Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13301) #90933760 válasza MMIX (#13299) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azaz.

(#13302) Thunderzolee

Ahha, tehát itt a baj, h ne tegyem hozzá, h "nő". :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13303) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kapni valahol olyan finom kávés vagy cappuccionos csokit, mint amilyen régen volt mondjuk a Kapucíner, csak annál emberibb áron? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13304) EmberXY válasza Bjørgersson (#13303) üzenetére


EmberXY
addikt

A kapucínert már nem lehet kapni? :F

Up the Irons!

(#13305) #90933760 válasza EmberXY (#13304) üzenetére


#90933760
törölt tag

De kapni csak elég drága. Én is sokszor veszek. Meg a Pocket Coffee is kurva finom, na az viszont betegesen drága.

[ Szerkesztve ]

(#13306) Bjørgersson válasza EmberXY (#13304) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Dehogynem, 120Ft a 33g-os, és már csak a neve van meg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13307) EmberXY válasza #90933760 (#13305) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor jól emlékeztem, a klasszikusok közül (autós, kapucíner, lotto, stb) szoktam én is venni alkalomadtán, bár már egyre gyakrabban inkább a nagyobb táblás csokikat veszem.

kovy29: ha már az se a régi, akkor az újaktól mit vársz? :D Egyél inkább tiramisut... :DDD

Up the Irons!

(#13308) #90933760 válasza EmberXY (#13307) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem tudom mi a baj a Kapucínerrel, szerintem még mindig jó és finom, és van íze rendesen.

(#13309) EmberXY válasza #90933760 (#13308) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem sincs vele semmi gond, de kovynak hiába magyarázzuk, a mikulás sapka az ízlésre is kihat. :DDD

Up the Irons!

(#13310) Thunderzolee

Kapucíner... pfejj..

Régen se szerettem, pedig sokszor kaptam.
Mindig lerágtam a csokit róla, aztán megettem a sötét rossz ízű réteget, majd a végén a finom fehéret. :K

Nem is figyeltem mostanában, h lehet még kapni.

Ilyen kókuszos nincs már?
(Fetről a második sorban a harmadik kék csoki.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13311) #65675776 válasza EmberXY (#13309) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet csak emlékszik a régi (mondhatni az eredeti) ízére, és a mostani ahhoz képest valóban gyenge.

(#13312) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valahol szabad a fórumon torrent meghívót cserélni?

(#13313) #65675776 válasza DrojDtroll (#13312) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tilos! Benne van az alapelvekben is feketén-fehéren.

[ Szerkesztve ]

(#13314) Jorus válasza Thunderzolee (#13310) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Lottó meg a Forma-1 volt a kedvencem. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13315) DrojDtroll válasza #65675776 (#13313) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Értettem, akkor jól emlékeztem, csak előtte gondoltam rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#13316) EmberXY válasza #65675776 (#13311) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát én nem tudom, milyen az "eredeti", nekem ugyanolyan már vagy 10-15 éve, mi is lehetne benne más, valamelyik aroma vagy a cukor? :D Az ára viszont biztosan túl van lőve, ezt nem vitatom. Aki ennyire ínyenc, az egyen Bocit vagy Milkát. :DDD

Up the Irons!

(#13317) #90933760 válasza EmberXY (#13316) üzenetére


#90933760
törölt tag

Boci és Milka ínyenc? Hmmm.... :U

(#13318) Bjørgersson válasza #90933760 (#13317) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megelőztél. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13319) EmberXY válasza #90933760 (#13317) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát érdekes felvetés, még jogos is...,de az átlagember pénztárcájához mérve szerintem igenis ínyencség. De aki meg megengedheti magának az ennél sokkal drágább csokikat, az miért akad fent egy 120 Ft-os Kapucíneren? :F

Up the Irons!

