Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13201) fraba


fraba
aktív tag

erre valaki? :F :F

Szerk: lehet még jobb lenne, ahol nem csak Dániáról, hanem más külföldi országról is lehet tájékozódni. :U

[ Szerkesztve ]

(#13202) Bjørgersson válasza fraba (#13201) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Barátom Dániában tanul, amikor repülővel megy, úgy tudom mindig, Svédországban szokott leszállni, s onnan komppal átmenni Dániába. Úgyhogy lehet jobb lenne fordított sorrendben tervezni a kiruccanást, pár nap Svédország, majd pár nap Dánia.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13203) fraba válasza Bjørgersson (#13202) üzenetére


fraba
aktív tag

ez ám a reakció idő :D

a barátodat, ha elektronikusan felkeresném, segítene pár kérdésben? persze, ahhoz kéne valami kontakt is.. :) :U árak, lakhatás, mit érdemes megnézni, ilyenek.. turistáknak szükséges, up to date infó. mit érdemes, mit nem. ennyi! :) szóval: segítene?

(#13204) Bjørgersson válasza fraba (#13203) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rákérdezek. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13205) fraba válasza Bjørgersson (#13204) üzenetére


fraba
aktív tag

köszönöm a segítségedet!

hol/hogy érem el őt?

(#13206) Bjørgersson válasza fraba (#13205) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mailben vagy Facebookon, amelyik neked jobb. Melyiket küldjem el? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13207) fraba válasza Bjørgersson (#13206) üzenetére


fraba
aktív tag

facebook jobb lenne :)

(#13208) Bjørgersson válasza fraba (#13207) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ok, elküldtem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13209) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

Nem tudom, hogy ez idevaló kérdés e, illetve, ha nem, akkor hova, de egy próbát megér.

Nos írunk fizikából kedden, jó lenne holnap felkészülni, így: nincs meg valakinek az egységes érettségi feladatgyűjtemény fizika 1 megoldások? Már az is nagy segítség, ha pdf vagy képek lennének. A hullámok érdekelnének nagyon.

Ez egy sürgős ügy, szóval iszonyú hálás lennék érte, ha valaki tudna segíteni. ha a közelemben lakik, még egy sörre is meghívom ;) :P

Üdv.:M.

(#13210) EmberXY válasza minek?:S (#13209) üzenetére


EmberXY
addikt

Ment privát...

Up the Irons!

(#13211) Rivaul válasza EmberXY (#13210) üzenetére


Rivaul
addikt

A sor hatott meg mi? :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13212) EmberXY válasza Rivaul (#13211) üzenetére


EmberXY
addikt

Ja, pedig nekem meg sincs a könyv, soha nem is volt... :DDD

Up the Irons!

(#13213) philoxenia válasza EmberXY (#13212) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen, kellett a pénz sörre....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13214) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Mostanában nézegettem megint Gianni27 topicját, és néha leírja hogy teljes árlista majd ilyenkor meg olyankor, de nem találom a topicjában. Ha valaki esetleg tudja hogy hol van az aktuális az legyen oly kedves és írja meg nekem / nekünk.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#13215) pocokxx válasza DrTechnoid (#13214) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem az az aktuális, amit a hirdetésben látsz, de, ha konkrét dolog kell, amit esetleg nem látsz, akkor kérdezz rá.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13216) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Esetleg valaki hátha tud segíteni.

Van még 8000.-Ft amit egy 14 éves számítógé-tablet-kütyü pőrült gyermek karácsonyi ajándéka lenne plusszban, szerencsés a helyzet, mert ennyi még van pluszban ami költhető. Mit javasolnátok, mit érdemes, ami ekkora összegből megvan?

F.K.T.

(#13217) philoxenia válasza psg5 (#13216) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha van tablete, bluetooth billentyűzet például...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13218) Rivaul válasza psg5 (#13216) üzenetére


Rivaul
addikt

Ennyiért nagyon faxa kis RC helikoptereket lehet kapni. Ha szereti a kütyüket akkor azzal le lehet venni a lábáról. Most úgy is divat így menő is lesz vele.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13219) psg5 válasza philoxenia (#13217) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek!

A billentyűzet jónak tűnik! :)

F.K.T.

(#13220) unknownerror


unknownerror
tag

Sziasztok!

Egy nyereményjátékon nyertem egy alsó-középkategóriás Nokia telefont. Mivel a családban nem tetszik senkinek, ezért el szeretném adni. A garancia papírja nincs kitöltve, illetve értelemszerűen számlát se kaptam.
A nokia oldala ennyit ír:
Garancia: Garanciaidőszakon belül (ebben az országban)

Hogyan érvényesíthető akkor a garanciája? Persze értem, hogy örülni kell annak, amit adnak fentről, de több családtagnak is odaadtam, hogy használja, kérték vissza a régi telefonjukat, porfogóként meg nem tartanám meg. Annyira jó telefonom meg nekem sincs, hogy elajándékozzam, ráadásul az már 3szor volt szervízben 2 éven belül.
A szervező türelmemet kérte, már egy jó ideje ez az állapot.

