Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14601) Vakegérke válasza okipoki (#14600) üzenetére


Vakegérke
veterán

Letöltöd, telepíted, használod. Jó kis progi.

Ami meg a lemezt illeti, tényleg újraírhatóval kell kísérletezni.

Ha eljössz érte az Újhegyi lakótelepre, adok neked ajándékba 5 darab JVC DVD lemezt. Ha érdekel a dolog, a többit priviben megbeszéljük. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14602) EmberXY válasza okipoki (#14590) üzenetére


EmberXY
addikt

A lemezképfájlt mint 1 db fájlt írtad rá, az a gond. Úgy írd rá, hogy közben ki is bontsa, és a lemezképből lemezt kapj, ahogy a többiek is javasolták.

Up the Irons!

(#14603) okipoki válasza Vakegérke (#14601) üzenetére


okipoki
aktív tag

Az nagyon messze van. De azért köszönöm! :)

(#14604) Vakegérke válasza okipoki (#14603) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örömmel kisegítettelek volna a lemezekkel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14605) rii válasza rii (#14584) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14606) okipoki válasza Vakegérke (#14604) üzenetére


okipoki
aktív tag

Van nekem 4gigás pendrivem, de még 56mb kéne. :U

(#14607) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Valaki nem lakik véletlen Nyírábrányban?

(#14608) rii


rii
nagyúr

ez a szótár nem hajlandó menni, ha van adblock?

" ... Kérlek kapcsold ki oldalunkon a hirdetésblokkolót! .... "

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14609) Bjørgersson válasza rii (#14608) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem elég egyértelmű, hogy nem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14610) rii válasza Bjørgersson (#14609) üzenetére


rii
nagyúr

csak megdöbbentő, hogy úgymond kikérik magunkak, hogy nem akarok reklámot látni ....

nemrégen van adblockom ... és nem találkoztam még ilyennel .-)
aszittem, hogy más hiba miatt nem működik, és mellékesen kiírják, hogy ne hazsnáljak ABP,
de hogy direkt ne működjön ... hát menjenek a sunyiba ... keresek más oldalt ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14611) Bjørgersson válasza rii (#14610) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig egyre tobb ilyennel talalkozni. :) En ilyenkor atvaltok arra a par perce Explorerre, aztan annyi, velem nem fognak kibaszni. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14612) rii válasza Bjørgersson (#14611) üzenetére


rii
nagyúr

a p.csába, ..... hogy én kimaradtam abból a stép kprszakból mikor az adblock-ért nem cseszegettek a weboldalak ,-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14613) föccer válasza rii (#14610) üzenetére


föccer
nagyúr

A tartalom előállítása pénzbe kerül. Az ingyenes oldalak a reklámból tartják fenn magukat. Te blokkolod a reklámokat (ezzel gyakorlatilag megfosztod a tartalom gyártóját a reklámbevételtől), de elvárod a tartalom szolgáltatást (amit valaki pénzébe került előállítani azt) és fel vagy háborodva, hogy ha nem kapod meg azt, egyébként teljesen ingyen. Szóval akkor most miért is kéred ki magadnak, ha az oldal úgy dönt, hogy nem teszi számodra elérhetővé a tartalmat, ha te sem teszed számára lehetővé, hogy megjelenítse az egyetlen egy bevételi forrását jelentő reklámokat?

Szerintem ez fair play.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14614) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ne nézzetek hülyének, de létezik olyan énekesmadár, amelyik éjszaka csiripel? :D Tavaly nyáron tűnt fel egyik éjszaka, aztán most pár napja megint hallom éjszakánként. Tök fura. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14615) rii válasza föccer (#14613) üzenetére


rii
nagyúr

mert szerintem nem feltétlen (pk sem, és senki sem) annyi reklámot tolnak, ami nekik elég, hanem a határ a csillagos ég :)

reklámügynökségen dolgozom ... keggggyetlenül utálom a reklámokat ... nem elég, hogy az utcán ott a rengeteg trasnparens? van aki még TV-t is néz, ott is agyba főbe, rádiót is hallgat ... ott is f.sásig reklám ... újságot olvas ... ott is ... PH!-n is ,-D

amúgy én csak 2 hónapja használok ABP-t, mert annyira megmihálylott már a gép, hogy csak így tudok netezni ... de van amelyik oldalra így is rákerül egy kibeb.szott full-page akármi .-)

amúgy egy szótár-oldal mögött szerény véleményem szerint kb. semmi munkával nem jár a fentartása ... én is írtam már szótárpogramot ... mivel találtam egy DBASE állományt ... azt már csak meg kellett nyitni tipusos fileként, és keresés oda-vissza megvolt ... nem kellett senkisem a karbantartásához ... most ahogy nézem, itt van még hosszabb szöveg fordítás, ami kétséges eredményekkel jár, szerintem inkább a használhatatlan felé hajlik, meg meg lehet hallgatni a szó jelentését ... dehát az meg megintcsak egyszer megvannak az MP3 file-ok, és annyi ... nincs üzemeltetés.

