Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) kspbarebone válasza KillHates (#944) üzenetére


kspbarebone
csendes tag

Nos, igen, valóban két-két piros-fekete "drót" megy rá.
Ez mindent megmagyaráz. Köszönöm szépen a választ.

Tudjátok mi a következő kérdésem: Esetleg (talán) létezik olyan alaplap, ami tud elég delejt adni a procinak?
Ha igen, hol lehet beszerezni? :D

ksp.barebone@gmail.com

(#952) F e Z o


F e Z o
veterán

Hali! Adott egy asus f3m laptop aminek a bios-át jelszó védi, így oda nem tudok bejutni, valakinek valami ötlete? Eseteg van hozzá masterpass?

H2O über alles!

(#953) ravail válasza F e Z o (#952) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha eléred az alaplapon lévő BIOS beállítási adatokat és a jelszót tartó elemet (ugyanolyan 3V-os mint a PC alaplapokon van), akkor azt vedd ki. Nyilván előtte az adaptert húzd ki a laptopból, és az akkut is vedd le. Maj a kivett elem foglalatát illetve a a foglalatában lévő 2 érintkezőt zárd rövidre 15-20 másodpercre, vagy akár egy percre is. Utána próbálj belépni a BIOS-ba.
Ha túl nagy bontás lenne az elem elérése és kiemelés, akkor maradt a "HirensBootCD", amit letöltés után kiírsz CD-re, és erről bebootolva, a miniXP felületén, a HBCD menüben találsz néhány erre a célra írt eszközt.
Sok sikert!

(#954) wide válasza Kbali (#895) üzenetére


wide
csendes tag

szia,
nincs benne optikai meghajto.
gyakorlatilag amit belinkeltem képen azt mutatja,és nem csinál semmit.
semmire nem reagál,inditás után elindul.a procihütö,majd megáll,aztán megint elindul és megy ameddig nem kapcsolom ki a gépet. még a boot menübe se tudok belépni.

(#955) Dell XPS válasza F e Z o (#952) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Lehet, hogy ezzel egy szervizt kellene felkeresned...

Üdv, Dell XPS

(#956) F e Z o válasza ravail (#953) üzenetére


F e Z o
veterán

A bios elemet már kiszedtem, vissza is állítottam a biost alaphelyzetbe. (az idő is lenullázódott), azonban továbbra is jelszót kér. Hirens boot cd-re még ránézek, ha semmi, akkor szervíz.

H2O über alles!

(#957) duduati


duduati
aktív tag

VAn ugye egy Asus x54c laptopom. Egy hete kb megírtam, hogy néha becsíkoz a kép, és ilyesmi. Akkor újraraktam a driver, nem javított, most a win-t is.

HIBA:

Bekapcsolom, és a win töltése közben is villog a kép. Üdvözöljük képernyőnél foltokban pirosan bevillog. Ez natúr netezés közben is , vagy csak simán ha áll a gép, és semmi nem fut.

Win7, Celeron B815, Új win, új gyári driver, új lejújabb driver.

Valami tipp akkor hogy mi lehet? Sima gépnél vga-ra csapnék kapásból, de itt van olyan hogy az halt be? Garim még van, csak gondoltam megkérdem mi lehet.

(#958) Dell XPS válasza duduati (#957) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akár hiszed akár nem, még mindig lehet az illesztő, ill. az operációs rendszer is. DE, tegyük rendbe ha van rá lehetőség.

Lehet: LCD kábel, LCD panel, GPU, és egyéb érintkezési probléma.

1.) külső monitoron ellenőrizve is a megjelenítést

2.) Mozgatásra kellene vizsgálni az LCD panelt, mint vertikálisan és horizontálisan (picit csavargatva, érzéssel)

Üdv, Dell XPS

(#959) szaporv válasza duduati (#957) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Külső monitoron próbáltad?

Mert ha ott is csinálja, ugyanúgy mint belsőn, akkor az LCD kizárható.

Esetleg ha "hajtogatod"(finoman :DDD ) az LCD-t úgy nem változik?

Keresd meg KillHates-t, lehet, hogy BGA-zni kell, abban Ő a mester! :)

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#960) Dell XPS válasza szaporv (#959) üzenetére


Dell XPS
veterán

Garim még van, csak gondoltam megkérdem mi lehet. :O :C

Üdv, Dell XPS

(#961) szaporv válasza Dell XPS (#960) üzenetére


szaporv
tag

Ó fene egye meg, hogy majdnem kiszúrta a szemem! :R :W :DDD

hp Elitebook 8540p

(#962) Dell XPS válasza szaporv (#961) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi gond, korrekt volt! :R :R

Szerk: Egyébként nem zárható ki, még külső megjelenítés esetében sem! Vigyázz vele, nehogy egyszer zsebbe kelljen nyúlni... :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#963) szaporv válasza Dell XPS (#962) üzenetére


szaporv
tag

Igazad van, de nálam eddig csak olyan járt, ami dettó ugyanúgy csinálta külsőn is.
Persze, még találkozhatok olyannal is :K

hp Elitebook 8540p

(#964) duduati válasza szaporv (#963) üzenetére


duduati
aktív tag

Ma éjjel próba lesz. Megnézem ha tudom még másik driverrekkel is, meg külső monitorral is, és a tekergetést is kipróbálom.

