Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13801) 66zio


66zio
aktív tag

Melyik biztonsági csíkos ezres a jó? Mert találtam pár ezrest valamelyiken szürke, valamelyiken meg bronz/barnás biztonsági csík van. Elfogadják mindet?

(#13802) philoxenia válasza 66zio (#13801) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A többit olyanra akarod csinálni :F :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13803) MMIX válasza 66zio (#13801) üzenetére


MMIX
addikt

MNB.hu
Még a Bartókot is beváltják 2019. szeptember 1.
Mátyást meg 2027-ig.

Boltban , csak az érvényes fizetőeszközt.

(#13804) 66zio válasza MMIX (#13803) üzenetére


66zio
aktív tag

Kicsit utánakérdeztem és lehet még fizetni mind a kettővel. Nem nagyon szoktam megnézni melyik van nálam, csak most feltűnt, hogy van két különböző.

(#13805) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Útdíj rendszerröl kérdeznék. Nem nagyon járok autópályán, de szombaton azon kell mennem Budapestre (M3, Miskolc felöl).
A kérdésem: Nekem meg kell külön az autópálya matricát és a megyei matricákat is amin áthaladok (Borsod, Heves, Pest) vagy ilyenkor ha a pályán közlekedek elég csak a pálya matrica?

Köszönöm!

(#13806) Melack válasza csipszikutya (#13805) üzenetére


Melack
veterán

Ilyenkor elég a 10 napos matrica, az ilyenkor az egész országban érvényes.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13807) csipszikutya válasza Melack (#13806) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Köszi!

(#13808) Rivaul válasza csipszikutya (#13805) üzenetére


Rivaul
addikt

A palya matrica visz mindent. En is azzal kozlekedek ha ilyesmi ugyem van.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13809) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Telefonon ( S3 ) a chromeba le lehet tiltani ezeket a felugro reklam ablakokat ? :((

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#13810) philoxenia válasza b4sxe (#13809) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magát a felugró ablakot lehet tiltani, de az oldalon megjelenő reklámokat tudtommal nem.
Beállítások/Webhelybeállítások/Előreugró ablakok Ott kell pipálni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13811) Traxx


Traxx
őstag

Egy kis segítséget, egyben iránymutatást szeretnék kérni. Kellene küldenem pár tucat e-mailt, ugyanazon tartalommal az üzleti partnereinknek. Undisclosed recipients-et megadva címzettként, és az összes tényleges címet titkos másolatként bedobva mennyire etikus megoldás? Vagy inkább mindenkinek el kellene "normál" levélként küldeni?

Köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13812) Jorus válasza Traxx (#13811) üzenetére


Jorus
nagyúr

Etikusnak etikus, csak nem elegáns. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13813) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok! Nem tudtok valahol egy megbízható Seat bontót? Kellene egy gyári katalizátor. Előre is köszönöm! :)

(#13814) Traxx válasza Jorus (#13812) üzenetére


Traxx
őstag

És mi lenne az elegáns? Az egyesével küldés? :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13815) Jorus válasza Traxx (#13814) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól függ, mi van a levélben. Ha tájékoztatás, fontosabb információ, akkor igen, üzleti partnereknek javasolt nem BCC-ben küldeni, amennyiben fontosak nektek persze. Ha csak sima hírlevél, reklámlevél vagy tájékoztató, akkor is inkább mass emailként küldeni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13816) Traxx válasza Jorus (#13815) üzenetére


Traxx
őstag

Így már világos, köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13817) Rivaul válasza Astrasattila (#13813) üzenetére


Rivaul
addikt

Minek a gyári? Marha drága és már használt, ki tudja mikor törik... Annyiból beszereléssel együtt van univerzális. Illetve aprós oldalakon olcsóbban hozzájutsz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13818) Astrasattila válasza Rivaul (#13817) üzenetére


Astrasattila
tag

A tulajdonos szeretne megválni az autótól, ezért akar helyette betenni egy másikat, ami működik. Az övé sajnos most halt meg. Szóval ezért gondolkodik használtban, ha kapna olcsón. Én csak Opel-fórumot ismerek, ezért fordultam ide. Én is utángyártottra szavaztam, mert annyival nem lehet olcsóbb a bontott sem szerintem, bár fene tudja.

