Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) attila199207 válasza 22balu (#1500) üzenetére


attila199207
tag

állítsd be, hogy a játékot az nvidia grafikus kártyával futtassa.
ha ez se akkor lehet hogy túl melegszik és leveszi az óra jelet de ezt egyszerűen kitudod próbálni csak menny ki a kertbe vele :)

[ Szerkesztve ]

(#1502) 22balu


22balu
aktív tag

nyilván úgy futtatom ennyire nem vagyok hülye :DD kajak menjek ki a kertbe ? :)

[ Szerkesztve ]

(#1503) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Apum notebookjának van egy idegesítő hibája. Win Xp fut a gépen. Csak netezésre van használva.
Nem csatlakozik automatán az internetre csak ha rámegyek a javításra, vagy ha kihúzom majd visszadugom az USB adaptert.
Csináltam egy videót is hátha tudtok segíteni [link]
Asus A9T notebook egy TP-Link (TL-WN322G) Wifis USB adapteren keresztül csatlakozik egy TP-Link 941ND routerhez.

Szerintetek miért csinálja és mit lehet vele kezdeni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1504) attila199207 válasza 22balu (#1502) üzenetére


attila199207
tag

ha túl melegszik kint jobban bírja, de az is elég ha kiportalanítod és megemeled picit

(#1505) petata válasza ravail (#1497) üzenetére


petata
őstag

Malwarebytes 130 fertőzött fájlt talált. Én hülye meg véletlen kiléptem, szóval futhat le újból. :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1506) ravail válasza petata (#1505) üzenetére


ravail
senior tag

Na látod? Nem is olyan tiszta az a laptop! A végén csak meg lesz annak az indokolatlan terhelésnek az oka!
Nálam egy gépen eddig a csúcs 1200-nál több hívatlan vendég volt! Ráadásul, még NET sem volt bele kötve, csak a gyerekek hozták, vitték, csereberélték a játékprogramokat. Miután letakarítottam mindent, azt monda a család, hogy akkor sem volt ennyire gyors, amikor az "M"-es vagy "T"-s multiból megvették.

(#1507) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy laptopnál láttam olyat kiírva a tech spec-be hogy Intel HD Graphics 3000 van benne illetve mellette egy GeForce GT 635M gpu.

Most akkor ez hogy van? Ha nincs terhelés akkor a HD Graphics 3000 van használva, ha meg van terhelés akkor meg a GeForce GT 635M?

iPhone 13 Pro Max

(#1508) petata válasza ravail (#1506) üzenetére


petata
őstag

Akkor ez azt jelenti, hogy az avast! konkrétan semmit sem ér?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1509) petata válasza ravail (#1506) üzenetére


petata
őstag

Sikerült! Úgy tűnik, hogy minden rendben. Köszönöm szépen édesapám nevében is. :R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1510) ravail válasza Predator2 (#1503) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ez könnyen lehet az XP butasága! Nyis egy CMD ablakot, ha nem tudod, hogy milyen IP címtartományban dolgozik a rendszeretek. Írd be "ipconfig" <Enter>. Kiírja a laptop IP címét, pl. : 192.168.1.3 Nézd meg a routerben, minyen tartományban ad IP címer a DHCP. Ennél az IP címnél valószínűleg 192.168.1.2-től 192.168.1.99-ig vagyis 100-tól adhatsz az eszköznek kézzel IP címet (ha 100 vagy e fölötti a laptop IP címe, akkor meg 2-és 99 között adhatsz kézzel. Ezek után kattints jobb egérgombbal az asztal Hálózat ikonjára és válaszd a Tulajdonságát. A kinyíló ablakban a TP-Link TL-WN322G adapter ikonjára kattints jobb egér gombbal és válaszd a Tulajdonságait. A kinyíló tulajdonságok ablakban a keresd meg a TCP/IPv4 -et és kattints rá, majd alul a tulajdonságaira. "A következő IP-cím használata" bepontozása után az IP-cím mezőbe írd be: 192.168.1.110 <-- vagyis egy a DHCP által nem kiosztott fix címet. Alatta a maszk-ot feladja automatikusan (255.255.255.0), alatta és a következő sorba (alapértelmezett átjáró és elsődleges DNS kiszolgáló) a router IP címét írd be, ami a példa szerint 192.168.1.1
Természetesen a példám szerinti adatokat konkretizáld a nálatok lévőkre.
Sok sikert!

