Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13651) adamssss válasza EmberXY (#13649) üzenetére


adamssss
veterán

Igen ez megvolt de ez csak az össz áfát mutatja. közben szerencsére ráleltem.

381 830 millió Forint :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13652) concret_hp válasza adamssss (#13651) üzenetére


concret_hp
addikt

/ év? mert annak elég gyanús

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13653) adamssss válasza concret_hp (#13652) üzenetére


adamssss
veterán

Sok vagy keves? Igen per ev. Mondjuk valoszinuleg tenyleg keves, ezt amugy az Ernst and Young merte, de szerintem ennek kb a 3x-osa.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13654) concret_hp válasza adamssss (#13653) üzenetére


concret_hp
addikt

kevés hát, fejenként <40K még ha azt mondjuk, hogy sok mindennek kedvezményes a kulcsa, akkor is átlag 200K költés / év / fő, az az aránylag szegényebb emberekre ok lehet, de átlagként tuti nem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13655) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Bársonypárnás fejhallgatót mivel érdemes takarítani?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13656) marilllyo


marilllyo
veterán

Feltöltöttem Google drive-ba egy tömörített file-t. Ezt meg tudom valahogy nyitni? Jobb egérgombbal ha rákattintok akkor van ott egy olyan opció, hogy Open with-> De a suggested apps közül semmi nem nyitja meg. Na már most van ott egy olyan, hogy "connect more apps". Találtam Zip viewert meg document viewert. Utóbbi leírása szerint nyitja a .rar-t. De hiába connect-elem. Sehol sem találom a lehetőséget, hogy kiválasszam az alkalmazást.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13657) Bjørgersson válasza marilllyo (#13656) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kíváncsiságból feltöltöttem egyet én is, dupla kattintással simán megnyitja.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13658) marilllyo válasza Bjørgersson (#13657) üzenetére


marilllyo
veterán

Sejtem, hogy mi lesz a gond. Ez a .rar file nagy! ~3 Gb. lehet, hogy ekkorát nem tud sehova se becachelni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13659) Bjørgersson válasza marilllyo (#13658) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az lehetséges, az enyém csak ~7MB. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13660) marilllyo válasza Bjørgersson (#13659) üzenetére


marilllyo
veterán

Kicsivel nekem is működött. Igazság szerint azért van be-rar-olva mert csak így tudtam lejelszavazni. De a tartalmát használom szóval jó lenne, ha módosítani tudnám.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13661) Bjørgersson válasza marilllyo (#13660) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Több kisebb fájlra darabolni nem opció?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13662) pocokxx válasza Bjørgersson (#13655) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Itt van egy-két tipp, talán hasznos belőle valami. [link] ill. [link]

(#13658) marilllyo
Itt azt írják, hogy 2gb a limit zip fájlnál. Lehet, hogy ez érvényes .rar-ra is. Viszont .tgz/ .tbz 50gb is lehet.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13663) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Hello! McDonald's dolgozókat szeretném kérdezni: van valaki, aki tud nekem szerezni a belső pulcsiból?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13664) EmberXY válasza VoidXs (#13663) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha lediplomázol, lesz neked is... :DDD

Up the Irons!

(#13665) VoidXs válasza EmberXY (#13664) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jujj, ez csúnya volt :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13666) EmberXY válasza VoidXs (#13665) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig úgy a legkönnyebb hozzájutni. ;]

Up the Irons!

(#13667) VoidXs válasza EmberXY (#13666) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Most is tudnék, melódiák, facebook csoporban kiírják, és lecsapok a részmunkaidősre (minden hónapban van új), de anélkül kell. A dolgozók rendelhetnek csak (beszéltem az infóvonalukkal is erről :D ), ez a baj, ezért keresek közülük egyet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13668) EmberXY válasza VoidXs (#13667) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem én, csak poén akart lenni... ;]

Az nyilvánvaló, hogy csak a dolgozóknak "jár", de az más kérdés, hogy el kell-e velük számolni, nem biztos, hogy továbbadhatják, ezt is kalkuláld bele...

Up the Irons!

(#13669) VoidXs válasza EmberXY (#13668) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Értettem a poént.

Ha a dolgozó fizet érte, akkor csak az ő tulajdonává válik, nem? Merthogy nekik is meg kell venni, nem az üzlet készletéből öltöznek fel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13670) EmberXY válasza VoidXs (#13669) üzenetére


EmberXY
addikt

Én nem ismerem az ottani szokásokat, de dolgoztam élelmiszeriparban, nekünk 6 öltözet ruhát adtak (nadrág, póló, pulóver), amiknek a belső cimkéin még a nevünk is rajta volt, bár fizetni nem kellett értük (csak ha kárt tettünk volna bennük), viszont az összessel el kellett számolni felmondáskor, még azzal is, ami éppen mosásban volt...

Up the Irons!

(#13671) VoidXs válasza EmberXY (#13670) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez most jött. Vajon lehet úgy értelmezni, hogy a rendelés opciójához férnek hozzá kizárólagosan, és utána azt csinálnak vele, amit akarnak?

