Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Lujza7


Lujza7
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy nem ebbe a topicba kellene írnom, de nem találtam alkalmasabbat. Segítséget szeretnék kérni. Van egy Dell Inspiron notebookunk, és eddig semmi baja nem volt. Ma feltelepítettem a Driver Genius programot és frissítettem a drivereket, amiket réginek talált( talán 9 volt). Ezután a laptop olyan hangos lett, mint egy traktor. Frissítés előtt készített egy visszaállítási pontot a gép, oda vissza is állítottam, de mégis megmaradt az elviselhetetlen hang és dől belőle a meleg. Semmilyen programot nem futtatok a gépen, mégis mintha ezerrel dolgozna. Tudnátok segíteni??

(#1052) mghltm


mghltm
addikt

tanacsot szeretnek kerni.

laptopot keresek a kovetkezo tulajdonsagokkal: kijelzo magas fenyerovel, nativ soros port, bluetooth, 2 magos proci

c2d generacios hasznalt uzleti gepek erdekelnek, pld dell d630 / d830

mas gyartotol melyik tipus teljesiti a fenti felteteleket?

koszonom szepen!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#1053) Kbali válasza Lujza7 (#1051) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy a frissítéssel nem függ össze, csak véletlen egybeesés.
Milyen típus pontosan (5110?), mennyi idős? Volt-e már takarítva belülről?
Bios volt-e már frissítve, Dell oldalán van-e frissebb?

(#1054) Kbali válasza mghltm (#1052) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt is kérdezd meg, szerintem van ilyen thinkpad is.

(#1055) Napsugárlány


Napsugárlány
csendes tag

Véletlenul bananturmix cseppent a laptopom billentyuzetere, azota a space lenyomasakor mindig uj sort kezd! Valahogy enternek ezrekeli. Hogyan tudnam kitisztitani? Szerintetek maradando karosodas nelkul meguszom?

(#1056) KillHates válasza Napsugárlány (#1055) üzenetére


KillHates
nagyúr

Leveszed a billentyűzet sapkát és izopropil alkohollal megpróbálod kimosni az érzékelőt. Utána egy napig a radiátorra teszed és vársz türelemmel. Ha nem várod meg míg alaposan kiszárad, akkor tönkremehet az átvezető fólia a billentyűzetben. Hajszárítóval ne is kísérletezz!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1057) Napsugárlány válasza KillHates (#1056) üzenetére


Napsugárlány
csendes tag

köszönöm
szépen

(#1058) KillHates válasza Napsugárlány (#1057) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen! Az elfelejtettem, hogy előtte szereld ki a billentyűzetet! :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1059) Dell XPS válasza 971feri (#1050) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem. Szerintem ez könnyen és olcsón orvosolható, amennyiben úgy gondolod keresd meg a kollégát és megvárható módon megoldja Neked.

Üdv, Dell XPS

(#1060) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha laptop tápom sípol, az ugye nem jelent jót? Teljes terhelésnél sípol leginkább, mikor az aksit is töltenie kell, meg a gép is leterhelt. Mondjuk nem olyan nagy gond, mert 3500-ért tudok újat rendelni ebayen.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1061) KillHates válasza Victoryus (#1060) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem gond, zenél benne a tekercs. Van olyan notebook: Dell XPS 1330 amiben maga a notebookban szokott ez előfordulni. Na az a zavaró igazán...
Ami a tápot illeti inkább az tud gond lenni, ha nagyon forró. Eléggé melegszenek, de forrósodniuk nem szabad. Ha felhólyagzik rajta a matrica, akkor már nem szabad használni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1062) Kiglerx válasza Victoryus (#1060) üzenetére


Kiglerx
tag

Valószínűleg régi és kiszáradt a trafó (mint amikor a régi tv-k zúgnak). Fel lehet újítani pár 100 Ft-s művelet.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#1063) Victoryus válasza Kiglerx (#1062) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Na mind1, úton van egy új, 3000 postával együtt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1064) hidekazu


hidekazu
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van ez a régebbi laptopom, viszont formázás után, kiiírja a telepítő, hogy nem tudja feltelepiteni az adott particióra a win7et elkezdi telepiteni a fajlokat, de kicsomagolni már nem csomagolja ki őket és kilép a telepítőből, mintha nem lenne vele kompatibilis , vagy nem tudom.
Simán xp-ről meg nem engedi upgradelni..

