Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13701) VoidXs válasza EmberXY (#13700) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor lehúzok ott egy hónapot suli mellett, végülis párezer forint bármikor jól jön. Meg a pulcsi. Az a rohadt pulcsi. Édes istenem, nőért se tettem még meg ennyit...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13702) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Milyen pulóver? Nem ilyen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13703) VoidXs válasza philoxenia (#13702) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, ez barna-fekete. Mivel nagyon kevés kép van a neten, azt tudom mondani, hogy a hapsiéhoz hasonlít ezen: [link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13704) Rivaul válasza VoidXs (#13703) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt ugye tudod hogy hiába mész el oda melózni nem valószínű hogy kapsz olyan pulcsit. Minden cégnél csak bizonyos időnként van "ruhaosztás" az alap gatya és póló kombót azt megkapod max de a mekibe asszem azt is vissza kell adni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13705) rii


rii
nagyúr

nem tudok olyan netes keresőt, ami ergi helyrajzi szám alapján meg tudja mondani, hogy hol helyezkedik el a telek?

jogás topikban már kérdeztem, de ott csak egy olyan megoldást kaptam, ahová ügyfélkapuval kell belépn ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13706) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Témaösszefoglalót még most is úgy kell írni, hogy Próba topik, majd szólni a modiknak, hogy ez legyen?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13707) Bjørgersson válasza pocokxx (#13706) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, ugyanolyan hosszaszolas, mint a tobbi. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13708) VoidXs válasza Rivaul (#13704) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon szomorú lenne, ha már nem kapható, vagy el kellene vele számolni (bár ezesetben nem hinném, hogy fizetni kellene érte). De a dolgozóknak van, és Szent Istvánra nem mondanak nemet, miután lejárt a dizájn kora :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13709) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Ebben a témában kell(ene) írnom egy motivációs levelet (azt sem tudom, hogy mi az): Milyen szerepe lehet a diákoknak az antiszemitizmus és rasszizmus elleni küzdelemben?

Sehol sem találtam valami használható anyagot.

Tudnátok segíteni egy picit ebben a témában?

Előre is köszönöm.
Martin97

[ Szerkesztve ]

(#13710) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

MPLAB X IDE v2.30-ben fejlesztek egy programot pic16f688-ra. DS1820-al szeretnék hőmérsékletet mérni. A program C-ben íródik. Találtam egy ilyen, már más által megvalósított kapcsolást és programot [link], de olyan parancsot használ (Ow_Reset, Ow_Read, Ow_Write), amit a fejlesztőkörnyezet nem ismer. Gondolom includeolni kéne egy header file-t, de itt elakadtam... Tudna valaki segíteni? Maga az includeolás az menne, azzal semmi probléma nincs, csak hogy mit honnan kell letölteni, hova kellene bemásolni, meg ilyenek.

Előre is köszönöm!

(#13711) rii válasza fraba (#13710) üzenetére


rii
nagyúr

van C progrmozás topik .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13712) fraba válasza rii (#13711) üzenetére


fraba
aktív tag

tudom, csak ott már majd' egy hete nem jött komment, és ez viszonylag sürgős lenne. gondoltam, itt hátha van valaki, aki amúgy tudja. :)

(#13713) rii válasza fraba (#13712) üzenetére


rii
nagyúr

ja .-)

akkor talán valami kifejezetten programozással foglalkozó fórumon kellene megpróbálni ...
esetleg a http://prog.hu/?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13714) rii válasza Martin97 (#13709) üzenetére


rii
nagyúr

wikipedia: antiszemitizmus, rasszizmus

vagy google: antiszemitizmus, rasszizmus (google is első helyen adja a wikipedia-t)

google: "rasszizmus ellen diák" – hátha itt is lehet találni valamit .... vagy még google: rasszizmus ellenni küzdelem diák

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13715) philoxenia válasza Martin97 (#13709) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13716) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ha veszek kerítésdrótot (amit ugye feltekert formában árulnak) akkor azt hogy bírom kiegyenesíteni, hogy egyenes is maradjon? esetleg melegíteni kellene desznyópörzsölővel?

vagy egy nagy hengeres dolgon visszafelé görbíteni végig az egészet?