Ha mégse lehet sehogy kihozni, akkor valaki egy fotót legyen szíves készíteni nekem róla, és meghamisítom :)

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13672) EmberXY válasza VoidXs (#13671) üzenetére


EmberXY
addikt

Az "egyedi megrendelésre" a saját példámból kiindulva nekem azt jelenti, hogy az adott dolgozó konkrét méreteire rendelik (a cég, a ruhákat gyártó, karbantartó és tisztító cégtől, nálunk így volt, egy külső cég hozta, vitte, tisztította, fehérítette, javította a ruhákat), vagyis azzal a dolgozó valójában nem rendelkezik, csak a munkáján belül. Azt nem tudom, hogy konkrétan hogy megy, ki fizeti a ruhákat, de a " kizárólag a munkatársak számára érhető el" nekem ugyanazt sugallja, mint ami az én esetemben is volt.

Ha megkeresel egy ott dolgozót, akkor többet fogsz tudni...

Up the Irons!

(#13673) Bjørgersson válasza pocokxx (#13662) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

@EmberIkszIpszilon ez még tőled is gyenge volt. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13674) VoidXs válasza EmberXY (#13672) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Aki fizet, az a dolgozó. Ezt tudom, elmondták bent.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13675) EmberXY válasza VoidXs (#13674) üzenetére


EmberXY
addikt

Így némiképp más a helyzet, de akkor is furcsának tartom, hogy csak úgy hazahordják a mekis cuccokat, ráadásul akik már nem dolgoznak a cégnél, azoknál egy csomó cucc lehet kint (egy dolgozónak nyilván több ruhája van). :F
Továbbra is azt mondom, csak akkor mehetsz biztosra, ha tényleg keresel egy mekis dolgozót.

kovy2kilenc: Köszönöm az elismerést. :D

Up the Irons!

(#13676) VoidXs válasza EmberXY (#13675) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ma mindenképp megyek, akkor kérdezek néhány dolgot róla.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13677) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok! Átfutottam itt pár oldalt, úgy érzem idefér a kérdésem. :B
Vettem ma egy überbaró zárbetétet a bejárati ajtónkhoz, amin hevederzár van. Mivel már pusztulóban volt a benne lévő, ezért esedékes a csere. Szokványos bütyök fordul rajta körben, de ami nekem kellett volna azon körben fogaskerekek vannak. Én barom nem néztem meg előtte. Van arra mód, hogy szétszedjem, és kicseréljem a bütyköst a meglévő fogaskerekére?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#13678) Rivaul válasza EmberXY (#13664) üzenetére


Rivaul
addikt

:C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13679) VoidXs válasza VoidXs (#13676) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mégsem olyan mindenképp az. Majd az új aláírásom miatt talán valaki megkeres :DDD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13680) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült egy ebookot megszerezni, igaz, csak PDF-ben, de sikerült. Viszont van vele egy kis bibi. Úgy lett bescannelve, hogy egy képernyőoldalon két könyvoldalnyi szöveg van. [link] Ezzel lehetséges valamit kezdeni, hogy Kindle által ehető formába kerüljön? Nyilván valami (félig-meddig) automatizált megoldás kellene... :) Remélem, ez nem tiltott itt ilyet kérdezni :D

[ Szerkesztve ]

(#13681) marilllyo válasza pocokxx (#13662) üzenetére


marilllyo
veterán

Sajnos tárgytalan mert a jelszavas tömörített állományokat nem tudja se így se úgy kezelni. Amit mondjuk fájó pontnak érzek, hogy nem tudok semmilyen úton módon lejelszavazni egy mappát.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13682) EmberXY válasza VoidXs (#13679) üzenetére


EmberXY
addikt

Esetleg apróhirdetési oldalakon is körülnézhetsz, hátha valaki szabadulna ilyesmitől...

marilllyo: Ha jelszóval védenéd, az NSA hogyan tudna belenézni? :DDD

Up the Irons!

(#13683) marilllyo válasza EmberXY (#13682) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát az NSA-tól nem félek. :D Attól már inkább, hogy elveszítem vagy ellopják a telcsimet. Máris hozzáférnek minden drive-os adatomhoz. :(Na nem mintha kormánytitkokat tárolnék rajta... :DDD

Ezzel kapcsolatban egy story. Akit érdekel...
Anno egy újságíró teszt gyanánt megbízott egy jó nevű IT-s (ezzel foglalkozó) brigádot, hogy törjenek be a számítógépébe és férjenek hozzá az adataihoz. A kikötés annyi volt, hogy a házába be nem törhettek és semmi ehhez hasonlót (tehát bűncselekményt) nem csinálhattak. Mindent csak online. Alapba kívülről nem fértek hozzá a géphez. Úgy tudták végül megoldani, hogy a facebookról meg g+-ról összegyűjtötték a család adatait és megtudták, hogy a felesége fitnesz klubba jár. Kiderítették az edző nevét és az ő nevében küldtek neki egy email-t. Edzésterv vagy étrend címén pedig egy csatolt file-ként egy trójait. Így jutottak be hozzájuk majd a faszi bankkártyaadatait megszerezve rendeltek nekik Ebay-en keresztül egy tucat gumikacsát. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13684) donmackó válasza marilllyo (#13683) üzenetére


donmackó
őstag

Ez nagyon ütős. :C Feldobtad a napom. Kíváncsi volnék mit csinált a gumikacsákkal.