(#1511) ravail válasza petata (#1509) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Akkor nem pörög már 100%-on a CPU? Nyugalmi helyzetben csak pár százalék lehet az ingadozó alap terhelés. :C
Szívesen!
Az Avast-ról nem nyilatkozom. Használj Ms Security Essentials-t + Malwarebytes-t együtt.

[ Szerkesztve ]

(#1512) scream válasza scream (#1447) üzenetére


scream
veterán

UP !!! :F

(#1513) Dell XPS válasza Predator2 (#1503) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Telepítsd újra az USB-és stick-et és úgy nézd meg elsőre, vagy a kolléga leírása alapján fix IP-vel próbálj csatlakozni..

Üdv, Dell XPS

(#1514) Dell XPS válasza jozsi252 (#1507) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Optimus technology esetén az nVidia vezérlőpultban tudod beállítani a Switchable Graphics-ot. Itt ad lehetőséget automatikus váltásra, igény szerinti terhelésre, illetve az általad kiválasztott programokhoz hozzá tudod rendelni a DGPU-t (GeForce GT 635M). Ebben az esetben nem automatikusan fog váltani, hanem egyből a dedikált GT 635M-et használja. Amikor nincs szükség rá, azaz nem futtatsz olyan erőforrást igénylő alkalmazást, akkor az IGP fogja használni (HD 3000), ezzel is növelve az akku időt. Szóval itt optimalizálhatod magad számára, hogy mikor mire van szükséged.

Üdv, Dell XPS

(#1515) jozsi252 válasza Dell XPS (#1514) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Így már érthető teljes mértékben, köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#1516) petata válasza ravail (#1511) üzenetére


petata
őstag

Nem. Nem kicsi a terhelés, de érezhetően gyors mostmár. :K

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1517) Dell XPS válasza petata (#1508) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ez azt jelenti, hogy az avast! konkrétan semmit sem ér?

Konkrétan azt!

Üdv, Dell XPS

(#1518) ravail válasza petata (#1516) üzenetére


ravail
senior tag

De még a Vipre Rescue nem futott? Futtasd le azt is! Aztán egy CCleanner-el a registryt is rendbe teheted.

(#1519) petata válasza ravail (#1518) üzenetére


petata
őstag

Holnap meglesz akkor az is, köszi.

Dell XPS: Valahogy sejtettem, csak a vírusirtós topicban ajánlott volt.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1520) syberia válasza scream (#1447) üzenetére


syberia
veterán

Szia, én újratelepíteném a display drivert, ismerősöm notijának hasonló gondja volt
a HD filmek lejátszásával, igaz ott 1általán nem volt telepítve a megfelelő software.

https://howbad.info/

(#1521) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni,adott egy Packard Bell gép,melyben ez az akksi van: AS10D75. Ebay en keresgélek hozzá akkumulátort,de szinte csak ACER -hez van. Azt gondolom,hogy a két típusú notebook ugyanazt az akksit használja,így kompatibilis egyik a másikkal,de szeretnék megerősítést kérni, nálam jobban hozzáértőktől.
köszönöm szépem!

(#1522) KillHates válasza istnag (#1521) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megveheted nyugodtan; a matrica kivételével csontra ugyanaz a két akkumulátor.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1523) istnag válasza KillHates (#1522) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm szépen a segítséget.

(#1524) StSanya


StSanya
őstag

Üdv!

Egy régebbi, 2006 körüli Packard Bell EasyNote SW51 laptop kapcsán kérdezném, ha valakinek volna tapasztalata ilyennel, volt-e OSD az Fn gombokra?

