Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Rivaul válasza GIJoe (#1850) üzenetére


Rivaul
addikt

Gyakoribb ok hogy akkuval együtt van folyton töltőn. Szülők esetében meg tuti tipp :U

kmarci25
Amúgy ph-n nem találsz kedvező árút?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1852) Jeno.L


Jeno.L
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS X59 SL Laptopom ami tökéletesen kiszolgál arra amire használom.
De szeretném kicsit fejleszteni vagyis picit gyorsítani.
Ez abban valósulna meg,hogy a 2GB gyári RAM-t cserélném 4GB-ra és 60GB SSD menne az optikai meghajtó helyére.
Azonban a kettő együtt most nem megy így kérdezni szeretném, hogy első körben melyik éri meg jobba? RAM vagy SSD?
32bites Win7 Ultimate fut a gépen

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1853) kmarci25 válasza Rivaul (#1851) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem találtam. :( Magasan ez a legolcsóbb. Asszem megveszem ezt.
Hát igen, tönkrement, valószínű azért, sokat volt töltőn.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1854) Victoryus válasza kmarci25 (#1853) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én is rendeltem már több aksit ebayről, eddig mind a 4 bevált, semmi bajuk. Itthon úgy is mindenki csak le akar húzni. Ugyanez igaz a laptop billentyűzetekre, kijelzőkre is. Főleg a 15.6 colos darabokra kérnek itthon horror árat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1855) SUPREME7 válasza Victoryus (#1854) üzenetére


SUPREME7
őstag

Pontosan. Nem régen rendeltem kijelzőt, zsanért, és LCD videó kábelt.

Itthoni árak:

Kijelző:
- Használt 25ezernél kezdődik
- Új 30Ezernél
Zsanér(párban):
- 7-9Ezer Ft
LCD videó kábel:
- 8Ezer Ft

Összesen minimum 40Ezer

Ebayről beszereztem mindent, postával együtt 20,500Ft-ért. Minden vadonatúj.

[ Szerkesztve ]

(#1856) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Hi

Van egy L40-17R laptop.Dacagós XP sp2 vel....
Helyre lett valamennyire hozva egy sp3 install után ,mert elkezdett kékhalálozni

Nos ,most már elindul ,csak hang nincs rajta.
Realtek hd drivert feltettem,de az eszközkezelúben semmi nyoma.
Nincs hangeszköz,

Tud valaki segíteni?

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#1857) SUPREME7 válasza Tommi000001 (#1856) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha nem döglött meg, akkor nézd meg biosban nincs-e letiltva az alaplapi hang (Onboard audio)

(#1858) ravail válasza Tommi000001 (#1856) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A többi driver-t (Pl. Chip Set Utility...) feltetted? (Letöltő oldal.)

[ Szerkesztve ]

(#1859) Tommi000001 válasza SUPREME7 (#1857) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Sajnos olyan szegényes a bios,hogy ezt nem lehet állítani...

Minden drivert uujra raktam,de a realtek hd driver installja után ,sem a menüben ,sem máshol nem találom ,

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#1860) ravail válasza Tommi000001 (#1859) üzenetére


ravail
senior tag

Akkor -sajnos- a telepített XP-vel lesz a baj, ha előtte működött az Audio.

(#1861) SUPREME7 válasza Tommi000001 (#1859) üzenetére


SUPREME7
őstag

Így utólag jó nagy hülyeségnek tűnik amit írtam. Laptopban nehéz elképzelni alaplapin kívül más hangkártyát, hacsak nem USB-s :D

(#1862) Tommi000001 válasza SUPREME7 (#1861) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

:C

De ennek ellenére a driverek cseréjén már tuulvaygok.
A hangkártyya nem usb-s...
Ha beszarott az alaplap csinálhat ilyent?