Release the cable hounds!

(#13685) VoidXs válasza EmberXY (#13682) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ebayen árulnak néhány országból, szóval nagyon jó eséllyel felmondás után is a dolgozóé marad.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13686) EmberXY válasza marilllyo (#13683) üzenetére


EmberXY
addikt

Végül valóban nem követtek el semmilyen bűncselekményt (ha a bankkártya adatokkal való visszaélést nem számoljuk)... ;]
Jó sztori, se számomra egy kicsit sántít a dolog, egyrészt, mert kifejezetten ilyesmivel foglalkozó etikus hackerek tudtommal valóban nem élnek vissza adatokkal, másrészt ha bűnözőkkel üzletel egy újságíró, az is sántít... :D

VoidXs: Akkor meg is van oldva... (attól függetlenül nálunk nem feltétlenül ugyanazok a körülmények, mint külföldön, lehetnek eltérő megoldások a gyakorlatban...)

Up the Irons!

(#13687) marilllyo válasza EmberXY (#13686) üzenetére


marilllyo
veterán

Őőő itt van a teljes story angolul. [link]. A gumi kacsa helyett ha jól látom valójában műanyag pókok voltak. Rosszul emlékeztem.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13688) EmberXY válasza marilllyo (#13687) üzenetére


EmberXY
addikt

A gumikacsák helyett műanyag pókok, az ebay helyett meg Amazon, de a sztori stimmel (úgy-ahogy). :DDD
Az mindenképpen kiderül belőle, hogy egy jó sztoriért az újságírók még az anyjukat is eladnák. :D

Up the Irons!

(#13689) marilllyo válasza EmberXY (#13688) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát valamiből pénzt kell csinálni. Tény amiket olvasni itt-ott, hogy a paparazzik mekkora szarháziak tudnak lenni....akkor azért ökölbe szorul a kezem. De ez más tészta...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13690) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Cataflam mellé (16.30) belefér egy laza esti sörözés?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13691) EmberXY válasza pocokxx (#13690) üzenetére


EmberXY
addikt

Rizikós egy kicsit, de te tudod...

Up the Irons!

(#13692) pocokxx válasza EmberXY (#13691) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Megvagyok nélküle, nem lételem. Csak tudni szeretném, hogy tényleg olyan veszélyes, mint más fórumon írják.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13693) VoidXs válasza EmberXY (#13686) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs megoldva, egyik sem az a dizájn, ami most megy nálunk, ami jó. Majd valakinek a pénzem beszélni fog :D meg kell lobogtatni egy tizest, és már az enyém is a cucc.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13694) cattus válasza VoidXs (#13693) üzenetére


cattus
őstag

Képes lennél 10k-t elb.szni rá? :D

Do the thing!

(#13695) pjen válasza pocokxx (#13690) üzenetére


pjen
félisten

Kiváncsiságból elolvastam a tájékoztatóját,semmit nem ír az alkoholról,vagy csak én nem találtam.Egy gyógyszerre sem ajánlott alkoholt fogyasztani,de egy tablette +pár sör szerintem semmi bajod nem lesz,főleg ezek a 4 fokos sörök,lassan minél többet iszom annál józanabb leszek.

(#13696) EmberXY válasza VoidXs (#13693) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem lenne olcsóbb valami noname pulcsira rányomatni egy mekis logót? :D
Amúgy ha meglesz, akkor abban fogsz a mekibe járni, hátha kollégának néznek, és engedményt adnak? (Csak nehogy beállítsanak mosogatni). ;]

Up the Irons!

(#13697) Rivaul válasza pocokxx (#13690) üzenetére


Rivaul
addikt

Volt fogfájós szakaszom mikor napokig azon éltem de több sör is legurult mellé és semmi bajom nem lett. Ennyi idő után lazán mehet rá. 3 darabot ne azzal guríts le de amúgy ok ;) (persze ha már nem kezdtél bele) :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13698) VoidXs válasza EmberXY (#13696) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az domborlogó :D Bár azt is meg lehet hamisítani, csak sokkal nehezebben, most kiváltom a szabadidőmet pénzzel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13699) VoidXs válasza VoidXs (#13698) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha ez nem segít, akkor nem tudom, mi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13700) EmberXY válasza VoidXs (#13699) üzenetére


EmberXY
addikt

Hátha. :C
(Lassan tényleg odajutsz, hogy előbb lesz olyan ruhád, ha jelentkezel a mekibe dolgozónak ;])

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.