Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) SirKero válasza Dell XPS (#1800) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm a segítséged megoldódott :C :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1802) nussa5 válasza SirKero (#1794) üzenetére


nussa5
aktív tag

AMI bios van a gépen? Próbáld ki először, hogy belépsz a biosba : Launch CSM et enabled-ra, majd a security fülön: a Secure Boot Control-t disabled-re állítod. Boot sorrendet beállítod, és onnantól DVD-be és mehet.
Ha ez nem vált be, akkor bekapcsolás után hívd elő a boot menüt az egyik billentyű nyomkodásával és ott ne az UEFI előtaggal jelölt telepítőmeghajtót válaszd ki.
Pl. ha DVD-ről telepítesz, akkor az alaplapod boot menüjében 2x fog szerepelni ugyanaz a dvd meghajtó.
Egyszer pl. AHCI: DVD akármi, meg még 1x UEFI: DVD akármi. Itt ne az UEFI előtagosat válaszd.

(#1803) Mag__


Mag__
tag

Sziasztok!

Vettem egy uj akkut egy HP 6730s tipusu notiba. Bontatlan, uj csomagolás. Mi a teendö vele a legelsö használat elött?
Ezt is 24 orára töltön kell hagyni mint a mobiltelefon akkukat?
Köszönöm.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#1804) SirKero válasza nussa5 (#1802) üzenetére


SirKero
őstag

Elsőre úgy tűnt meg oldódott a problémám de sajnos még sem. :O
Eljutottam addig,hogy a telepítő kiírja a meglévő particiókat. Ezekből töröltem ami nem OEM vagy Lenovo és a maradékra akartam az új rendszert rakni de nem engedi mert "a kijelölt lemez GPT particionálási stilus szerinti"
Viszont amit letöröltem particiókat valami rendszer is lehetett köztük mert most más a vissza állító sem működik mert hiányzik egy fontos file.
Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni,hogy mit lehet vele kezdeni :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1805) wesaaa


wesaaa
aktív tag

Szevasztok!
Lenne egy kérdésem vagy 2:D
Lenne egy ilyen gépezet:
dell latitude d610 laptop.
procija:Intel(R)Pentium(R) M processor 1.186ghz 1.87ghz
ram:ddr2 duál 2 giga
wideó kártya:64 mb
vinyó:80 gb (SATA ELMÉLETILEG?) :F
Na az lenne e kérdésem h win7-et hogy hajtaná meg az 1,8as cpu?
Megéri belerakni a 80gb-os vinyó helyett egy 32gb-os sata 2-es ssd-t?? :F :F :F :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#1806) Dell XPS válasza wesaaa (#1805) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az interface: IDE a típusnál

Szerintem nem az igazi a Win7 rajta, próbáld ki...

Üdv, Dell XPS

(#1807) wesaaa válasza Dell XPS (#1806) üzenetére


wesaaa
aktív tag

Jah! köszönöm!:)
hát most vásárolnám meg csak nemtudom mennyire lehet élmény vele netezgetni,videókat nézegetni...mert igaz h 2gb ram de hát cask egy 1,8as intel pörög benne:)
xP-vel pörögne??

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#1808) ravail válasza wesaaa (#1807) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Nem igazán a CPU a legszűkebb "keresztmetszet" abban a laptopban, hanem a VGA. De XP alatt még a tudásának megfelelően fogod tudni használni.
Egy gondolatra visszatérve a HDD-re, nemcsak, hogy ATA (IDE) a HDD benne, de egy speciális átalakító is van rajta. Úgyhogy a SATA SSD-s bővítésen ne törd a fejed.

[ Szerkesztve ]

(#1809) Dell XPS válasza wesaaa (#1807) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ahogy a kolléga írja, az egy jó kis processzor (a későbbi "nagy" DELL-ben is szerelték), úgyhogy nem lesz vele gond.

