Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14051) galpika


galpika
újonc

Sziasztok!

Valaki segítene nekem ezt a feladatot levezetni lépésről lépésre? Órán csináltuk, de semmit nem értettem meg belőle, ez egy régi érettségi feladat, próbáltam a megoldásból visszavezetni, de egyszerűen nem fogom fel a feladatot. Azt sem tudom az n-t hogy kell kiszámolni....Vannak levezetések a neten róla, de azokat sem látom át. Szeretném megérteni, úgyhogy valaki lenne szíves levezetni az elejétől a végéig? Nagyon szépen köszönöm előre is!

Íme a feladat:

Angéla a pihenőkertjük egy részére járólapokat fektetett le. Az első sorba 8 járólap került, minden további sorba kettővel több, mint az azt megelőzőbe. Összesen 858 járólapot használt fel.
a) Hány sort rakott le Angéla?

A járólapokat 225-ös csomagolásban árusítják. Minden csomagban bordó színű a
járólapok 16 %-a, a többi szürke. Angéla 4 csomag járólapot vásárolt. Csak bordó színű
lapokat rakott le az első és az utolsó sorba. Ezen kívül a többi sor két szélén levő
1–1 járólap is bordó, az összes többi lerakott járólap szürke.
b) Adja meg, hogy hány szürke és hány bordó járólap maradt ki a lerakás után!

Annyit tudok, hogy a1=8, d=2 és itt véget ér ezzel kapcsolatban a tudományom.... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#14052) cattus válasza galpika (#14051) üzenetére


cattus
őstag

Szia!

Megpróbálok segíteni, remélem érthető leszek. :)

Adott ugye S(n), a sorozat n elemének összege (itt 858) és a(1), az első elem (itt 8), valamint a differencia d (itt 2).

A feladat megoldásához szükséges ismerni a számtani sorozatokat és annak tulajdonságait.
Ismert összegképlet az első n elem összegére:

S(n) = (a(1)+a(n)/2)*n.

Mivel nem tudjuk az a(n)-et (azaz a sorozat n-edik elemét), az

a(n) = a(1) + (n-1)*d

képletet alkalmazva az előző egyenletbe behelyettesítve megkapjuk a következő egyenletet:

S(n) = ((2*a(1) + (n-1)*d)/2)*n

Ezzel kiszámítható az n, azaz hogy hány eleme van a sorozatnak (hány sor csempe van).

A) feladatrész ezzel megoldva.

A bordó / szürke csempék számát egyszerűen meg lehet hatázozni. Angi 4 csomagot vett, ami ugye 900 csempe. Ennek 16 %-a, azaz 144 db bordó, a többi szürke.
Ennél a résznél érdemes először azt kiszámolni, hogy mennyi bordót rakott, le (ez az egyszerűbb). Ehhez kelleni fog az n-edik sorban lévő csempék száma, ennek a képletét fentebb már leírtam. :) Minden további sorban (ami nem az első vagy az utolsó) 2 db bordó csempe van, azaz a bordó csempék száma:

a(1) + a(n) + (n-2)*2

Kész is vagyunk lényegében, innen már csak egyszerű összeadás-kivonás a maradék csempék számának meghatározása.
Remélem érthető voltam és semmit sem írtam helytelenül. :) Konkrét megoldásokat direkt nem írtam, sokkal többet ér az, ha saját magad oldod meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#14053) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy az Oscar-gálát valahogy vissza tudom nézni? Eddig csak a nyitóceremóniát találtam, de gondolom nem csak annyi volt az egész.

(#14054) Rivaul válasza mttssz (#14053) üzenetére


Rivaul
addikt

Ami fájlcserélőn van, annak ez: "Oscars Opening Ceremony Live from the Red Carpet 2015" a címe. Sztem erre keress rá.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14055) mttssz válasza Rivaul (#14054) üzenetére


mttssz
senior tag

Ezt találtam meg, ez az egész?

(#14056) Rivaul válasza mttssz (#14055) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem csak ennyi a ami ilyen formában elérhető.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14057) brownus


brownus
veterán

facepalm = arcpálma?

Köszi előre is? :)

(#14058) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! [link] ez mennyire müködö képes ? Találkozott valaki már ilyennel ?

