Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13751) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok,

mennyi időnek kellene eltelnie két adag lázcsillapító (Algopyrin, 500mg) között?

(#13752) Rivaul válasza mttssz (#13751) üzenetére


Rivaul
addikt

Az cukorka. Én cataflamot is nyomok hármasával. Ha nincs rá érzékenység akkor azt az időt kell megvárni max míg az elsőt lenyeled.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13754) EmberXY válasza Rivaul (#13752) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ha nincs rá érzékenység..."

Attól, hogy nem lesznek kiütéseid, még a vesét, májat, stb. károsíthatja a sok hatóanyag, ha nem tud időben kiürülni/lebomlani, semmit nem érdemes túladagolni (pl. marék cukorkákkal nem szoktak öngyilkosok lenni, ellenben gyógyszerekkel igen)...

Up the Irons!

(#13755) Rivaul válasza EmberXY (#13754) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem hiszem hogy bár mi problémát okozna 2 szem egyszerre bevéve. Nekem többször hagyott jóvá ilyet orvos. Nem valami combos szteroidos dologról van szó. :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13756) krizmo_ válasza Rivaul (#13755) üzenetére


krizmo_
addikt

Ez attól is függ hány kg az ember, mondjuk nekem sokszor egy fél fájdalomcsillapító is elég...
Neked jóvá hagyta az orvos, de azért inkább mások a betegtájékoztatót kövessék, mert komoly baj is lehet belőle...

(#13757) Rivaul válasza krizmo_ (#13756) üzenetére


Rivaul
addikt

Gondolom hogy nem egy 10 éves gyerekről van szó mert arra nem kérdez ilyet az ember, vagy ha igen, akkor azt jelzi. Algopyrin-ről van szó de nekem mind1. A gyógyszergyártók az érzékenységi rész 3x ráhagyják az ajánlottra nehogy szó érhesse a ház elejét. Remélem autópályán sem lépitek át a 129-et mert az már veszélyes... Van olyan ország ahol a roboráló szteroidot vény nélkül kapod a patikába... Nekem mind1 ki és mit vesz be de kicsit túllihegitek. Gyógyszer mentes szép napot a továbbiakra :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13758) EmberXY válasza Rivaul (#13755) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem én, de jobb félni, mint megijedni, minden ember más, sose lehet tudni, hogy éppen mi okoz bajt, ha eltérünk az ajánlottól. Ez kb olyan, mint az érzékenységi probléma, ha valaki kér tőlünk fájdalomcsillapítót, de se ő, se mi nem tudjuk, hogy baja lesz-e tőle. Kollégista koromban vitt már el mentő gyereket azért, mert kért egy fájdalomcsillapítót a szobatársától, csak kiderült, hogy allergiás a hatóanyagára... Én azóta óvatos vagyok, ha nem ismerem a körülményeket, nem mondom bátran, hogy vegyél be nyugodtan még kettőt, hadd fogyjon... ;]

Up the Irons!

(#13759) Rivaul válasza EmberXY (#13758) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez is rendben van de nem véletlenül itt kérdezte. Mivel a neten vagyunk így fél perc alatt hozzájut a gyógyszer leírásához. Viszont inkább valós felhasználói tapasztalatról szeretett volna tájékozódni, gondolom én. És hogy egyet is értsek azzal amit írsz, én is pont emiatt kezdtem azzal hogy ja nincs érzékenység, akkor mehet :K

Bár a nagyobbik lányom pl a szúnyogcsípésre kapott kenőcstől is be..ány... Pszichés alapon bár milyen gyógyszerre pánikol és világvége, pedig semmire nem érzékeny, megnézettük. Marha rossz beteg :((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13760) EmberXY válasza Rivaul (#13759) üzenetére


EmberXY
addikt

"Viszont inkább valós felhasználói tapasztalatról szeretett volna tájékozódni..."

Hát pont ez az, ami szerintem csak akkor lesz neki, ha saját magán kipróbálja. ;]

Up the Irons!

