Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14401) Anulu79


Anulu79
addikt

Üdv!
Nem tudja valaki gyorsban, hogy autónál mitől lehet olaj a gyertya "mélyedésben" a gyartyákon kívül?

(#14402) Nkboy válasza Anulu79 (#14401) üzenetére


Nkboy
senior tag

Tömítés a gyertyáknál, bár nem tudjuk, milyen autóról van szó.

A szelepfedél és a gyertya védőcsöve között gumitömítés van. Ez ereszti be az olajat.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#14403) cattus válasza marilllyo (#14399) üzenetére


cattus
őstag

A kiemeltek pirosak, a többi fekete.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#14404) Anulu79 válasza Nkboy (#14402) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! :R Közben máshol is írták, hogy ez lehet a gond.

(#14405) marilllyo válasza cattus (#14403) üzenetére


marilllyo
veterán

Oké akkor mi a különbség a kiemelt és a többi között? Mitől lesz egy topic kiemelt?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14406) Vakegérke válasza marilllyo (#14405) üzenetére


Vakegérke
veterán

A szerkesztő(k) úgy dönt(enek), hogy a kiemelt írás, topic értékesebb az átlagnál. Ilyenek például a szaktopicok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14407) marilllyo válasza Vakegérke (#14406) üzenetére


marilllyo
veterán

:B :R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14408) negroo


negroo
aktív tag

Sziasztok egyjó olcsóházimozit szeretnékés ezttaláltam: LG LH-T760IA 5.1 Ezt megéri e venni? KÖszönöm

(#14409) Bjørgersson válasza negroo (#14408) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Házimozi belépőszinten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14410) negroo válasza Bjørgersson (#14409) üzenetére


negroo
aktív tag

köszönöm.-:)

(#14411) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Bocs, hogy itt teszem fel a kérdést, de fontos lenne.
Először is: szeretném fizetni a tb-met, ehhez hogy ezt megtudjam tenni hova kell bemenni és mivel? (budapest közvetlen környékén lakom)
Valamint, ha elkezdem fizetni, akkor be kell fizetni utólag azt a pár hónapot (majdnem 10), amit eddig nem fizettem?
És akkor már azt is megkérdezném, hogy mennyi egy hónapra?
Megint rásérültem egy korábbi könyöksérülésemre, eléggé ideges vagyok emiatt.
A válaszaitokat köszönöm!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#14412) Nkboy válasza pr1mzejEE (#14411) üzenetére


Nkboy
senior tag

Egészségügyi szolgáltatási járulékfizetés

Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#14413) Traxx


Traxx
őstag

Kellemes Húsvétot! :-)

Urak, lenne egy kérdésem. Egy ismerősnek szeretnék "frissíteni" a gépén. A frissítés azért idézőjeles, mert 0 ft befektetéssel zajlana, és a végcél az, hogy a youtube szaggatás nélkül fusson a vason, magyarán böszme régi vasat cserélnék szimplán régi vasra. Kb. P4 erősségű (és emlékeim szerint AMD Sempron féle), zömmel DDR1-re épülő gépekből tudnék válogatni, de ez is előrelépés lenne a mostani helyett. Viszont szinte tuti, hogy csak egymagos CPU-kból tudok mazsolázni, RAM kb. 2 giga, integrált VGA-val. Mi lenne a minimum, vagyis sokkal inkább az az egészséges szint, ahol keresgéljek? Pénzt nem szívesen adna ki sem ő, sem én a projektre, a gép pedig ettől, (ill. egyszerűbb kártya- és hasonló játékoktól) komolyabbra nem lesz használva a jövőben.

Köszönöm a helpet :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#14414) Hosssszu válasza Traxx (#14413) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ha jól emlékszem, akkor a ddr1-es időkben jött be a pentiumD, ha találsz nála olyat, meg persze hozzá tartozó alaplapot, akkor azt használd. Illetve próbáld még ki a minitube progit is, ha minden igaz, akkor kevesebb erőforrást eszik mint a hivatalos youtube oldal.

