Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Dell XPS válasza suspect (#447) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ohh, hát az új masina, arra három év van tudomásom szerint. :)

Üdv, Dell XPS

(#452) Kbali válasza Dell XPS (#451) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kivéve, ha renew, mert akkor lehetett egy év is

(#453) GIJoe válasza Balage21 (#450) üzenetére


GIJoe
addikt

SP1? Pedig perverzek még játszanak is vele, nézz szét a neten

(#454) Dell XPS válasza Balage21 (#450) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Osztom a kolléga javaslatát, csak én régebbi verzióval próbálnám (flash..), kell erre a gépre energiagazdálkodás?

Üdv, Dell XPS

(#455) suspect válasza Dell XPS (#451) üzenetére


suspect
aktív tag

Csak mert a hűtőnek kicsit fura hangja van mikor felpörög. Valamint a kijelzőn mintha lenne egy pötty pixelhiba (bár erre nem tudom kiterjed-e a garancia).
Viszont azt hittem 2 év van rá (én igen barom :D ) és gondoltam biztos azért van fura hangja mert poros belül. Így gondoltam kitakarítom...a folytatás egyértelmű :F :W Szerinted ez nagyon cinkes ha esetleg garis javíttatás kéne?

(#456) legenda007 válasza Dell XPS (#449) üzenetére


legenda007
aktív tag

Nem sp1-s. És csak ezen a gépen nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#457) Dell XPS válasza legenda007 (#456) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor azzal kellene mindenképpen..... :)

(#455) suspect Azt nem annyira tudom, de rákérdezek Neked, meg a regisztrációra is..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#458) Balage21 válasza Kbali (#452) üzenetére


Balage21
tag

Én a Grid-et raktam fel, de sajnos az élmény nem az igazi (pedig tudomásom szerint nem nagy a gépigénye). Ehhez képest nem tudom hogy a skyrim hogy tud egyáltalán futni...

Most azon gondolkodom hogy én Chrome-ot használok amiben ugye már eleve integrálva van a flash. Egy próbát megérne mondjuk operával?

(#459) ravail válasza legenda007 (#456) üzenetére


ravail
senior tag

Akkor csinálj egy SP1-est, vagyis integráld bele az SP1-et.

(#460) Dell XPS válasza suspect (#455) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A HP oldalán egyébként ránéztél már a garanciára? A többit holnap reggel megkérdezem..

Üdv, Dell XPS

(#461) suspect válasza Dell XPS (#460) üzenetére


suspect
aktív tag

HP oldalán néztem és elvileg a ProBook szériára már 3 év van :)
Csak nem tudom, hogy ezekre kiterjed-e :F de ha utánakérdezel azért nagyon hálás lennék :R

(#462) Dell XPS válasza suspect (#461) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetes, dobsz egy "számot" privátban nekem, hogy megkérdezhessem..

Üdv, Dell XPS

(#463) nexia válasza Dell XPS (#445) üzenetére


nexia
tag

Persze szabályoz is a venti lehet is hallani hogy nagyon pörög.. persze ha lemegy 60fele akkor már halkabb de úgy érzem akkor is hűvösebbnek kéne lennie.

(#464) nexia válasza nexia (#442) üzenetére


nexia
tag

AIDA-val stesszeltem a procit és felment 87fokra is lehet ment még volna de leállítottam mert nem mertem tovább hagyni. szóval valami miatt nagyon melegszik de hát most adtam neki új pasztát és csavart is jól meghuztam és mindent jól tettem össze. szóval nem értem de tuti nem normális ez a hőfok.

(#465) KillHates válasza choco01 (#422) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt hiszem a driver genius le tud hozzá túrni meghajtó programot. Próbáld meg azzal, ha leszedte a programot, de továbbra sem megy, akkor ott valami hardveres probléma lesz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#466) KillHates válasza Dell XPS (#462) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nagyon megszívatott a az XPS 1530-as. Ha érdekel leírom pü-ben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#467) Dell XPS válasza nexia (#463) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát akkor mélyebbre kell menni, mert vagy valami még ott nincs rendben vagy az alaplappal van gond. Ezt már látni és vizsgálni kell.