Az acer honlapja szerint xp és vistát kezel, de gondolom valahogy csak meg lehet ezt oldani..

Ötletek?

Köszi előre is mindenkinek

(#1065) SyntaxeError


SyntaxeError
tag

Kis segítséget kérnék.
Van egyLenovo T60as gépem ami gyárilag 4:3 as arányban jeleníti meg mindent és ezt szeretném valami programmal vagy beállítással 16:9-esre változtatni.
Elég ha a keresőben meg tudom nézni az ilyen oldalakat.
Van erre valami?

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#1066) Muerte válasza SyntaxeError (#1065) üzenetére


Muerte
addikt

Aida64-ben először nézd meg hogy egyáltalán támogatja-e a 16:9-es felbontást.
Számítógép-Megjelenítés-Képernyő-Videomódok

(#1067) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani, hogy a Win ne lecsatolható eszközként érzékelje a Latitude dvd-meghajtóját? Mert szeretném, ha csak akkor lenne ikon, ha mondjuk pendrive-ot csatlakoztatok, ne pedig állandóan. Tudom, hogy az ikon elrejthető, de nekem nem ez a célom, és a dvd-t nem akarom lecsatolni soha (egyelőre).

(#1068) umek7


umek7
őstag

MSI notebookot hol javítanak gariban?

(#1069) Kbali válasza umek7 (#1068) üzenetére


Kbali
nagyúr

(#1070) Kbali válasza Mauzes (#1067) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az azért ilyen, mert menet közben is kivehető a meghajtó, nem fogod tudni szerintem berögzíteni.

(#1071) Mauzes válasza Kbali (#1070) üzenetére


Mauzes
őstag

Én valami szoftveres/bios-os megoldásra gondoltam esetleg, de eddig nem találtam semmit...

(#1072) Kbali válasza Mauzes (#1071) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem azért nem találtál, mert nincs. Esetleg a Dell topikban.

(#1073) 971feri válasza Dell XPS (#1059) üzenetére


971feri
csendes tag

Köszönöm a segítséged és a türelmed!

(#1074) SyntaxeError válasza Muerte (#1066) üzenetére


SyntaxeError
tag

Bukta van. 4:3 van csak

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#1075) chungee


chungee
addikt

Napot!

Adott Asus EEE PC 4G netbook. Ez az a fajta, aminek nincs lemezmeghajtója. Ezért külső usb-s íróval próbálok XP-t telepíteni. Sajnos kikapcsol a gép mindig, amikor kell "sufla" az írónak :( Arra gyanakszom, hogy az adapter lehet a hunyó:F Mert író nélkül működik a gép. Viszont az adapter DvD lejátszóé, belement happy voltam :B Azért kérdem, mert feleslegesen nem dobnék ki pénzt töltő/adapterre.

(#1076) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok

Van a családban egy Asus X50R noti. Bal zsanérja eltört a jobb pedig szerintem megszorult, mert nem lehet lecsukni. ezen kívül win7 alatt a tálca kis színes kockákból épül fel és semmi( még a mário sem) játék nem fut rajta és csak ilyen drasztikusan sárgás-zöldes képet jelenít meg. :) Oprendszert viszont nem igazán lehet újratelepíteni, mert nem bootol be cd-ről. Win7-et sikerült nagy nehezen ráerőszakolni,de a probléma még mindig fenn áll. Szerelő szerint átvezető kábel cserés meg ugye a zsanérok...35 ezret mondott rá javításként.
Szerintetek mi lehet probléma? Érdemes-e javítani? Otthon kivitelezhető-e? :R

(#1077) nussa5 válasza baluka6 (#1076) üzenetére


nussa5
aktív tag

Megéri javíttatni, de nem annál a szerelőnél! A zsanér + szalagkábel csere ennél olcsóbban is megoldható. Vedd fel a kapcsolatot KillHates kollegaval.

(#1078) Dell XPS válasza SyntaxeError (#1065) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A típusba egy kivételével az összes ezt tudja, de ki tudod cserélni (amennyiben ez megéri T61), mert sokan szeretik ezt a megjelenítést.

Üdv, Dell XPS

(#1079) Dell XPS válasza chungee (#1075) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Van lehetőséged más gépben is kipróbálni az eszközt? Milyen paraméterű a meghajtó adaptere?

