Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13401) ollie válasza saelin (#13392) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyszer az auto-correct lesz a halálom

Nem a túl sok szex? ;]

***

(#13402) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Rokonék megvették a fifa15-t xboxra, csak hogy one-ra, mikor nekik 360-juk van. A műanyag fóliát már leszedték a játékról. Blokkal úgy kicserélik?

(#13403) Bjørgersson válasza Dinter (#13402) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jobb helyeken igen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13404) Rivaul válasza Dinter (#13402) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem jobb helyeken meg nem. Semmi nem kötelezi őket a cserére de ilyenkor méltányosságot gyakorol sok üzlet. Bár az hogy ki lett fóliázva nem segíti az ügyet :(

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13405) Bjørgersson válasza Rivaul (#13404) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem ártott volna leírni, melyik üzletben is vették. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13406) Dinter válasza Bjørgersson (#13405) üzenetére


Dinter
addikt

Auchan.

(#13407) szabogabor10 válasza Dinter (#13402) üzenetére


szabogabor10
veterán

Vegyenek hozzá inkább egy Xbox One-t.

;]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#13408) Rivaul válasza szabogabor10 (#13407) üzenetére


Rivaul
addikt

Finom kis megoldással álltál elő :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13409) etejedu


etejedu
őstag

Számítógépre médialejátszó progit milyet ajánlatok ami azonnal lejátszik és még a szinkronnal se kell tökölni.
Üdv!

(#13410) Bjørgersson válasza etejedu (#13409) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mit játszik le azonnal? Milyen szinkron? Mi?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13411) leslieke válasza etejedu (#13409) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

VLC player.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13412) Rivaul válasza leslieke (#13411) üzenetére


Rivaul
addikt

+1 mas nem is kell. Visz mindent mint a piros 7-es :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13413) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ti idén vesztek tűzijátékot? Ha igen milyet és mekkora értékben? Mit érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13414) saelin válasza sutyesz96 (#13413) üzenetére


saelin
veterán

Mi évek óta nem tűzijátékozunk... veszünk egy csomag csillagszórót, oszt' le van tudta a tüzeskedés. A környék állatai meghálálják, kivéve Feribá, mert köszönni sem tud olyan részeg.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13415) Bjørgersson válasza sutyesz96 (#13413) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, én még erre az egy vagy két napra is betiltanám.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13416) krizmo_ válasza Bjørgersson (#13415) üzenetére


krizmo_
addikt

+1
Nem ér annyit az egész, amennyi kárt okoz...

(#13417) Rivaul válasza Bjørgersson (#13415) üzenetére


Rivaul
addikt

Egyet értünk. Nem a tűzijátékkal van amúgy baj hanem a sok idiótával aki nem kulturáltan használja :((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13418) sutyesz96 válasza krizmo_ (#13416) üzenetére


sutyesz96
őstag

Milyen károkra gondolsz?

Szegény kutyákat én is sajnálom a sok baromtól, viszont ahol én fogok szilveszterezni ott garantáltan nem lesz se kutya, se szomszéd. :D

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13419) krizmo_ válasza sutyesz96 (#13418) üzenetére


krizmo_
addikt

Elsősorban az állatokra gondoltam, meg persze tűzijáték balesetekre... Szilveszter után vagy 2 hétig ezzel vannak tele a híradások... Ahogy fentebb is írták, inkább azokkal van a baj, akik nem megfelelően használják.

(#13420) 5teve válasza krizmo_ (#13419) üzenetére


5teve
senior tag

- a tüzijáték szép, és viszonylag nem hangos, én engedném máskor is.
- amit elzárással büntetnék bármikor, az a petárdázás.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#13421) Bjørgersson válasza sutyesz96 (#13418) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az egy dolog, hogy nincs szomszéd meg kutya, a kutyáknak attól még sokkal érzékenyebb a hallása, sokkal messzebbről is hallani fogja, és sokkal messzebbről is csak a durrogást fogja hallani.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13422) Vakegérke válasza Bjørgersson (#13421) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fényhatásokról nem is beszélve...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13423) Rivaul válasza Bjørgersson (#13421) üzenetére


Rivaul
addikt

Az egyik teknősöm 2 hónapig nem evett és nem jött ki a sarokból tavaly után... Nem gondoltam hogy zavarni fogja mert akkor költöztek pont az ablak alá, ahol csak a villogás s a durrogás ment. A másik 3-at nem zavarta de azt hittem a kislány soha nem heveri ki. Idén a pincébe, forgácsba tölti ezt a jeles ünnepi "szórakozást"...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13424) sutyesz96 válasza 5teve (#13420) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ebben teljes mértékben egyetértek. :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13425) #65675776 válasza 5teve (#13420) üzenetére


#65675776
törölt tag

Cserébe fokozottan tűzveszélyes.