Üdv, Dell XPS

(#468) nexia válasza Dell XPS (#467) üzenetére


nexia
tag

Hát az alaplappal mi lehet a gond ilyenkor? vagy mit tudsz még ajánlani mit próbáljak meg? jobb paszta vagy valami más? hány fokosnak kéne lennie?

:R

(#469) Dell XPS válasza KillHates (#466) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hogyne érdekelne, várom és köszönöm! (kíváncsi vagyok, hogy oldottad meg.)

Üdv, Dell XPS

(#470) Dell XPS válasza nexia (#468) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ránézek az alaplapra és a heatpipe-re, utána visszajelzek. Az biztos, hogy nem lehet ilyen hőmérsékletű azt teljesen jól gondolod. A legrosszabb, leghitványabb paszta is javított volna rajta pillanatnyilag, ha az lett volna a baja.

Üdv, Dell XPS

(#471) nexia válasza Dell XPS (#470) üzenetére


nexia
tag

Hát szerintem a hűtője nagyon gagyi egy vékony kis rézcső az egész és egymás mellett van a vga is meg a cpu is szóval jó gagyi az én lenovo g565öm-nek a hűtése klasszisokkal jobb :)
És köszönöm hogy utánanézel

:R

(#472) GIJoe válasza nexia (#471) üzenetére


GIJoe
addikt

vagy a szenzor makkant, be ilyenkor lenne jó egy jó mérő (nekem is)

(#473) nexia válasza nexia (#471) üzenetére


nexia
tag

Most egy jó ideje hozzá sem nyúltam úgy volt egyszer 55fokos is de az valami véletlen lehetett,, mert hamar fel is ment,, olyan 63-67fok körül ha magában elvan és nem nyúlok hozzá . bár előbb csak úgy felment 75re de aztán lejjebb is ment nem tudom mit csinált :)

(#474) Dell XPS válasza nexia (#473) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tedd fel légy szíves a feladatkezelőt (külön ablakba), hogy mi mozog a háttérben, mert ez érdekes különbség idle állapotban....55;65;75;???

Üdv, Dell XPS

(#475) b.tibor72 válasza Dell XPS (#428) üzenetére


b.tibor72
csendes tag

Nem birom a pendrájvra telepíteni :( Nem indul el a program :(

BALÁZS TIBOR

(#476) Dell XPS válasza b.tibor72 (#475) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, valószínűleg "csak" külső USB floppy meghajtóról lehetne elvégezni Thinkpad esetében, de megkérdezek valakit. Akku nélkül sem lehetett BIOS update-et elindítani, de a floppy-ról megette...

Üdv, Dell XPS

(#477) acidflux


acidflux
csendes tag

Üdv.

Merevlemezt kéne cseréljek egy ASUS K52F-EX647D típusú laptopban. Volt benne egy Segeate Momentus 5400.6 320GB -os winyó ami S-ATA csatolós, kinéztem egy Hitachi (HTS545050A7E380) 5400.6 500GB -os Sata-600 csatolós winyót. A kérdésem az volna, hogy a laptop dolgozni fog -e a winyóval?? Konkrétan lefele kompatibilis -e? Az ár és a működőképesség dominál. Mert nem eget rengető ha a gép nem tudja kihasználni a winyó adta lehetőségeket. A másik kérdésem az volna, hogy ez a típus mennyire ajánlott?? Gondolok itt az üzemi hőmérsékletre, élettartamra, meg alapjába véve a megbízhatóságra. :) Köszönöm előre a segítő válaszokat. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#478) FRENK1988 válasza acidflux (#477) üzenetére


FRENK1988
veterán

természetesen a SATA szabvány lefelé kompatibilis :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#479) acidflux válasza FRENK1988 (#478) üzenetére


acidflux
csendes tag

Akkor jól sejtettem. Köszönöm a segítséged!! :)

(#480) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy hp envy 1010el.
Friss Win7 alatt amint feltelepítek egy VGA drivert /5850m/ akármilyen töltés vagy akárcsak egy frissítés az asztalon, a kép teteje és alja ugrik egyet. HDMI-n TV-n hibátlan, játék alatt sem csinálja.
Ha nincs fent driver nem csinálja, többel is próbáltam de nem volt jó.