(vagy legjobb lenne lelógatni 10 m magasról, végén egy nagy súllyal, és úgyhagyni 3-4 napig?

nem kerítésre lesz ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13717) philoxenia válasza rii (#13716) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vegyél huzalt, olcsóbb is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13718) rii válasza philoxenia (#13717) üzenetére


rii
nagyúr

például ilyen 0,8 mm-est?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13719) philoxenia válasza rii (#13718) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól függ mire kell, de mindenképp olcsóbb megvenni, ráadásul a drótfonat nem egyenesíthető ki tökéletesen, mivel maradandó alakváltozást szenved az elkészítéskor. (csináltam már)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13720) magellanpyxi


magellanpyxi
csendes tag

Sziasztok!
Olyanom lenne h adott eme csodás rendszer:
-Gigabyte Ga78Lmt-s2p
-amd fx 4300
-4gb kingstone ram
-wd vincsi
-600w coolermaster táp
-asus Eah5450

újra rakva, tesztelve, majd később lefagy random időben! 1perc és 4óra között!!
valaki valamit tudna ajánlani??

Előre is köszönöm a válaszokat !

mozy

(#13721) Rivaul válasza magellanpyxi (#13720) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez inkább a rendes szakmai topicba mehet sztem.

Ettől függetlenül: Ha több modulból áll a memória akkor csak 1-et hagyj a gépben és nézd azzal. Mások slotba is teheted. Leginkább az szokott galibát okozni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13722) marilllyo válasza magellanpyxi (#13720) üzenetére


marilllyo
veterán

Lehet még vinyó is. Az is csinál hasonlót.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13723) magellanpyxi válasza Rivaul (#13721) üzenetére


magellanpyxi
csendes tag

kb 4 hetes a memória + a vinyót néztem hd sentinellel és nem ír problémát... de dobok fel rendszert egy másik vincsire és megnézem!! Köszönet a válaszokért!

mozy

(#13724) rii


rii
nagyúr

had tegye már fel egy hülye kérdést .... lehet tojást főzni mikróban?

(#13719) philoxenia:
köszönöm! ma este már voltam is felmérni egy barkácsbolt drótkínálatát .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13725) Rivaul válasza magellanpyxi (#13723) üzenetére


Rivaul
addikt

Az hogy 4 hetes a memó semmit nem jelent de a slotot is ezért írtam mert az is okozhat hibát.


rii

Lehetni lehet csak kva hosszú ideig fog tartani. Én a tükörtojást javasolnám mikróba. Kicsit gumis lesz de jó az úgy :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13726) philoxenia válasza rii (#13724) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vízben talán, egyébként felrobban... [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13727) Rivaul válasza philoxenia (#13726) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért az buli ha valaki simán csak beteszi hogy majd megfő ;] :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13728) rii


rii
nagyúr

akkor addig nem eszek itthon főtt tojást, amíg nem lesz főzőlap .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13729) Jorus válasza rii (#13728) üzenetére


Jorus
nagyúr

Full nomádban nyomod, se ágy, se rezsó. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13730) rii válasza Jorus (#13729) üzenetére


rii
nagyúr

:D

mikro-m sincs .-) csak munkahelyen .-)
de azért 46"-os tv van, 3 számítógép van, 2 telefon van ... csak a gáztűzhelyt elajándékoztam, mert úgy voltam vele, minek az nekem heti 1 rántottáért .-) nmostmár kéne ,-D

de én semmi vagyok nomadizmusból ... (amúgy van egy 2x2 m-es naaagy matracom, de már hulladék belül ,-)
van egy haverom, egy raszta srác, és ő teljesen önfentartó ... fóliasátorban lakik, belül mindent saját magának csinált, ágyat, számítógépállványt, de kvajót, saját maga termel mindent, az összes zöldséget, teafüvet-, levelet, még a dohánylevelet is, meg más hozzávaló gyepet. Csinál dobokat, meg szokott is dobolni ...

és az a fóliasátor kegyetlen jól meg van csinálva ... nem csak simán tundék élni benne, hanem én is szeretném majd egyszer egy olyat ...
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13731) krizmo_ válasza rii (#13730) üzenetére


krizmo_
addikt

És haverod, hol tisztálkodik...fürdés, fogmosás ilyenek...hol mos kezet, hol wc-zik?