Innen telepítettem XP-hez, de OSD-s vagy billentyűzetes cuccot nem találok...

ftp://ftp.download.packardbell.com/NOTEBOOK/EasyNote%20SW51%20series/

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1525) flash-


flash-
veterán

sziasztok

szedtem már szét notebookot,de notebook vga csere kérdésben nem vagyok otthon.

ismerős mondta hogy van egy asus notebookja gt630m vgaval

ez a noti alaplapja.

ugye bal alsó sarokba van a vga.
azt le lehet szedni a lapról és másik vga-t tenni rá?

egyáltalán hogy néz ki egy olyan notebook vga ami cserélhető,és hova kell tenni?

vagy csak olyan a cserélhető ami igy néz ki?(pl amin alul ilyen sárga érintkezők vannak mint az asztali vga-kon?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1526) Muerte válasza flash- (#1525) üzenetére


Muerte
addikt

Igen csak az MXM-es vga-k cserélhetőek mint ahogyan az alsó képen látszik is.A felső kép egy alaplapra integrált vga és az csak alaplappal együtt cserélhető.

(#1527) DNReNTi válasza flash- (#1525) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,

A beillesztett alaplapon integrált VGA van. A cseréje (más típusra) szvsz nem megoldható. Bizonyos notik alaplapjára nincs vga integrálva hanem egy speciális pcie slotba kerül a kártya. Ezt a fajta kártyát látod az alatta lévő képen. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1528) lacex


lacex
tag

Driver frissítési probléma. Ati HD7670M -nél szeretném frissíteni a drivert auto-detectel. Fel is ismeri letölti a hozzá való programot de ez a hiba fogad a végén. [link] :W

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#1529) Zoley74


Zoley74
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, ha rossz helyre írok, kérem az illetékest rakja át ahova ez a téma tartozik!! Köszönöm.

Szeretném megtudni hogy a 4gb DDR3 memóriámból hova tűnt el több mint 2gb-t!!
Tönkrement a RAM-om??
Esetleg valami okos dolog javításra???
Köszönöm a segítséget!!

(#1530) Zoley74


Zoley74
csendes tag

Gépem adatai.

(#1531) Sub-ZeRo válasza Zoley74 (#1529) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem ment tönkre, cask látod hogy a hardvernek van fenntartva vagyis integrált vga vagy ilyesmi foglalja le a memóriából a helyet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1532) Zoley74 válasza Sub-ZeRo (#1531) üzenetére


Zoley74
csendes tag

Szia.
De az a helyzet hogy nem megy max 2-3 progi, ami nem használ 100mb memóriánál többet, 3 nappal ezelött a memóriámból eltünt 2gb amit nem is ismert fel a rendszer, utána hogy kivettem majd visszaraktam a memóriát, már felismerte a 4gb-t de mint aképen is látszik, több mint 2gb-t el is tüntet!!!

Valami megoldás erre?????

(#1533) Sub-ZeRo válasza Zoley74 (#1532) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tünt el, hanem nyisd ki a szemed. Az első képen az erőforrásfigyelőből vettél képet és ott kiírja, hogy 2 giga van fenntartva a hardvereknek. Belépsz bioszba, felütöd a kézikönyvet és megnézed hogy mi használ a memóriából. Majd kikapcsolod és meglesz a 2 giga ram. Ennyi. Az integrált vga-nak van annyi fenntartva, ved le 256/512 megára és akkor max 1,5 giga ramot visszakapsz.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1534) Zoley74 válasza Sub-ZeRo (#1533) üzenetére


Zoley74
csendes tag

Köszi, de ennyire nem értek hozzá.

Segítenél, hol állítsam be ezeket a Biosban??

(#1535) Sub-ZeRo válasza Zoley74 (#1534) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem ismerem a bios-odat. Szóval a legegyszerűbb az, hogy a kézikönvyet felütöd és elolvasgatod. Kis angol nyelv ismeret nem árt. Vagy rákeresel itt PH-n az alaplapod típusára és megkérdezed ott, hogy segítsenek neked a biosban.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1536) mutyi


mutyi
őstag

Ha jól emlékszem itt ajánlott a múltkor valaki egy programot, ami részletesen kiírja,hogy a monitorom, kijelzőm paneljét ki gyártotta, pontos gyári számmal, stb.
A múlt héten még használtam is,de nagytakarítás volt és nem találom, viszont nem emlékszem a nevére.

(#1537) Muerte válasza mutyi (#1536) üzenetére


Muerte
addikt

Aida64,moninfo

[ Szerkesztve ]

(#1538) scream válasza syberia (#1520) üzenetére


scream
veterán

Rendben, köszönöm. Megpróbálom és reménykedek.