(#13819) Rivaul válasza Astrasattila (#13818) üzenetére


Rivaul
addikt

Max akkor éri meg a bontott ha ő leveszi a mostanit és az újat meg fel. Ha fel kell serelni akkor már jóval olcsóbban kijön az univerzálissal. ITT például katalizátorral együtt a komplett munka 25k...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13820) Astrasattila válasza Astrasattila (#13818) üzenetére


Astrasattila
tag

Közben megtudtam, hogy 320 ezer a gyári és 210 az utángyártott katalizátor hozzá. Annyiből azért veszek egy fél autót bontóban. Szóval keresek valamit.

Hm, ezt megmutatom neki!, amit linkeltél, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#13821) Rivaul válasza Astrasattila (#13820) üzenetére


Rivaul
addikt

Ennyiért meg pláne... A bontós se lenne 70 alatt. Akkor univerzális mindenképp.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13822) Astrasattila válasza Rivaul (#13821) üzenetére


Astrasattila
tag

Még ma fel is hívja őket! Hálás köszönet! :R

(#13823) Adam968 válasza Rivaul (#13752) üzenetére


Adam968
újonc

A Cataflam bizony igazi gyógyír..olyan dimenziókat nyit meg,amit még a pálinka se tud!Gyengébbeknek 8 óránként ajánlatos,én háromóránként csemegéztem...

(#13824) Adam968 válasza mttssz (#13751) üzenetére


Adam968
újonc

amúgfy viccet félretéve,három óra elég

(#13825) Doner


Doner
aktív tag

Üdv! Androidos emberektől kérdeznék.

Valaki légyszi segítsen..adott egy s5830i teló nem megy tovább a galaxy ace feliratnál majd elsötétül és ismét az jelenik majd újra és újra..
Első hsz szerint jártam el letöltöttem és telpytettem minden a gép mégsem ismeri fel a telót ha dowbload módban csatlakoztatom usb-vel. Az ott írt megoldás nem működik hiába telepítem küldön a driver csomagot meg felraktan a kiest is ésindítom újra a gépet, a rom fájljait is megfelellően betallózom mégsem ismeri fel és írja ki az odin csatlakoztatás után hogy added...próbáltam rámenni hogy "start" de nem csinál semmit nem indul újra a teló ahogy elvileg kéne neki az odin meg mintha valamit lefuttatna de semmi...
Most mit csináljak vele? Előzményt nem ismerek a telóval kapcsolatban, Nem az enyém egy nőé volt aki nem hiszem hogy nagyon piszkálta volna..
Előre is köszi ha valaki segít :R

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#13826) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
A magam és szüleim részére jövedelemigazolást kell igényelnem. Tudom, hogy a NAV ügyfélszolgálatánál személyesen lehet kérni nyomtatványt, de nem szeretnék emiatt 2x fordulni, tehát ez a dokumentum megfelelne az ügyintézőnek, ha a lábjegyzetben lévő részt kitörlöm?

(#13827) negroo


negroo
aktív tag

Nem tudok eladni egylada samara 1.3 tip top kocsit itt jó helyen járok?

(#13828) Mustármag válasza negroo (#13827) üzenetére


Mustármag
őstag

OLX?
Használtautó?

(#13829) Nordik


Nordik
őstag

Hátha tudja valaki. Bevezették nálunk a cafeteria rendszert és ugye meg van adva, hogy szép kártyára alszámlánként milyen összeg kérhető maximum kedvezményes adózással. Ugye ez például vendéglátás alszámlánál 150000Ft/év. Ez tehát az amit én nettóba megkaphatok évente?

(#13830) galpika


galpika
újonc

Sziasztok!