[ Szerkesztve ]

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#14059) cattus válasza b4sxe (#14058) üzenetére


cattus
őstag

Személy szerint én inkább a tanulásban bízom.

Do the thing!

(#14060) marilllyo válasza b4sxe (#14058) üzenetére


marilllyo
veterán

Műszaki szempontból semmi xtra. Működnie kell. Másrészről viszont nehogy a Fül-orr-gégészeten köss ki mert nem tudod kiszedni. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14061) b4sxe válasza cattus (#14059) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Rendben te abban, én meg kérdeztem erről, teljesen független a két dolog egymástól, de gondoltam, hogy lesz valaki aki ezt a sablon szöveget nyomja. *

Én is attól félek, hogy bent maradna, azért is kérdeztem, hogy kinek volt dolga ilyennel. :R

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#14062) Rivaul válasza brownus (#14057) üzenetére


Rivaul
addikt

A palm jelenthet pálmát is és tenyeret is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14063) brownus válasza Rivaul (#14062) üzenetére


brownus
veterán

az ok, hogy mi-mit jelent, de mint "facepalm" kifejezés (vágom mi) magyar megfelelője, az az arcpálma?
arctenyér, tenyérazarcra, arcratenyér szarul is hangzik :D

[ Szerkesztve ]

(#14064) Rivaul válasza b4sxe (#14061) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem az iskolai sunyulás a lényeg (remélem nem... amúgy is egy kalap fos a mai iskoláztatás) Akkor egy kis toldást raknék rá (mint a tamponra :D ) Úgy tuti ki tudod majd húzni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14065) Rivaul válasza brownus (#14063) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem igazán van sztem konkrét magyar megfelelője. Nekem vizuális fordításra az "arctenyér" a megfelelő.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14066) philoxenia válasza brownus (#14063) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a magyar "tenyerébe temette az arcát" megfelelője. Talán.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14067) Bjørgersson válasza brownus (#14063) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Facepalm a magyar megfeleloje, nem lehet/kell mindent magyarra forditani.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14068) philoxenia válasza Bjørgersson (#14067) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkormá fészpalm...

Amúgy nem a fészbuk testvére véletlenül? :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14069) Bjørgersson válasza philoxenia (#14068) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ok, nyelvújítsunk felőlem. :D

Visszamennyé!

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14070) philoxenia válasza Bjørgersson (#14069) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na ez mi volt magyarul? the muzzle breaks

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14071) Rivaul


Rivaul
addikt

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14072) Bjørgersson válasza philoxenia (#14070) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csőszájfék? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14073) philoxenia válasza Bjørgersson (#14072) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14074) Bjørgersson válasza philoxenia (#14073) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szép volt Google. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14075) marilllyo válasza Bjørgersson (#14074) üzenetére


marilllyo
veterán

Webfordítás?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14076) drumkiller válasza marilllyo (#14075) üzenetére


drumkiller
csendes tag

ez mi :D most feldobtad a napom :D kösz :D

(#14077) marilllyo válasza drumkiller (#14076) üzenetére


marilllyo
veterán

:B ;)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14078) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
facebook mióta nézi, hogy Én üzenetben milyen képet küldök másnak??
Vicc..

(#14079) Pocee válasza b4sxe (#14061) üzenetére


Pocee
senior tag

Amit mi használtunk,ott adtak hozzá egy kis csavarhúzó kinézetű tárgyat amit ha beengedsz a füledbe kikapja/lekapja a dobhártyáról(fém/mágnes)
Működik,kicsit kellemetlen amikor "felül" a dobhártyára,de utána nem zavar.

Mr.Brightside

(#14080) EmberXY válasza Atomgeszi (#14078) üzenetére


EmberXY
addikt

Tán azt hitted, van privát szférád a facebookon? :D
Mindent átnéznek, mint ahogy a google is, hogy még precízebben tudjanak megcélozni reklámokkal (meg az NSA miatt). ;]

Up the Irons!

(#14081) marilllyo válasza Atomgeszi (#14078) üzenetére


marilllyo
veterán

Ezt, hogy érted?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14082) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Ma hallottal, hogy e hónapban 29, 30 és 31.-én nem lesz facebook :Y

Ez tényleg igaz?