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#1863) misfine

Üdv, az a problémám adódott, hogy a Lenovo Ideapad Y580 típusú notimon nem tudom beállítani a VGA-kat.
A lényeg h tegyük fel CS 1.6ozni akarok, s nem vált át annál GTX 660M-re hanem a HD 4000-et használja. S nem tudom beállítani h ne azt használja, mert levan tiltva az a menüpont. Ha pedig BIOSba átállítom Switchable Graphics-ról UMA-ra, akkor azt irja h nem észlelhető Nvidia kártya csak integrált. Mi a fenét csináljak ahhoz, hogy mindenhez a GTX 660M-et használja?:/

never say never

(#1864) Dell XPS válasza misfine (#1863) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az nVidia vezérlőpultban tudod magad számára optimalizálni, amennyiben nem kell az automatikus váltás. Itt beállíthatod, hozzárendelheted a DGPU-t kívánt programokhoz, alkalmazásokhoz.

Üdv, Dell XPS

(#1865) misfine

Pont erről beszélek h nem engedi beállítani, mikor beaddolom a hl.exe-t akkor full szürke minden opció, nem lehet állítani Integrált Gfrafikáról - Nagy teljesítményű Nvidia processzorra....

S miután elinditom a játékot, nézem az Nvidia GPU tevékenységet és ott csak 2 program fut nvidia alatt és nincs köztük a CS. :)))) Megnéztem olyan 5 füstbe 20 fps... mint az előző gépemmel... pedig abba HD 4000 és 610M volt.:/

[ Szerkesztve ]

never say never

(#1866) Dell XPS válasza misfine (#1865) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mióta áll fent a problémád, driver-t cseréltél?

Üdv, Dell XPS

(#1867) misfine

Ma vettem a notit, de a régivel már volt tapasztalatom az Optimus Rendszer terén, de most teljesen tanácstalan vagyok...A legújabb driverek vannak felrakva. Normális sorrendben(először intel, utána nvidia) telepítettem fel a drviereket.. Szóval tényleg gondban vagyok! VALAKI HELP:(((

never say never

(#1868) Dell XPS válasza misfine (#1867) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elhiszem, hogy ismered a rendszert, meg telepíteni is tudsz, de az is biztos, hogy nem jó az illesztő. Olyan nincs, hogy ezt ne lehessen beállítani, kérdezz rá a topic-jában: [link]

Üdv, Dell XPS

(#1869) nussa5 válasza Jeno.L (#1852) üzenetére


nussa5
aktív tag

Az ssd beszerelésével éred el a legjobb gyorsulást a géppel. Sokkal többet dob a sebességen mint a +2GB ram, amit a 32 bites rendszer amúgy sem tud teljesen kihasználni. Az ssd-t a hdd helyére szereld és a régi hdd-t egy ilyen keretbe téve rakhatod az odd helyére.

(#1870) Rivaul válasza kmarci25 (#1853) üzenetére


Rivaul
addikt

Célszerűbb kivenni az akkut s otthon kábellel használni. Az akkut feltöltve tárolni ha szükség van rá akkor legyen. Hamar így jár az új is, jobb rá figyelni :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1871) kmarci25 válasza Rivaul (#1870) üzenetére


kmarci25
veterán

GIJoe, Rivaul, Victoryus, supreme7 Köszönöm a tanácsokat :R , az akksit megveszem, édesanyámnak pedig átadom a használattal kapcsolatos jótanácsokat. :)
Egyébként egy vicc, hogy itthon 19-20 ezerért árulják az akksit, ebayen meg megrendelem 5500-ért. Van egy tippem, hogy ugyanaz a két termék, csak azért kérdeztem, hogy hátha vannak negatív tapasztalatok, de ezek szerint nincs ilyen.
Mégegyszer köszi!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1872) StSanya válasza Rivaul (#1870) üzenetére


StSanya
őstag

Én azért azt mondom, hogy a jelenlegi laposokban lévő aksiknak nem a folyamatos hálózaton tartás árt, hanem a sok teljes feltöltés ciklus. Tehát a közel minimum szintről a maxra (említett Vista probléma igen is valós).

Ha a laptopból kiveszed az aksit, akkor egyrészt elveszted annak kvázi szünetmentes funkcióját, másrészt az aksi akkor is öregedni fog, ez sajnos egy természetes folyamat.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1873) mcwizard


mcwizard
tag

Hali!
Találkozott már valaki hasonló problémával?
link
Hálás lennék ha valaki tudna segíteni.
Köszönöm!
Üdv, mcwizard!