(#13426) Bjørgersson válasza Rivaul (#13423) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerencsétlen. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13427) EmberXY válasza Rivaul (#13417) üzenetére


EmberXY
addikt

A lőport szerintem nem lehet "kulturáltan" használni, amíg alkoholfogyasztás és pirotechnikai vagy egyéb szakirányú képzetlenség is párosul vele...

Up the Irons!

(#13428) donmackó válasza EmberXY (#13427) üzenetére


donmackó
őstag

+1

Release the cable hounds!

(#13429) Rivaul válasza EmberXY (#13427) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem a kocsira, szomszéd kertjébe/ablakára. Illetve nem kifejezetten a környék háziállataira irányul a használat az már egy bizonyos szintű kulturáltság. Nah ez az ami nem szokott megtörténni, mert van aki szerint jó hecc ezeket és még más hasonló dolgokat sorba kipipálni az alkoholmámorba "összeírt" listáról. Félreértés ne essen. Nem akarok álszenteskedni. Én is vennék ilyen 70 lövetű dobozkát amit a kert közepébe lerakva csodálnék, csak nincs rá keretem. Ezen kívül eldobnék pár petárdát de csak ott ahol nem igazán zavaró pl egy kis téren vagy szélesebb utcában. Számomra ez is elég szórakoztató lenne, és nem kéne az első autó kipufogójába tolnom egy macska farkával egyetemben a mókához :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13430) EmberXY válasza Rivaul (#13429) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem akarok általánosítani, biztos vannak, akik az előírásoknak megfelelően használják, de sajnos ott a másik oldal is...
Az én szememben a lőport tartalmazó pirotechnikai eszköz is a fegyver kategóriába tartozik, ami pedig alkalmas egyfajta önkényes hatalom megtestesítésére is, és sokan hajlamosak ezzel visszaélni, pláne alkoholos állapotban. Akiknek a munkájukhoz tartozik, azok megfelelő képzést kapnak, a többiek csak "szórakoznak". Ezt pedig nem lenne szabad engedni, mert veszélyes.
Sőt, tovább megyek, szerintem pl. a facebookon a lelőtt prédájával pózoló, dicsekvő vadász is ugyanez a kategória, az ilyeneket kivinném Gázába vagy Irakba egy hétre, ahol a "préda" is visszalő, aztán a teleszart, telehugyozott gatyájában elgondolkodhatna rajta, hogy mennyire jó a mindenhatót játszani...

Up the Irons!

(#13431) etejedu válasza 5teve (#13420) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor neked még nem toltak az arcodba tüzijátékot.
Csak egy qrv@ meccs miatt a szomszéd beízzította a 20 perces partit...
Füst és hangzavar este 11 kor. A környéken összecsődültek az emberek. 2 időst mentő vitt el szivroham miatt akiket álmukban ért a dörrögetés. Pici gyerekekről nem is beszélve.
El is vitték éjszakára a yardok miután az orrával mosta fel a csóka az utcát.

(#13432) philoxenia válasza EmberXY (#13430) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindennek megvan a kultúrája, a vadászatnak is. Ennyi erővel a milliószám kivágott karácsonyfák kicsorgó gyantája is égre kiált... A háborúnak viszont már nincs kultúrája manapság. Mindkét fél felfegyverkezik, majd jól terrorizálják egymás fegyvertelen lakosságát. Tehát nem lő vissza ott sem a préda... Ha véletlenül egymásra lőnek, gyorsan arrébb is vonulnak... :(((

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13433) EmberXY válasza philoxenia (#13432) üzenetére


EmberXY
addikt

A vadászatnak is van kultúrája, természetesen, alapvetően a "préda" tiszteletére épül, így vannak kialakítva a szabályok is, a családban több vadász is van, nagyjából átlátom és meg is értem ezt. Viszont a dicsekvés, pózolás szerintem már nem etikus, hiszen bár "legyőzte" a prédát, de azt egyedül a fegyvernek köszönheti, szemtől szemben lehet, hogy ő feküdne kiterítve, vagy soha nem érné utol, vagyis semmi oka nem lehet a dicsekvésre... Erre mondtam, hogy egy háborús szituációban, ahol ő is veszélyben van, megértené, hogy valójában amikor dicsekszik, csak a fegyver adta hatalmával él vissza...
Méghogy nem lőne vissza a préda? Az amcsik szerintem azért szoktak le a szárazföldi közelharcról, mert igenis visszalőtt a préda már pár helyen...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#13434) Rivaul válasza philoxenia (#13432) üzenetére


Rivaul
addikt

Pont ma beszéltünk feleségemmel erről. Most hogy vége a karácsonynak egy csomó fát eldobnak vagy eltüzelnek (el nem adottakat, feleslegesen kivágottak). Kicsit szomorú belegondolni. Jó lenne ha csak cserepes fát lehetne kapni de ez természetesen nem igazán életszerű elképzelés :N

