya válasza kukulec (#1748) üzenetére


StSanya
őstag

Elindítod a Catalyst Control Center-t, s abban megtalálod a lehetőséget, amiben konkrét programhoz kijelölöd, hogy melyik VGA-val menjen.

Szerk: Közben lsc is szerkesztett... :)

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.