(#14415) pr1mzejEE válasza Nkboy (#14412) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Köszönöm, bár a másodikat elolvastam, gondoltam valaki tud valamit, amit esetleg ezeken kívül tudni kell. :R

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#14416) Rivaul válasza pr1mzejEE (#14415) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha van feleséged és ő bejelentett alkalmazott akkor vele menj be az illetékes nav kirendeltségbe és szóljon hogy fizetné helyetted a tb-d. Akkor nem kell visszamenőleg kifizetni a 10 hónapot mert olyan mint ha munkaviszonyba állnál. Amennyiben csak magad után tudod megoldani akkor sajna pótolni kell azt a tízest is :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14417) Traxx válasza Hosssszu (#14414) üzenetére


Traxx
őstag

A Pentium D-t passzolom, de majd utánajárok. A minitube viszont felejtős lesz, mert ahogy látom, nem ingyenes progi, törtet pedig nem tennék fel.

És köszönöm :R AMD oldalon hol lenne az elfogadható szint? Ja és sokat dobna a dedikált VGA a dolgon, vagy az alaplapival is elszüttyög ugyanúgy? 2 giga RAM alá nem nagyon mennék.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#14418) #65675776 válasza Hosssszu (#14414) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pentium D-k kivétel nélkül LGA775-be jöttek, ahhoz meg már DDR2 jár. Ráadásul vérgyenge mind, nagyon szépen tud szaggatni rajta akár a 480p is.

Valami AM2-es X2-es rendszert érdemes abból a korszakból építeni. Vagy egy LGA775-ös lap egy Pentium Dual Core 2180-nal és egy HD 5450. Ezen már simán megy kb minden. Bár YT esetén ezt soha sem lehet garantálni. A Chrome-ot minden esetre le kell felejteni, irreálisan sok erőforrást használ flash lejátszásra.

(#14419) Rivaul válasza Traxx (#14417) üzenetére


Rivaul
addikt

939-es amd x2 3800-4400+ ami sztem ma is megállja ilyesmire a helyét és nem kell jövőre se kidobni. Vga-ból egy "újabb" kis lp kártya ki is szolgálná az igényeket. 1g memó is elég ha nincs extra fogyasztó szoft a gépen hanem csak a minimálra lenne használva de a 2g biztos elég, persze rendszertől is függ de felette ilyen géphez nem érdemes sztem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14420) #65675776 válasza Rivaul (#14419) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a 939-es X2-k ára elég meredek.

(#14421) Rivaul válasza #65675776 (#14420) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt nem is néztem hogy az igazat megvalljam :B Nagyon szerettem őket, ezért írtam. Sztem az egyik legjobb széria volt még ha tiszavirág életű is kereskedelmi szinten.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14422) saelin


saelin
veterán

Őstag létemre egy elég hülye kérdést fogok feltenni...

Logouton hogy a fenébe lehet régebbi blogokat megnézni? Nem találok "még több" opciót, engem pedig pont egy olyan érdekelne. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14423) Bjørgersson válasza saelin (#14422) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ugyanugy tudsz lapozni a bejegyzesek kozott, mint forumon a topikok vagy hozzaszolasok kozott.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14424) saelin válasza Bjørgersson (#14423) üzenetére


saelin
veterán

Nekem nincs semmi opció a blogtermés boxban. Vagy máshol is lehet nézni blogokat? :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14425) Bjørgersson válasza saelin (#14424) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jaa, azt hittem, egy adott felhasznalo blogjat nezed. Itt valoban nincs ilyen lehetoseg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14426) saelin válasza Bjørgersson (#14425) üzenetére


saelin
veterán

Megyek panaszkodni lezso-hoz. :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14427) Bjørgersson válasza saelin (#14426) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ok, add at udvozletem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14428) gorje válasza Winne (#14400) üzenetére


gorje
senior tag

Igen elvileg ingyenesek lesznek. Nekem ügyfélszolgálaton azt mondták. Bocsi hogy most reagáltam de csak most néztem rá.

(#14429) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Stihl fűresz-re vonatkozó kérdést melyik topikban lehet esetleg feltenni?