(#1874) Muerte válasza mcwizard (#1873) üzenetére


Muerte
addikt

A gyári driver-el is próbáltad?

(#1875) mcwizard válasza Muerte (#1874) üzenetére


mcwizard
tag

Próbáltam a gyári lemezével, az asus oldaláról letöltött driverrel és az nvidia oldaláról letöltöttel is. Egyik sem találja és az eszközkezelőben sincs a listában se a videókártyáknál, se egyéb eszközként. Mintha nem is lenne meg a videókártya...

(#1876) Dell XPS válasza mcwizard (#1873) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Én meg nézném egy másik OS-el is, feltéve ha nem eredeti telepítő médiád van...

Üdv, Dell XPS

(#1877) suspect


suspect
aktív tag

Üdv

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a HP Pavilion G6 az van szerelve Intel Core i5-2430M procival is, de nekem egy Intel Core i5-430M.em van. Azt kezeli az alaplap?

(#1878) udi24


udi24
tag

sziasztok!
vaio vpceb1s1e tudja a widi-t?

Üdv: udi24

(#1879) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

WiFi és LAN drivert keresek Asus eee pc R051BX netbookhoz.
Valószínű hasonló a hardvere mint a 1015-ös Asusnak, de nem találtam R051BX-es topikot.

A hardverazonosítókat meg tudom irni, hátha segít:

hálózati vezérlő hardverazonosítója:
PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_662711AD&REV_01

Ethernet vezérlő hardverazonosítója:
PCI\VEN_1969&DEV_2062&SUBSYS_84681043&REV_C1

kérem segítsetek, köszi.

(#1880) tpeter77 válasza tpeter77 (#1879) üzenetére


tpeter77
addikt

időközben a lan működik, de a WiFi továbbra sem!
:(

(#1881) pure09


pure09
csendes tag

Sziasztok!

3 hónapja érdeklődtem itt a fórumon milyen laptopot érdemes manapság venni ami elég jó minőségben teljesítményben ebben az árkategóriában 120 alatt. Sokan ajánlották a fujitsut mert h már nem a simensel van és jó lapokat gyárt meg persze 3 év garit kaptam. Azt kell mondjam nagyot csalódtam mert hogy minőségileg a tesom 90 forintos ASUS lapjától elmarad vagyis összeszerelési minőségre gondolok ami hagy maga után kivetni valót. Na mindegy is.

KÉRDÉSEM:
Erről lenne szó:
Fujitsu Lifebook AH531 laptop (Intel Core i3 2328M/4GB/320GB/Intel HD Graphics 3000
Az asztali gépemben van egy x2 270proci meg 2 giga ram de 3x gyorsabban elindul mint a notebook ugyan az a rendszer van fent minden lassabban fut mint az asztalin.(win7 64bit)
Nem hiszem hogy összehasonlítva az asztali gépem egy ágyú lenne a lap meg csak egy puskagolyó. Normális ez vagy ne is hasonlítsam össze a kettőt vagy mit lehet ezzel csinálni ha lehet valamit?
1 játékot raktam fel a lapra wtcc de még az is szaggat rajta. Érjem be hogy ennyi a szufla és kész?

PLS HELP ME

(#1882) ravail válasza tpeter77 (#1880) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Milyen operációs rendszerhez?

(#1883) Rivaul válasza pure09 (#1881) üzenetére


Rivaul
addikt

Inkább ne hasonlítsd össze. Az intel 3000-es garffal nem is fogsz tudni játszani sajna. Hiába erős egy laptop soha nem lesz olyan mint akár egy vele egyenértékű asztali se. Még alá is mehet. Ha tudod egy ssd-t tehetsz bele a laposba s azzal azért az indulás s programgyorsaság már meglephet. Játékra sajna nem jó.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1884) tpeter77 válasza ravail (#1882) üzenetére


tpeter77
addikt

éreztem h valamit kihagytam :)
win7 32bit, home premium

(#1885) Dell XPS válasza suspect (#1877) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia, :)

HM55 Chipset nem támogatja a második generációs processzorokat: Core i5-2430M

Üdv, Dell XPS

(#1886) ravail válasza tpeter77 (#1884) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Elméletileg, itt megtalálsz hozzá mindent. Csak állítsd be: Eee Family + Eee PC + Eee PC R051BX

(#1887) Dell XPS válasza tpeter77 (#1879) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia.