(#13221) Samifiu


Samifiu
tag

Szevasztok!
Szükségem lenne egy Digitális Technikában jártas emberre, hogy segítsen nekem egy dologban.
Az internetet agyon böngésztem de nem találtam az ég adta világon semmit az "5 bemenetelű, bináris kóddal vezérelt multiplexer"-ről. Valaki tud nekem adni ilyesmiről egy tervrajzot vagy mi a fenének is nevezzem..

4bemenetelűt találtam:
ITT

Miben másabb egy 5 bemenetelű? +1 bemenet és +1VAGY és ÉS kapu? Elnézést a tudatlanságért és butaságokért de mindenkinek vannak gyenge pontjai...nekem ez lenne az..
Akár egy másik fórum,oldal címe ahol aktívan foglalkoznak ilyen kérdésekkel az is jó!

Előre is köszönöm annak is aki csak elolvassa a kommentemet!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#13222) Lompos48 válasza Samifiu (#13221) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az, hogy nem találsz 5 bemenetű multiplexert, logikus. 4 csatornát lehet vezérelni 2 jellel, 5-höz már 3 kell mert kettőbe nem "fér bele". Ha pedig 3 van, akkor azzal már 8 vezérelhető. Ilyeneket pedig gyártanak többen is.
Két példa analóg multiplexerekre:
[link1], [link2].

digitálisra pedig: [link3]

[ Szerkesztve ]

(#13223) Samifiu válasza Lompos48 (#13222) üzenetére


Samifiu
tag

Szomorú igazság, hogy ezzel a pár soroddal többet tanultam mint a tanáromtól több év alatt. Köszönöm szépen a válaszodat!

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#13224) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Mennyire ajanlott telen festeni szobat, nappalit?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13225) Vakegérke válasza b4sxe (#13224) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a helyedben megvárnám a jobb, szebb időt. Nem igazán alkalmas ez az idő a munkálathoz, mert ugye szellőztetni kell, hogy a festék száradjon, a hideg pedig nem tesz jót neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13226) Bjørgersson válasza b4sxe (#13224) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semennyire. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13227) concret_hp válasza Samifiu (#13223) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha ekkora újdonságként hat, hogy kettő hatványainak van értelme, akkor bizonyára nagyon figyeltél :U ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13228) unravel


unravel
őstag

Heló

Postafiókokban van lehetőség faxoltatni?

¯\_(ツ)_/¯

(#13229) Rivaul válasza b4sxe (#13224) üzenetére


Rivaul
addikt

Attol fugg mit hasznalsz. Pl a polifarbe festekeivel sima liba. En decemberben toltam at az egesz hazat ugy hogy bent laktam... 3 ora alatt leszarad es illatos a festek igy szagolni se kell...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13230) fraba válasza b4sxe (#13224) üzenetére


fraba
aktív tag

én tavaly demcber 22.-n fejeztem be a szobám teljes felújítását. csak tekerd fel jól a fűtést és hajrá! :D
azzal a festékkel festettem, amit a reklám szerint csak egyszer kell felvinni, és tökéletesen fed. na a f...t! 2-3 alkalommal ugyanúgy át kellett kenni a falat, mintha diszperzittel csináltam volna. de cserébe tényleg illatos :K

(#13231) #65675776 válasza concret_hp (#13227) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért digitális technikában sem annyira kőbe vésett a kettő hatványai dolog. Lásd pl a rengeteg 10 bites broadcast decodert. De van belőlük 7 és 9 bites is.

Vagy pl monitoroknál a csatornánkénti 10 bites színkódolás. Esetleg az elég széles körben alkalmazott 8b/10b encoding (majdnem minden korszerű buszrendszer használja).