(#13320) Bjørgersson válasza EmberXY (#13319) üzenetére


Bjørgersson
félisten

120 Ft egy 33g-os Kapucíner, 220 Ft egy tábla 100g-os Milka csoki, szerinted miért akad fent? Bár ezt a sokkal drágább csokis dolgot nem értem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13321) Nkboy válasza EmberXY (#13319) üzenetére


Nkboy
senior tag

Anno, valami édesség készítő céghez vittem fel bútorokat. Segítettem lepakolni, kaptam érte egy tábla csokit. Persze kíváncsiságból megkérdeztem mennyi az annyi? Csak 1200 Ft - ba került. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#13322) EmberXY válasza Bjørgersson (#13320) üzenetére


EmberXY
addikt

Te ecsetelted, hogy a (mostani) Kapucíner szar, aztán meg lehurrogtátok, hogy szerintem a Milka meg a Boci "ínyencség", pedig ahhoz képest, hogy mennyi fajtája van és még kvázi olcsó és népszerű is, az átlagembernek (nekem) ínyencség...
A drága csokis dolog meg egy logikai szinttel feljebb lépve jött, ha minden szar, akkor az ínyencség nyilván a drágább, jobb minőségű csokikat jelenti, tehát aki azokat szereti, miért foglalkozna a Bocival, Milkával, vagy a szar Kapucínerrel?

Nkboy: valami kézműves csoki volt?

Up the Irons!

(#13323) Bjørgersson válasza EmberXY (#13322) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pusztán annyit írtam, hogy már csak a neve van meg, ha pedig kiszámolod, a Kapucínernek ~3600 Ft kilója, míg a Milkának csak ~2200. Persze, nem egy kilót vesz belőle az ember, de már 2 szelet Kapucíner vs 1 tábla Milkánál is a Milkával jön ki olcsóbban.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13324) EmberXY válasza Bjørgersson (#13323) üzenetére


EmberXY
addikt

Felesleges kiszámolni, én eleve a Milkát venném meg, én téged nem értelek, hogy ha egyik se jó, akkor melyiket veszed meg? Egy drágább ínyencséget? :D

Up the Irons!

(#13325) #90933760


#90933760
törölt tag

Én meg már semmit se értek. De az biztos, hogy a Milka, Boci, meg a Kapucíner se ínyenc. Jó lesz az kommersznek is. Azokból a jobbak.

(#13326) Nkboy válasza EmberXY (#13322) üzenetére


Nkboy
senior tag

Igen, valami olyasmi.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#13327) Bjørgersson válasza EmberXY (#13324) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Általában Milkát veszek, ha nagy ritkán megkívánom a csokit, csak most pénteken láttam meg a polcon a Kapucínert, vettem egyet az ára ellenére, de ízre nem volt olyan, mint gyerekkoromban, ezért kérdeztem korábban.

(#13325) Baltoafarkas: Már EmberIkszIpszilon se, csak magyaráz... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13328) EmberXY válasza Bjørgersson (#13327) üzenetére


EmberXY
addikt

Jól van na, az ínyencség kifejezéssel talán egy kicsit fölé lőttem, elismerem, de nem hagyom magam lebeszélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#13329) Rivaul válasza Bjørgersson (#13327) üzenetére


Rivaul
addikt

Az ember emlékezete sokszor szebbé (jelen esetben ízesebbé) teszi a dolgokat. Ez olyan mint amikor valami akkor rosszra, visszaemlékszik az ember és már csak mosolyog rajta. Sztem nem sokat változott a kapuciner, bár biztos őket is elkapták a "modern" gyártási követelmények és anyaghasználat. Emiatt is lehet egy kis difi de ez nem róható fel nekik.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13330) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Csak nekem fura a tiltás bejelentése, és az utolsó feltűnés időpontja?!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13331) Bjørgersson válasza EmberXY (#13328) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mármint miről is? :D A Kapucínerről? :D

(#13329) Rivaul: Ebben is lehet valami.

(#13330) kakuk.tamas: Az az utolsó feltűnés a böngésző által tárolt cookie-k alapján működik. Pl. ha egyszerűen csak fellépett elolvasni a híreket, akkor ugye itt járt az oldalon, hiába van közben kitiltva.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13332) kakuk.tamas válasza Bjørgersson (#13331) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jah, vagy úgy! Értem. Akkor az is lehet, hogy hamarosan újra látjuk...,

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13333) EmberXY válasza Bjørgersson (#13331) üzenetére


EmberXY
addikt

Az álláspontomról, a Milkáról, Bociról, a Kapucínerről, meg semmiről se. ;]

kakuk.tamas: Az igen erősen valószínű, csak más művésznév alatt. ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#13334) philoxenia válasza Rivaul (#13329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, konkrétan leromlott az összes "szelet" minősége mikor a Suchard átvette őket valamikor a '90-es évek elején... Egyen émelygősen édesek lettek, karakter nélkül. Mondjuk a Milkának sem igen tudok most jó csokiját, bár nem kóstoltam őket végig. Olyan ez, mint a májkrém. Az "anno" ízt végül szinte maradéktalanul megtaláltam a Lidl saját márkás májkrémében, a többi meg sem közelíti.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13335) Thunderzolee

Ha már csokik.
Volt ez a kókuszos régen:

Már nincs ugye, de most van egy Milka, aminek t×kre ugyanilyen az íze:
Imádom.