Ha valamire rájövök megírom!

Köszönöm az eddigi tippeket mindkettőtöknek!

(#965) szaporv válasza duduati (#964) üzenetére


szaporv
tag

Szívesen, tekergetést csak óvatosan, nehogy aztán megpattanjon az LCD. :K

hp Elitebook 8540p

(#966) Tbor válasza suspect (#948) üzenetére


Tbor
tag

Igen, esetleg újrapasztázás, de nem tudom ez hogy megy, mert még 1.5 évig garis.
Nem tudjátok, gariba ezt nem nézik ?

(#967) suspect válasza Tbor (#966) üzenetére


suspect
aktív tag

Ha garis akkor vidd vissza :) ne bontsd meg, nehogy belekössenek :)
vidd vissza és mond meg, hogy túl hangosan megy.

(#968) MaddeNNNN válasza Dell XPS (#931) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Sajnos mégsem jó. Újra előjött ennek az a része, hogy 10 perc a boot, teljesen friss windows. Merevlemezre gyanakszom. Melyik programot ajánlod, ajánljátok bad sector nézésre? Vagy ha fölösleges, akkor küldöm vissza garanciáztatni.
Köszi előre is! :R

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#969) Dell XPS válasza MaddeNNNN (#968) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

HD Sentinel nevű programmal szoktuk általában ellenőrizni a merevlemez állapotát, már egy rövid teszt is árulkodó.

Üdv, Dell XPS

(#970) MaddeNNNN válasza Dell XPS (#969) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nos a program a teljesítményre azt írja, hogy kiváló, de a kondícióra, hogy 48%. Mi a teendő?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#971) Dell XPS válasza MaddeNNNN (#970) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mentés és akkor garanciáztatás...

Üdv, Dell XPS

(#972) Muerte


Muerte
addikt

Halihó mindenkinek!

Előkerültem,csak volt egy kis "pitty-putty" mostanában :DDD

(#973) KillHates válasza kspbarebone (#951) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D
Egy fázis az két FET-ből és kondiból és egy fojtótekercsből áll. Szóval ezen 4-2 a felállás; tehát 2 fázisos.

Úgy tudom ezt a modellt nem gyártották 4 magos processzorral, így sajnos be kell érned valami jó fajta T9600-al. A Q9100-est meg el tudod adni arany árban!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#974) KillHates válasza Dell XPS (#960) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az nekem nem akadály!! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#975) KillHates válasza Muerte (#972) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi volt?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#976) Ivan15 válasza F e Z o (#956) üzenetére


Ivan15
senior tag

ezt most nem ertem, ha voltal a biosban, a jelszo ismerete nelkül, akkor nem mar nem vedi a biost jelszo :D -szoval nem kert jelszot amikor beleptel a biosba vagy ismered a jelszot... valtoztasd meg egy masikra vagy ott be kell allitani, hogy ne kerjen tovabb jelszot

(#977) Muerte válasza KillHates (#975) üzenetére


Muerte
addikt

Semmi extra...ivászat,betegség etc.etc. :DDD

(#978) KillHates válasza Muerte (#977) üzenetére


KillHates
nagyúr

:DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#979) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül laptop kérdés, de haverom laptopjával lenne egy kis probléma, azon belül az USB-vel.

Elhozta hozzám a laptopját és kb 1 éve nem tud semmilyen USB eszközt használni. Bedugtam egy egeret, ami világított, szóval áramot kapott, de nem ismerte fel a rendszer, nem mozgott.

A laptop egy Asus F3TC, Windows XP-vel.

Valakinek van valami ötlete, hogy mit lehetne ilyen esetben tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

PSN ambushka8989

(#980) Muerte válasza ambushka (#979) üzenetére


Muerte
addikt

Ha bios-ban nincs letiltva az usb akkor én első körben újratelepíteném az xp-t,de ha vannak hozzá vista-s,vagy win7-es driver-ek akkor semmiképpen nem xp-t raknák rá :N

[ Szerkesztve ]

(#981) ambushka válasza Muerte (#980) üzenetére


ambushka
aktív tag

Hát ez egy 2008 előtti laptop, nem tudom mennyire van rá driver :) De köszi!