persze most jön a MTASZTAKI, hogy ők "szolgáltatnak" ... de mit?
az hogy van egy keresőablak?
évi 12.000 Ft-ért egy domain, annyiba kerül az egész :)
szóval ki kellene bírniuk, ha páran ABP-t használnak ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14616) rii válasza Bjørgersson (#14614) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem vannak hajnal 2-esek meg hajnal 4-esek is ,-) meg
bringával ilyen idilli időpontokban is szoktam menni BP-en kívül, és csiripolnak rendesen .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14617) Bjørgersson válasza rii (#14616) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez rendesen éjszakai műszakos, tíz körül kezdi mindig. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14618) rii válasza Bjørgersson (#14617) üzenetére


rii
nagyúr

ááá :D

nappal alszik, hogy éjjel Te ne tudjál ,-D

sose felejtem el milyen kisérteties volt mikor leköltözem halásztelekre pár hónapra, falu szélén volt a telek, és az ablak előtt levő hattttalmas fán valami bagoly este 11kor elkezdett tilinkózni ... reszketve f.stam össze magam az ágyon összegubózva... félelmetes volt ... és arra gondoltam, remélem reggel nem eggyel kevesebb macsek lesz ...
de szerencsére a macska neki nagy falat lett volna már ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14619) Bjørgersson válasza rii (#14618) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Engem aztán nem zavar, sőt. Mondom, inkább csak szokatlan. :D

Haláltelek. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14620) rii válasza Bjørgersson (#14619) üzenetére


rii
nagyúr

a sok adótorony miatt akár így is hívhatnák ,-)

no meg este nem ajánlott a gáton közlekedni ,-D
nekem legalábbis állandóan könyörög havercsaj anyukája, hogy amikor indulok, hajnal 1-kor, nehogy arra menjek ,-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14621) rii


rii
nagyúr

egy ilyet csak be kell csavarni a normal izzo helyére, és lehet is fényerőszabályozni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14622) donmackó válasza rii (#14621) üzenetére


donmackó
őstag

Igen. Általában lakóházakban e27-es foglalatokat használnak, ritkán e14-est is. Neked csak ez számít hogy jó legyen a foglalatodba. Egyéb tapasztalat, én már tavaly vettem egy hasonló távrecsegős csili-vili izzót, ami két nap után megdöglött.

Release the cable hounds!

(#14623) Pickit3 válasza donmackó (#14622) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ismerős is vett kettő nagyon hasonlót ami 1-2napig bírta. 25A-s automatát úgy leütötte mint annak a rendje és a plafonba is szét égtek a vezetékek. Megcsináltam neki led szalaggal kb 1,5 éve és szerintem szebb is.

(#14624) Pickit3 válasza Bjørgersson (#14614) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ha jól tudom akkor a fülemüle. Nálunk is előfordul, de engem igazából a galambok hajnali koncertje szokott zavarni. A többi szerencsére később kezd rá.

(#14625) Vakegérke válasza Pickit3 (#14624) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hamarosan a rigók is rázendítenek. "Ordítva" énekelnek, mintha a kocsmából jöttek volna. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14626) rii válasza donmackó (#14622) üzenetére


rii
nagyúr

én se szenvedhetem az ilyen vackokat, csak ez most jó lett volna ... hazajön az ember, rendszerint hullafáradtan ... beleroskad a babba ... és ha kell fény vagy ha nem kell fény, akkor nem kell kikászálódni a babzsákból .... mert abba csak beleülni künnyű :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14627) Pickit3 válasza rii (#14626) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Javaslom a led szalagot vagy a power ledet. De a power ledet csak leszabályozva érdemes hangulatvilágításnak használni, mert abból még a 10wattos is úgy világít, mint egy 60wattos égő.

(#14625) Vakegérke
Engem nem zavar csak hajnalba hadjaknak aludni. :)

[ Szerkesztve ]

(#14628) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Röviden:
Van három fogyasztó. Nevezzük 1, 2, 3-nak. Szeretném az 1+3, 2+3 fogyasztókat együtt, a másik párostól függetlenül kikapcsolni.