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13435) philoxenia válasza Rivaul (#13434) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos a cserepes is olyan, mint a húsvéti kisnyúl és csibe. Életképtelen a továbbiakban általában... :(

EmberXY: A vad tisztelete nem zárja ki a pózolást, sőt. A hagyomány alapja a természeti népek hálaadása és köszönete, a zsákmány iránt. A tiszteletlenség inkább akkor érhető tetten, ha a zsákmány elejtése nem szolgál igazi célt, csak az ölés örömét.
Fekete István és Széchenyi Zsigmond könyvein nőttem föl, róluk nem mondható el, hogy nem szerették és tisztelték az állatokat.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13436) pjen válasza Rivaul (#13434) üzenetére


pjen
félisten

A karácsonyfákat pont úgy termesztik mint bármely más haszon növényt,sűrű sorokban,vetésforgóban.Nem a leendő erdőt irtják.

(#13437) philoxenia válasza pjen (#13436) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, de élő és fiatal életet pusztítanak el, mint pl. a baromfi/sertés/marha stb. iparban... Csak ezt nem esszük meg, nem melegszünk a tüzénél, elkerülhető lenne a természetpusztítás. Lehetne a helyén hasznosabb természetközelibb növényzet is. Nem vagyok méregzöld, de ez is szempont lehetne....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13438) Rivaul válasza philoxenia (#13437) üzenetére


Rivaul
addikt

:K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13439) Traxx válasza philoxenia (#13435) üzenetére


Traxx
őstag

Kettőből 2 cserepes fát ültettem ki tavaly és tavalyelőtt, mindkettő jól van és fejlődik :) Különösen a tavalyi ezüstfenyő néz ki jól.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13440) EmberXY válasza philoxenia (#13435) üzenetére


EmberXY
addikt

"A tiszteletlenség inkább akkor érhető tetten, ha a zsákmány elejtése nem szolgál igazi célt, csak az ölés örömét."

Ha azt nézzük, hogy a vadászat az évszázadok során a táplálékszerzésből egyre inkább úri hobbiba ment/megy át, nem is állunk messze az igazságtól...

Up the Irons!

(#13441) pjen válasza philoxenia (#13437) üzenetére


pjen
félisten

Neked is igazad van,de szerintem azoknak is akiknek a fenyőfa szerves része az ünnepnek.Ha körül nézel millió dolog van ami felesleges,mégis használjuk,és nagyüzemben irtjuk vele a természetet.

(#13442) philoxenia válasza EmberXY (#13440) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De a vadat gondozni is kell, etetni, szelektálni stb. Ám mint a legtöbb dologban az életben, itt is előbújik az alapkulturáltság az egyénből. Aki maunikasóba való, az nem lesz attól úr, hogy úri passziókat űz... De ne is ragozzuk, mert elmegyünk politikába könnyen... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13443) EmberXY válasza philoxenia (#13442) üzenetére


EmberXY
addikt

Én semmi politikát nem akarok ebbe belekeverni, csak a fegyver és az ember viszonyának egyre nagyobb szabadságára akartam rámutatni...

Up the Irons!

(#13444) philoxenia válasza EmberXY (#13443) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fegyver az, amit akként használnak. Modern korunkban egy ember akarva/akaratlan rengeteg élőlényt kiirthat. :( pl.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13445) rii


rii
nagyúr

sziasztok

kamillával vagy sós vízzel jobb inhalálni, erős - de sikertelen - köhögés esetén.
az elmúlt 3 hétben "fáztam" meg ... kerékpárral a hideg levegőben ... 6-5-7 alkalommal ... alklamnként 2-3 órán át ... még ellenszél is volt .. szóval ezt jól letdőztem .... és köhögök, nagyon ... de minimális eredménnyel ... szóval értelmetlenül ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13446) Rivaul válasza rii (#13445) üzenetére


Rivaul
addikt

Kamilla de ha rászánsz pár forintot akkor a lándzsás útifű szirup remek köhögésűző :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13447) rii válasza Rivaul (#13446) üzenetére


rii
nagyúr

holnap veszek .-)
köszönöm .-)

meg a fetekeretek-lereszelve - mézzel majd leszűrve
meg a gyömbér reszelve meg citrom meg méz felöntve forró vízzel .-)

csak ezeket be kell nekem is még szereznem .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13448) Rivaul válasza rii (#13447) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezeket nem tudom de gyerekkoromba én is ezt kaptam édesanyámtól. Krónikusan köhögtem minden télen. Csak ez segített. Mára már én is ezt adom a gyerekeimnek. Eddig mindenhol csak jókat hallottam róla, és akinek ajánlottam az se perelt be egy se :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13449) pjen válasza Rivaul (#13448) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#13450) Bjørgersson válasza Rivaul (#13448) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Emlékszem, amikor gyerekként beteg voltam, mindig egyszerre akartam meginni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.