Üdv, Dell XPS

(#1080) Dell XPS válasza baluka6 (#1076) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz van ott még más is, de ugyanazt tudom mondani, mint nussa5 kolléga...

Üdv, Dell XPS

(#1081) baluka6 válasza nussa5 (#1077) üzenetére


baluka6
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#1082) skatebab


skatebab
tag

sziasztok van egy headsetem de a notin csak egy jack van s a kis logó mellette egy headset mikrofonnal.
de ha bedugom a mikrofon jack-et akkor nem érzékeli a gép,van erre megoldás pl. átalakító hogy mindkettő menjen egyszerre egy jack-el? kössze

Igyunk barátaim yo-ho!

(#1083) chungee válasza Dell XPS (#1079) üzenetére


chungee
addikt

Az író usb-s, nincs adaptere. A netbook (DvD player) adaptere 9V-os. Sajnos nincs másik netbook-om, hogy kipróbálhassam. PC-n működik hibátlanul.

(#1084) oncsi válasza Mauzes (#1071) üzenetére


oncsi
őstag

Minden Dell Latitudban (amihez legalábbis volt szerencsém) a DVD egy nem beépített eszköz hanem 'modular Bay" eltávlitható.
Annak pedig ilyen a jele. (jó dolog az, ne akard fixálni. Nekem van bele 2. wincsim, második aku, flopy)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1085) Dell XPS válasza chungee (#1083) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nehezen fogtam meg elsőre.. :B Igen, valószínű, hogy az adapterrel van gondod, különösen úgy, ha még az áramerőssége is kevesebb, mint a gyári adapternek.

Üdv, Dell XPS

(#1086) nexia


nexia
tag

Sziasztok!

Egy olyan gyors kérdésem lenne hogy valaki tud-e segíteni abban hogy van nálam egy toshiba satalite l30m010
és nem találok hozzá semmilyen drivert.. a vga elvileg egy ati 200m/1100m ezt írja ki az everest és a hangkártya az meg alc862/ati sb450. próbáltam már mindenhogy mindent se semmire nem jutottam és persze van még pár hiányzó drivert mint pl SMbusz vezérlő meg PCI decive de hát semmit találok.

valaki tudna ebben segíteni?

:R

(#1087) chungee válasza Dell XPS (#1085) üzenetére


chungee
addikt

Köszi. Akkor valószínűleg az lesz.

(#1088) lsc válasza nexia (#1086) üzenetére


lsc
nagyúr

Biztos ez a 010, 101-et találtam itt [link]. A cikkszámmal /PSLxxxx / egyszerűbb lenne keresni.

Az élet kegyetlen .

(#1089) nexia válasza lsc (#1088) üzenetére


nexia
tag

psl33e-03l03phu de én így se találtam semmi használhatót

(#1090) Rivaul válasza nexia (#1086) üzenetére


Rivaul
addikt

Itt találsz választ ahogy látom.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1091) Kbali válasza nexia (#1086) üzenetére


Kbali
nagyúr

Toshiba honlapján az archiv szekcióban biztosan találsz hozzá drivert.

(#1092) nexia válasza Rivaul (#1090) üzenetére


nexia
tag

igen volt ilyen kérdés de az a 3 link már nem él. vagyis nekem semmi nem jött be rajta.

(#1093) nexia válasza Kbali (#1091) üzenetére


nexia
tag

oké megnézem hátha találok valamit

(#1094) ravail válasza nexia (#1093) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha nem találsz, esetleg a DriverPack Solution 12.3 Full ?

(#1095) Kbali válasza nexia (#1093) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kell hozzá majd az oprendszer típus (szerintem ehhez a géphez XP és Vista támogatás lesz), meg a gép típusszáma - valami ilyesmi (PSMAE0).

(#1096) lsc válasza nexia (#1093) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link].

Az élet kegyetlen .

(#1097) nexia


nexia
tag

OOOOOOO köszönöm mindenkinek a sok segítség által sikerült megcsinálnom :)

:R

(#1098) ravail válasza lsc (#1096) üzenetére


ravail
senior tag

:C Az eredetinél nincs jobb! :K

(#1099) nexia válasza ravail (#1098) üzenetére


nexia
tag

de ilyen gépet hogy alig lehessen hozzá találni valamit.. szörnyű :D

(#1100) lsc válasza nexia (#1099) üzenetére


lsc
nagyúr

Toshiba ebből a szempontból nem is olyan rossz.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.