(#13732) rii válasza krizmo_ (#13731) üzenetére


rii
nagyúr

eddig egy bácsi telkén volt a fóliasátra (2 m széles és vagy 8 m hosszú), ott a házban meg tudott oldani mindent.

amúgy ha valaki meg akarja oldani önerőből ezt, simán meg lehet tenni, mint ahogy havercsajéknál Halásztelken is fúrt kút van. hidrofor pumpálja fel a vizet, van bojler, szennyvízveteték, derítő, ezt egy fóliasátoba is be lehet építeni ...

az érdekes nem az, hogy ezeket hogy oldod meg, hanem ha mindezt áram nélkül, vagy saját áramellátással kell megoldani ... :)

de most asszem kb 4-en kibéreltek egy nagy telket ...

a wc-t a régi hagyományos francia-wx módon is meg lehet oldani (francia, mert kint van a francba) bódésbudi ... 12-19 éves koromig én is 50 m császkáltam, akár -15 fokba is a fabódéba ... szóval éntőlem ez a fabódegás megoldás sem áll távol.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13733) brownus válasza rii (#13730) üzenetére


brownus
veterán

Nem semmi :R

(#13734) rii válasza brownus (#13733) üzenetére


rii
nagyúr

mármint amit a haver csinál, nem? :B :D

remélem összejön neki a telek, (nekik) oszt kimegyek látogatóba ... csinyálok documentary foto-kat ..

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13735) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Akvár topikban már feltettem a kérdést de nem egyértelmű,hátha itt nagyobb szakértelemmel valaki tud nyilatkozni.
Házi szűrő építésébe kezdtem,vettem egy réztetős keringető szivattyút(Laing D5),egyébként nekem inkább bronz tetőnek tűnik de mindenhol réz tetőnek írják.szóval ha réz akkor szerintetek milyen mértékben oldódik vízben illetve ami oldódik az mennyiben hasonlíthat a vízben oldott állapotban lévő rézhez?a réz halálos a garnélákra csigákra,például algaölő szerekben van réz ha ezt adagolom látványosan bebolondulnak a garnélák.szóval a két réznek van köze egymáshoz?

Mr.Brightside

(#13736) Rivaul válasza rii (#13734) üzenetére


Rivaul
addikt

A jó öreg folyosó végén xarunk a közösbe -15-be. A gyerekeim el se tudják képzelni milyen az :N Akkor azért nem annyira tetszett :D Megnéznék én is képeket hogy miként van megoldva egy ilyen sátor.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13737) rii válasza Rivaul (#13736) üzenetére


rii
nagyúr

csinálok majd képeket ... a régiről talán van neki is ...

de nem egy hyper-super sátrat kell elképzelni .-)
hanem egy sima fóliasátor alakú valamit, amire külsőre ránézve én aszontam, h be nem megyek ... de amikor beléptem, akkor az "asztakva" érzés döntött le a lábamról ... inkább a benne rejlő lehetőségek, feeling, mint az akkori kidolgozás miatt ...

aszonta a srác, hogy most jobban lesz alapanyaga építkezni .-)

a mostanin is olyan sok réteg volt felpakolva, hogy belülre nem jut napfény, csak ha ablakot is tesz rá .-)

// régen nekem is kemény volt úgy leülni a b.diba, hogy próbáltam levitálni fölötte ... ,-D //

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13738) brownus válasza rii (#13734) üzenetére


brownus
veterán

Jaja :)

(#13739) EmberXY válasza rii (#13737) üzenetére


EmberXY
addikt

A "nomád" életmód számomra sem ismeretlen, én csak arra lennék kíváncsi, hogy hogyan fűti a fóliasátrat? Télen azért egy pár fokot rá kell segíteni (kertészetekben is tapasztalom), egyébként ha kint már ~10 fok legalább van, akkor bent már simán megvan a 20+, pláne ha süt a nap...

Up the Irons!