Üdv, Dell XPS

(#1810) Echoo válasza Nkboy (#1772) üzenetére


Echoo
senior tag

Köszönöm, ez megoldotta a problémát. :R

(#1811) wesaaa


wesaaa
aktív tag

Értem!
és mennyi kb a piaci értéke mostanság?
csak azért kérdezem nehogy sokat adjak érte:DD

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#1812) Rivaul válasza wesaaa (#1811) üzenetére


Rivaul
addikt

Közép ára kb 30k ahogy láttam őket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1813) Dell XPS válasza wesaaa (#1811) üzenetére


Dell XPS
veterán

Baromi sok van a piacon és ennek megfelelően befolyásolja az árat: állapot, akku idő, hardver "állomány"......meg persze a "beszorultság".

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1814) wesaaa válasza Dell XPS (#1813) üzenetére


wesaaa
aktív tag

Okés!:)
köszönök szépen mindent!:)
Akkor megfontolom jobban a vásárlást:) :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#1815) altair66


altair66
csendes tag

Hali
series 9 np900x3c-t szeretnék venni
melyik webshop a legmegbízhatóbb ahol ezt meg lehet venni?
előre is köszi s segítséget

(#1816) Rivaul válasza altair66 (#1815) üzenetére


Rivaul
addikt

AQUA

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1817) altair66 válasza Rivaul (#1816) üzenetére


altair66
csendes tag

köszi!

(#1818) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Lenne egy kis gondom. A dell inspirion n5050-es laptop-on állandóan megszakad a netkapcsolat. Egy vagy több újraindítás viszont megoldja a problémát egy kis időre,de utána kezdődik előröl. Természetesen van még pár laptop ami tökéletesen működik. Felraktam a legújabb wlan drivert is. Szerintetek hol keressem a hibát? Köszi előre is.

(#1819) Dell XPS válasza zsolt1129 (#1818) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Van lehetőséged megnézni másik kártyával? Milyen típusú kártya van benne, esetleg történt valami változás a hálózatban?

Üdv, Dell XPS

(#1820) zsolt1129 válasza Dell XPS (#1819) üzenetére


zsolt1129
addikt

Sajnos nincsen :( . Nem történt semmi változás,viszont voltak vele hasonló jellegű gondok,ennek reményében tettem fel egy másik wlan drivert,de ezzel még rosszabb a helyzet.

(#1821) Dell XPS válasza zsolt1129 (#1820) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát.. ha semmi változás nem volt a hálózatban, gép sem lett újrahúzva, nem volt frissítés és így állt be a hiba, akkor nagyon gyanús a kártya. Amennyiben Atheros, akkor próbáld meg régebbivel, amit csak elérsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1822) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok, ha memóriát bővítek (DDR2) akkor tehetek a laptopba gyorsabbat? a pc4200 és pc 5300 kompatibilis egymással?

(#1823) Dell XPS válasza Chris82 (#1822) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akár lehetnének, de kockázatos. Ahogy nézem az adatokat a gépedben bővítenél memóriát (DDR2 533MHz SO-DIMM PC-4200), egy másik memóriát szeretnél ez mellé tenni: DDR2 667MHz SO-DIMM PC-5300

Az a baj, hogy az alaplapon a memóriavezérlő (chipset) 400MHz-en működteti a modulokat, így teljesen felesleges a DDR2 667MHz-es memória, és még az inkompatibilitás veszélyét is rejtegeti. Szóval maradj meg: PC-4200-es modulnál. Amikor vásárolsz, akkor is érdemes kipróbálnod, hogy egymás mellett miképpen működnek a memóriák.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1824) Chris82 válasza Dell XPS (#1823) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi a választ :)

Találtam neten párban 4200as ramokat, mellé egy 735ös pentium m-t. Ezzel szereintem már menni fog a win7. Ez a barátnőm gépe.

Az enyémben egy core2duo P9500as proci van

(#1825) zsolt1129 válasza Dell XPS (#1821) üzenetére


zsolt1129
addikt

Semmi változás. Vagy 3 driverrel próbáltam. Elhoztam haza is,meglepően tapasztalom,hogy a kb 3 méterre levő routert sem ismeri fel csak,akkor ha odaviszem hozzá nagyon közel. Lehet,hogy mégis a kártya adta meg magát?