(#13761) krizmo_ válasza Rivaul (#13759) üzenetére


krizmo_
addikt

Pontosan ezt kérdezte:

"mennyi időnek kellene eltelnie két adag lázcsillapító (Algopyrin, 500mg) között?"

És nem a tapasztalatokra volt kíváncsi.
Én azért hivatkoztam a betegtájékoztatóra, mert voltam már rosszul gyógyszertől... Ügyeleten nyomtak már tele túl sok fájdalomcsillapítóval, és az orvosok nem tudtak velem mit kezdeni, mikor komolyabbra fordult a dolog, mert nem tudták milyen konkrét tüneteket produkálok a betegség miatt, és milyet a fájdalomcsillapító miatt....szóval, ez is egy tapasztalat...

És oké, hogy leírod mit tapasztaltál, ahogy én is, de ettől függetlenül szerintem nem okos dolog arra buzdítani valakit, hogy marokszámra nyomja be a gyógyszert...mert nem mindegy mi lesz a következménye...

(#13762) Rivaul válasza krizmo_ (#13761) üzenetére


Rivaul
addikt

Ki mondta hogy marok számra? Nah jó, inkább hagyjuk a dolgot. Mert amíg én használom a sztem, lehet stb-ket addig te a biztos-at használod. Gyanítom hogy a tünet nem tartott addig amire enyhítést keresett a kolléga mint ez a beszélgetés. :)) Szokás szerint inkább kiszállok ebből a dologból, isten ments hogy meggyőzzek bár kit is :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13763) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Offoljatok mar szet a topikot! ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13764) rii válasza EmberXY (#13741) üzenetére


rii
nagyúr

haver is úgy tervezi a következő fólasátrát, hogy lesz egy külső réteg, 10-15-cm-re a meglevők fölött. Meg már a régire is mondta h jó lett volna úgy

a kályhát nem'tom hogy oldotta meg annó .-)
majd meg intervjúvoloom .-D

esetleg tudsz valami jó leírást a neten, fóliasátrakról, mármint az ilyen brutláabbakról, ami embör számára is kitart télen? .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13765) EmberXY válasza rii (#13764) üzenetére


EmberXY
addikt

Leírást nem tudok róla, csak amiket tapasztalatból tudok (kertészetben melózom jelenleg)... A több réteg az lehet egy vázon is, de lehet dupla vázas is (akkor van a kettő között a 10-15 vagy akár több cm rés).
Szerintem minél nagyobb a felület (rétegek + a sátor nagysága), annál nagyobb az üvegházhatás (mivel az egész felületen mindenhol fólia van, így a nap bárhonnan éri, az melegíti). Télen nincs az a gatyarohasztó meleg, de ha kisüt a nap, érezhető, viszont ha kint minuszok vannak, akkor bent sincs sokkal több, pláne éjjel. Fűteni mindenképpen kell. Viszont ha párás odabent a levegő, akkor reggelente ugyanúgy kicsapódik a fóliára, mint a harmat, olyankor csöpöghet róla a víz, ha egy széllökés megmozgatja, akkor olyan, mintha a Niagara vízesés alatt lennél, akit ez nem zavar, annak lehet kényelmes is, bár aki lakásnak használja, az nem öntöz benne naponta 8-10 köbméter vizet, nyilván kisebb a páratartalom is. :D

Up the Irons!

(#13766) rii válasza EmberXY (#13765) üzenetére


rii
nagyúr

hát meg sok réteg - nem jön be fény - nem lesz üvegházhatás, nem? .-)
havernál legláabbis úgy emlékszem korom sötét vót odabenn .-D

amit én mondjuk imádok! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13767) EmberXY válasza rii (#13766) üzenetére


EmberXY
addikt

Az valószínűleg fekete/fehér fólia volt, az átlátszóban olyan világos van, mint kint...
Találtam egy cikket, ez összefoglalja a különféle fajtákat, meg hogy melyiket mire használják...

Up the Irons!