(#1539) mutyi válasza Muerte (#1537) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm, meg is találtam.
Egyébként az a bajom, hogy egy cégnél rákérdeztem a notimhoz kijelzőre és kérték a part numbert.
Na most, sajnos a Moninfo is csak annyit írt,hogy CMO 1467 típusú, de semmi több,az eladónak meg ilyesmi kellene: pl. b156wx02 v.2.

(#1540) StSanya válasza lacex (#1528) üzenetére


StSanya
őstag

A laptopgyártód nem vásárolt AMD támogatást, így csak az ő driverét tudod telepíteni, az AMD-ét nem. Ha jól tudom, ezek jellemzően Sony, Panasonic és Toshiba laposok.

Esetleg megpróbálhatod a Mobility Moddert...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1541) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Öcsém megkért hogy tegyek fel az újonnan vásárolt laptopjára Win7et. Következőképpen van partícionálva gyárilag:
Partíció 1: 29.3GB / 29.2GB szabad Rendszer
Partíció 2: 29.3GB / 29.2GB szabad Elsődleges
Szabad terület 639.0GB

Ugye ezt át lehet variálni? Nemhiszem hogy Win7 rámenne 29.2GB-ra.

(#1542) ravail válasza DjDanee87 (#1541) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Milyen operációs rendszer van eredetileg azon az ismeretlen márkájú és típusú laptopon?

(#1543) DjDanee87 válasza ravail (#1542) üzenetére


DjDanee87
addikt

Erről van szó: LENOVO IDEAPAD Y580

(#1544) ravail válasza DjDanee87 (#1543) üzenetére


ravail
senior tag

Milyen operációs rendszer van eredetileg azon a LENOVO IDEAPAD Y580-on?

Nem olyan különlegeset kérdeztem. Csak azért lenne lényeges tudni, mert a win7 telepítő nem lát idegen partíciót. Ha üresre akarod törölni a HDD-t és úgy akarsz rá telepíteni -ami a legjobb módszer, mert nem keveredhet a korábbival- akkor olvasd el, amit itt írtam, és járj el annak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#1545) StSanya válasza DjDanee87 (#1541) üzenetére


StSanya
őstag

Mikor telepíted a Win7-et, törlöd ezt a két kis partíciót, s létrehozol egy nagyobb méretűt.

Pl. http://pcinfogb.wordpress.com/2009/10/05/rendszer-telepites-windows-7/

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1546) ESP


ESP
senior tag

Üdv
Vennék egy lenovo y570 notit.
Még garis szeptemberig a lenovo oldala szerint, viszont az eladó azt állítja se gari se számla nincs hozzá és nem is kell?
Ebben kételkedem picit.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1547) DjDanee87 válasza ravail (#1544) üzenetére


DjDanee87
addikt

"Operációs rendszer: NoOS"

Gondolom azt jelent hogy semmilyen.

szerk: Szerintem nincs rajta semmi ilyesmi alapból, remélem menni fog a telepítés simán. Töröltem azt az alapból ottlévő 2 kis partíciót és csináltam helyette 1et.

[ Szerkesztve ]

(#1548) ravail válasza DjDanee87 (#1547) üzenetére


ravail
senior tag

Az nem lehet, mert akkor mi az amire particionálva volt. Nem inkább FreeDos? De mindegy. Amit linkeltem, az alapján mindent el tudsz távolítani, és kezdheted a telepítést.
...

[ Szerkesztve ]

(#1549) ravail válasza ESP (#1546) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Lenovo garanciális ügyintézésben jártas kolléga reméljük érkezik, és tud neked válaszolni. A Lenovo-nál nem tudom, hogy hogyan van, csak az Asus-nál. Az Asus ügyfélszolgálatán azt mondták, ha a gyártás idejétől számítva még nem telt el a garanciális idő, másként a gyártás időpontjától számítva még a garanciális időn belül vagy, akkor semmi nem kell a garancia igazolásához, csak maga a laptop. De tudom, ez az Asus világgarancia. Más gyártókra ez nem nagyon jellemző.

(#1550) ESP válasza ravail (#1549) üzenetére


ESP
senior tag

Már felhívtam őket.

Nem kell

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.