(#13232) Rivaul válasza fraba (#13230) üzenetére


Rivaul
addikt

Ra van irva hogy a fal minosege szerint. Tehat egy kivenhedt szar fal az beszivja es kell neki meg. Egy uj epitesube ahol frissek a falak ott azonnal takarnak. Nem art feher diszperzittel atszaladni rajta es arra fel a draga anyagot mert akkor hamarabb takar.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13233) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Felteszem a nagyérdemű kérdést... van egy Chieftec GPS-550AB-A 550W (tökéletesen űzemképes) szerelő haver által bevizsgált... és amit ma tapasztaltam vele az a következő:

Vettem egy alaplapot itt PH!
Nos, mindent összedugtam, kötöttem ahogy azt kell (Manualt nézve természetesen) és csak annyit csináltam, hogy táp csatit bekötöttem a tápra és a táp bekapcs gombját bekapcsoltam (tehát maga a gép nem volt bekapcsolva), a reakció meg az volt, hogy sistergést hallok és 1x csak jön a füst a tápból / oldalról... azt gyors lekapcsoltam a tápcsatit (12v) és látom ám, hogy mi volt az a sistergés ! :K
kis tápcsati "égett" és az sistergett és füstölt.... ez mitől van / lehet ? (táp tutira hibátlan ....!)
azóta csak áll a szoba közepén (már kiszellőztetve , kábel lehűlt , mert forró volt..) :DD

mit tehetek vele ?

itt a képek:

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13234) nubreed


nubreed
veterán

No van egy kérdésem,ami eléggé off topic és sehova nem fér bele.

Szerintetek ki jön a rendőrésg a szomszédra ha gyakorlatilag mindennap érzem a füves cigijük bűzét és felnyomom őket emiatt? Nem ez zavar igazából, hanem az, hogy állandóan buliznak és hangoskodnak, nem lehet tőlük pihenni/aludni, hiába szóltam már többször is, akkor egy picit elhalkulnak, de legközelebb minden folytatódik tovább. Próbáltam békés módon és türelemmel rendezni a dolgot, de ez ezek szerint nem megy. Szóval rendőrség kijön egy ilyen bejelentsére vagy röhögnek rajtam egyet és inkább hagyjam a francba?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13235) concret_hp válasza nubreed (#13234) üzenetére


concret_hp
addikt

1 próbát megér...
túl hangos felső szomszédomnak amikor egész hétvégén Xfaktorosat játszik néha a lépcsőházban levő villanyóráját lepattintom :DDD (szóltam már neki párszor)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13236) philoxenia válasza MaxxDamage (#13233) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alaplapon zárlat?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13237) philoxenia válasza nubreed (#13234) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Névtelenre valószínűleg nem, de ha rendesen bejelented, akkor biztosan...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13238) MaxxDamage válasza philoxenia (#13236) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

lehetséges ? :U :F
/kicsit átnézem, átvizsgálom jobban a dolgokat/ :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13239) nubreed válasza philoxenia (#13237) üzenetére


nubreed
veterán

Értem, köszi a válaszokat!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13240) philoxenia válasza MaxxDamage (#13238) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A másik lehetőség, hogy ívet húzott a rossz érintkezés miatt, de ahhoz elég rossz érintkezés kell.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13241) MaxxDamage válasza philoxenia (#13240) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Régebbi tápot raktam be, és azzal minden gond nélkül megy a lap / gép. :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13242) philoxenia válasza MaxxDamage (#13241) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kábel nincs kicsúszva a foglalatból? Esetleg a drót megtörve, szakadva a krimpelésnél?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13243) #65675776 válasza philoxenia (#13236) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor mind a két 12V-os tű megégett volna. Vagy nem, mert a tápban van rövidzárvédelem, szóval egyből le kellett volna oldania.

A jelenség egyértelműen a laza csatlakozóra vezethető vissza. Most hogy a táp vezetékén levő volt kibővülve, vagy az alaplapi összenyomódva, az már egy másik kérdés. Viszont ilyesmi egy pillanat alatt nem szokott történni.

(#13244) philoxenia válasza #65675776 (#13243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Törött/szétcsúszott vezetéknél nem kell mind a két tűnek égnie szvsz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13245) #65675776 válasza philoxenia (#13244) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annál nem, de a válaszom a zárlatos hsz-ra ment.

(#13246) philoxenia válasza #65675776 (#13245) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utána néztem csak, hogy nem arra válaszoltál... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13247) MaxxDamage válasza philoxenia (#13242) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megvan a hiba oka és a franc se gondolta volna, hogy lehet ilyen... :))
A táp (csatija) nem kompatibilis a lap csatijával (atx igen, de 12v csati az nem...) ez hogyan lehetséges?

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13248) donmackó válasza MaxxDamage (#13247) üzenetére


donmackó
őstag

:Y Nem írta a manual, a lábkiosztást? Vagy nem került véletlenül nem szétszedhető a 24 pines atx csati és fordítva került fel a cpu és a +4 pines ág?

Release the cable hounds!

(#13249) philoxenia válasza MaxxDamage (#13247) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nehezen ment bele?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13250) #65675776 válasza MaxxDamage (#13247) üzenetére


#65675776
törölt tag

A szabvány erre a csatlakozóra egyféle kiosztást ír elő.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.