Innen: [link]

Üdv, Dell XPS

(#1888) Dell XPS válasza pure09 (#1881) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A kolléga mindent elmondott, annyit tennék hozzá, hogy ha megemlítetted volna a játék igényt, akkor biztos nem ajánlották volna...

Üdv, Dell XPS

(#1889) tpeter77


tpeter77
addikt

az a vicc, h ezeket már letöltöttem és mégse indul el a WiFi.
mit csinálok rosszul?
FN és F2 lenyomva de nem világít a wifi ledje.
hibás lenne? mégis az eszközkezelőben működőképesnek látom
Atheros AR9485 - ilyen néven jelenik meg.

(#1890) Dell XPS válasza tpeter77 (#1889) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmit, f@s az illesztő...

Üdv, Dell XPS

(#1891) tpeter77 válasza Dell XPS (#1890) üzenetére


tpeter77
addikt

pedig azért választottam ezt, hogy tudjak netezni a másik szobában, amig a kisbaba alszik...

azt mondod nem jó hozzá az illesztőprogram? Francba, nincs is más hozzá akkor?

(#1892) Dell XPS válasza tpeter77 (#1891) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon sok probléma van az Atheros Card illesztőjével, először én is hallottam, most meg már hetek óta tapasztalom én is. Annyit tudsz tenni, hogy Te is keresel egy régebbi driver-t, amivel végre elindul....

Üdv, Dell XPS

(#1893) nussa5 válasza tpeter77 (#1891) üzenetére


nussa5
aktív tag

Próbáld ki 9.2.0.514-et ez talán jó lesz.

(#1894) xeroo


xeroo
csendes tag

Kedves g580 tulajok!
Holnap érkezik a saját g580ah laptopom. Az lenne a kérdésem,h Win8 alá mely drivereket tegyem fel ill. frissítsem? Jók azok amelyek a gyári telepítő lemezén lesznek,vagy érdemes újabbakat leszedni hozzá? Ha igen,akkor honnan érdemes? És milyen sorrendben tegyem fel őket? Egyéb jó tanácsok az "idegbetegség" megelőzését illetően? :))
Előre is köszönöm a választ!

(#1895) ravail válasza tpeter77 (#1891) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Legtöbb Asus-on a Wireless Console Utility az értesítési területre tett kis ikonjával lehet a WiFi-t és a Bluetooth-ot ki/be kapcsolni. Vátsd át win7 x32-re a letöltés előtt (VISTA az alapértelmezett). Egy próbát megér! Sok sikert!

(#1896) tpeter77 válasza nussa5 (#1893) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
most a 9.2.0.480 van fent, de azzal nem megy!
kipróbáltam a 9.2.0.514-t de nem jó :(
Még van valami 9.2.0.xxx 480-tól régebbi régebbi verzióm, kipróbálom azt is.
Fene egye meg...

(#1897) nussa5 válasza tpeter77 (#1896) üzenetére


nussa5
aktív tag

Asus notebookokon van egy fizikai mikrokapcsoló, amivel hardveresen is ki lehet kapcsolni a wifit és a bluetooth-ot. Nem tudom van-e ilyen a netbookokon is.

(#1898) ravail válasza nussa5 (#1897) üzenetére


ravail
senior tag

A Manual-jában nincs a "R051BX"-nél ilyen.

(#1899) Dell XPS válasza tpeter77 (#1896) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát van az illesztővel probléma, de azt gondolom, hogy Nálad máshol lesz a gond. Valahol tiltva van az eszköz: utility, OS,....

Üdv, Dell XPS

(#1900) tpeter77 válasza ravail (#1895) üzenetére


tpeter77
addikt

feltettem, és az inditásánál ez az üzi fogad:

you have to install ATK0100 driver.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.