PSN ambushka8989

(#982) Victoryus válasza ambushka (#981) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

próbáld ki egy live linux-szal! Ha nem ismeri fel az se akkor lehet hardveres a baj.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#983) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van-e már 8xxx-es amd-s széria mobil fronton??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#984) Muerte válasza ledgeri (#983) üzenetére


Muerte
addikt

nincs

(#985) ledgeri válasza Muerte (#984) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hmm akkor mit láthattam ma... mennyire esélyes, hogy egy decemberben gyártódott Samu notiban 6000-es kari volt?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#986) Muerte válasza ledgeri (#985) üzenetére


Muerte
addikt

Most akkor döntsük már el 8xxx vagy 6-os széria a kérdés :DDD Természetesen 6-7-es széria már van elég régóta.

(#987) ledgeri válasza Muerte (#986) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor újból...
Lehet, hogy láttunk egy 8000-es írást az egyik dobozon... delehet, hogy benéztük a 6-ost...
Ezért kérdezem, hogy most itthonról ülve, visszamenve ma nem akarva, holnap letudva a dolgot mekkora az esély rá, hogy az 6-os, mennyire kopott ki az a széria mára?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#988) Muerte válasza ledgeri (#987) üzenetére


Muerte
addikt

Hát 8-as még nem lehet ergó 6-os volt a dobozon ez 100%.Ha játékra kell 6970,6990 még elmegy,persze FHD-ban már erősen kompromisszumokkal az újabb gameknél.

(#989) lsc válasza ledgeri (#983) üzenetére


lsc
nagyúr

Van, [link].

Az élet kegyetlen .

(#990) Muerte válasza lsc (#989) üzenetére


Muerte
addikt

Pfff.erről lemaradtam :B viszont a probléma az vele hogy teljesítményben még a 6970-től is jóval elmarad.
NV GT640M-el van kb.egy szinten.

(#991) ledgeri válasza lsc (#989) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ohh köszi!! :C érdekes, hogy nem látszik az AMD honlapján gyors nekifutásra....

(#990) Muerte75 nem probléma! :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#992) KillHates válasza Muerte (#984) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehh... [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#993) Muerte válasza ledgeri (#991) üzenetére


Muerte
addikt

Eddig komoly 3 fajtát dobtak piacra belőle,még igazából tesztek sincsenek,de nem tűnnek túl acélosnak :( [link]

KillHates: Jól van na,"beteg" voltam közben ezek meg alkottak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#994) KillHates válasza Muerte (#993) üzenetére


KillHates
nagyúr

Telepátia? :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#995) ambushka válasza ambushka (#981) üzenetére


ambushka
aktív tag

Újabb kérdés: kiírtam egy Windows 7-et amit a Microsoft oldaláról szedtem le, az én laptopomon rögtön beindul a setup, viszont az ő laptopján nem akar bebootolni róla, illetve a Windows XP-ben azt írja, hogy ez csak bootolható lemez, úgyhogy azzal bootoljam a gépet.

Valami tipp?

PSN ambushka8989

(#996) KillHates válasza ambushka (#995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondolom a BIOS-ban az optikai meghajtóra van állítva az indítás.
Ha igen;
-próbáljátok meg kifújni a meghajtót
-írd meg alacsonyabb sebességen a lemezt
-próbálj meg más boot-cd-t is

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#997) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mitől függ, hogy GPU-Z -ben a Memory Buswidth 64bites és a Bandwidth 10,7 GB/s??? Csak a memóriától (4GB DDR3 1333Mhz Samsung) vagy esetleg nincs fent megfelelő illesztőprogram? Processzornak elvileg bírnia kéne a 2X ekkora BandWIdth-et (i5 2430m).
Azért kérdem, mert játékban feleannyi fps-t hoz a HD3000-em, mint egy i3 2350m-es, pedig Intel Graphics Driver ugyanaz és a két gép többi paramétere is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#998) Kbali válasza CTM (#997) üzenetére


Kbali
nagyúr

1 modul vagy 2 modul a memória?

(#999) CTM válasza Kbali (#998) üzenetére


CTM
csendes tag

1 X 4 GB. Azt akarod mondani, hogy a Dual Channel tudja kihasználni a 128bitet és a nagyobb memóriasávszélt?

[ Szerkesztve ]

(#1000) duduati


duduati
aktív tag

Úgy néz ki megvan a villogásra, illetve a becsíkozásra a baj.

H mozgatom a kijelzőt akkor brutálisan csinálja. Villog, elmegy úgy, hogy be se jön, szóval valami olyasmi baja lesz. Mehet vissza gariba a fenébe. 4-5 hónapos gép, heti kb 10x kinyitva :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.