Win8 alatt ugyanez.

Valami ötlet?

köszi
üdv.: D

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#481) Kbali válasza Balage21 (#458) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztos nekem akartál válaszolni?

(#482) harusakura1


harusakura1
tag

Hello!
Egy régi toshiba satellite A100-as laptopom van. Annyi a probléma vele, hogy néha lefagy továbbá azt sem bírja, ha mondjuk felemelem és az oldalára fordítom, mivel ugyanezt csinálja. Ha utána pedig visszakapcsolom akkor ha nincs szerencsém 1 hosszú és 2 rövidet sípol. Ezt egy gyengébb rázás vagy esetleg a hűtőnél való ütögetés helyreállítja. Szerintem nem melegedési probléma mivel van amikor kibír fél napot, hogy nem fagy le úgy, hogy játszok rajta és van, hogy már elindítás után 5 perccel amikor még csak netezek lefagy. Valami ötlet?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Megdobállak vadkörtével!

(#483) Kbali válasza suspect (#461) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért írtam, hogy érdemes a konkrét gépre rákérdezni, mert a ProBook-ra valóban 3 év van, ha újonnan veszed, de ha a HP hivatalos újraértékesítési programjában került eladásra, akkor lehet, hogy 1 év, nem hosszabbítható garanciája van/volt.

(#484) KillHates válasza harusakura1 (#482) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Ez a tipikus esete, ha mikro-repedés van valamelyik BGA kötésnél. Ez ugyanis azért van, mert van pár nagy chip az notebook-od alaplapján amik nem kis lábakkal vannak beforrasztva, hanem apró pár tized milliméteres óngolyókon állnak. Mivel a golyók alja és teteje érintkezik csak egy-egy ponton az alaplappal illetve a chip alján a kivezetéssel ezért ez elég érzékeny a mechanikai behatásokra. Itt a melegedést is értsd alatta. Ez a probléma viszonylag könnyen javítható, csak speciális szerszámok és speciális eszközök kellenek hozzá.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#485) harusakura1 válasza KillHates (#484) üzenetére


harusakura1
tag

Köszönöm a gyors választ. Te szerinted szervizben mennyit kérnek el egy ilyen beavatkozásért?

Megdobállak vadkörtével!

(#486) Dell XPS válasza harusakura1 (#482) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A beep kód GPU problémát jelez...

Üdv, Dell XPS

(#487) TCr


TCr
veterán

Nem tudom hová írhatnék ezügyben, első körben megpróbálom itt.

Adott egy Lenovo notebook, amely wifin csatlakozik egy TP Link TL-WR841ND routerhez.

Amióta összeraktam egy kis Brazos HTPC-t (ami kábelen csatlakozik a routerhez), azóta a laptop 50-75%-os csomagveszteségeket produkál a routert megpingelve, ezáltal a net is borzalmasan lassú, ha épp megy rajta.
Csak akkor csinálja ezt, amikor a HTPC be van kapcsolva, de akkor sem mindig, de legalább elég sűrűn.
Az IP címeket már fixre állítottam, nem oldotta meg a dolgot.

Mitől lehet ez, illetve mi lehet az ellenszere?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#488) ravail válasza harusakura1 (#485) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha KillHates kolléga aláírását olvastad, már tudod is, kitől kell PM-ben javítási ajánlatot kérni. Bátran fordulj hozzá a javítással, mert megbízható, jó szakember! Mindenki csak dicséri a munkáját.

(#489) ravail válasza TCr (#487) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

A WAN --> Advanced alatt az MTU alapértéken van? (1480 a Default). A WiFi beállításainál a Wierless ablakban fix csatornán (Channel) működteted, vagy "auto"-n hagytad? Ha "auto"-n lenne, tedd fix-re, lehetőleg olyanra, ahol a nálad fogható környékbeli WiFi-k nem működnek, vagy a legkevesebb működik.