Részletezve:
1: Adata SSD
2: Plextor SSD
3: 2 darab Toshiba 2 terás winchester 1 tápkábelen.

Magyarán az a lényeg, hogy a két SSD valamelyike egyedül maradjon működőképes addig, amíg mondjuk rendszert telepítek.
A negatív kábelek megszakítását, kapcsolóra kötését tervezem. Jelenleg ez 3 darab kétállású kapcsolót jelent számomra, de nem vagyok elektromos szaki.

Van egyszerűbb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14629) moonguru válasza Vakegérke (#14628) üzenetére


moonguru
őstag

Nem jó megoldás! :W

Szinte garantált az eszközök meghibásodása így!

Viszont ajánlani nem tudok megoldást!

Monitor Guru!

(#14630) pjen válasza Vakegérke (#14628) üzenetére


pjen
félisten

Rendszert szerencsére ritkán telepít az ember,jobb megoldás ha telepítés alatt le húzod a tápokat azokról a meghajtókról amelyek nem kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#14631) Bjørgersson válasza pjen (#14630) üzenetére


Bjørgersson
félisten

SSD-re való telepítés során eleve javallott a többi meghajtót lehúzni a telepítés idejére, ha jól tudom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14632) Vakegérke válasza moonguru (#14629) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha megszakítom az áramkört, nem működik az eszköz. Természetesen a gép kikapcsolt állapotában használnám a kapcsolók valamelyikét. Mitől menne tönkre bármi?

Nem vonom kétségbe a véleményed, csak a józan paraszti ész mondatja velem mindezt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14633) #65675776 válasza Vakegérke (#14628) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dokkolónak hívják a megoldást. Mondjuk nem olcsó, az biztos.

Pickit3: Ha egy szerencsétlen 4W-os fogyasztó lever egy 25A-es kismegszakítót, akkor ott igencsak komoly problémák vannak az elektromos hálózattal.

[ Szerkesztve ]

(#14634) Vakegérke válasza #65675776 (#14633) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mivel mindkét SSD-m aktív, kedvem szerint húzok be erről, vagy arról, nem tartanám szerencsésnek a dokkoló használatát.

A kérdés adott.
"Ha megszakítom az áramkört, nem működik az eszköz. Természetesen a gép kikapcsolt állapotában használnám a kapcsolók valamelyikét. Mitől menne tönkre bármi?"

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14635) #65675776 válasza Vakegérke (#14634) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha aktív, akkor viszont a tápfeszt sem illik elvenni tőle. A Hot Plug eleve azzal kezdődik, hogy az adatbuszról leválasztod az eszközt, és utána szünteted meg a tápellátását. Azzal, hogy össze-vissza kapcsolgatod a tápfeszt nem csak a meghajtót, de az alaplapi vezérlőt is tönkre lehet tenni.

(#14636) Vakegérke válasza #65675776 (#14635) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na nem.

Hirtelen úgy gondolom, hogy úri passzióból telepíthetnékem van. Kikapcsolt gépnél elveszem az áramot az 1+3-tól, vagy a 2+3 eszközöktől. Magyarán nem lát mást a BIOS, csak az egyedül maradt SSD-t, így nyugodtan telepíthetek rá rendszert.

Szóval ez lenne a cél. A kérdés egyszerű: a tápkábel(ek) negatívjának kikapcsolásával (megszakításával) megvalósítható?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14637) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Hol érdemes egy filmhez angol feliratot keresni?

(#14638) Prémvadász válasza DrojDtroll (#14637) üzenetére


Prémvadász
tag

Például itt:[link]

Nem bűn a lustaság.

(#14639) DrojDtroll válasza Prémvadász (#14638) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Sajnos nem találtam meg amit keresek. :(

(#14640) #65675776 válasza Vakegérke (#14636) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen sűrűn támad telepíthetnéked? Mert ha ez nem napi szinten jön elő, akkor csak simán húzd le inkább az adatkábelt arról az eszközről, amelyik nem kell éppen.

Egyébként miért pont a nullát akarnád megszakítani?

[ Szerkesztve ]

(#14641) Prémvadász válasza DrojDtroll (#14639) üzenetére


Prémvadász
tag

Itt is van pár darab:[link]

Nem bűn a lustaság.

(#14642) DrojDtroll válasza Prémvadász (#14641) üzenetére


DrojDtroll
addikt

köszönöm szépen. :R

(#14643) Vakegérke válasza #65675776 (#14640) üzenetére


Vakegérke
veterán

A nullát találom célszerűnek. Felelős az áramkörért és a motorért is.