(#13768) rii válasza EmberXY (#13767) üzenetére


rii
nagyúr

fúúú .... nagyon köszönöm! .-)

el is küldtem havernak .-)

tele van hasznos infokkal ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13769) EmberXY válasza rii (#13768) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit.
A képeket elnézve némelyik megoldás egészen otthonos, főleg a fa homlokzatú, bár egy kicsit az X-aktákra hajaz, de oda se neki. :D

Up the Irons!

(#13770) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Túlfesz.védős elosztót szeretnék venni, és ezzel kapcsolatosan kérnék véleményt. Van ennek topicja is, de elég halott, tavalyi az utolsó HSZ. Hátha majd itt kapok választ. Szóval 2 db 10-es elosztót szeretnék, egyrészt az asztali géphez, másrészt a TV-hez (+amik hozzájuk kapcsolódnak). Mindkét helyre min. 8 csatlakozó kell, de persze nem lehet tudni, esetleg a jövőben megy-e még oda vmi, úgyhogy ezért kellene 10-es. A TV-hez kinéztem EZT, a géphez meg úgy gondoltam, veszek egy nem túlfesz.védős sima kapcsolós elosztót, mint EZ, és a falba ILYENNEL dugom be. Mit szóltok ezekhez? Vagy esetleg tudtok ajánlani jobbat nem tízezrekért? Ha ez a falba dugós túlfesz.védős csatlakozó+10-es elosztó kombó hülyeség, ennek a helyére is vegyek egy olyat, amit először linkeltem?
Köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#13771) pjen válasza Gabesz87 (#13770) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jó elgondolás,ahogy akarod,de túl fesz jöhet a kábeltvé vezetékén is.Szerintem legjobb védekezés egy jó biztosítás.

(#13772) Gabesz87 válasza pjen (#13771) üzenetére


Gabesz87
addikt

És azzal mit tudok csinálni, hogy lehet kiküszöbölni? A koax nekem a modembe van dugva. Tudom, vannak olyan elosztók, ami telefon és koax csatlakozókkal is rendelkeznek, de a modemből nem húzhatom ki a kábelt. Úgyhogy ezt a "rizikót" bevállalom. Eddig sem volt ilyen problémám, hálistennek, remélhetőleg ezen túl sem lesz :)

(#13773) pjen válasza Gabesz87 (#13772) üzenetére


pjen
félisten

Ami a modemböl kijön kábel viszont már mehet a túlfeszültség védős elosztóba.A modemet védje meg a szolgáltató.

(#13774) marilllyo


marilllyo
veterán

A C,D meghajtómnak megváltozott az ikonja ilyen "blank"-re. Van ötletetek, hogyan állíthatom vissza?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13775) Bjørgersson válasza marilllyo (#13774) üzenetére


Bjørgersson
félisten

IconCache.db vagy valami ilyesmi nevu fajlt kell ilyenkor torolni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13776) marilllyo válasza Bjørgersson (#13775) üzenetére


marilllyo
veterán

Húha. Honnan? Keressek rá valahol a winben?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13777) Vakegérke válasza marilllyo (#13776) üzenetére


Vakegérke
veterán

C:\Users\Amit felhasználónévnek megadtál\AppData\Local

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13778) marilllyo válasza Vakegérke (#13777) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát...nem nyert hangszórót. Utánanéztem a neten. Ott írják, hogy az explorer.exe-t is ki kell lőni mikor töröljük de ez az átkozott 2 ikon ez így maradt. :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13779) pjen válasza marilllyo (#13778) üzenetére


pjen
félisten

Rendszer vissza állítást próbáld, hátha....

(#13780) pocokxx válasza marilllyo (#13778) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mitől tűntek el? Hátha azt kell csak visszacsinálni... Ha végképp nem megy, akkor esetleg próbáld meg visszacsinálni: [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13781) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Ipaden ha emailben erkezik egy oneletrajz, csak megnyitni tudom vagy letolteni is, hogy tovabb kuldhessem? Mert eddig csak megnyitni sikerult..