(#13740) rii válasza EmberXY (#13739) üzenetére


rii
nagyúr

saját készítésű kályha volt hátul .-)

(most ez nem tudom mennyire "veszélyes", de szerintem meg lehet csinálni biztonságosra, ha kellő tér van körülötte szabadon hagyva - és úgy volt ... )

ezzel a fóliasátorral az a "baj", hogy mivel nem megy át rajta a napfény, ezért nincs ami bentragadjon, az üvegházhatás mintájára .... muszáj a sok réteg, hogy ha bent meleg van, az estére is megmaradjon ... vagy nem tudom :)

a kerti fóliasátorban este is megmarad a + fok, és csak keveset csökken?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13741) EmberXY válasza rii (#13740) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha átlátszó a fólia (és mondjuk több rétegű), akkor azt úgy kell elképzelni, hogy ha kisüt a nap, elkezd "meleg lenni", nyáron nem ritka az 50+ fok (ha nincs rendesen szellőztetve olyankor, megsül minden odabent). Ha nagyon durván meleg van, akkor árnyékolni is szokták (az átlátszóságát csökkentik, vagy valami festékkel, vagy egy sötétebb réteggel). Télen nyilván nem ennyire melegszik fel, de amennyire igen, az általában elég ahhoz, hogy éjjel se menjen fagypont alá odabent, kint lehet akár minusz pár fok is... De ha napközben is fagy van, akkor szokták fűteni. Éjszaka visszahűlnek, de amelyik duplarétegű (két fóliaréteg közt van 10-15 centi levegő, ami szigetel), azok jobban tartják. A fűtést a legjobban külső kazánról lehet megoldani, még radiátorok sem kellenek, elég, ha vízcsövek vannak lefektetve a fólián belül, amikben a melegvíz megy. A növényeknek nem feltétlenül kell szobahőmérséklet, ember számára nyilván jobban kell fűteni, de ez már csak részletkérdés... :D

Szerk.: a kályhával csak az a gond, hogy a kályhacsőnek is ki kell menni valahol, és az rohadt forró, az okozhat galibát, ha érintkezik a fóliával, vagy ha túl nagy résen megy ki, akkor meg nagy nyíláson szökik a meleg ugyebár... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#13742) Traxx válasza rii (#13728) üzenetére


Traxx
őstag

Semmi, voltmár :B

Philoxenia: akkor egy törlést kérnék :B :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13743) philoxenia válasza Traxx (#13742) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13744) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Éjjelre mindenki rókát fogott... Tudtok ajánlani valami diétás ebédet? Ne ropin kelljen élni egész nap... Ne legyen zsíros, ne legyen tejszínes ne legyen fűszeres...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13745) Vakegérke válasza pocokxx (#13744) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sós vízben főzött krumpli, tea cukor nélkül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13746) krizmo_ válasza pocokxx (#13744) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Attól függ mi van otthon. ;)

Köret:
- Párolt zöldség, lehet bármi, amit szerettek
- Krumpli, főve, törve
- Rizs, feldobhatod egy kis zöldséggel

Hús:
Csirkemell/pulykamell/karaj párolva vagy grillezve.

Leves:
Csirkemellből és zöldségekből készült húsleves. Vagy bármilyen zöldségleves, mint karfiol-karalábé-borsó leves, vagy vegyes zöldségleves.

Ezek ebédre valók, vacsorára pirítós, főtt krumplival, főtt vagy buggyantott tojással, grillezett zöldségek, mint cukkini, padlizsán, csirkemell vagy pulykamell sonka.

Szerk.:
Természetesen ezeket zsiradék nélkül készítsd el.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#13747) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kerdesem lenne , hogy eurot nem valtanak vissza forintra ha aproban van? 19 euro konkretan.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13748) cattus válasza b4sxe (#13747) üzenetére


cattus
őstag

Úgy tudom, aprót nem váltanak, csak papírpénzt.

Do the thing!

(#13749) philoxenia válasza b4sxe (#13747) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Add el valakinek, aki külföldre megy!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13750) Rivaul válasza b4sxe (#13747) üzenetére


Rivaul
addikt

Keresd meg a környéken lévő arab boltot. Nekem ott mindig beváltanak mindent. Kutyát, macskát, telefont... Elképesztő mit meg nem vesz egy trafikos :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.