Megint a felvételivel kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Az Informatikát választottam érettségi vizsgatárgyként, viszont a felvételi jelentkezésnél erről egy nyilatkozatot kell kitöltenem, amiben ez szerepel:

nyilatkozom, hogy középiskolai tanulmányaim alatt nem tanultam – a felsőoktatási felvételi eljárás során beszámítható módon – természettudományos tantárgyat (azaz sem biológiát, sem fizikát, sem földrajzot, sem kémiát, sem természettudományt).
Ezért kérem, hogy a tanulmányi pontjaim számításánál az alábbi természettudományos jellegű – de jogszabályban nem meghatározott – tantárgyat vegyék figyelembe:

Na már most, én tanultam fizikát, földrajzot, kémiát, biológiát is a 4 év alatt, tehát ha kitöltöm a nyilatkozatot, akkor az nem lenne hiteles, ugye? Ebben az esetben mi a teendő?

(#13831) Rivaul válasza negroo (#13827) üzenetére


Rivaul
addikt

Nehéz is eladni egy ilyen jószágot manapság.. Főleg ha tipi-topi mert akkor többet akar érte az ember az állapota miatt, amit meg senki nem akar megfizetni. Szép autó kell mindenkinek csak annyiért mint a nem szépek :U Amit ajánlottak, olx, hahu, talán még racing bazár-ra, vagy betolod valahova (bár az elég gyér anyagiakkal szokott járni...).

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13832) donmackó válasza Nordik (#13829) üzenetére


donmackó
őstag

Kiszámolod hogy mennyit kapsz rá egy évben (gondolom a havit mondták hogy mennyi), és ha nem lépi túl a 150k-t, akkor kedvezményes. Azt meg hogy mennyi a kereted és a havi ráutalás, azt elvileg a munkáltató kiadja hónapra lebontva. Nálunk legalább is így működik.

Release the cable hounds!

(#13833) Nordik válasza donmackó (#13832) üzenetére


Nordik
őstag

Éves keretet adtak meg és egy kalkulátort. Ebbe beírtam havi 8ezer erzsébetet ami éves szinten ugye 96000Ft, illetve 137894Ft vendéglátás alszámlára. Ezek ugye nettó értékek. A bruttójuk így kereken 320000Ft ami az éves keretem. Azt tudom, hogy az erzsébet havi 8ezerig kedvezményes adózású. Egyedül a szépkártyával vagyok gondba, mert ugye nettóba beleférek az éves 150000es keretbe, de bruttóba már nem.

(#13834) donmackó válasza Nordik (#13833) üzenetére


donmackó
őstag

Természetesen neked a nettó számít.

Release the cable hounds!

(#13835) Nordik válasza donmackó (#13834) üzenetére


Nordik
őstag

Értem. Akkor a szép kártyánál feltüntetett maximum keretösszegek nettó összegek. Tehát amit maximum elutalhatnak nekem évente. Így akkor beleférek a vendéglátás alszámlám keretébe. :)

(#13836) donmackó válasza Nordik (#13835) üzenetére


donmackó
őstag

Igen. A bruttó összeg után a munkáltató fizeti a járulékot.

Release the cable hounds!

(#13837) negroo válasza Rivaul (#13831) üzenetére


negroo
aktív tag

Igen,mert mindenki jobbat akar.:) Viszont samara clubról törölték a hírdetésemet. A kocsi vacak, de ezzek jól mükődik. Ha van egy ilyes fajta kocsija ólcsobban kijöne, mint ha szervízbe dugná az ember. És érvényes 2016 müszakija is van. Igaz esztétailag nem egy 5 csillagos, de volt már olyan, hogy a motorja se volt hú de jó állapotban és 230.000ft árulta.:) Ez meg 80000ft

(#13838) mustang08 válasza negroo (#13837) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

És ennyiért nem kel el? Az ilyen árú műszakis autók néhány óra alatt, de max. egy nap alatt elkelnek. Nem lehet, hogy rossz telefonszámot adtál meg? :)

(#13839) negroo válasza mustang08 (#13838) üzenetére


negroo
aktív tag

Mindenki audit bmw vesznek még a buzukisok is.:)

