Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14651) Bjørgersson válasza Csabaaa21 (#14647) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ajmár, megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14652) 5teve válasza Csabaaa21 (#14650) üzenetére


5teve
senior tag

nna... meglett... itt érdeklődj: [link]

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#14653) Eastman válasza 5teve (#14648) üzenetére


Eastman
őstag

...és az első aki egyből jó helyen kérdezett ahelyett, hogy új topicot nyitna. :) Respect!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14654) Vakegérke válasza moonguru (#14646) üzenetére


Vakegérke
veterán

Háde csókolom, mondtam, hogy nem értek az elektromossághoz...

Köszönöm a részletes tájékoztatást. Jelentem, lemondtam a kapcsolós megoldásról. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14655) Hogen


Hogen
tag

Sziasztok!
kaptam egy Dörr snapshot mini black 5.0 tipusú vadkamerát, csak le van kódolva .
Nincs meg hozzá a jelszó úgyhogy valahogy meg tudom kerülni ? Köszönöm :R

(#14656) ubyegon2 válasza Vakegérke (#14654) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgyis csak a Win telepítésénél kell figyelni arra, hogy ne legyen másik aktív meghajtód! Linux az oda települ, ahová mondod neki, sudo fdisk -l parancs és pontosan látod, mi a helyzet a meghajtók terén.

Ha SSD- re telepítesz Linuxot, van pár linkelt leírás itt, ha profi vagy benne, akkor talán másnak hasznos lesz! utolsó link nem érdekes, azóta elkészűlt az SSD Linux cikk, ami másik linkben ott van

(#14657) Vakegérke válasza ubyegon2 (#14656) üzenetére


Vakegérke
veterán

Húha, köszönöm, megyek is okosodni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14658) ubyegon2 válasza Vakegérke (#14657) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R Örülök, hogy találsz benne hasznos infókat. Linuxos elakadásokat itt a Linux abszolút kezdőknek topikban próbáljuk megoldani. :) telepítés, dualboot, ssd használat, bármi
Ha inkább haladó szintű kérdés van, akkor Linux haladóknak topik a jó döntés! :)

[ Szerkesztve ]

(#14659) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tavaly ősszel vásároltunk egy ingatlant, de most ezt el szeretnénk adni és vennénk helyette egy másikat. Az ingatlan, amit eladunk magasabb értékű, mint amit vásárolni szeretnénk, ezért szerintem nem kell illetéket fizetni. Viszont az adóban már nem vagyok biztos, mert drágábban adjuk el, mint amennyiért vásároltuk. Szerintetek is kell adót fizetni?

(#14660) donmackó válasza mustang08 (#14659) üzenetére


donmackó
őstag

Ingatlan adó kalkulátor 2015 <- Itt számoltasd ki.

Release the cable hounds!

(#14661) rii válasza Pickit3 (#14627) üzenetére


rii
nagyúr

és esetleg van valami más módja is a fényerőszabályzásnak?

most lesz összerakva a lámpa (nem általam :B ) ... a 220-as kábelbe bárhova bele lehetne még tenni egy fényerrőszabályzót ....

Amit Te csináltál az ismerősödnek, mit kellett tuidnia? .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14662) Vakegérke válasza ubyegon2 (#14658) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem a kezdő topic a jó. Köszönöm, megyek okulni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14663) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

El szeretnék adni egy ruhát, amire jelentkezett egy külföldi ember.
Megbeszéltük, hogy csinálok egy money request-et, amit, ha kifizet akkor rögtön postázom a terméket.
Nem sokkal később jött is két e-mail elvileg a paypal-tól, hogy pénzt utalt az illető (nem a money request-et hajtotta végre) dupla annyit, mint amennyit én kértem. A levélben szerepel egy szállítmányozó cég is, akinek elvileg utalnom kell(ene) a többlet költséget, amint ők megkapják a pénz és is megkapom az én számlámra a teljes utalt összeget.
A paypal-omon semmilyen rekord nem található arról, hogy ő bármiféle pénzt utalt volna nekem, amire esetleg számíthatok.

Gondolom nem kell foglalkoznom ezzel, mert ez egy akkora átb..., hogy a fejem kettészakad.
Kicsit utána néztem ennek a dolgoknak és a következőket találtam, ami kb. teljesen lefedi az én esetemet:
[link]
[link]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#14664) Vakegérke válasza McReay (#14663) üzenetére


Vakegérke
veterán

"... amint ők megkapják a pénz és is megkapom az én számlámra a teljes utalt összeget."