;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14083) drumkiller válasza Armahun (#14082) üzenetére


drumkiller
csendes tag

és a szilveszter idén mikorra esik? :DD

(#14084) Pocee válasza Armahun (#14082) üzenetére


Pocee
senior tag

vajon a pszichiátriák fel vannak készülve a rohamra?

Mr.Brightside

(#14085) Atomgeszi válasza EmberXY (#14080) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát azok után, hogy a google raktározza merre van a telefonom, már nem lepődök meg semmin... :)

marillyo: Maradjunk annyiban, ha az asszony küld egy olyan képet, amin épp nem a kertben a begúniát ülteti a testét mindenhol fedő csadarzöldhózentrógliskertésznadrágban, és ezt a képet a facebookon üzenet formájában elküldi neked, akkor bizony dádá lesz, mert megszegi a facebook szabályzatát. :W :D

(#14086) Rivaul válasza Pocee (#14084) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem kellenek mert egyből öngyi lesz a sok nyomcsi ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14087) marilllyo válasza Atomgeszi (#14085) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem lehet csöcsös képeket küldeni???? :Y :Y :Y :Y :Y :O

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#14088) philoxenia válasza marilllyo (#14087) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14089) Atomgeszi válasza marilllyo (#14087) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csöcsös még talán belefér, de amin már a lábas is látszik amiben esténként a virslit főzöd az már nem.. Ha meg a virsli is benne van az már náluk akasztás.. :D

Egyébként sem értem ezt, ha nem a falra teszi az ember, akkor mégis mit zavarja őket, hogy a privát levelezésben mi folyik? :))

(#14090) Rivaul válasza philoxenia (#14088) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah, eldurvul miattad a buli. Egesz izgalomba jottem ennyi kannatol :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14091) b4sxe válasza Pocee (#14079) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Es milyet hasznaltal ? :R

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#14092) EmberXY válasza Atomgeszi (#14089) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért zavarhatja, mert lehet, hogy az NSA-nál már gyerekek is dolgoznak, őket mégiscsak védeni kell. ;]

Up the Irons!

(#14093) Pocee válasza b4sxe (#14091) üzenetére


Pocee
senior tag

ilyesmi volt azt a shopot nem találom már,de mi is ilyen 14-18 körül vettük.tökéletes volt!

Mr.Brightside

(#14094) fraba


fraba
aktív tag

Akár ebayen akár itthon, vett már valaki USB-s oszcilloszkópot, amit ajánlana is? Olyanra gondoltam, hogy a megjelenítés a számítógép képernyőjén lenne, de a jelfeldolgozás az meg hardveres.

(#14095) b4sxe


b4sxe
aktív tag

sziasztok! linkelne valaki egy olyan oldalt ahol a 2012.okt. matek középszintű érettségi feladatsorok fent vannak megoldással ? Tehát ki van töltve, nem a javitó kulcs érdekel :) Köszi előre is.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#14096) cbmfan


cbmfan
senior tag

fórumon van valami összefoglaló topik utazással kapcsolatban, vagy csak én nem találom? fölöslegesen nem nyitok topikot, inkább kérdeznék ott.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14097) philoxenia válasza cbmfan (#14096) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14098) cbmfan válasza philoxenia (#14097) üzenetére


cbmfan
senior tag

majdnem. hosszabb időre megyek távol-keletre nyáron, lényegében útitársat keresek, aki tudná fedezni költségeit. rokonok, ismerősök között többen jönnének, de vagy nincs pénz, vagy nem megfelelő az időpont, vagy horkol.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14099) philoxenia válasza cbmfan (#14098) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A távol-keleti utazások beszámolóinak topikjában nézz szét, ott gyakran vannak lelkes, "de elmennék én is" jelentkezők....[link][link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14100) barnam_


barnam_
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam topikot ebben a témában (a túra topik szerintem nem teljesen idevág), ezért itt kérdezek.
Márciusban Gdansk-ba akarok menni Budapestről busszal vagy vonattal.

Ötleteket, tanácsokat várok :)

Van közvetlen MÁV járat, de elég borsos ára van (~140 €).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.