(#1826) ravail válasza zsolt1129 (#1825) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Az is lehet. Nem volt szét szedve? Az antenna csatlakozók rajta vannak rendesen a kártyán? A kijelző nem lett, nem volt megbontva? At antennák a helyükön vannak? Az alaplaptól a kijelzőhöz az antenna átvezetés nincs sérülve? Ha mindez rendben van, akkor csak meg kellene próbálnod egy másik WiFi kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#1827) Dell XPS válasza Chris82 (#1824) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! :) Alakul a barátnőd gépe, jelentősen meg fog változni az biztos. Nem gondoltam komolyan, hogy Tied a gép... :)

Üdv, Dell XPS

(#1828) Dell XPS válasza zsolt1129 (#1825) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tudom nehéz elhinni, de nagyon esélyes a dolog. Az embert az viszi félre, hogy nem igen szokott hibás lenni a WiFi modul (legalább kettő éve nem kellett WiFi Card senkinek, sőt BT sem), ezért hozunk másik router-t, meg még ötvenszer beállítunk mindent, lecseréljük a létező összes illesztőt,stb....

Üdv, Dell XPS

(#1829) zsolt1129 válasza ravail (#1826) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nem volt szétszedve. Még van rá gari vagy 2 év, de emiatt nem akarom elküldeni,mert a gép meg nagyon kell.(munkahelyi használat).

Dell XPS: Mindkettőtöknek köszi a segítséget. Szerintetek milyeb kártyát vegyek bele,ami megbízható? Ugye emiatt nem veszíti el a garanciát,ha kicserélem?

[ Szerkesztve ]

(#1830) Chris82 válasza Dell XPS (#1828) üzenetére


Chris82
senior tag

Esetleg még gondolkodom egy IDE-s ssd meghajtóban, csak egyenlőre nem találok sehol sem jó árban

(#1831) ravail válasza zsolt1129 (#1829) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Ezen a videón kb. 1percnél már látod a fél méretű WiFi kártyát. Nem is fér bele nagyobb. Ha nem elérhetetlen árban, akkor ugyanolyant vegyél, mint a gyári, és akkor minden gyári driver jó hozzá. Szerintem a videón is látszik, hogy semmi olyan bontást nem teszel, amitől a garanciát elveszítenéd.

[ Szerkesztve ]

(#1832) ravail


ravail
senior tag

Sajnos lejárt az időm, de ezen a videón szintén 1 percnél ki is veszik a WiFfi modult.

(#1833) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Tervezek a gépembe (Toshiba Satellite A500-134) SSD-t venni a közeljövőben, ámde azt néztem, hogy egy HDD-t lehet csak ebbe a notebookba rakni. Egy ismerősöm azt javasolta, hogy a jelenlegi HDD helyére kéne rakni az SSD-t, majd az ODD-t eltávolítani és venni egy ODD-be való keretet a HDD-nek, majd berakni a helyére. Ki mit tud erről, mennyire kivitelezhető, konkrétan az én gépemben, és a keret hány ezres mulatság lenne?

(#1834) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Fusi u9200-as notebookom, az alaplapi töltőcsatlakozó kontakt hibás. Tudnátok ajánlani valakit (akár magatokat), aki Budapesten megbízhatóan és kedvező áron javítaná?

üdv

(#1835) Kbali válasza geckowize (#1833) üzenetére


Kbali
nagyúr

Megoldható a dolog, keresd meg Chaser fórumtársat, ő szokott beépítőkeretet árulni.

(#1836) Dell XPS válasza zsolt1129 (#1829) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Odamennek hozzád (ahová szeretnéd), és a helyszínen kicserélik, kb. 15 perc....

HUMANsoft: +36 1 270 7660 Őt keresd!
Dell: 06 80 016 157

Üdv, Dell XPS

(#1837) Kbali válasza Gerasz (#1834) üzenetére


Kbali
nagyúr

Keresd KillHates kollégát bizalommal.