Ami pedig azt illeti, én vagyok az öreg kísérletezgetős fia. Itt van például a megújult Windows 10, amit persze ki kell próbálnom, meg a sokféle Linux, meg a fene se tudja. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14644) Pickit3 válasza #65675776 (#14633) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Mivel faipari technikus így 3x25A-t használ (eszterga, nagy gyalu...) így az áram biztos ergo jó a hálózat. Az egész probléma ott kezdődött, hogy gyanúsan olcsó terméket rendelt csájnából. A vége az, hogy végig lett vésve a foncsortól a kapcsolóig, mert érdekes módon addig volt gond és rendesen szét volt égve a 1,5mm2 vezeték. Másképp csináltam egy kicsit, mert egy dobozt belerejtettem a plafonba és abba raktam a tápot és a led szalagmeghajtót és abból jön ki a led szalag és így nagyon jól néz ki. A lényeg, hogy bevittem elektronikai laborba és megjavítottam. Ott már (3x)60A-s automata van, bekapcsoltam majd világított kb 2-3percig majd mikor már nem, az automata leütése helyett elkezdett izzani a belseje. Azóta nem foglalkozok velük, túl sok meghibásodik belőlük. Az a baj, hogy kis helyre bezsúfolják a ledeket és a meghajtó áramkört ami nem tud disszipálni és túl melegszik és/vagy csak simán rosszra csinálják, hogy vegyed a következőt. A led szalag jóval nagyobb felületen adja le a hőt és a power lednek is van komoly hűtőcsillaga. Szerintem ezekbe éri meg befektetni, én eddig nem fürödtem be velük.

(#14645) Pickit3 válasza Vakegérke (#14643) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Szerintem pont az adatkábel kellene megszakítani, mert a táp elvétele nem biztos, hogy jó ötlet amíg az adatkábel is rajta van. A sata kábel darabolgatását és kapcsoló odapakolását meg nem javaslom, tapasztalatból mondom, hogy szalagkábelt nagyon rossz forrasztani még ha csak 7érről van is szó. Még ha gyakran is, de inkább adatkábel lehuzigálás marad szerintem.

Bocs a dupláért.

(#14646) moonguru válasza Vakegérke (#14636) üzenetére


moonguru
őstag

Azért írtam hogy tönkremegy, mert te a negatívba tennéd a kapcsolókat! :)

Ilyet elektronikai szakember nem csinál sohasem!

Főleg azért nem, mert ha megnézed a lápcsatakozó kiosztását, rájössz hogy több különböző feszültséget kap(na) az eszköz, amennyiben a negatív ágakat a (feketéket) amit a rajzon földelésnek írják (helytelenül) szakítod meg, akkor ezek a feszültségek kontrollálatlanul fognak rákerülni az eszközre, pl a 3.3 Voltos illetve 5 Voltos ágra akár több mint 12 Volt is kerülhet, ami nem kis kár okoz! :W

Ha a pozitív ágakat szakítanád meg pl. három sarkú kapcsolókkal, akkor meg mivel az eszköz az adatkábellel kapcsolatban marad a géppel még mindig problémákat fog okozni tehát még ez sem járható út! :)

"A nullát találom célszerűnek. Felelős az áramkörért és a motorért is."

Ez kb, olyan helyzet teremtene mint amikor 3 fázisú hálózaton 0 szakadás történik, na akkor sorban robbannak fel a tápegységek, mennek tönkre az épületben az elektromos eszközök (nem mindegy hogy 400 Volt vagy 230 Volt! (sajnos a kisebb feszültségű eszközök se tolerálják a nagyobb feszültséget sőt az alacsonyabbat se...) :((

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14647) Csabaaa21


Csabaaa21
újonc

Sziasztok! Új tag vagyok. szabad kérdezni?

(#14648) 5teve válasza Csabaaa21 (#14647) üzenetére


5teve
senior tag

nem. :DDD
na jó egye fene...
szerintem te vagy az első a PH! történetébe, aki ezt megkérdezi.
hisz erre való a fórum. :)

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#14649) moonguru válasza Csabaaa21 (#14647) üzenetére


moonguru
őstag

Szabad! :)

Monitor Guru!

(#14650) Csabaaa21


Csabaaa21
újonc

Van egy Mio c 310-es navigációm, amit régebben használtam. Most nem találja a műholdakat. Tud valaki segíteni, h mit tegyek, Előre is köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.