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13782) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Es meg egy teljesen mas kerdes, [EZT] hogy hivjak? Szuksegem lenne par ilyenre meg csak nem derekszogure , hanem egyenesre :D Remelem ertheto :) Koszi

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13783) philoxenia válasza b4sxe (#13782) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13784) b4sxe válasza philoxenia (#13783) üzenetére


b4sxe
aktív tag

:R :R

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13785) marilllyo válasza pocokxx (#13780) üzenetére


marilllyo
veterán

Fogalmam sincs mitől tűntek el, de az általad küldött megoldás működött!!!
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13786) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok hol lehet Budapesten kulcstartót készíttetni hozott digitális anyagból?
Hasonlót szeretnék mint ez, sőt ha így nézne ki az lenne a legjobb :)

(#13787) philoxenia válasza atomchicken (#13786) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Bár egyet aránylag nyilván drágán csinálnak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13788) alitak


alitak
senior tag

rendeltem webshopról 2 hete, de még mindig nem küldik a csomagot. Visszaigazolták, mondták, hogy meg kell rendelniük. Visszaléphetek a rendelésemtől?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#13789) rii


rii
nagyúr

sziasztok

szép kártyával lehet valahol venni sima élelmiszert? liszt, akármi ... ?

ezt találtam a net-en, de lehet hogy azért mert van a boltokban grill pult

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13790) huszi.gyb válasza magellanpyxi (#13720) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Cseréld ki a winyó kábelét... Nekem már volt, hogy bejött. :)

www.dongosofor.hu

(#13791) Jorus


Jorus
nagyúr

Tesco-kban mennyire egyezik az árukészlet? Tegnap vettem egy jodás pólót a Pesti úti Tescoban, és ma vennék egyet asszonynak is, de ezért nincs kedvem elmenni a Pesti útra, mert ma nem járok arrafelé. A kérdés, hogy másik Tescoban is van-e ebből vajon. Ugyanolyan, normál Tesco, szal mondjuk Market Centrál vagy Campona, amik útbaesnek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13792) Rivaul válasza Jorus (#13791) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagyjából egyezik, cirka 80%, de az árak is eltérhetnek nem csak a készlet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13793) concret_hp válasza rii (#13789) üzenetére


concret_hp
addikt

móriczon meg kökin is tud asszony 1-1 hentest, ahol elfogadják

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13794) rii válasza concret_hp (#13793) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

PM-ben el szabadna majd kérnem a nevüket?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13795) concret_hp válasza rii (#13794) üzenetére


concret_hp
addikt

én még nem jártam egyiknél se, ezt írja:

Móriczon a 6os végállomásnál, ha leszállsz a villamosról (ahogy megy a végállóra), akkor jobbra a sarkon a 2. Vagy 3. Bolt – ez HÚSPALOTA

Kökin meg ha feljössz a metróból, elmész a jegyőrök mellett és kb szemben van! Jó HÚSBOLT nagybetűvel.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13796) marilllyo válasza alitak (#13788) üzenetére


marilllyo
veterán

Persze. Akkor is visszaléphetsz ha megkaptad. 14 napon belül van elállási jogod. Ilyenkor meg csak szimplán sztornózd a rendelést.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13797) Jorus válasza Rivaul (#13792) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi, beugrok akkor.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13798) rii válasza concret_hp (#13795) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm .-)

a munkatársam nevében is ...
.-)

mert most váltottak a 8.000 ft-os erzs. utalványról Szep kártyára ...
nfo-t, neki is ez a 8.000 ft komoly érvágást jelent ..

/// meg én speciel se üdülni, se étterembe meg strandra se járok, meg sportolára is költük ilyen formában, lejárok minden hétévégn Halásztelekre oda meg vissza cangával ... elég az ///

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13799) alitak válasza marilllyo (#13796) üzenetére


alitak
senior tag

Az megvolt, hogy ha már megkaptam és nem tetszik, visszaküldhetem. Gondoltam megspórolok egy futárazást, vitatkozást. Írtam a boltnak, nem válaszoltak. Kiküldik, akkor így jártak. Mailben megírtam, hogy elállok a vásárlástól, ennyi gondolom elég.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#13800) marilllyo válasza alitak (#13799) üzenetére


marilllyo
veterán

Persze. Az email az jobb mert annak nyoma is van ugye.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.