No persze... :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14665) Pickit3 válasza rii (#14661) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Hát én igazából a gyenge árammal (max 60V) foglalkozok (műszerész palánta) szóval amit ismerősnek csináltam az egy sima tranzisztoros "fojtó" kapcsolás és az vezérelt egy power ledet egy meghajtó áramkörön keresztül. Magyarul volt rajta egy tekerő amit tekergetve sötét és világos lett. :D A led szalagnak meg a saját meghajtó áramköre szabályozza egy távirányítón keresztül a fényt.
A hálózati fényerőszabályzással nem vagyok annyira tisztába, de szerintem valami dimmeres cucc kell neked. És persze olyan lámpák szükségesek hozzá ami tűri a szabályzást szóval a normál körte vagy az energia takarékos valamik nem jók. "a 220-as kábelbe bárhova bele lehetne még tenni egy fényerrőszabályzót" Ilyenre gondolsz?

(#14666) pocokxx válasza McReay (#14663) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szórakozhatsz még a sráccal, de tényleg kamu szagú az egész.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#14667) rii válasza Pickit3 (#14665) üzenetére


rii
nagyúr

hát igen .. ez (sajnos) vastag 3-eres MTK kábellel lesz ... azt is át lehet vinni olyan erőforrással, mint amit Te építettél? .-)
(bár félő, hogy nem)

LED-szalag helyett más 1-2 W-os LED-izzót is meg lehet így hajtani?
vagy a Powr LED és a LED szalag ugyanazt jelenti? :B

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14668) Pickit3 válasza rii (#14667) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Hát sajnos nem, de jó lenne ha lehetne ilyet. :)
3mm és az 5mm ledekhez elég egy ellenállás, de komolyabb pl 1W, 3W, 10W....100W power ledhez már meghajtó szükséges ugyanúgy mint a led szalagnál.
Power led, meghajtó (akár leddel együtt), hűtőcsillag(bár egy jobb mezei procihűtő passzívan elviszi) és dimmerke.
Led szalag és végül táp(egyszerű)(komolyabb).

(#14669) McReay válasza pocokxx (#14666) üzenetére


McReay
aktív tag

Valahogy sejtettem én is!
Egyik munkatársam pont ugyanígy járt, ugyanettől személytől kapott levelet. Nagyon sok ruhát szeretnének venni tőlünk magyar honból! :DDD :DDD :DDD

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#14670) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nagymamámnak van egy Grundig GU15DTW típusú tévéje, amiből hang jön, képet viszont nem ad. Lehet vele kezdeni valamit, hogy kép is jöjjön belőle?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14671) #65675776 válasza Bjørgersson (#14670) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hívni hozzá egy szerelőt. Persze akár Te is szétszedheted, megnézni, hogy nem-e a háttérvilágítás szállt-e el teljesen. Bár halványan, vagy erősen megvilágítva akkor is látni kellene belőle valamit.

(#14672) Vakegérke válasza #65675776 (#14671) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán biztosíték is van benne, lehet, hogy az szállt el.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14673) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Nyelvvizsga szóbeli és írásbeli részre milyen ruhában illik menni? :R

Switch Tax

(#14674) föccer válasza MasterMark (#14673) üzenetére


föccer
nagyúr

Szóbelire mindenképpen "kiöltözve", de ne túl feszélyeztetve. Szövetnadrág, ing, nyakkendő, kulturált cipő. Írásbelire nem kell ennyire elegánsnak lenni, de azért ne az ríjjon le rólad, hogy a híd alatt laksz. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14675) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Gondolom láttátok már ti is (vagy, ha nem, akkor nem tudom, nekem miért jön ez a reklám állandóan :DDD ) ezeket az MVMT karórákat. Ez ugye azt mondja, hogy ingyen házhozszállítás akárhová a világon. Nem igazán szeretek külföldről rendelni semmit, meg, ha nekem MOST kell az óra akkor ne 4 hét múlva küldjék meg. :DDD

Tehát az lenne a kérdésem, hogy milyen itthoni boltot ajánlotok, ahol érdemes órát rendelni? Nem ilyen, 100k+-os kategória, de azért ne is a 900 Ft-os gumisat.
Valami olyasmi, mint a fenti, MVMT, 30k körüli elfogadható.

(#14676) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

Haver elkezdett csinálni pólókat. Szerinte lenne értelme feltenni HA-ra, hátha hozna némi bevételt. A kérdésem az lenne, hogy ez járna valamilyen speciális hirdetési opcióval vagy lehet úgyis, hogy sima hirdetéseket nyomok fel 4 hetente?