(#14430) Traxx válasza #65675776 (#14418) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm, és Rivaul-nak is. A jelenlegi gép egy VIA chipsetes ASRock lapra épül, S478-as 2,4 GHz-es Celeronnal, még a régi fajta, 128 mega cache-es verzió. Van 1 giga 400-as DDR Ram, de ahogy láttam, ennyin nem pörgeti a lap (a leírásban legalábbis 2 x DDR, DDR266/200 non-ECC, un-buffered memory volt). E mellé pedig még bedobok még egy modult. VGA integrált, és S3 ProSavage, ami nem ébreszt kellemes emlékeket bennem :D Egy MX400 van tutira itthon is elfekvőben, ami kapásból jelenthet valamit, de lehet kicsit erősebb is akad.

AM2 X2 nem valószínű sajnos, hogy lesz (bár elsőre én is erre gondoltam, hogy tuti lenne), ha AMD van is, jellemzően egymagos. Már ha a 0 Ft-os megoldás vonalat nézem :) Intel téren passz, 775-ös nem tudom, hogy van-e.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#14431) philoxenia válasza Gyick (#14429) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14432) Fecogame


Fecogame
veterán

Összekoszolt ( lábbal összerugdosott ) falat hogyan tudok tisztítani? Diszperzittel van lefestve. Újrafestés is egy megoldás, most azt csináltam, de hogyan lehetne egyszerűbben? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14433) Pocee válasza Fecogame (#14432) üzenetére


Pocee
senior tag

egy-két gyengébb foltot fehér radír szépen leszed,viszont ha dagonyás lábbal rugdosták akkor marad a festés.ha sűrűn kell javítani akkor érdemes szilikátos mosható réteggel festeni.

Mr.Brightside

(#14434) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Tudtok Budapesten a Flórián tér vagy az Eurocenter környékén virágboltot ami este 6 után is nyitva van?
Köszi előre is.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#14435) pr1mzejEE válasza Rivaul (#14416) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Feleségem sajnos nincs még, de köszönöm szépen a választ!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#14436) Bjørgersson válasza Szakbarbár (#14434) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Van kulon budapesti lokal topik, most lusta vagyok telefonrol belinkelni, probalkozz ott. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14437) Vakegérke válasza Bjørgersson (#14436) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erre gondolsz?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14438) Bjørgersson válasza Vakegérke (#14437) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Erre. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14439) Vakegérke válasza Bjørgersson (#14438) üzenetére


Vakegérke
veterán

A mai jótétemény letudva... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14440) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

Win 8.1-es kékhalál kiderítésében melyik topicot ajánljátok? Hol tegyem fel a kérdésemet?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14441) sgergi válasza marilllyo (#14440) üzenetére


sgergi
veterán

Ezt ajánlanám.

(#14442) rii


rii
nagyúr

sziasztok

lehet még kapni valahol a régi jó hagyományos villanykábelt, aminek a keresztmetszete O alakú, és emiatt erős is?

amit vettem kéterest, az eléggé tyúkszálbél kábelnek tűnik ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14443) Jorus válasza rii (#14442) üzenetére


Jorus
nagyúr

Merev rézvezetékre gondolsz?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14444) rii válasza Jorus (#14443) üzenetére


rii
nagyúr

lámpához kellene :)

sima lámpához, csak azért mert erősebb :)
és elbírná .-)

olyan vastag és hajéítható mint egy hosszabbító, csak ez 2-eres

vagy vegyek akkor 3-erest?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14445) pjen válasza rii (#14444) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni 2 eres mtk kábelt,2x1,2x1.5 de akár 2x2.5mm keresztmetszetüt is.

(#14446) rii válasza pjen (#14445) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

remélem lesz ilyen ebben a kis villamossági boltban!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14447) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Milyen kifejezést használunk a feladatütemezőre angolul? Tasker? :D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14448) kispx válasza haromegesz14 (#14447) üzenetére


kispx
addikt

task scheduler, mint a windows feladatütemezője :)

(#14449) haromegesz14 válasza kispx (#14448) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Gondolhattam volna! :D Köszi! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#14450) Anulu79


Anulu79
addikt

Két kérdésem lenne azt hiszem. :)

1, Tudja valaki, hogy Győr felől a vonat már bemegy a Déli pu-ra?

2, Azt tudja valaki, hogy a Barba Negra szórakozó helyet (Neumann János u. 2.) Kelenföldről vagy a Déliből egyszerűbb megközelítenem? Vidéki vagyok ezért nem mond semmi a leírás az oldalukon. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.