(#13840) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy magánszemélynek szeretnék a bankszámlaszámára személyesen befizetni egy összeget (nem utalni számláról) akkor az illető bankszámlaszámán kívül kell-e még ehhez a művelethez valami más attól a féltől akinek befizetek? illetve ha megérkezik az említett személy számlájára a pénz, akkor honnan fogja tudni azt, hogy azt az összeget én fizettem be neki a számlájára?Látni fogja a nevemet miután megjön a pénz vagy hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#13841) Jorus válasza #85154688 (#13840) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha személyesen fizeted be a számlavezető bankban, akkor azonnal megjelenik a számláján a pénz. Hogy erről hogy értesül, az az ő dolga (megnézi webbankon, ha kért, kap róla SMS-t, akármi). Amikor befizeted a pénzt, elkérik a személyidet, plusz megadhatsz közleményt, amiből tudhatja, hogy ki, miért fizette be az adott összeget a számlájára - ezek az adatok látszanak a számlatörténetben.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13842) #85154688 válasza Jorus (#13841) üzenetére


#85154688
törölt tag

Köszönöm szépen! És akkor az illető nevét nem fogják kérni tőlem? Elég csak az illető bankszámlaszáma?

(#13843) Bjørgersson válasza #85154688 (#13842) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De, valamint tőled egy személyigazolványt (vagy jogsit) és lakcímkártyát.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13844) Jorus válasza #85154688 (#13842) üzenetére


Jorus
nagyúr

Rá szoktak kérdezni, hogy XY számlaszáma-e, ha nem tudod a nevet, akkor bólintasz vagy hümmögsz. De névtelen embernek ne adj pénzt szerintem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13845) marilllyo


marilllyo
veterán

Hogyan van ez a "ház előtt le kell tolni a havat" jogszabály pontosan?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13846) Jorus válasza marilllyo (#13845) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott település vagy településrész önkormányzata ad ki rendeletet a köztisztaság fenntartásáról, így a pontos szabály szövegét a saját önkormányzatod rendeletei között kell keresned. Általánosságban ilyeneket szoktak elrendelni:

"Az ingatlan tulajdonosa (használója) köteles gondoskodni:

a) az ingatlan és az ingatlan előtti járda, továbbá a járda és közút közötti kiépített vagy kiépítetlen terület gondozásáról, tisztán tartásáról, hulladék és gyommentesítéséről, szükség szerinti – minimum évi kétszeri – kaszálásáról, az allergén növények irtásáról és a parlagfű virágzásának megakadályozásáról, továbbá a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok és más hulladékok eltávolításáról, annak elszállításáról, a hó eltakarításáról és síkosság mentesítéséről,

b) a beépítetlen telekingatlan tisztántartásáról és gyommentesítéséről, –szükség szerinti – de legalább évente kétszeri kaszálásáról, a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok eltávolításáról, annak elszállításáról,

d) az épület tetőzetéről az esővíz, a hólé járdára csorgásának megakadályozásáról, annak saját vagy közterületen való elvezetéséről, a hó és jég okozta balesetveszély elhárításáról,

e) az épületek csapadékvizeit közterületekre kivezető, közterületen megépült csapadékvíz elvezető rendszer (járdába épített tisztítóaknák, folyókarácsok, kifolyócsövek, nyílt folyókák) tisztántartásáról, karbantartásáról."

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13847) marilllyo válasza Jorus (#13846) üzenetére


marilllyo
veterán

Igen igen.... ! Arra gondoltam, hogy ha a "szomszéd Terkanéni" megborul a hóban a házunk előtt...akkor ő perelhet ugye? De ez azért nem ilyen egyszerű.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13848) Jorus válasza marilllyo (#13847) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kártérítési igénnyel élhet, igen. Ahogy te is, ha más ingatlana előtt esel hasra mondjuk. Ilyen esetben, ha tanúk vannak, vagy fénykép készült (nem az esésről nyilván, hanem utána a járdáról :) ), akkor a bíróság valószínűleg meg is állapítja az ingatlan tulajdonosának felelőségét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13849) Jorus


Jorus
nagyúr

Adott Ikea termék RAL kódját meg lehet vhol találni a neten?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13850) pjen válasza marilllyo (#13847) üzenetére


pjen
félisten

Viszont a lakás biztosítási bele foglalható valamilyen szinten.Nekem van erre is.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.