Üdv.:M.

(#14677) föccer válasza minek?:S (#14676) üzenetére


föccer
nagyúr

4 hetente felteheti, de ha jol emelkszem,akkor 2 x lehwt ingyenesem hisszabbitani.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14678) lacam


lacam
aktív tag

Lenne egy agyament kérdésem, hátha van aki ért hozzá.

Az ugye alap (a bicikli versenyekről ismert) hogy ha valaki a másik "seggében" halad, annak könnyebb dolga van, mert kisebb a légellenállás.

Ha és amennyiben egy kisautóval egy nagyobb kamion mögött haladok az hosszútávon talán fogyasztás csökkenéshez vezethet...

...nade ez veszélyes! És nem "játszunk" ilyet.

A kérdés az, ha hosszútávon egy kamion mögött gurulunk -megfelelő távolságot tartva- az

- okozhat ugyanúgy fogyasztás csökkenést (hisz a nagygép töri a levegőt)
- olyan, mintha egy csendes nyári délutánon, egyedül gurulnánk a nagy semmiből a nagy semmibe (mintha ott sem lenne a gép)
- nő a fogyasztás?

Sok olyan műsort láttam, ahol szélcsatorna + füst kombóval mutogatták a tudományt...s miután egy test megtöri a levegőt (esetünkben kamion) az mögötte kósza cikázó örvényeket okoz.....ami kitudja, lehet hogy elfelé löködi -mintha szembe kapná a szelet- a mögötte érkező tárgyat -esetünkben kisautót.

A kérdésem oka tök egyszerű: érdekel.

Felmerült bennem....

...az élet nagy kérdései :D

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#14679) föccer válasza lacam (#14678) üzenetére


föccer
nagyúr

Csokken a fogyasztas, nem is kicsit. Akkor szoktam ilyet jatszani, amikor mar csak a gazolajgoz hajtja a gepet es meg messze a kut. Az, hogy nem 140- el mesz, hanem 90- el, onmagaban jelentosebben alacsobyabb fogyasztat eredmenyez, de kamion mogott szorosan ( par meter, max kocsihossz, boven veszelyes tavolsag) tovabb csokken a foagytas. Siman elkepzeljeto, hogy lefelezodik ahhoz kepest, mintha nyilt. Terepenennel 140- el.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14680) lacam válasza föccer (#14679) üzenetére


lacam
aktív tag

Példa

Tehát ha nem közvetlen a "labda" után vagyunk, hanem a távolabb képződő katyvaszban, akkor is bőven jók vagyunk?! Ha jól értelmezem...

A labda (=kamion) után közvetlen még véletlen sem mennék...az életem többet ér mint pár deci üzemanyag....

(#14681) föccer válasza lacam (#14680) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, mert nem gomb a kamion hatulja
Ugy jarsz a legjobban. Ha kozvetlen a kamion mogott vagy. Van egy kis resz, ahol necsak, hogy legellenallas nincs, hanem egyeneaen szivoerot alakit ki a legaramlat(egy alacsonyabb nyomasu szakasz).

Ezt kihasznalva tartjak a sajat erovel hajtott biciklis vilagrekordott, valami 270 km/ora sebesseggel, ha jol emlekszem. A bjcajos par centivel ment egy kisbusz mogott es gyakorlatilag nem volt legellenallas.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14682) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nem tudja valaki, hogy egy szántón mit szabad és mit nem szabad (gondolom semmit) csinálni.

épületet nem lehet rá tenni, de még egy mini hétvégi házat se?
de fóliasátrat sem növényeknek?

ellenőrzik? pláne a magasból?

lágyszárú növényeket lehet ültetni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14683) minek?:S válasza föccer (#14677) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen igen, csak ugye ez egy véglegesebb dolog lenne és azt hittem ezt másmódon kell. Köszönöm.

Üdv.:M.

(#14684) philoxenia válasza rii (#14682) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]
Amúgy nyilván szinte csak lágyszárú növényeket ültetnek egy szántóra.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14685) pjen válasza rii (#14682) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem fólia sátrat lehet,de lehet tévedek.

(#14686) philoxenia válasza pjen (#14685) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenképp önkormányzati hatáskör, ott érdemes érdeklődni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14687) rii


rii
nagyúr

köszönöm

akkor megpróbálok az illetékes önkormányzatnál érdeklődni.