És a Milka 200Ft, nem 220. :D
A 300g-os Milka meg 600/650.

Az érdekelne engem, h a Boci csoki miért drágább a Milkánál?
Pláne azok a nagy 300g-os Bocik.
És míg a Milka rendszeresen le van árazva, addig a Boci csoki sosincs. Konkrétan ezekre a nagy 300g-os táblákra gondolok. Hihetetlen, h a Milkát még Tesoban is gyakran 700 alá árazzák, de a Boci még ha akciós is, akkor is röhögve elkerülöm, szánalmas az árazása. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13336) Bjørgersson válasza kakuk.tamas (#13332) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miert?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13337) Bjørgersson válasza Thunderzolee (#13335) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudjad mar mennyi a Milka az egyik debreceni Realban. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13338) Simivok


Simivok
senior tag

Kocsiba 16w-os izzó kell. A tescoban van 20w-os és 11w. Pont 16w-osat kell venni, vagy lehet 20w-osat, vagy 11w-osat? :F

Galaxy S23 256GB Cream

(#13339) DrojDtroll válasza Simivok (#13338) üzenetére


DrojDtroll
addikt

AZ egyik hamar ki fog égni(11w), a másiknak meg nem lesz elegendő a fénye(20w).

(#13340) Vakegérke válasza DrojDtroll (#13339) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megbocsáss, ezt kétségbe vonnám. A feszültség ugyanakkora, a teljesítmény más. Szóval a 11W-os nem fog hamarabb kiégni.
Ami pedig a 20W-ost illeti, pont hogy nagyobb lesz a fényereje.

Simivok: Hova való az izzó, mi a szerepe?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13341) DrojDtroll válasza Vakegérke (#13340) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Minden attól függ, hogy az áramerősség fix-e vagy tud-e változni, mert ha tudd akkor nincs gond, de ha nem akkor az lesz amit leírtam.

(#13342) Thunderzolee válasza Vakegérke (#13340) üzenetére

A 20W-ossal lehet nem jár jól, mert túl sok áramot kér.
Meg talán jobban melegszik is, még képes lesz tönkretenni a foglalat környékét.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13343) DrojDtroll válasza Thunderzolee (#13342) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem az volna a legjobb ha keresne egy 16w-os izzót.

(#13344) Vakegérke válasza DrojDtroll (#13341) üzenetére


Vakegérke
veterán

Autókban sosem állandó az áramerősség, az akku állapotának függvénye. Azonos esélye van minden izzónak a kiégésre, legyen bár helyzetjelző, vagy reflektor izzó. No persze a hagyományosokról beszélek, nem a halogén, meg xenon csodákról. :)

Thunderzolee: Ezért kérdeztem, hogy hova való az izzó, mi a szerepe.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13345) Simivok


Simivok
senior tag

Egy BMW 120d tolatólámpájáról van szó.

Galaxy S23 256GB Cream

(#13346) DrojDtroll válasza Simivok (#13345) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor talán kérdezd meg itt.

(#13347) Lompos48 válasza Simivok (#13345) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha nem találsz 16W-ost, használd nyugodtan a nagyobbat. A tolatás általában másodpercekig tart, hacsak nem tolatóraftingra vállalkozol. Annyi idő alatt még az égő üvege sem tud felmelegedni. A nagyobb fényerő (mert az lesz!) pedig akár hasznos is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13348) Thunderzolee válasza Simivok (#13345) üzenetére

Tolatólámpa? Ejha..
Hát ha akarsz normális fényt tolatás közben, akkor ne vegyél kisebbet.
Bár nem tudom, mekkora a fényerő különbség a 11 és a 16 között.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13349) Vakegérke válasza Simivok (#13345) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó lesz oda a 20W-os. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13350) Thunderzolee válasza Vakegérke (#13349) üzenetére

Amúgy azt hittem ezekben már ledes mind.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.