(#490) TCr válasza ravail (#489) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Az MTU 1480-on van.

Azt hogyan tudom meg, hogy melyik fix csatornára tegyem?
Auto-n van egyébként.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#491) Dell XPS válasza TCr (#490) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

inSSIDer programmal. Letöltöd és látod, hogy milyen csatornákon, frekvencián vannak a környezetedben...

Üdv, Dell XPS

(#492) ravail válasza TCr (#490) üzenetére


ravail
senior tag

Ez okozhatta a gondodat. Mindig odébb lépett, a laptopod meg mindig megkereste újra. Azt is teheted amit Dell XPS javasolt, vagy csak egyszerűen a Lenovo-don megnézed milyeneket lát és milyen csatornákon. Lehetőleg ne olyan csatornát állíts be. Persze kipróbálhatod bármelyik csatornán, hogy megszűnt e a hiba. Sőt, ha a hiba megszűnt, és nem veszel észre semmilyen problémát, akkor hagyhatod ott amit beállítottál.

[ Szerkesztve ]

(#493) TCr válasza Dell XPS (#491) üzenetére


TCr
veterán

Meg is van, egyelőre úgy néz ki, hogy jó, nagyon köszönöm Nektek a segítséget! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#494) KillHates válasza harusakura1 (#485) üzenetére


KillHates
nagyúr

A márkaszervizben (és jó pár egyéb szervizben is) alaplapot cserélnének Neked egy vagyonért (30-50 ezer). Én meg tudom javítani 9.690,- Ft-ért. Nézhető, megvárható, lehet közben kérdezni is. :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#495) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Lehet, hogy hülye kérdés, de nekem nem világos:
Ha a laptopomat HDMI kábellel összekötöm az LCD TV-mel és mondjuk filmezek, akkor azt meg lehet oldani, hogy a hangot ne vigye át, hanem azt a laptopra kötött 2.1-es hangfal adja?

Köszi

(#496) Poo válasza JamesHolden (#495) üzenetére


Poo
aktív tag

tv lehalkít és 2.1 meg felcsavar?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#497) Motar


Motar
tag

Nem találtam beárazós topicot, gondoltam itt is elfér.
Egy árat szeretnék kérni, hogy szerintetek kb mennyit érhet a kütyü?!
használt, 0 gari!
Amúgy asus A52J típusú, csak gondoltam így egyszerübb!

processzor: Intel- processzor modell: Intel Core i3 - processzor modelltípus: 350M

- Duo processzor órajel (2x): 2,23 GHz

- memória típusa: DDR3
- memória mérete: 3 GB
- memória órajel: 1.066 MHz
- max. memória: 8 GB
- kijelző mérete: 39,60 cm (15,60" )
- felbontás: 1.366 pixel x 768 pixel
- grafikus szabvány: WXGA
- kijelző tulajdonságai: fényes
- LED háttérvilágítás
- merevlemez-kapacitás: 320 GB
- fordulatszám: 5.400 fordulat/perc
- meghajtó: DVD dupla réteg író (double layer)
- videókártya: ATI Mobility Radeon HD 5470
- videókártya memória: 512 MB
- LAN sebesség: 10 Mbit (IEEE 802.3), 100 Mbit (IEEE 802.3u), 1000 Mbit (IEEE 802.3ab)
- támogatott WLAN szabványok: 802.11b, 802.11g, 802.11n
- Webcam
- beépített hangszórók
- memóriakártya-hely: Memory Stick, SecureDigital

Előre is köszi.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#498) suspect válasza Motar (#497) üzenetére


suspect
aktív tag

És ez? :U
Itt a helye :)

[ Szerkesztve ]

(#499) lsc válasza Motar (#497) üzenetére


lsc
nagyúr

Pedig csak a keresőt kellett volna használni [link]

Az élet kegyetlen .

(#500) Motar


Motar
tag

1000 bocs, próbáltam keresni, csak bénáztam ezek szerint... :B

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.