és amúgy szokták 'járni a vidéket" h ki mit csinál?
(ezt mégse kérdezetem meg tőlük :D )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14688) Vakegérke válasza rii (#14687) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha másért nem, hát irigységből feljelentenek, ha huncutkodsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14689) rii válasza Vakegérke (#14688) üzenetére


rii
nagyúr

huncutkodásról szó sincs...
... csupán szeretnék valahol nyugiba lenni .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14690) #65675776 válasza föccer (#14681) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt hogy lehet egyáltalán saját erővel hajtottnak nevezni? Ennyi erővel lehetne akár szakadékba zuhanva is mérni, a lényeg, hogy közben tekerd a pedált, mert akkor már saját erővel hajtott. Valójában meg nem, mert ott a gravitágió, a kisbuszos esetén meg a szívóerő.

(#14691) föccer válasza #65675776 (#14690) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem emlékszem már, hogy mi a pontos megfogalmazás, lehet, hogy nem motorikus meghajtással, vagy valami ilyesmi. Mindjárt megpróbálok után akeresni.

Hirtelen ezt találtam, ebben nincs benne a pontos megfogalmazés, csak az adat: 1995-ben 268,831 km/h. Ha minden igaz, azóta is tartja magát ez a rekord.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14692) lacam


lacam
aktív tag

Nabasszus, mégegy fáradt kérdés....

Hamár fáradt hamár gőz......főzzünk kávét.

Van egy Delonghi (talán EC6, már nem emlékszem a típusára) kávéfőzőnk. Szép jó, tökéletesen működik... Párom - és ezidáig én is - az Omniát választottuk mikor leemeltük a kávét a polcról. Node... bóklászok a neten, s mindenhol istenítik az Arabica kávét. Az omnia tudtommal nem 100% arabica (lehet hogy tévedek?!) ...ezért tegnap leemeltem egy Tschibo Espresso Milano Style-t a polcról...a leírása szerint 100% Tschibo arabica.

Mivel az omnia még nem fogyott ki a kávés dobozunkból igy alkalmam még nem nyílt a kipróbálásra...de -mivel már megvan ezért - rákerestem erre a kávéfajtára, s azt olvastam h a nagyon finom őrölése miatt mezei kávéfőző lehet hogy nehezen bírkózik vele...(eldugul a szűrő, a nagynyomás miatt aztán a kávé "darálék" is kikívánkozik a pohárba....

Aztán még jött az a megjegyzés -most nem találom a mondatot, így nem szó szerint idézem vmelyik fórum hozzászólását- "Nagybetűkkel rá van írva h Espresso..."

"Nem értek a lovakhoz" így biztosan balga a kérdés: Az espresso őrölt kávé ennyire nagyon más, mint a "mezei" veddmegkávé? (omnia, karaván és trsi)

Na ez nem hangzik túl jól... a gépet még véletlen sem akarnám tönkrevágni...kiadom a tyúkoknak az egész csomag Tschibo-t ha tönkrevágja a 20+ e ft-os koffímékört.

[ Szerkesztve ]

(#14693) #65675776 válasza lacam (#14692) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kávé topik Ott lehet előbb kapsz szakszerű választ.

(#14694) lacam válasza #65675776 (#14693) üzenetére


lacam
aktív tag

:R :R :R

És bocsánat...ezek szerint rossz helyre ment a kérdés!

Köszönöm és mégeccer elnézést! :K

(ha gondolod, töröld a post-omat! ... paste-eltem a kávétopicba)

[ Szerkesztve ]

(#14695) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ilyen világító kerti lámpát hol lehet még venni, vagy hogy lehetne még rákeresni?

engem zavar a napelemes rész ... mert pld. éjfélre lehet már nem amrad nafta benne, mikor kimenne az ember pipázni egyet ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14696) MMIX válasza rii (#14695) üzenetére


MMIX
addikt

Napelemes mini lampion

Bocs, azt írják kifutott termék. A linkedet nem néztem, azt hittem a "lampion" szó segíthet a keresésben. :)

Még ezt találtam az 5 percen belül, hátha.

Világító "party" lampionok

[ Szerkesztve ]

(#14697) rii válasza MMIX (#14696) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

tegnap is próbáltam, én kb. semmit se tudtam találni .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14698) #81999360 válasza #81999360 (#14675) üzenetére


#81999360
törölt tag

Tényleg senki nem használ órát? :F

(#14699) moonguru válasza #81999360 (#14698) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Használunk "órát" csak nem azt ami téged érdekel... :)

De csak neked:

[link]

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14700) moonguru válasza moonguru (#14699) üzenetére


moonguru
őstag

Vagy fáradj ide:

[link]

Monitor Guru!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.