(#1838) Dell XPS válasza Chris82 (#1830) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon pörgeted a fejlesztést, de megnézheted elsőre SSD nélkül is, ha még mindig úgy érzed, akkor hajrá...

Üdv, Dell XPS

(#1839) Chris82 válasza Dell XPS (#1838) üzenetére


Chris82
senior tag

Holnap megjön hozzá a processzor és a plusz memória :) Aztán ha szükséges beleteszek vele gyorsabb cuccot, mert ez a pata-s winchester rohadt lassú.

(#1840) Dell XPS válasza Chris82 (#1839) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ne érts félre, én midig is szerettem egy gépet "top"-ra hozni, amit mondtam a Te érdekedben tettem. A későbbiekben nem lesz egyszerű eladni egy IDE-és SSD-t, főleg, ahogy rohamosan cserélődnek a gépek. Nyilván azért lassú, mert 4200-es, de egy 7200-es már más lenne, na meg egy újrahúzás... Egyébként a régi gépeknél "csak" a memória bővítés már csodákat idéz elő, ahhoz meg egy CPU.....WOW :)

Üdv, Dell XPS

(#1841) Chris82 válasza Dell XPS (#1840) üzenetére


Chris82
senior tag

Jah, egy gyors vinyó is elég lenne, meg azért arra több is fér :)

(#1842) Chris82


Chris82
senior tag

Megjöttek az alkatrészek, beszereltem, most rakom fel az xp-t :)

(#1843) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Kis gondban lennék, hátha tud segíteni vki:
Barátnőmnek van egy Lenovo IdeaPad U160 M436GGE -sa, Jan eleje óta szervizben, a szervizes nem talál rá (elmondása szerint BIOS romot), rákerestem, de eddig én sem találtam rom,ot rá sehol, hátha van vkinek tippje... :R

(#1844) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Easynote F4211 SB 430HG laptopnál hogy lehet kicserélni a billentyűzetet? Olyan, mintha egybe lenne a borítással. Ez a szigetes elrendezésű vacak van már ebben is.. Néhány gomb eléggé kifényesedett... bár még nem találtam hozzá ebayen.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1845) köszörü válasza GIJoe (#1843) üzenetére


köszörü
tag

helló ime [link]

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#1846) GIJoe válasza köszörü (#1845) üzenetére


GIJoe
addikt

elmondása szerint 2 bios chip van benne, hülyének néz simán v tényleg 2ő lenne benne?
én is szétszedtem, ramot tettem bele, de nem 2re emlékszem
először a töltésvezérlőt cserélte ki, de azzal se lett 100%os, most meg ez volt a gondja.
Állítja hogy uefis bios van a gépen, mondom külcsínre, erősen normál biosos, meg azt mondta forrasztgatni kell a chipet majd bele, én képeken nem így látom, szerinted? :B

(#1847) Gerasz válasza Kbali (#1837) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszönöm, megkerestem.

Van egy másik problémám is:
A WLAN kártyát felismeri a laptop, az oprendszer (Fusi U9200), de nem lát egy hálózatot sem.

Kipróbáltam két wifi kártyát, Windowsban és live SLAX-ban is, mindkét mini PCI-E foglalatban, melyekhez külön antennák tartoznak. Valaki látott hasonlót?

(#1848) köszörü válasza GIJoe (#1846) üzenetére


köszörü
tag

a képen láthato bios van a gépben
forrasztani kel kb 5 perc

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#1849) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Édesanyám Acer Aspire 5920 akksija megdöglött (50%-ról 2 perc alatt lemerül), és kéne venni egy újat. Ezt szerintetek megvehetem? Itthon klasszisokkal drágább, két-háromszoros áron adják a szintén utángyártottakat.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1850) GIJoe válasza kmarci25 (#1849) üzenetére


GIJoe
addikt

szerintem simán, van egy tippem mitől döglött meg...
Vistában a leállítás gomb sok esetben nem leállítás alapértelmezett hanem hibernálás, és persze összecsukják totál lemerül, ez sokszor, azért (is) döglenek hamar. :B
De várd meg 1 profi véleményét is...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.